Založ si blog

Matovičov „Veľký tresk“ a ľuďom daňový preplesk

Pozerať Matovičove tlačovky je ako pozerať katastrofický film, no bohužiaľ s reálnym dopadom na naše každodenné bytie. Kto sledoval jeho poslednú tlačovku, musel sa začať báť o svoju ďalšiu existenciu. Igor Matovič, súčasný minister financi, uznaný daňový podvodník, plagiátor, novodobý symbol deštrukcie Slovenskej republiky a kat nevinných obetí pôsobil ako vodca sekty a vizionársky blúznil o tom, ako sa Slovensko premení na raj a ľudia sa budú mať konečne po toľkých rokoch predošlých vlád ako v rozprávke. Normálny príčetný človek, ktorý vie ako funguje štátny rozpočet a celý štátny aparát by také divadlo nikdy nemohol predviesť, to proste dokáže fakt len Igor Matovič. Už mu chýbala len kazajka.

Budem sa to však snažiť brať len ako nácvik na novú predvolebnú kampaň, v rámci ktorej si určite každý jeden politický subjekt spomenie na vyčíňanie prvej, druhej a možno aj tretej a štvrtej „Matovičovej“ vlády v jednom volebnom období, možno skrátenom, uvidíme. Poďme k veci, a to je avizovaná zmena daňovo-odvodového systému. Matovičovi a jeho vládnym kumpánom sa podarilo vypáliť ľuďom do mozgov slovné spojenie „prázdna špajza“, dookola opakovaná floskula, ktorú povedal nielen každý člen OĽANO niekoľkokrát, ale snáď aj každý volič tejto politicko-podnikateľskej schránkovej strany. Zaujímavé, že rok si do tej prázdnej špajze chodili veselo rabovať a drancovať zásoby. Vďaka tej prázdnej špajze si dokázali požičať na finančných trhoch historicky najväčší objem peňazí a financovať Matovičove „atómové zbrane“, financovať Naďove nákupy zbytočnej vojenskej bojovej techniky a podporovať kadejaké úplne zbytočné štvavé mimovládky, a dokonca aj nenásytným bankám zrušiť bankové odvody a dopomôcť im tak k zvýšeniu beztak nemalých ziskov. A zrazu sme sa dostali k tomu, že tá špajza je fakt prázdna a dlho aj prázdna bude, ale zásluhou tejto „najslušnejšej najeuroatlantickejšej“ vlády SR. Pre objektívnosť podotýkam, že aj predchádzajúce vlády tiež nalievali bez hanby do mimovládneho „politicky-aktívneho“ sektora plného darmožráčov milióny eur z peňazí daňových poplatníkov, nakupovali predraženú zbytočnú bojovú techniku a mnohé iné „klondajky“ na našom spoločnom štátnom majetku. Avšak nikdy neprišlo k tak zbytočnému plytvaniu verejnými zdrojmi pod rúškom pandémie ako to dokázala táto vláda. Veď len pri absolútne zbytočnom nepresnom a život-ohrozujúcom „dobrovoľnom“ celoplošnom testovaní sa podľa môjho skromného odhadu za celú túto vraj jednorazovú akciu pohybujeme už v sume cez 1 miliardu eur vyhodených do koša. Ďalej si zoberme prípad znehodnotených vakcín, k tomu prirátajme masívnu reklamnú kampaň vakcínam, ktorú by za normálnych okolností musel platiť výrobca vakcín, škody na ekonomike, ktoré sa ešte len začnú prejavovať, veď to všetko spôsobila Matovičova soldateska svojou neodbornosťou, diletantizmom a mesiášskym mozgovým preludom. A tento tyran sa teraz chystá rozdávať rodinám po 200 eur/dieťa a blúzni, že zvyšovať dane nebude. To je totálne bláznovstvo, veď v takomto stave, v akom sa naša zdevastovaná ekonomika nachádza sa práve naopak má pristúpiť k znižovaniu daní, aby sa naštartovala spotreba, ktorá naštartuje výrobu a dá ľuďom prácu. Takýmito matovičovskými diletantskými opatreniami smerujeme akurát tak k totálnemu kolapsu ekonomiky a bankrotu obyvateľstva. Ale možno práve to je niekoho cieľ, aby si nás za lacno potom kúpil. Hold, pevne budem dúfať, že táto moja „konšpirácia“ sa nestane za chvíľu faktom. Lebo transformácia hoaxu na holý fakt je už viac pravidlo ako výnimka a väčšinou sa hoax do 2 týždňov zmení na fakt.

Pán Matovič, čo tak zdaniť Pavlínkin majetok, čo tak zdaniť majetok finančných skupín, ktoré rozkrádajú desaťročia štátny rozpočet? Čo tak zdaniť kadejaké malé trnavské firmičky, ktoré dodávali predražené antigénové testy, čo tak zdaniť testovacie laboratória, čo tak zdaniť kadejakých špekulantov, ktorí tu v čase núdze predávali 20 centové respirátory a rúška za 20 eur, čo tak zdaniť farmaceutické firmy?! Čo tak uvaliť na takýchto špekulantov jednorazovú daň s názvom „NENORMÁLNE SI ZAROBIL NA PANDÉMIÍ“? Čo tak znížiť platy ústavným činiteľom? Čo tak zdaniť zahraničné korporácie, ktoré tu akurát využívajú lacnú pracovnú silu? Čo tak zdaniť banky a zastropovať im výšku poplatkov, ktoré uvaľujú klientom? Čo tak začať konečne dávať exemplárne pokuty za ten odpad, čo sem dovážajú niektoré zahraničné reťazce a predávajú nám to ako potraviny? A v neposlednom rade, čo tak naozaj rozviazať ruky policajtom, aby za „optimalizáciu daní“ a za podvody s DPH mohli zatýkať všetkých bez rozdielu?! Nuž tých lepších riešení je samozrejme viac. Podporiť rodiny s deťmi sa dá predsa, ale je to dlhodobejší odborný proces ako nastaviť celkovo prorodinnú politiku na Slovensku a nie smiešnym populistickým kupovaním si voliča.

P.S: Je smutné, že uznaný daňový podvodník je ministrom financií a zároveň aj predsedom pseudostrany, ktorá zo štátneho rozpočtu vybrala milióny eur a urobila tak zo svojho predsedu jedného nemajetného chudáka, ktorý si v daňovom priznaní uvádza, že nič nevlastní. Dokedy ešte budeme ako národ takto skúšaný? Verím, že už nikto v tejto krajine nenaletí na sladké populistické táraniny. A teraz vážne? Kto za „motivačných“ 200 eur na dieťa začne aj reálne rozmýšľať, že si dieťa zadováži, ak teda pán premiér blúzni o prorodinnej politike? Napadá ma jediná odpoveď…

Slovenská dezinformačná služba pod taktovkou Čaputovej

02.06.2021

V posledných týždňoch sa udialo zopár závažných vnútroštátnych záležitostí, ktoré nemôžeme nechať len tak bez povšimnutia. O tej hlavnej, vyrážajúcej dych, sa dá len pokonšpirovať, nakoľko tie zásadné fakty ostávajú v režime „utajenia“, resp. akože vyšetrovania. Z dôvernej informácie sa náhle šmahom ruky stala vec verejná, ktorú však propagandistická [...]

Matovič so Sulíkom si ich len merajú

20.05.2021

Vojna medzi Igorom Hrozným a Richardom Sebestredným pokračuje. Matovič a Sulík sú opäť v sebe ako takí dvaja kohúti na smetisku. Prímerie vôbec netrvalo dlho, a to mnohí tipovali podstatne dlhší pokoj zbraniam. Koľko toto krehké prímerie vlastne vydržalo? Zjavne sa Igorovi prestali páčiť rastúce preferencie SaS. Ani šampón na mačky OľaNO nepomohol. Nabudúce možno [...]

Alibistka Čaputová

14.05.2021

Prezidentka má obrovskú dilemu kvôli referendu o predčasných voľbách. Je to pochopiteľné, nakoľko opäť ňou vymenovaná druhá vláda Igora Matoviča, pardon Eduarda Hegera, pokračuje v deštrukcii Slovenskej republiky rovnako ako tá pred ňou, a dokonca je v takmer totožnej zostave. Rekonštrukciou vlády sme získali akurát tak to, že Igor Matovič zmenil taktiku svojho [...]

Natalľa Pratasevičová

Matka uväzneného Prataseviča žiada o pomoc Merkelovú

12.06.2021 13:16

Natalľa Pratasevičová sa obrátila na nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú s výzvou, aby sa zasadila za prepustenie jej syna a ďalších aktivistov zadržiavaných v Bielorusku.

prezidentka Čaputová

Prezidentka poďakovala ľuďom, ktorí rozvíjajú rusínsku kultúru a jazyk

12.06.2021 11:25

"Buďte na svoju identitu hrdí," odkázala Rusínom Zuzana Čaputová pri príležitosti Dňa Rusínov Slovenska.

Polícia / NAKA /

Andor Šándor o razii v NAKA: Rozohráva sa tu veľmi nebezpečná hra

12.06.2021 10:26

Bezpečnostné zbory tu nie sú na to, aby bojovali medzi sebou a zatvárali svojich prominentov do vyšetrovacích väzieb, hovorí analytik Andor Šándor.

Košice, lúka, kosenie

Košická lúka sa usmieva

12.06.2021 10:15

Už minulý rok na trávniku košickej mestskej časti Sídlisko KVP zaujímavý trávnik, ktorý tak trochu pripomínal tajomné kruhy v obilí.