Založ si blog

Klany sa dohodli na rozdelení koristi

Po dvoch týždňoch a mnohých spoločných obedoch, posedeniach pri pive a tlačových konferenciách sa „kápovia“ jednotlivých klanov dohodli na rozdelení koristi. Vzhľadom na prekvapujúci výsledok volieb, a teda prerozdelenia poslaneckých mandátov, prezidentka Čaputová poverila, tak ako je u nás zvykom, víťaza volieb zostavením novej vlády. Tu sa však hneď na začiatok naskytá otázka, či skutočným a jediným kápom víťazného klanu je Igor Matovič, keďže celý názov „jeho“ klanu podľa registra politických strán je: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Tu môžeme vidieť, že sa jedná o 4 rôzne politické subjekty a k tomu ešte aj nejakí nezávislí.

Vieme, že kápom v pôvodnej schránkovej strane OĽANO je sám Matovič a táto strana sa radí medzi konzervatívne. Vieme, že takmer zaniknutú stranu NOVA cez dočasne nasadeného figuranta Grendela ovláda podľa všetkého americký agent Lipšic, ktorý je momentálne vo výkone trestu a táto strana vyznáva hodnoty liberálne – viď vzťah Lipšica a Kočnerovej volavky uväznenej Alenky. Vieme, že Kresťanská Únia sú odídenci z KDH, teda to ultra-konzervatívne krídlo okolo Záborskej, Vašečku a Škripeka. Posledný politický článok tejto „názorovej diskotéky v katolíckom kostole“ je liberálna Zmena Zdola, ktorej šéfuje agent ŠTB Domovník s krycím menom Ján Budaj. Z tejto analýzy nám vyplýva, že Matovič je kápo poverený viesť rokovania o rozdelení koristi.

Zo zvolených politických subjektov si ako capo di tutti capi (šéf šéfov) vybral liberálnu SaS s kápom Sulíkom, Za Ľudí s pozemkovým kápom Kiskom a Sme rodina s kápom Kollárom, ktorý pochádza z prostredia skutočných mafiánskych kápov (dôkazov je dosť). Hneď po voľbách si kápovia telefonovali a tešili sa, že všetci prekvapili. Po vytriezvení a základných matematických počtoch si kápovia začali vymieňať rôzne odkazy a vyhrážky cez médiá v snahe vylepšiť si svoju vyjednávaciu pozíciu v delení získanej koristi. Veď predsa transparentnosť verejnej správy je aj o tom, aby sme vedeli o všetkých detinských škriepkach medzi kápovcami, pretože ich jediná hodnota pre ich majiteľov je ich mediálna hodnota.

Ako prvý svoju silu demonštroval pozemkový kápo Kiska, ktorý asi zle prečítal desatinnú čiarku vo svojom výsledku a snažil sa určovať pravidlá. Avšak capo di tutti capi Matovič mu rázne upresnil výsledok volieb. Kápa Kisku z toho až srdiečko rozbolelo a takto ponížený zemepán spod Tatier sa urazil a ďalším vyjednávaním poveril svoju pravú ruku, ktorá do jeho klanu prebehla práve z Matovičovho klanu. Pozemkový kápo Kiska však neprestal a jeho klan naďalej mútil vodu útočením na druhého najsilnejšieho kápa Kollára a spochybňoval morálne a hodnotové ukotvenie jeho rodinného klanu. Avšak opäť neúspešný pokus klanu „Žaluďov“, ktorý sa asi spoliehal na to, že kápo Kollár má k Žaluďovmu klanu mimoriadne vrúcny vzťah z minulosti a bude mať s nimi zľutovanie. Kápo Kollár tento útok ustál, dokonca si vylepšil pozíciu a zistil, že je neoddeliteľnou súčasťou budúcej vládnucej elity a jeho minulosť naznačuje, že má zálusk byť raz capo di tutti capi. Jeho ambície sa dajú ľahko vyčítať, keďže takmer bez boja upustil zo svojich hlavných mocenských podmienok, a to ovládnuť aspoň jeden silový rezort, zatiaľ si vystačí s tajnou službou SIS a na ďalší boj si nahromadí dostatok kompromitujúcich materiálov na kápov z konkurenčných klanov, ako keby ich už teraz nebolo v obehu dosť. (Zatiaľ) posledný kápo, ktorý cítil svoju vnútornú silu odvolávajúc sa na svoju ekonomickú gramotnosť, a presvedčený svojim okliešteným klanom o jedinečnosti svojho kápa, sám seba oklamal, že on je Bohom vyvolený minister financií a on ako LGBTI liberál sa predsa nemôže rúhať Božej vôli,  a tak tvrdošijne si išiel za svojim vytúženým ministerstvom financií, až to chvíľu vyzeralo tak, že capo di tutti capi Matovič tento tlak neustojí a za cenu zachovania mieru medzi klanmi kápovi Sulíkovi vyjde v ústrety. Žiaľ, kápo Sulík so sebe vlastnou pýchou (nedal si rúšku na tvár) z tejto demonštrácie sily vyšiel ako Matovičova handra, ktorú capo di tutti capi použije na vytretie hocičo, vrátane toho.

Ešte si doplňme, že ideologické spektrum, ktoré je reprezentované touto nadčasovou koalíciou, je tak protichodné, že podľa momentálne platných zákonov prírody sa nedá spojiť. Predstavme si, že chceme spojiť rovnaké póly magnetov. Ak máme väčšiu silu ako magnety, tak dokážeme spojiť a držať pokope aj ich rovnaké póly, ktoré sa vzájomne neustále odpudzujú. Avšak v momente ako na nich prestaneme pôsobiť vonkajšou silou, tak magnety od seba doslova odletia minimálne na vzdialenosť, v ktorej na seba nedokážu pôsobiť. Otázne však je, či má capo di tutti capi Matovič dostatok sily na to, aby udržal všetky klany a egá jednotlivých kápov pokope aj v stave, v ktorom je od samotného začiatku prítomný obrovský vzájomný odpor. Nechajme sa prekvapiť a dávajme si pozor, aby tie za chvíľu letiace magnety nezničili celú našu republiku.

Nemecká logika kancelára Scholza

16.08.2022

Téma zásobovania zemným plynom sa vzhľadom na blížiacu vykurovaciu sezónu a prehlbujúcu energetickú krízu, ktorá ženie ceny za energonosiče, hlavne zemný plyn, na stále nové a nové historické maximá, čo logicky negatívne vplýva aj na mieru inflácie, sa postupne stáva tou najhorúcejšou témou aj napriek tomu, že práve kvôli nej nám čoraz reálnejšie hrozí chlad [...]

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

07.08.2022

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organizácia zverejnila správu, ktorá akože hoax šírený „dezolátmi“ označila za fakt a smutnú realitu. Konkrétne sa jedná o tie hoaxy, [...]

Zelenský prehráva a spolu s ním aj Európska únia

31.07.2022

Na pozadí ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a v dôsledku uvaľovania sankcií proti Rusku, ktorých opodstatnený význam popiera nespočetné množstvo výnimiek a ich neustále obchádzanie, Európska únia prichádza o svoje najdôležitejšie a najkonkurencieschopnejšie dodávky energonosičov, čím ohrozuje svoju výrobnú výhodu a zrýchľuje inflačnú vlnu, ktorá prostredníctvom [...]

zdravotne sestry

Lekárski odborári vedia, aké platy im štát núka. Koľko priemerne za rok zarobí lekár, či sestra v EÚ?

19.08.2022 15:57

Lekárske odborové združenie tvrdí, že vláda neprináša riešenie situácie v zdravotníctve. Rokovania o mzdách nemocničných lekárov pokračujú.

Opičie Kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

19.08.2022 15:19, aktualizované: 16:01

Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12.

Záporožská jadrová elektráreň / Záporožie / Elektráreň /

Guterres vyzval Rusko, aby neodpojilo Záporožskú elektráreň od Ukrajiny

19.08.2022 14:25

Generálny tajomník OSN tak reagoval na tvrdenia Kyjeva, že Rusi sa to chystajú urobiť.

Richard Stanke, herec

Herec Richard Stanke: Matovič nech skončí. A súčasná vláda pokračuje

19.08.2022 14:24

Igor Matovič je veľmi kontroverzným človekom, ktorého by mal na poste ministra financií nahradiť odborník, tvrdí herec.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1527974x
Priemerná čítanosť článkov: 8884x

Autor blogu

Kategórie