Založ si blog

Liberálna oligarchia s názvom Smer – Sociálna demokracia

V sobotu nás čaká ukončenie dlhoročnej nadvlády SMERU SD (s malou prestávkou v rokoch 2010-2012), ktorej renomé sa na jej konci „vďaka“ koronavírusu podarilo aspoň kozmeticky vylepšiť dosluhujúcemu premiérovi Pellegrinimu. Nebyť tých pofidérnych nákupov rúšok (https://transparency.sk/sk/preco-v-case-koronakrizy-riesime-ceny-nakupov/), ktoré zadali štátne hmotné rezervy novovzniknutým schránkovým firmám, teda zatiaľ vieme len o týchto pofidérnych nákupoch a pravdepodobne ich bude viac, tak by Pellegrini svoje pôsobenie na pozícii „náhradného“ premiéra ukončil ako národný hrdina.  Ale….

Keď prekonáme pandémiu a život sa vráti do zabehnutých koľají, tak hneď budeme čeliť následkom, ktoré zapríčinila pandémia a po sčítaní mŕtvych, bude nutné vyčísliť aj hospodárske škody na ekonomike a na obyvateľstve. Už teraz s istotou „nad 100%“ môžeme povedať, že sociálny štát bude potrebný ako nikdy pred tým. Na Slovensku sa ako tá najsociálnejšia strana tvári práve SMER – sociálna demokracia, ktorá samu seba ľúbi prezentovať ako jedinú záruku existencie sociálneho štátu. Avšak, keď si odmyslíme reči a propagandu, pozrieme sa na smerácke skutky, tak zrazu zistíme, že sa nejedná o žiadnu sociálnu demokraciu, ale o liberálnu bezbrehú oligarchiu.

Oligarchiu a oligarchov asi netreba nikomu bližšie predstavovať, mali by sme to všetci poznať. Žijeme v oligarchickom systéme (a veru nezmení to ani nová Matovičova vláda). Čo sa však mnohým asi zdá prekvapivé je to, že SMER-SD považujem za liberálnu stranu. Áno, je to liberálna, pravicovo orientovaná strana, ktorá má akurát tak sociálnu, ľavicovo orientovanú rétoriku (niektorí ako Blaha sú o tom možno aj úprimne presvedčení, všetka česť). Skutky hovoria za všetko! Jedine liberálna pravicová strana dokáže vytvoriť oligarchiu takých monštruóznych rozmerov ako sa to podarilo práve SMERu počas jeho panovania. Bezbrehé predražené tendre asi netreba už veľmi predstavovať, jeden príklad za všetko sú nemocničné lôžka v rezorte Ministerstva zdravotníctva (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/474250-vysutazil-drucker-predrazene-postele/). Pretože na vznik čo i len jedného oligarchu je nevyhnutná prítomnosť liberálneho pohľadu na ekonomiku a v tom sociálny štát nemá miesto. Politická strana, ktorá dokáže vytvoriť, v prípade Slovenska to je učebnicový príklad, oligarchiu až zločineckých mafiánskych rozmerov v žiadnom prípade nemôže byť a rozhodne ani nie je stranou sociálnou. Politická strana, ktorá:

– dôchodcom dáva namiesto dôchodkov almužnu,

– dovolí nehorázne úverové zdieranie mladých ľudí a mladých rodín,

– na deti, ktoré sú budúcnosťou našej krajiny, dáva príspevok v tragikomickej hodnote,

– zdevastovala zdravotníctvo a ceny liekov za jej pôsobenia neustále neúmerne rastú,

– drží minimálnu mzdu na úrovni krajín tretieho sveta (vychádzaj zo základných životných nákladov),

– určila výšku odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne takú, že v zdravotníctve a sociálnych veciach by sme mali patriť k svetovým lídrom,

– a mnohé iné,

nemôže byť a nie je stranou sociálnou v žiadnej definícii a v žiadnej realite. Teda pardon, jediná možnosť existencie takejto sociálnej strany je naše slovenské kocúrkovo a ako sme po mnoho rokov tomu svedkami a státisíce ľudí tomu verili a veria, tak naozaj je možné, aby sa teroristická zločinecká organizácia SMER-SD aj naďalej mohla prezentovať ako strana, ktorá je zárukou sociálnej ľavicovej politiky. Slovensko potrebuje skutočnú sociálnu stranu, ktorá sa postará o celé obyvateľstvo, a nielen o pár vybraných oligarchov, spriatelených kamošov a lobistov. Slovensko nevyhnutne potrebuje skutočnú sociálnu demokraciu, ktorou SMER-SD rozhodne nie je a ani nikdy nebol a predpokladám, že už ani nebude.

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

parlament, odvolávanie, Igor Matovič

Klub OĽaNO vysvetlil svojmu poslancovi, ako sa predkladajú zákony

18.09.2020 12:37

Poslanecký klub OĽANO rokoval o postupe Martina Čepčeka (OĽANO) v súvislosti s individuálnym predkladaním zákonov do Národnej rady SR.

Násilie / Obeť /

Štát bude finančne pomáhať krízovým centrám pre obete domáceho násilia

18.09.2020 12:01, aktualizované: 12:57

Počet obetí domáceho násilia podľa prezidentky Čaputovej štvornásobne narástol, a to nielen na Slovensku.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.