Založ si blog

O nás, bez nás

USA pripravili scenár a Slovensko bude asistovať. V mainstreamových médiách nečítame nič iné, len to, že vojna môže byť možným scenárom na Ukrajine, ako sa treba pripraviť aj na Slovensku, ako urýchlene potrebujeme obrannú dohodu s USA, ako sa tu chystá vojenské cvičenie Saber Strike za účasti 3000 vojakov, atď., atď.

Z východu však znejú umiernené hlasy, že žiadna vojna nemôže byť a nikto ju nechce, ani Ukrajina, ani Ruská federácia. Opäť sa ukazuje agresia Ameriky. Koľko vojenských základní má vo svete Rusko? Koľko základní má vo svete Amerika? Odpoveď poznáme všetci.

O čo tu vlastne ide? O mocenské záujmy nenažraných idiotov, o nič viac, o nič menej. Biznis vládne svetom. Nikomu z vládnych predstaviteľov nejde o našu bezpečnosť, ani nikdy nešlo. Riešia si svoje vlastné záujmy, svoje pozície a funkcie. Vidíme to každý deň v priamom prenose.

Aj dnešný Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu by mal byť mementom pre všetkých, ktorí z úst v týchto dňoch vypúšťajú slová ako bojová technika, jadrové zbrane, vojská, v záujme bezpečnosti a demokracie musíme ochrániť občanov!  Nie, nikdy by sme už nemali dovoliť našim vládnym predstaviteľom strašiť nás, pretože sme ľudia. Ľudia, ktorí nechcú zažiť hrôzy vojny, nechcú pocítiť zverstvá, ktoré sa počas vojny páchajú na nevinných obetiach.

O to s väčšou hrôzou sledujem situáciu na Ukrajine, kde americkí, britskí a dokonca aj izraelskí vojenskí inštruktori cvičia, financujú a ešte aj vyzbrojujú neonacistických vrahov a teroristov. Smutné je, že takí ľudia ako Čaputová, Naď, Korčok, Heger, Matovič tomuto celému tlieskajú a snažia sa do toho zatiahnuť aj náš štát.

Nechcem svojej starej mame (narodená v roku 1932) na otázku či bude zase vojna odpovedať, pretože takúto otázku by nemala v 21. storočí ani vysloviť! Zažila hrôzy 2. svetovej vojny, keď na ňu nemecký vojak mieril zbraňou, zažila prelety v blízkosti Dukly, vysťahovanie a strach na vlastnej koži. Ale prežila. Aj vďaka tomu nemeckému vojakovi, ktorý síce bol obyčajným bezvýznamným pešiakom v rukách mocných, ktorý mal v ich mene zabíjať, ale pre ňu bol niekým, kto sa vzoprel vôli mocných a rozhodol sa neprelievať krv nevinných zbytočne. Bol v danom okamžiku človekom. Buďme len ľuďmi a nedovoľme mocným zatiahnuť nás do niečoho, čo nikto z nás nechce, okrem proamerických bláznov v slovenskej vláde!

P.S.: Mier je to slovo, ktoré má dnes zaznievať z úst našich politikov. Mier chceme predsa všetci! Netvárme sa, že potrebujeme ochranu od USA, pretože oni si sledujú vlastné záujmy a nejaké malinké Slovensko s jeho občanmi im je ukradnuté. Potrebujú len využiť naše územie, pre ich vlastné ekonomické ciele.

Vydierač Zelenský

11.05.2022

Nepriateľský krok a agresia Ukrajiny voči Slovensku a EÚ. Po včerajšom online vystúpení najväčšieho „geroja“ dnešných pohnutých čias, ktoré sa vysielalo priamo v rokovacej sále NR SR a ktorého klamstvá a podvody si od publika vyslúžili „stending ovejšn“, sa dnes ráno ukázalo, že včerajší živý vstup bol jeho posledným kolom kladenia si [...]

Nie je žena ako žena, tak ako Tabak nie je Čaputová

05.05.2022

Včera vraj bolo historické hlasovanie. Poslanci Národnej rady SR hlasovali o žiadosti Generálnej prokuratúry o vydanie súhlasu na vzatie do väzby poslanca Roberta Fica. Koalícia bez odborných argumentov na čele s Matovičom sa tešila na svoj ďalší politický skalp a pomstu. No oslava sa nekonala. Kohútom s krvavými očami spľasli hrebene. Ale podstatnou správou dňa je, že [...]

Ruský štandard, ale nie ten Hegerov

29.04.2022

Poľsku boli zastavené dodávky lacného ruského plynu z plynovodu Jamal pre neochotu Poľska platiť za ruský plyn novým zlatým štandardom, teda rubľom. Na tento hrdinský čin Poľska sa samozrejme poskladajú bežní občania zo svojich peňaženiek. Pretože do Poľska začal reverzným tokom okamžite prúdiť plyn z Nemecka. A že sa jedná o ten istý ruský zemný plyn snáď [...]

Ana Brnabičová

Za bombovými poplachmi v Belehrade stojí Západ, tvrdí Brnabičová. Dôkazy však nepredložila

17.05.2022 23:49

Západ takto podľa srbskej premiérky útočí na Srbsko za jeho odmietnutie uvaliť sankcie proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajinu.

Mexiko / vojak / armáda / hranica /

Na hraniciach Mexika s USA našli tunel na pašovanie drog, mal aj koľajnice

17.05.2022 22:20

Tunel na pašovanie narkotík viedol z mexického mesta Tijuana do skladu v kalifornskom meste San Diego.

Josef Abrhám

Režisér Hledík o Josefovi Abrhámovi: Výnimočný herecký zjav, ale aj skromný a empatický priateľ

17.05.2022 20:30

Rok po smrti herečky Libušky Šafránkovej sa českí aj slovenskí fanúšikovia lúčia s jej životnou láskou a manželom, hercom Josefom Abrhámom.

KĽDR / Covid /

WHO sa obáva vzniku nových variantov koronavírusu v KĽDR

17.05.2022 19:57

Svetová zdravotnícka organizácia je pripravená Severnej Kórei pomôcť, no nemá právomoci zasahovať v suverénnej krajine.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 161
Celková čítanosť: 1453357x
Priemerná čítanosť článkov: 9027x

Autor blogu

Kategórie