Založ si blog

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej blízkom vzťahu a intenzívnej komunikácii s týmto príslušníkom talianskej mafie sa totižto píše už roky. Takže, je asi každému nad slniečko jasné, že spolu komunikovali. Teda opravujem sa, naše skvelé „objektívne“ médiá zase skvelou investigatívnou činnosťou objavili akurát tak figu borovú a ako obyčajne, len im na striebornej tácke podsunili tento informačný únik nejakí úplatní informátori, podporovaní mimovládnym sektorom. A naši „strážcovia demokracie“ to nekriticky, ako stádo nesvojprávnych volov, prepísalo a zverejnilo ako zaručené spiknutie vo svojich mediálnych výstupoch.

To, že Mária Trošková pôsobila blízko pri vtedajšom predsedovi vlády Ficovi je problém. Pre jej kontakty a minulosť̌ sa to nemalo nikdy stať̌ a takíto ľudia by nemali mať vplyv na akéhokoľvek verejného činiteľa, a nie to ešte na jedného z našich najvyšších ústavných činiteľov. To je neospravedlniteľné. Malo by to byť náležite vyšetrené a následne spravodlivo posúdené orgánmi činnými v trestnom konaní. Novinári by mali nechať pracovať vyšetrovateľov a počkať si na ich výsledky, skôr než uverejnia takéto neaktuálne škandalózne odhalenia, lebo potom to vyzerá akurát tak, že sa od niečoho snažia odpútať pozornosť verejnosti.

A keď už sa teda hrajú na tých hrdinov, čo vo dne v noci bojujú proti zločincom, tak iste by sa v tých všetkých giga a terabajtoch dát komunikácie, ktorou naše médiá a ich zahraniční́ spojenci disponujú́, našli určite aj oveľa zaujímavejšie, škandalóznejšie a aktuálnejšie informácie. Čo tak sa pozrieť̌ na to, s kým a čo si písal premiér Igor Matovič a vicepremiér Sulík. Presne ten Sulík, ktorý zvykol raňajkovať s Kočnerom.  Mnohí z našich vládnych predstaviteľov sa nevyhýbali kontaktu práve s toxickým Mariánom Kočnerom, ani tomu osobnému. Mnohí s ním víkendovali či organizovali vianočné a silvestrovské párty na Donovaloch. Čítanie správ predsedu parlamentu Borisa Kollára by mohlo byť tiež napínavé a u neho nie je vôbec nereálne, že sa tiež mohol kontaktovať s Majkou. Alebo komunikácia jemu blízkej straníckej partie, pretože tiež nepatria k nepoškvrneným neviniatkam.

Toto sú ľudia, ktorí dnes riadia náš štát a treba ich podrobovať dennodennej kontrole. Ich kontakty, názory a minulosť̌ ovplyvňujú́ našu súčasnosť a budúcnosť. Trošková je len dievčatko, ktoré sa pre vlastný prospech chcelo stať súčasťou zločineckého systému, ktorý u nás vládne dlhodobo. Hlavu treba odťať predsa hadovi. Médiá sa stále oháňajú́ ako konajú v prospech verejného záujmu, avšak tento šľachetný cieľ je len ich krytie na to, prečo robia to, čo robia. Manipulujú verejnú mienku a neprinášajú objektívne vyvážené spravodajstvo. Nie je komunikácia súčasných vládnych politikov verejným záujmom? No pre naše spravodlivé́ „objektívne“ médiá zjavne nie. Ich zaujíma nejaká Trošková. Novinári by sa mali zamyslieť nad tým, komu, čomu slúžia a aké to môže mať dopady na Slovenskú republiku. Stávajú sa totižto spolupáchateľmi tohto systému.

PS: Nie Mária Trošková je problém, problémom sú tí, ktorí sa s Kočnerom stretávali, obchodovali, vymieňali a podsúvali informácie a momentálne sú súčasťou dnešnej vládnej koalície. Pretože, ak je Kočner toxický, tak toxická je aj dnešná vláda na čele s Igorom Matovičom!

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

Britain Royals

Angličania začnú platiť s portrétom kráľa. Čaká to aj Kanaďanov, ale väčšina z nich ho nechce mať v peňaženke

29.05.2024 11:10

Portrét Juraja III. sa objaví na všetkých existujúcich bankovkách v hodnote 5, 10, 20 a 50 libier. Prvé kusy sa dostanú do obehu 5. júna.

Marián Petko, ANS

Členovia Asociácie nemocníc Slovenska podpísali dodatky zmlúv so všetkými zdravotnými poisťovňami

29.05.2024 10:58

So štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou majú zmluvu platnú len do konca júna.

eštok a šutaj

Šutaj Eštok chce zmeny v polícii zaviesť čo najskôr, komunikovali o nich aj s eurokomisiou

29.05.2024 10:19, aktualizované: 10:39

Minister o tom informoval pred stredajším zasadnutím bezpečnostnej rady.

Kyrylo Budanov

Ako Kyjev prekazil sprisahanie zradných plukovníkov? Objavili sa nové fakty o pláne únosu Zelenského a likvidácie Budanova

29.05.2024 10:00

Plukovník ukrajinskej Správy štátnej bezpečnosti Andrij Huk, ktorého Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila z prípravy atentátu na prezidenta Zelenského, na začiatku totálnej ruskej invázie navrhol kolegom, aby sa v prípade príchodu ruských vojsk vzdali.