Založ si blog

Divná logika progresívca Šimečku

Hlavným účelom západných sankcií proti Rusku po vstupe jeho vojska na Ukrajinu bola snaha o zastavenie ruského predaja energonosičov, najmä ruského plynu prostredníctvom plynovodov do Európy. Ruskí producenti boli dovtedy hlavnými dodávateľmi energonosičov do Európy, pretože ich produkcia bola pre európsky trh najlacnejšou možnosťou, a to najmä kvôli jej preprave cez sústavu potrubných línií, zatiaľ, čo iní dodávatelia museli prepravovať plyn a ropu do Európy hlavne pomocou tankerov, čo je oveľa nákladnejší spôsob. Preto sankcie, ktoré zakazujú dodávky ruských energonosičov do Európy, spôsobili prudký nárast ich cien. Nie Rusko spôsobilo cenový nárast, ale sankcie!!

Západné „spravodajské“ média nespájajú uvalené sankcie s prudkým nárastom cien energonosičov v Európe, pretože tieto sankcie majú pôvod v USA a podieľajú sa na nich takmer všetky európske vlády, vrátane tej našej.

Toto sú hlavné „príčiny“ rastúcich cien energonosičov v Európe podľa amerických a spriaznených „spravodajských“ médií. Určite Vám tieto dnes už otrepané frázy budú známe.

„Rusko odstavuje plyn do Európy.“

„Rusko dusí Európu.“

„Ruská energetická vojna.“

„Putinova energetická zbraň.“

„Odoberaním ruských energonosičov podporujeme Putinovu vojnu na Ukrajine.“

„Potrebujeme sa okamžite odstrihnúť od ruských energetických zdrojov.“

Takto sa však nerobí spravodajstvo, ale PROPAGANDA. Toto je spôsob, ako oklamať Európanov, aby znovu zvolili vazalských politikov, ktorí slúžia americkým miliardárom namiesto európskych spotrebiteľov.

Predseda protežovanej bezvýznamnej strany Progresívne Slovensko, akýsi pán Šimečka, dokonca zašiel ešte ďalej, pretože sa nechal počuť, že za nefungujúce sankcie nesú vinu Rusi. Nuž takto „sofistikovane vysvetliť“ to, že sankcie ubližujú primárne spotrebiteľom v EÚ, ktorá sankcie slepo a sebadeštruktívne uvaľuje aj naďalej a neubližujú v takej miere Rusku ako boli navrhnuté, dokáže naozaj asi len predstaviteľ Progresívneho Slovenska, tam totiž takýchto „expertov“ majú neúrekom.

Ako príklad, do akej absurdnej miery sú schopné zachádzať vazalské vlády USA, zmätení politici typu Šimečka alebo Čaputová alebo spomínané „spravodajské“ média, len aby predstierali, že odstávky najmenej nákladných energonosičov dostupných pre Európu sú spôsobené Ruskom a nie USA, nám najlepšie môže poslúžiť otázka: „Kto spôsobil výbuch na potrubiach NordStream?!“

P.S.: Taktiež netreba zabúdať na to, že sankcie fungujú tak, že Rusko pri extrémne vysokých cenách zarába rovnako alebo ešte viac pri dodaní menšieho objemu danej komodity. Tiež Rusko do Európy dováža LNG plyn vo zvýšenom množstve. Nepríde Vám to absolútne hlúpe, že nechceme od Ruska lacný plyn cez potrubie, ale radšej nakupujeme podstatne drahší LNG, ktorý má tiež pôvod v Rusku?! Túto v skutku divnú logiku nám, ale určite „vysvetlia“ nejaký Šimečka alebo Čaputová tak, že z toho obvinia Putina. Presne podľa manuálu.

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

02.02.2023

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj víťazstvo alebo prežitie. Ako môžeme dnes vidieť v prostredí slovenskej politiky, tak odvolaná vláda a jej koaliční [...]

Naďove dary kyjevskému korupčnému režimu

27.01.2023

Témou dnešných dní na Slovensku sú hlavne predčasné parlamentné voľby, ktoré sa akoby schválne prekrývajú s vyostrovaním zástupného konfliktu NATO vedeného ukrajinskými rukami proti jadrovej superveľmoci. Kyjevský režim, ktorý sa správa ako nonstop pod vplyvom nejakých narkotík, neustále požaduje ďalšiu a ďalšiu vojenskú pomoc od Západu. Od ľahkých zbraní, [...]

Kurátorka Čaputová, preč s vládou pod jej ochranou

21.01.2023

Hlavná kurátorka Hegerovej vlády v demisii zrazu trvá na predčasných voľbách! Verí tejto falošnici falošnej ešte niekto?! Teda, samozrejme mám na mysli tú zdravú časť populácie a nie tú jej dúhovú, progresívno-liberálnu sektu, ktorá ju má za nedotknuteľnú modlu. To proste zdravá hlava neberie. Čaputová tu 3 roky robí všetko proti konaniu predčasných volieb. [...]

pellegrini

Nenaškrabkal. Pellegrini si na kampaň berie úver

07.02.2023 12:14

Hlas chce ručiť svojimi preferenciami a budúcim príspevkom od štátu.

Sýria Turecko Zemetrasenie Silné Obete

Horšie ako Asadove bomby. Na severe Sýrie otrasy dokonali dielo skazy

07.02.2023 11:45

Štyri a pol milióna Sýrčanov na poslednom území, ktoré Moskvou podporovaná vláda Bašíra Asada stále neovládla, sa po zemetrasení ocitlo v sendviči utrpenia.

Peter Stachura

Do KDH vstúpil tajomník exministra Krajčího

07.02.2023 11:35

Stachura bude tímlídrom pre zdravotníctvo.

zeman

Zeman verí, že dobré vzťahy so Slovenskom budú pokračovať aj s Pavlom na čele ČR

07.02.2023 11:20, aktualizované: 12:35

Zemanova cesta na Slovensko je súčasťou tradície, keď český či slovenský prezident pred skončením mandátu zavíta do druhého štátu bývalej federácie.