Založ si blog

Klany sa dohodli na rozdelení koristi

Po dvoch týždňoch a mnohých spoločných obedoch, posedeniach pri pive a tlačových konferenciách sa „kápovia“ jednotlivých klanov dohodli na rozdelení koristi. Vzhľadom na prekvapujúci výsledok volieb, a teda prerozdelenia poslaneckých mandátov, prezidentka Čaputová poverila, tak ako je u nás zvykom, víťaza volieb zostavením novej vlády. Tu sa však hneď na začiatok naskytá otázka, či skutočným a jediným kápom víťazného klanu je Igor Matovič, keďže celý názov „jeho“ klanu podľa registra politických strán je: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Tu môžeme vidieť, že sa jedná o 4 rôzne politické subjekty a k tomu ešte aj nejakí nezávislí.

Vieme, že kápom v pôvodnej schránkovej strane OĽANO je sám Matovič a táto strana sa radí medzi konzervatívne. Vieme, že takmer zaniknutú stranu NOVA cez dočasne nasadeného figuranta Grendela ovláda podľa všetkého americký agent Lipšic, ktorý je momentálne vo výkone trestu a táto strana vyznáva hodnoty liberálne – viď vzťah Lipšica a Kočnerovej volavky uväznenej Alenky. Vieme, že Kresťanská Únia sú odídenci z KDH, teda to ultra-konzervatívne krídlo okolo Záborskej, Vašečku a Škripeka. Posledný politický článok tejto „názorovej diskotéky v katolíckom kostole“ je liberálna Zmena Zdola, ktorej šéfuje agent ŠTB Domovník s krycím menom Ján Budaj. Z tejto analýzy nám vyplýva, že Matovič je kápo poverený viesť rokovania o rozdelení koristi.

Zo zvolených politických subjektov si ako capo di tutti capi (šéf šéfov) vybral liberálnu SaS s kápom Sulíkom, Za Ľudí s pozemkovým kápom Kiskom a Sme rodina s kápom Kollárom, ktorý pochádza z prostredia skutočných mafiánskych kápov (dôkazov je dosť). Hneď po voľbách si kápovia telefonovali a tešili sa, že všetci prekvapili. Po vytriezvení a základných matematických počtoch si kápovia začali vymieňať rôzne odkazy a vyhrážky cez médiá v snahe vylepšiť si svoju vyjednávaciu pozíciu v delení získanej koristi. Veď predsa transparentnosť verejnej správy je aj o tom, aby sme vedeli o všetkých detinských škriepkach medzi kápovcami, pretože ich jediná hodnota pre ich majiteľov je ich mediálna hodnota.

Ako prvý svoju silu demonštroval pozemkový kápo Kiska, ktorý asi zle prečítal desatinnú čiarku vo svojom výsledku a snažil sa určovať pravidlá. Avšak capo di tutti capi Matovič mu rázne upresnil výsledok volieb. Kápa Kisku z toho až srdiečko rozbolelo a takto ponížený zemepán spod Tatier sa urazil a ďalším vyjednávaním poveril svoju pravú ruku, ktorá do jeho klanu prebehla práve z Matovičovho klanu. Pozemkový kápo Kiska však neprestal a jeho klan naďalej mútil vodu útočením na druhého najsilnejšieho kápa Kollára a spochybňoval morálne a hodnotové ukotvenie jeho rodinného klanu. Avšak opäť neúspešný pokus klanu „Žaluďov“, ktorý sa asi spoliehal na to, že kápo Kollár má k Žaluďovmu klanu mimoriadne vrúcny vzťah z minulosti a bude mať s nimi zľutovanie. Kápo Kollár tento útok ustál, dokonca si vylepšil pozíciu a zistil, že je neoddeliteľnou súčasťou budúcej vládnucej elity a jeho minulosť naznačuje, že má zálusk byť raz capo di tutti capi. Jeho ambície sa dajú ľahko vyčítať, keďže takmer bez boja upustil zo svojich hlavných mocenských podmienok, a to ovládnuť aspoň jeden silový rezort, zatiaľ si vystačí s tajnou službou SIS a na ďalší boj si nahromadí dostatok kompromitujúcich materiálov na kápov z konkurenčných klanov, ako keby ich už teraz nebolo v obehu dosť. (Zatiaľ) posledný kápo, ktorý cítil svoju vnútornú silu odvolávajúc sa na svoju ekonomickú gramotnosť, a presvedčený svojim okliešteným klanom o jedinečnosti svojho kápa, sám seba oklamal, že on je Bohom vyvolený minister financií a on ako LGBTI liberál sa predsa nemôže rúhať Božej vôli,  a tak tvrdošijne si išiel za svojim vytúženým ministerstvom financií, až to chvíľu vyzeralo tak, že capo di tutti capi Matovič tento tlak neustojí a za cenu zachovania mieru medzi klanmi kápovi Sulíkovi vyjde v ústrety. Žiaľ, kápo Sulík so sebe vlastnou pýchou (nedal si rúšku na tvár) z tejto demonštrácie sily vyšiel ako Matovičova handra, ktorú capo di tutti capi použije na vytretie hocičo, vrátane toho.

Ešte si doplňme, že ideologické spektrum, ktoré je reprezentované touto nadčasovou koalíciou, je tak protichodné, že podľa momentálne platných zákonov prírody sa nedá spojiť. Predstavme si, že chceme spojiť rovnaké póly magnetov. Ak máme väčšiu silu ako magnety, tak dokážeme spojiť a držať pokope aj ich rovnaké póly, ktoré sa vzájomne neustále odpudzujú. Avšak v momente ako na nich prestaneme pôsobiť vonkajšou silou, tak magnety od seba doslova odletia minimálne na vzdialenosť, v ktorej na seba nedokážu pôsobiť. Otázne však je, či má capo di tutti capi Matovič dostatok sily na to, aby udržal všetky klany a egá jednotlivých kápov pokope aj v stave, v ktorom je od samotného začiatku prítomný obrovský vzájomný odpor. Nechajme sa prekvapiť a dávajme si pozor, aby tie za chvíľu letiace magnety nezničili celú našu republiku.

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

matovič

Matovič otvoril na konzíliu odborníkov tému vrátenia sa starších detí do škôl

01.06.2020 14:51

Premiér je rád, že skúšku, ktorú mali rodičia, deti, ale aj všetci ostatní za posledné mesiace, zvládli.

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 797164x
Priemerná čítanosť článkov: 9842x

Autor blogu

Kategórie