Založ si blog

Koniec hegemóna polopate

Dnešné (8.11.2022) kongresové voľby v USA sú podľa slov Bidena rozhodujúcim momentom pre osud americkej demokracie (rozumej režimu liberálnych demokratov nielen v USA, ale aj v nimi podmanených územiach cez kadejakých vlastizradcov, zapredancov a kariérnych „diplomatov“). Prieskumy verejnej mienky predpovedajú však víťazstvo Trumpových republikánov, čo v radoch liberálnych demokratov vyvoláva paniku v obave, že s návratom republikánov a Trumpa k moci, dôjde celosvetovému pádu režimu liberálnej demokracie a jeho agresívnej dúhovej agendy. Rovnako ako tomu bolo v posledných prezidentských voľbách v USA, tak aj do týchto volieb údajne zasahuje Rusko, pomaly každý sympatizant Trumpa je agentom Kremľa a Putinov troll. Boja sa však aparátčici režimu liberálnej demokracie viac Trumpa alebo Putina?! Odpoveď nájdeme na Ukrajine. Predtým je však potrebné spomenúť dve udalosti z minulosti, ktoré rozzúrili amerického hegemóna. Saddam Hussein začal požadovať za irackú ropu eurá a nie doláre. Muammar Kaddáfí chcel vytvoriť tzv. africký dinár, za ktorý sa mala obchodovať ropa a nerastné bohatstvo pochádzajúce z afrického kontinentu, čím by sa zbavil dolára ako zúčtovacej peňažnej jednotky. Ako títo dvaja rebeli dopadli, vieme. A teraz si povedzme, čo je hlavnou príčinou americkej zástupnej vojny na Ukrajine? Mnohí už určite tušíte, kam smerujem, ale pre tých, ktorí ešte stále trávia svoju myseľ propagandou liberálno-demokratického režimu, uvádzam nasledovné chronologicky usporiadané skutočnosti:

1. Všetko to začalo po finančnej kríze v rokoch 2007-2008, ktorá vznikla v USA. Spoľahlivosť vlády USA ako partnera v globálnych finančných záležitostiach bola zničená (finančný svetový poriadok pod absolútnou dominanciou a kontrolou amerického dolára).

2. V roku 2009 Rusko hostilo prvý samit BRICS s cieľom vytvoriť lepší medzinárodný finančný systém s Čínou, Indiou, Brazíliou, Južnou Afrikou a neskôr s budúcimi partnermi BRICS+. Skrátka nový „multipolárny poriadok“. BRICS týmto spochybňuje štatút amerického dolára ako rezervnej meny sveta.

3. Spochybnenie štatútu amerického dolára ako rezervnej meny sveta odštartovalo novú studenú vojnu s Ruskom a Čínou. Nakoľko Rusko je jadrovou superveľmocou a Čína má tiež jadrové zbrane, tak priama vojenská intervencia a „demokratizácia“ nebola skrátka možná. Štátny dlh USA je teraz na úrovni 31,265 biliónov USD, celkový dlh USA je na úrovni 92,987 biliónov USD a celkové nefinancované záväzky USA sú na úrovni 172,486 biliónov USD a to všetko bez akéhokoľvek prebytku vlády USA na zaplatenie čohokoľvek z toho. Len viac dlhov a tlače nekrytých peňazí.

4. Vláda USA vie, že bez štatútu rezervnej meny je v bankrote. Bez tlače nekrytých peňazí na chrbty iných národov je to pre USA jednoducho koniec hry. Ale nielen pre USA, pretože EÚ a väčšina západných demokracií nasledovali americký model nekonečného vytvárania dlhov a nekrytých peňazí.

5. Prečo EÚ tak poslušne obetuje vlastnú prosperitu zástupnej vojne USA na Ukrajine? Pretože, ak sa USA zrútia, zrútime sa spolu s nimi. Spojenectvo je zlepené strachom zo sebadeštrukcie (rozumej existencie USA a EÚ). Preto všetky tieto európske liberálne bábky stoja za USA a podporujú eskaláciu a predlžovanie ozbrojeného konfliktu a prípadne aj rozdúchanie ďalších, čo sa väčšine ľudí zdá úplne nelogické až absurdné.

6. BRICS+ bol na dobrej ceste spustiť svoj nový globálny finančný systém do roku 2030. Ukrajina je nástrojom na konflikt s Ruskom a Taiwan je nástrojom na konflikt s Čínou. Nakoniec budú USA a NATO oficiálne vo vojne s Ruskom a Čínou. Zdá sa, že jednoducho nemajú inú možnosť.

7. Buď je to vojna s Ruskom a Čínou, ktorá má zastaviť BRICS+, alebo finančný kolaps USA, EÚ a celého cirkusu s tlačením dlhov a nekrytých peňazí. Nikdy to nebolo o obyvateľoch Ukrajiny. Ukrajina je vedľajšia. Hlavná udalosť ešte len príde.

8. Plánom USA bolo dostať Ukrajinu do NATO, aby Ukrajina zaútočila na Krym, aby Rusko odvetilo členovi NATO a použitím článku 5 tak vtiahli do vojny celú alianciu. Putin a jeho poradcovia to veľmi dobre vedeli a preventívnym úderom na Ukrajinu zaskočili USA. A týmto momentom prekvapenia získal Putin obrovskú strategickú a časovú výhodu, ktorú už nepustí.

Takže, ak by režim liberálnych demokratov, ktorý do Ukrajiny nalieva miliardy na úkor vlastného obyvateľstva, stratil väčšinu v kongrese a moc by prevzali republikáni, ktorých hlavným heslo je Amerika na 1. mieste, tak Ukrajina by prišla o kľúčového spojenca a sponzora. Bez vojenskej a finančnej podpory od USA by zostala už len ako kotva na potápajúcej sa lodi s názvom Európska únia, ktorá by sa jej snažila čo najskôr zbaviť, pretože živenie nevyhrateľnej vojny proti Rusku na úkor „domáceho“ obyvateľstva únie, by spôsobilo volebný výprask európskych liberálnych demokratov a následný rozpad tohto žalára národov pod diktátom zvratného a dekadentného dúhového Bruselu. A teda nám už len ostáva dúfať, že tento scenár sa naplní.

P.S.: Vyzerá to tak, že čím viac sa snažia títo zdochýnajúci euroatlantickí hegemóni odstaviť Putina od moci, tak všetkým, čo robia ešte väčšmi upevňujú jeho moc nielen doma v Rusku, ale aj vo svete. Veď ako inak by sa dalo vysvetliť to, že konflikt na Ukrajine údajne prehráva, jeho popularita sa rúca, ale on aj napriek tomu dokáže ovplyvňovať americké voľby a určovať nové usporiadanie sveta a nový multipolárny svetový poriadok. „Kdepak dúhoví soudrozi z Washingtonu a Bruselu udelali chybu?!“

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.