Založ si blog

POZOR, liberálne slniečka sú v koncoch, už im je dobrý aj neamerický Svätopluk!

16. decembra obyvatelia Slovenska mali opäť možnosť byť súčasťou predvolebnej kampane rodinky „Úžasných a slušných“. Pol roka obťažovali Slovensko s politickými tancami a dušovali sa ako sa spoja do najsilnejšieho,najliberálnejšiehonajprotifašistickejšiehonajprotiextrémistickejšieho, proste najprotivšetkejšiehobloku v celej našej galaxii, v skratke mačkokačkokisko-pes. Samozrejme, hlavní herci tejto komédie sa dokázali dohodnúť len na nejakej pro forma hlúposti, čo nazvali Pakt o neútočení. Predsa takéto pakty medzi sebou uzatvárajú znepriatelené strany a nie avizovaní politickí spojenci, ktorí deklarujú, že sú spôsobilí na prevzatie moci v štáte (dúfam, že všetkým je jasné, že dohoda o spoločnom postupe vo voľbách a po voľbách zlyhala pre nedostatočný počet najvyšších ústavných funkcií a veľký počet záujemcov o tieto pozície). Tak teda jediné východisko, ako dať slovenskému voličovi nádej na vysnívanú liberálnu nadvládu, bolo podpísať paškvil o neútočení, pretože keby sa do seba títo kohúti pustili, tak by liberálna politická scéna utrpela totálnu porážku. Ale nepredbiehajme. Oni ešte niečo istotne vymyslia, našťastie pre dobro všetkých Sloveniek a Slovákov spoločnú kandidátnu listinu už nestihnú. Aj keď v dobe podávania kandidátnych listín celé Slovensko tŕplo, či sa náhodou predsa len ego-velikáni nedohodnú na jednotnej kandidátke. Nedohodli, poďme ďalej, v pondelok 16.12.2019 sa k paškvilu o neútočení pridala obrodená SAS. Mimochodom SASka sa rozpadla, len Sulík si to ešte neuvedomil. Vtipné je aj to, že táto strana, ktorá sa neúspešne pokúsila o štátny puč, následne zažila likvidačný vnútrostranícky puč. Vráťme sa k pondelku. Nepodstatné pridanie SAS k nepodstatnému Paškvilu o neútočení. Zaujalo ma však konanie nášho novoobjaveného národného buditeľa Trubana, ktorý sa tam predvádzal s akože Svätoplukovými prútmi, ktoré reprezentujú svornosť. Na tom by však nebolo nič zlé, len od Trubana by človek skôr čakal nejakú americkú povesť o Georgovi a jeho mimovládkach. Pripomeňme si časť preambuly našej Ústavy: „…v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy…“, tej Veľkej Moravy, ktorú vybudoval Svätopluk I. a ktorej odkaz patrí k základným kameňom našej národnej identity a hrdosti, čím Truban pohŕda a považuje to za trápne až hnusné. Ten istý Truban nám tu potom ide prevádzať divadielko so Svätoplukovými prútmi, aby vyslal odkaz občanom, že spojil dokopy najviac protislovenské zoskupenie, aké tu kedy bolo. Miško spomeň si ako si sa snažil infikovať mládež svojimi drogovo pozitívnymi prednáškami, ako si im vysvetľoval „bad-trip“ a ďalšie feťácke stavy tvojej mysle. Namiesto toho si im radšej mal hovoriť o slovenských dejinách, o tom ako sa formovala naša národná identita a v neposlednom rade o hrdosti na historický a kultúrny odkaz svojho národa, ktorý z neznámych príčin tak veľmi nenávidíš. 

Bad-trip politického marketingu v podaní Trubana, Beblavého, Kisku, Hlinu a Sulíka sa našťastie do slovenských dejín nezapíše, pretože tieto zúfale tragikomické kroky sú jednoznačným signálom klesajúcich preferencií a títo avizovaní volební víťazi vedia, že ak sa im podarí dosiahnuť hranicu zvoliteľnosti, tak to bude pre nich zázrak. 

Na porovnanie, pronárodné kresťanské strany (Kotlebovci – ĽSNS, NÁRODNÁ KOALÍCIA, KDŽP – Aliancia za Slovensko, DOMA DOBRE a Priama Demokracia), ktoré sa ako jediné dokázali spojiť a zaviazali sa k tomu podpísaním memoranda o spolupráci pri rokovaniach vôbec neriešili kto na akej ústavnej funkcii bude. Riešilo sa, ako pomôcť všetkým našim občanom, deťom, matkám, dôchodcom, pracujúcim ľudom, chorým ľudom, atď. Riešilo sa, ako zachrániť našu krajinu a našu národnú identitu. A to, že túto úprimnú snahu oceňujú aj občania je vidieť na mítingoch po celom Slovensku, na ktoré chodia ľudia v stovkách. To je signál, že sa v ľuďoch prebúdza národná identita, ktorú im žiadny psychicky narušený liberál nevezme. A keď sa ten protinárodný Truban odkazuje na Svätopluka, ktorý sídlil aj v Nitre, tak pridám aj ja jednu vetu ľudovej tvorivosti z tohto mesta: „Ževraj je tu zakopaný meč, podľa povesti a keď bude najhoršie zlu postaví sa do cesty.“ 

A aj takto vyzerá pakt o neútoční v praxi pri jemnom rozbehu: https://www.hlavnydennik.sk/2019/12/23/za-ludi-je-stranou-jedneho-muza-a-kiska-by-ako-premier-mohol-byt-problem-mysli-si-truban/?fbclid=IwAR1UYA2ufkTEdxckYyUF3az2AJWMcYdHyz_yzwGtzS8BEPebr0OIcaRW01k

Harabin a Danko sa môžu spojiť! Ak im teda ide o národné Slovensko a nie niečo iné. . .

17.02.2020

Nie tak dávno sme boli svedkami úvah Andreja Danka, žeby si trúfol kandidovať za prezidenta. Aj keď v inotajoch rozprával, žeby si vedel predstaviť ako nominantku SNS na túto pozíciu práve viac »

Genialita Roberta Fica nemá hraníc! Liberálna progresívna opozícia uč sa!

13.02.2020

Strany súčasnej vládnej koalície Smer-SD a SNS pri pohľade na predvolebné preferencie asi šampanské neotvárajú. Skôr ich chytá panika a začali premýšľať, čím by ešte nalákali nejaké viac »

Zsuzsu asi potopí Danka, ale mala by potopiť aj iných, ak teda platí padni komu padni!

29.01.2020

Ak opozícia baží po novej politickej kultúre, najprv by mala začať od seba. Odstúpiť z pozície predsedu strany by mal Kiska, až kým sa neukončí vyšetrovanie v jeho kauze KTAG (krátenie daní), viac »

policia, policajne auta

Opitý šofér záchranky je v rukách polície. Skončí vo väzbe?

19.02.2020 06:00

V rukách mužov zákona skončil muž (48), ktorý opitý unikal pred políciou vozidlom záchrannej služby.

parlament, Galko,

So smerákmi nerokujeme, my ich zatvárame, bráni sa Galko

19.02.2020 06:00

Schváli parlament 13. dôchodok? Smer a SNS sú krok od cieľa aj vďaka poslancom okolo Ľubomíra Galka.

Miroslav Beblavý, podcast

Beblavý: Kiska rozbil hlasy. Tá chyba nám uškodila

19.02.2020 00:00

Do podcastového štúdia denníka Pravda prišiel Miroslav Beblavý, programový líder koalície Progresívne Slovensko/Spolu.

zbraň, pištoľ, strieľanie, streľba, vrah, mŕtvy,

Švédsky prokurátor chce ukončiť vyšetrovanie vraždy premiéra Palmeho

18.02.2020 22:23

Premiéra zasiahol v roku 1986 náboj do chrbta, jeho manželku škrabol druhý náboj.

slavena

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 234355x
Priemerná čítanosť článkov: 4687x

Autor blogu

Kategórie