Založ si blog

Nech provokuje Trump Putina cez Aljašku a Čukotku, nie Európu!

„Cvičenie DEFENDER – Europe 20 je mnohonárodné cvičenie vedené USA, vrátane účasti NATO. Je to najväčšie nasadenie ozbrojených síl USA v Európe za viac ako 25 rokov, pričom 20 000 vojakov bolo nasadených priamo zo Spojených štátov do Európy. Prejavuje tak angažovanosť USA v NATO a jej odhodlanie stáť za svojimi európskymi spojencami a partnermi.“ (Zdroj: https://shape.nato.int/defender-europe)

K tejto oficiálnej informácii o akcii NATO pod vedením USA snáď len doplním, že sa jedná o cvičenie v blízkosti ruských hraníc a kľudne to môžeme považovať ako provokáciu USA voči Ruskej federácii. Som si vedomá toho, že veľa rusofóbov so mnou nebude súhlasiť a budú sa paprčiť, že Rusko je bezpečnostná hrozba pre Európu. A to je fakt, Rusko je bezpečnostná hrozba, keď ho budeme dráždiť, provokovať a tlačiť do kúta. Rusko sa bude brániť, a keď sa niekto tomu čuduje alebo to považuje za ruskú agresiu, tak je to obyčajný hlupák a blbec.

 

Za posledných pár rokov Ruská federácia dostatočne demonštrovala svoju silu, vyspelosť nových zbraňových systémov, kvalitu svojich ozbrojených síl a odvahu postaviť sa na odpor akejkoľvek agresii aj voči spojencom Ruska. Ozbrojené sily pod vedením prezidenta Putina dali jasne najavo, že už viac nebudú tolerovať imperiálne chúťky USA a niektorých krajín západnej Európy a že to myslia smrteľne vážne dokazuje, že nemajú problém zasiahnuť na ktoromkoľvek svetadiele, vrátane toho amerického.

Slovensko ako spojenec USA v obrannej aliancii NATO rozhodne nemá záujem o vojnu proti Ruskej federácií, rovnako ako väčšina krajín Európy a zvyšku NATO. Preto si dovolím našim americkým partnerom pripomenúť niekoľko geografických faktov, ktoré sú im určite známe.

To, že planéta Zem je guľatá zhodou okolnosti ľudstvo zistilo počas toho ako Európania objavili americký svetadiel. Je dosť možné, že našim partnerom z USA to uniklo, nakoľko vtedy bol severoamerický kontinent obývaný pôvodnými Američanmi. Tak ich prosím, aby tento 500 rokov známy fakt brali do úvahy a začali ho aktívne používať. Keď sa pozrieme na mapu našej planéty, tak zistíme, že Ruská federácia a USA sú od seba vzdialené len niekoľko kilometrov, konkrétne ich hranice sú od seba vzdialené 85 kilometrov. Keďže USA je od Európy vzdialené niekoľko tisíc kilometrov a leží medzi nimi nejaký Atlantický oceán, tak považujem za zbytočné, aby sa tieto provokácie USA voči Rusku diali práve u nás na území Európy.

 

 

 

Takže, keď USA tak veľmi túžia po vojne s Ruskom, tak by bolo pre celý svet prospešné, keby tak učinili mimo Európy a nezneužívali na provokáciu Ruska národy a územie Európy. Ak tak veľmi túžia po meraní si síl s ruskou armádou, tak im vrelo odporúčam oblasť Aljašky a Čukotky.

Z minulosti vieme, že USA na naštartovanie svojej ekonomiky a ochranu nadvlády dolára ako rezervnej meny sveta veľmi radi vyvolávajú vojny mimo svojho územia a s veľkou obľubou zásobujú svojimi zbraňami všetky strany vojenských konfliktov.

 

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

matovič

Matovič otvoril na konzíliu odborníkov tému vrátenia sa starších detí do škôl

01.06.2020 14:51

Premiér je rád, že skúšku, ktorú mali rodičia, deti, ale aj všetci ostatní za posledné mesiace, zvládli.

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 797209x
Priemerná čítanosť článkov: 9842x

Autor blogu

Kategórie