Založ si blog

Nech provokuje Trump Putina cez Aljašku a Čukotku, nie Európu!

„Cvičenie DEFENDER – Europe 20 je mnohonárodné cvičenie vedené USA, vrátane účasti NATO. Je to najväčšie nasadenie ozbrojených síl USA v Európe za viac ako 25 rokov, pričom 20 000 vojakov bolo nasadených priamo zo Spojených štátov do Európy. Prejavuje tak angažovanosť USA v NATO a jej odhodlanie stáť za svojimi európskymi spojencami a partnermi.“ (Zdroj: https://shape.nato.int/defender-europe)

K tejto oficiálnej informácii o akcii NATO pod vedením USA snáď len doplním, že sa jedná o cvičenie v blízkosti ruských hraníc a kľudne to môžeme považovať ako provokáciu USA voči Ruskej federácii. Som si vedomá toho, že veľa rusofóbov so mnou nebude súhlasiť a budú sa paprčiť, že Rusko je bezpečnostná hrozba pre Európu. A to je fakt, Rusko je bezpečnostná hrozba, keď ho budeme dráždiť, provokovať a tlačiť do kúta. Rusko sa bude brániť, a keď sa niekto tomu čuduje alebo to považuje za ruskú agresiu, tak je to obyčajný hlupák a blbec.

 

Za posledných pár rokov Ruská federácia dostatočne demonštrovala svoju silu, vyspelosť nových zbraňových systémov, kvalitu svojich ozbrojených síl a odvahu postaviť sa na odpor akejkoľvek agresii aj voči spojencom Ruska. Ozbrojené sily pod vedením prezidenta Putina dali jasne najavo, že už viac nebudú tolerovať imperiálne chúťky USA a niektorých krajín západnej Európy a že to myslia smrteľne vážne dokazuje, že nemajú problém zasiahnuť na ktoromkoľvek svetadiele, vrátane toho amerického.

Slovensko ako spojenec USA v obrannej aliancii NATO rozhodne nemá záujem o vojnu proti Ruskej federácií, rovnako ako väčšina krajín Európy a zvyšku NATO. Preto si dovolím našim americkým partnerom pripomenúť niekoľko geografických faktov, ktoré sú im určite známe.

To, že planéta Zem je guľatá zhodou okolnosti ľudstvo zistilo počas toho ako Európania objavili americký svetadiel. Je dosť možné, že našim partnerom z USA to uniklo, nakoľko vtedy bol severoamerický kontinent obývaný pôvodnými Američanmi. Tak ich prosím, aby tento 500 rokov známy fakt brali do úvahy a začali ho aktívne používať. Keď sa pozrieme na mapu našej planéty, tak zistíme, že Ruská federácia a USA sú od seba vzdialené len niekoľko kilometrov, konkrétne ich hranice sú od seba vzdialené 85 kilometrov. Keďže USA je od Európy vzdialené niekoľko tisíc kilometrov a leží medzi nimi nejaký Atlantický oceán, tak považujem za zbytočné, aby sa tieto provokácie USA voči Rusku diali práve u nás na území Európy.

 

 

 

Takže, keď USA tak veľmi túžia po vojne s Ruskom, tak by bolo pre celý svet prospešné, keby tak učinili mimo Európy a nezneužívali na provokáciu Ruska národy a územie Európy. Ak tak veľmi túžia po meraní si síl s ruskou armádou, tak im vrelo odporúčam oblasť Aljašky a Čukotky.

Z minulosti vieme, že USA na naštartovanie svojej ekonomiky a ochranu nadvlády dolára ako rezervnej meny sveta veľmi radi vyvolávajú vojny mimo svojho územia a s veľkou obľubou zásobujú svojimi zbraňami všetky strany vojenských konfliktov.

 

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

parlament, odvolávanie, Igor Matovič

Klub OĽaNO vysvetlil svojmu poslancovi, ako sa predkladajú zákony

18.09.2020 12:37

Poslanecký klub OĽANO rokoval o postupe Martina Čepčeka (OĽANO) v súvislosti s individuálnym predkladaním zákonov do Národnej rady SR.

Násilie / Obeť /

Štát bude finančne pomáhať krízovým centrám pre obete domáceho násilia

18.09.2020 12:01, aktualizované: 12:57

Počet obetí domáceho násilia podľa prezidentky Čaputovej štvornásobne narástol, a to nielen na Slovensku.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.