Založ si blog

Eskalácia americko-čínskych vzťahov

Američania stále veľmi usilovne pracujú na rozpútaní svetovej vojny. Po tom, čo vyprovokovali vojnu na území Ukrajiny proti Rusku, sa snažia vyprovokovať aj vojnu proti Číne. Samozrejme, majú na to svoje dôvody, keďže Rusko a Čína spoločne drvia americkú nadvládu nad svetovým poriadkom a dolár posielajú na smetisko imperiálnych dejín.

Spravodajský portál taiwannews.com.tw priniesol správu odvolávajúcu sa na vojenské zdroje o tom, že indicko-pacifické velenie USA vyslalo na Taiwan viac ako 200 vojenských inštruktorov, aby pomohli miestnym silám pri výcviku a navrhli zlepšenia. Kto cvičí vojakov, ten chystá vojnu. Čína na to okamžite zareagovala a spustila vojenské cvičenia pri pobreží Taiwanu a do oblasti tiež priplávalo americké námorníctvo. Napätie, ako inak, eskalujú USA.

Taiwan je síce malý ostrov, ale jeho strategicky výhodná pozícia je kľúčová pre vedenie vojny proti pevninskej Číne. Je to taká prírodná lietadlová loď a logistická základňa pri čínskom pobreží. Takže, ak niekto zvažuje vojenský útok na Čínu, tak ovládať Taiwan má pre neho mimoriadny význam. A nakoľko hlavní spojení štváči americkí označili Čínu za svojho geopolitického nepriateľa č. 1 a ich plány na zdržiavanie čínskej expanzie do sveta sú známe, tak kto je ten, čo sa snaží ovládať Taiwan cez bábkový režim, je snáď každému jasné. Tu nejde o žiadnu slobodu taiwanského ľudu a už vôbec nie o demokraciu. Je to čisto záležitosť vojenskej stratégie americkej armády v jej snahe „skrotiť“ čínskeho draka, ktorý čím ďalej, tým viac cerí zuby a okrem svojej lacnej priemyselnej produkcie, chce do sveta vyvážať aj svoju politiku, vrátane tej finančnej.

V regióne priľahlom Číne majú spojení štváči americkí koho obetovať na vojnu vedenú cudzími rukami, takže ten príbeh pre verejnosť bude podobný ako v prípade Ukrajiny. Čína ohrozuje slobodný a demokratický taiwanský ľud, a preto ho USA a ich spojenci musia ísť brániť, pretože brániť slobodu a demokraciu je ich psou povinnosťou a výsostným právom. Samozrejme, nehovorím o skutočnej slobode a demokracii, ale o tej americkej atrape. Teda, kto provokuje koho je jasné a spojení štváči americkí nič nenechávajú na náhodu a už pracujú na širokom protičínskom pakte. Teda, obetovať na spôsob Ukrajiny bude koho!

P.S.: Čína pravdepodobne preventívne zakročí a Taiwan vojensky zaberie, nakoľko tento ostrov považuje za svoje územie. To určite nenechá v kľude naše americké služobníctvo a keďže ukrajinská kríza sa už pomaly dáva do úzadia, tak začať štekať a vrešťať na Čínu im príde ešte aj vhod. Len potom, aby admirál Naď neprišiel s tým, že Slovensko na pomoc Taiwanu vyšle nejaké naše námorníctvo. Veď tie útočné vrtuľníky, ktoré vykšeftoval za MiG-29, boli predsa len pôvodne určené pre potreby námorníctva, takže poslať by aj bolo čo.

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

facebook, socialna siet, dieta, tablet

Na sociálnych sieťach sa šíri nebezpečná koláž. Zobrazuje novinárov, ktorí majú byť "odstavení"

29.05.2024 20:20

Koláž sa objavila aj pod facebookovým príspevkom strany Smer či priamo v komentároch na profile predsedu vlády Fica.

Hana Sipková

V Tatrách bez stopy zmizla mladá Bratislavčanka. Mobil nechala v apartmáne, pátrajú po nej od nedele

29.05.2024 18:04

Po nezvestnej žene pátrali aj horskí záchranári.

gaza

Vojna v Gaze pravdepodobne potrvá ďalších sedem mesiacov, povedal izraelský predstaviteľ

29.05.2024 17:50

Za cieľ operácie si Izrael podľa Hanegbiho stanovil zničenie vojenskej infraštruktúry Hamasu a jeho spojencov.

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.