Založ si blog

Klany sa dohodli na rozdelení koristi

Po dvoch týždňoch a mnohých spoločných obedoch, posedeniach pri pive a tlačových konferenciách sa „kápovia“ jednotlivých klanov dohodli na rozdelení koristi. Vzhľadom na prekvapujúci výsledok volieb, a teda prerozdelenia poslaneckých mandátov, prezidentka Čaputová poverila, tak ako je u nás zvykom, víťaza volieb zostavením novej vlády. Tu sa však hneď na začiatok naskytá otázka, či skutočným a jediným kápom víťazného klanu je Igor Matovič, keďže celý názov „jeho“ klanu podľa registra politických strán je: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Tu môžeme vidieť, že sa jedná o 4 rôzne politické subjekty a k tomu ešte aj nejakí nezávislí.

Vieme, že kápom v pôvodnej schránkovej strane OĽANO je sám Matovič a táto strana sa radí medzi konzervatívne. Vieme, že takmer zaniknutú stranu NOVA cez dočasne nasadeného figuranta Grendela ovláda podľa všetkého americký agent Lipšic, ktorý je momentálne vo výkone trestu a táto strana vyznáva hodnoty liberálne – viď vzťah Lipšica a Kočnerovej volavky uväznenej Alenky. Vieme, že Kresťanská Únia sú odídenci z KDH, teda to ultra-konzervatívne krídlo okolo Záborskej, Vašečku a Škripeka. Posledný politický článok tejto „názorovej diskotéky v katolíckom kostole“ je liberálna Zmena Zdola, ktorej šéfuje agent ŠTB Domovník s krycím menom Ján Budaj. Z tejto analýzy nám vyplýva, že Matovič je kápo poverený viesť rokovania o rozdelení koristi.

Zo zvolených politických subjektov si ako capo di tutti capi (šéf šéfov) vybral liberálnu SaS s kápom Sulíkom, Za Ľudí s pozemkovým kápom Kiskom a Sme rodina s kápom Kollárom, ktorý pochádza z prostredia skutočných mafiánskych kápov (dôkazov je dosť). Hneď po voľbách si kápovia telefonovali a tešili sa, že všetci prekvapili. Po vytriezvení a základných matematických počtoch si kápovia začali vymieňať rôzne odkazy a vyhrážky cez médiá v snahe vylepšiť si svoju vyjednávaciu pozíciu v delení získanej koristi. Veď predsa transparentnosť verejnej správy je aj o tom, aby sme vedeli o všetkých detinských škriepkach medzi kápovcami, pretože ich jediná hodnota pre ich majiteľov je ich mediálna hodnota.

Ako prvý svoju silu demonštroval pozemkový kápo Kiska, ktorý asi zle prečítal desatinnú čiarku vo svojom výsledku a snažil sa určovať pravidlá. Avšak capo di tutti capi Matovič mu rázne upresnil výsledok volieb. Kápa Kisku z toho až srdiečko rozbolelo a takto ponížený zemepán spod Tatier sa urazil a ďalším vyjednávaním poveril svoju pravú ruku, ktorá do jeho klanu prebehla práve z Matovičovho klanu. Pozemkový kápo Kiska však neprestal a jeho klan naďalej mútil vodu útočením na druhého najsilnejšieho kápa Kollára a spochybňoval morálne a hodnotové ukotvenie jeho rodinného klanu. Avšak opäť neúspešný pokus klanu „Žaluďov“, ktorý sa asi spoliehal na to, že kápo Kollár má k Žaluďovmu klanu mimoriadne vrúcny vzťah z minulosti a bude mať s nimi zľutovanie. Kápo Kollár tento útok ustál, dokonca si vylepšil pozíciu a zistil, že je neoddeliteľnou súčasťou budúcej vládnucej elity a jeho minulosť naznačuje, že má zálusk byť raz capo di tutti capi. Jeho ambície sa dajú ľahko vyčítať, keďže takmer bez boja upustil zo svojich hlavných mocenských podmienok, a to ovládnuť aspoň jeden silový rezort, zatiaľ si vystačí s tajnou službou SIS a na ďalší boj si nahromadí dostatok kompromitujúcich materiálov na kápov z konkurenčných klanov, ako keby ich už teraz nebolo v obehu dosť. (Zatiaľ) posledný kápo, ktorý cítil svoju vnútornú silu odvolávajúc sa na svoju ekonomickú gramotnosť, a presvedčený svojim okliešteným klanom o jedinečnosti svojho kápa, sám seba oklamal, že on je Bohom vyvolený minister financií a on ako LGBTI liberál sa predsa nemôže rúhať Božej vôli,  a tak tvrdošijne si išiel za svojim vytúženým ministerstvom financií, až to chvíľu vyzeralo tak, že capo di tutti capi Matovič tento tlak neustojí a za cenu zachovania mieru medzi klanmi kápovi Sulíkovi vyjde v ústrety. Žiaľ, kápo Sulík so sebe vlastnou pýchou (nedal si rúšku na tvár) z tejto demonštrácie sily vyšiel ako Matovičova handra, ktorú capo di tutti capi použije na vytretie hocičo, vrátane toho.

Ešte si doplňme, že ideologické spektrum, ktoré je reprezentované touto nadčasovou koalíciou, je tak protichodné, že podľa momentálne platných zákonov prírody sa nedá spojiť. Predstavme si, že chceme spojiť rovnaké póly magnetov. Ak máme väčšiu silu ako magnety, tak dokážeme spojiť a držať pokope aj ich rovnaké póly, ktoré sa vzájomne neustále odpudzujú. Avšak v momente ako na nich prestaneme pôsobiť vonkajšou silou, tak magnety od seba doslova odletia minimálne na vzdialenosť, v ktorej na seba nedokážu pôsobiť. Otázne však je, či má capo di tutti capi Matovič dostatok sily na to, aby udržal všetky klany a egá jednotlivých kápov pokope aj v stave, v ktorom je od samotného začiatku prítomný obrovský vzájomný odpor. Nechajme sa prekvapiť a dávajme si pozor, aby tie za chvíľu letiace magnety nezničili celú našu republiku.

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

parlament, odvolávanie, Igor Matovič

Klub OĽaNO vysvetlil svojmu poslancovi, ako sa predkladajú zákony

18.09.2020 12:37

Poslanecký klub OĽANO rokoval o postupe Martina Čepčeka (OĽANO) v súvislosti s individuálnym predkladaním zákonov do Národnej rady SR.

Násilie / Obeť /

Novela zákona o obetiach trestných činov je podľa Čaputovej pripravená

18.09.2020 12:01

Krízové centrá, ktoré pomáhajú obetiam domáceho násilia, by mali získať financie od štátu.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.