Založ si blog

Eskalácia americko-čínskych vzťahov

Američania stále veľmi usilovne pracujú na rozpútaní svetovej vojny. Po tom, čo vyprovokovali vojnu na území Ukrajiny proti Rusku, sa snažia vyprovokovať aj vojnu proti Číne. Samozrejme, majú na to svoje dôvody, keďže Rusko a Čína spoločne drvia americkú nadvládu nad svetovým poriadkom a dolár posielajú na smetisko imperiálnych dejín.

Spravodajský portál taiwannews.com.tw priniesol správu odvolávajúcu sa na vojenské zdroje o tom, že indicko-pacifické velenie USA vyslalo na Taiwan viac ako 200 vojenských inštruktorov, aby pomohli miestnym silám pri výcviku a navrhli zlepšenia. Kto cvičí vojakov, ten chystá vojnu. Čína na to okamžite zareagovala a spustila vojenské cvičenia pri pobreží Taiwanu a do oblasti tiež priplávalo americké námorníctvo. Napätie, ako inak, eskalujú USA.

Taiwan je síce malý ostrov, ale jeho strategicky výhodná pozícia je kľúčová pre vedenie vojny proti pevninskej Číne. Je to taká prírodná lietadlová loď a logistická základňa pri čínskom pobreží. Takže, ak niekto zvažuje vojenský útok na Čínu, tak ovládať Taiwan má pre neho mimoriadny význam. A nakoľko hlavní spojení štváči americkí označili Čínu za svojho geopolitického nepriateľa č. 1 a ich plány na zdržiavanie čínskej expanzie do sveta sú známe, tak kto je ten, čo sa snaží ovládať Taiwan cez bábkový režim, je snáď každému jasné. Tu nejde o žiadnu slobodu taiwanského ľudu a už vôbec nie o demokraciu. Je to čisto záležitosť vojenskej stratégie americkej armády v jej snahe „skrotiť“ čínskeho draka, ktorý čím ďalej, tým viac cerí zuby a okrem svojej lacnej priemyselnej produkcie, chce do sveta vyvážať aj svoju politiku, vrátane tej finančnej.

V regióne priľahlom Číne majú spojení štváči americkí koho obetovať na vojnu vedenú cudzími rukami, takže ten príbeh pre verejnosť bude podobný ako v prípade Ukrajiny. Čína ohrozuje slobodný a demokratický taiwanský ľud, a preto ho USA a ich spojenci musia ísť brániť, pretože brániť slobodu a demokraciu je ich psou povinnosťou a výsostným právom. Samozrejme, nehovorím o skutočnej slobode a demokracii, ale o tej americkej atrape. Teda, kto provokuje koho je jasné a spojení štváči americkí nič nenechávajú na náhodu a už pracujú na širokom protičínskom pakte. Teda, obetovať na spôsob Ukrajiny bude koho!

P.S.: Čína pravdepodobne preventívne zakročí a Taiwan vojensky zaberie, nakoľko tento ostrov považuje za svoje územie. To určite nenechá v kľude naše americké služobníctvo a keďže ukrajinská kríza sa už pomaly dáva do úzadia, tak začať štekať a vrešťať na Čínu im príde ešte aj vhod. Len potom, aby admirál Naď neprišiel s tým, že Slovensko na pomoc Taiwanu vyšle nejaké naše námorníctvo. Veď tie útočné vrtuľníky, ktoré vykšeftoval za MiG-29, boli predsa len pôvodne určené pre potreby námorníctva, takže poslať by aj bolo čo.

Žilinku chcú potichu odstrániť

25.05.2023

Lex Žilinka, zákon, ktorý je momentálne v Národnej rade a ktorým chcú odstaviť stoj čo stoj s blížiacimi sa predčasnými voľbami generálneho prokurátora, pretože nekoná podľa predstáv niektorých liberálno-progresívnych politikov. Liberáli z SaS síce tvrdia, že majú šľachetný zámer a týmto návrhom zákona chcú len zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry, [...]

DeSantis podpísal trest smrti pre pedofilov

15.05.2023

Súhlasili by ste so zavedením trestu smrti za sexuálne násilie páchané na deťoch do 12 rokov?! Takýto zákon totižto nedávno (1.5.2023) podpísal republikánsky guvernér Floridy (USA) Ron DeSantis. Urobil tak aj napriek tomu, že tento návrh zákona je v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA z roku 2008, ktoré štátom (jednotlivé štáty USA) bráni ukladať trest smrti za [...]

Ďalšia „atomofka“ od Matoviča

14.05.2023

Nie je tomu tak dávno, čo kráľ populizmu Matovič sľuboval 500€ „atomofku“ každému občanovi za účasť vo voľbách, čo samozrejme odprezentoval verejnosti a poslancom NR SR tak, že v žiadnom prípade sa nejedná o kupovanie si hlasov a je to len pomoc pre ľudí. Každému príčetnému človeku je jasné, že je to skoro ako volebná korupcia. Tento populistický návrh [...]

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

HZS, záchranári, vrátna dolina,

Tragédia vo Vrátnej doline: Žena neprežila pád do rokliny. Na turistickom chodníku zostali tri malé deti

27.05.2023 19:34

38-ročná slovenská turistka zomrela po páde zo Zbojníckeho chodníka.

Rusko, Ukrajina, vojna, Bachmut, vojenský konflikt

Moskva oznámila požiadavky pre mier s Ukrajinou. Kyjev odpovedal svojimi podmienkami

27.05.2023 19:10, aktualizované: 22:06

Uznanie ruštiny za štátny jazyk či vzdanie sa snahy Ukrajiny o vstup do NATO a do EÚ, tak vidí koniec vojny Rusko.

krymský most

Ukrajinská rozviedka priznala svoju úlohu pri útoku na krymský most

27.05.2023 18:33

K výbuchu na Kerčskom moste spájajúcom Rusko s okupovaným Krymom došlo pred siedmimi mesiacmi.