Založ si blog

Nech provokuje Trump Putina cez Aljašku a Čukotku, nie Európu!

„Cvičenie DEFENDER – Europe 20 je mnohonárodné cvičenie vedené USA, vrátane účasti NATO. Je to najväčšie nasadenie ozbrojených síl USA v Európe za viac ako 25 rokov, pričom 20 000 vojakov bolo nasadených priamo zo Spojených štátov do Európy. Prejavuje tak angažovanosť USA v NATO a jej odhodlanie stáť za svojimi európskymi spojencami a partnermi.“ (Zdroj: https://shape.nato.int/defender-europe)

K tejto oficiálnej informácii o akcii NATO pod vedením USA snáď len doplním, že sa jedná o cvičenie v blízkosti ruských hraníc a kľudne to môžeme považovať ako provokáciu USA voči Ruskej federácii. Som si vedomá toho, že veľa rusofóbov so mnou nebude súhlasiť a budú sa paprčiť, že Rusko je bezpečnostná hrozba pre Európu. A to je fakt, Rusko je bezpečnostná hrozba, keď ho budeme dráždiť, provokovať a tlačiť do kúta. Rusko sa bude brániť, a keď sa niekto tomu čuduje alebo to považuje za ruskú agresiu, tak je to obyčajný hlupák a blbec.

 

Za posledných pár rokov Ruská federácia dostatočne demonštrovala svoju silu, vyspelosť nových zbraňových systémov, kvalitu svojich ozbrojených síl a odvahu postaviť sa na odpor akejkoľvek agresii aj voči spojencom Ruska. Ozbrojené sily pod vedením prezidenta Putina dali jasne najavo, že už viac nebudú tolerovať imperiálne chúťky USA a niektorých krajín západnej Európy a že to myslia smrteľne vážne dokazuje, že nemajú problém zasiahnuť na ktoromkoľvek svetadiele, vrátane toho amerického.

Slovensko ako spojenec USA v obrannej aliancii NATO rozhodne nemá záujem o vojnu proti Ruskej federácií, rovnako ako väčšina krajín Európy a zvyšku NATO. Preto si dovolím našim americkým partnerom pripomenúť niekoľko geografických faktov, ktoré sú im určite známe.

To, že planéta Zem je guľatá zhodou okolnosti ľudstvo zistilo počas toho ako Európania objavili americký svetadiel. Je dosť možné, že našim partnerom z USA to uniklo, nakoľko vtedy bol severoamerický kontinent obývaný pôvodnými Američanmi. Tak ich prosím, aby tento 500 rokov známy fakt brali do úvahy a začali ho aktívne používať. Keď sa pozrieme na mapu našej planéty, tak zistíme, že Ruská federácia a USA sú od seba vzdialené len niekoľko kilometrov, konkrétne ich hranice sú od seba vzdialené 85 kilometrov. Keďže USA je od Európy vzdialené niekoľko tisíc kilometrov a leží medzi nimi nejaký Atlantický oceán, tak považujem za zbytočné, aby sa tieto provokácie USA voči Rusku diali práve u nás na území Európy.

 

 

 

Takže, keď USA tak veľmi túžia po vojne s Ruskom, tak by bolo pre celý svet prospešné, keby tak učinili mimo Európy a nezneužívali na provokáciu Ruska národy a územie Európy. Ak tak veľmi túžia po meraní si síl s ruskou armádou, tak im vrelo odporúčam oblasť Aljašky a Čukotky.

Z minulosti vieme, že USA na naštartovanie svojej ekonomiky a ochranu nadvlády dolára ako rezervnej meny sveta veľmi radi vyvolávajú vojny mimo svojho územia a s veľkou obľubou zásobujú svojimi zbraňami všetky strany vojenských konfliktov.

 

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,