Založ si blog

O nás, bez nás

USA pripravili scenár a Slovensko bude asistovať. V mainstreamových médiách nečítame nič iné, len to, že vojna môže byť možným scenárom na Ukrajine, ako sa treba pripraviť aj na Slovensku, ako urýchlene potrebujeme obrannú dohodu s USA, ako sa tu chystá vojenské cvičenie Saber Strike za účasti 3000 vojakov, atď., atď.

Z východu však znejú umiernené hlasy, že žiadna vojna nemôže byť a nikto ju nechce, ani Ukrajina, ani Ruská federácia. Opäť sa ukazuje agresia Ameriky. Koľko vojenských základní má vo svete Rusko? Koľko základní má vo svete Amerika? Odpoveď poznáme všetci.

O čo tu vlastne ide? O mocenské záujmy nenažraných idiotov, o nič viac, o nič menej. Biznis vládne svetom. Nikomu z vládnych predstaviteľov nejde o našu bezpečnosť, ani nikdy nešlo. Riešia si svoje vlastné záujmy, svoje pozície a funkcie. Vidíme to každý deň v priamom prenose.

Aj dnešný Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu by mal byť mementom pre všetkých, ktorí z úst v týchto dňoch vypúšťajú slová ako bojová technika, jadrové zbrane, vojská, v záujme bezpečnosti a demokracie musíme ochrániť občanov!  Nie, nikdy by sme už nemali dovoliť našim vládnym predstaviteľom strašiť nás, pretože sme ľudia. Ľudia, ktorí nechcú zažiť hrôzy vojny, nechcú pocítiť zverstvá, ktoré sa počas vojny páchajú na nevinných obetiach.

O to s väčšou hrôzou sledujem situáciu na Ukrajine, kde americkí, britskí a dokonca aj izraelskí vojenskí inštruktori cvičia, financujú a ešte aj vyzbrojujú neonacistických vrahov a teroristov. Smutné je, že takí ľudia ako Čaputová, Naď, Korčok, Heger, Matovič tomuto celému tlieskajú a snažia sa do toho zatiahnuť aj náš štát.

Nechcem svojej starej mame (narodená v roku 1932) na otázku či bude zase vojna odpovedať, pretože takúto otázku by nemala v 21. storočí ani vysloviť! Zažila hrôzy 2. svetovej vojny, keď na ňu nemecký vojak mieril zbraňou, zažila prelety v blízkosti Dukly, vysťahovanie a strach na vlastnej koži. Ale prežila. Aj vďaka tomu nemeckému vojakovi, ktorý síce bol obyčajným bezvýznamným pešiakom v rukách mocných, ktorý mal v ich mene zabíjať, ale pre ňu bol niekým, kto sa vzoprel vôli mocných a rozhodol sa neprelievať krv nevinných zbytočne. Bol v danom okamžiku človekom. Buďme len ľuďmi a nedovoľme mocným zatiahnuť nás do niečoho, čo nikto z nás nechce, okrem proamerických bláznov v slovenskej vláde!

P.S.: Mier je to slovo, ktoré má dnes zaznievať z úst našich politikov. Mier chceme predsa všetci! Netvárme sa, že potrebujeme ochranu od USA, pretože oni si sledujú vlastné záujmy a nejaké malinké Slovensko s jeho občanmi im je ukradnuté. Potrebujú len využiť naše územie, pre ich vlastné ekonomické ciele.

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,