Založ si blog

Z nechceného Matoviča sa stal nekritizovateľný Matovič

Pamätáte si ako v predvolebnom období „strany protištátneho prevratu“ odstrkovali Matoviča, nikam ho nepozývali, označovali ho za nekompetentného šaša a brali ho len ako nejakú „krízovú“ zálohu, ktorú v prípade potreby prizvú do vlády za malú odmenu. Premiér Kiska, premiér Sulík, premiér Truban, plačko Beblavý a psychopat Hlina ako budúca vládnuca elita sa k Matovičovi správali povýšenecky a arogantne.

Média hlavného prúdu a kadejaké pofidérne mimovládky Matovičovi neubližovali, ale ani si ho nejako extra nevšímali. Dokonca pri okupácii rokovacej sály Národnej Rady SR, v podaní Beblavý, Poliačik a spol, si Matoviča a jeho spôsoby zastali jeho „nepriatelia“ zo Smeru, SNS a ĽSNS, ale nikto z jeho deklarovaných potenciálnych spojencov. Aroganciu a nadutosť niektorých pseudopolitikov a marketingových konštruktov ocenili občania vo voľbách a rozdali karty.

Z nechceného Matoviča bude nový premiér a architekt novej vlády. Jednotlivé nominácie nebudem teraz komentovať, pretože táto zostavička mafiánov, Kočnerovych poskokov, kadejakých aktivistov a zahraničných agentov si nezaslúži len pár krátkych viet, ale rozsiahly elaborát. Z nechceného Matoviča sa stal nekritizovateľný Matovič. Akákoľvek kritika, vrátane tej, ktorá vychádza z faktov je neprípustná a automaticky perzekvovaná v podobe osočovania, urážania a vysmievania. „Veď dajte mu šancu.“ „Neviete sa zmieriť s výsledkom volieb.“ „Nová vláda nás zachráni, vy ste plní nenávisti.“ A podobné noblesné emocionálne výlevy prevažne voličov typu „LEBO FICO“, „LEBO KOTLEBA“. Odkedy sa Matovičovi podaril tento husársky kúsok,  tak málokedy počuť inú odpoveď po vyjadrení kritiky voči Matovičovi alebo niektorému z jeho kumpánov s pochybnou minulosťou.

A ak náhodou spomeniete mafiánov, agentov cudzích mocností alebo ľudí prepojených na Kočnera a iných známych kumpánov, ktorí majú obsadiť popredné pozície novej slušnej vlády, tak nastane ohlušujúce ticho. Zrazu nikto ani nevie, kto je to nejaký Kočner a relácia „Raňajky s Bruchom“. Avšak pripomeňme si, že Matovič nie je žiadny politický nováčik a rovnako ani jeho vládne nominácie.  Všetko sú to ostrieľaní politici, z ktorých niektorí už aj vládli. Prečo ich teda nesmieme kritizovať a máme im dať šancu ukázať kvality?! Veď to nie sú nováčikovia ani žiadne nepopísané listy!

Treba ich kritizovať za každý krok, za každé pochybenie, za každú pochybnú nomináciu, za každý podivný tender. Presne tak, ako to po celé roky robili títo „noví nedotknuteľní“ politici. A Matovič? Je v tom predsa najväčší expert, tak nech ochutná svoju vlastnú medicínu. Samozrejme, novej vláde držím všetky prsty, aby zvýšili kvalitu života slovenským občanom. Ak to dokážu, tak prvá im budem tlieskať a ďakovať. Len som realista a nie idealista….

 

PS: Pán Matovič si dnes pospinkal. V deň, kedy sa podpisuje koaličná dohoda a menuje jeho vláda. Verím, že nebude spať celé 4 roky a vie, čo znamená slovo ZODPOVEDNOSŤ za štát a osudy ľudí. Lebo hento, lebo tamto a neviem je odteraz neakceptovateľné.

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.

NAKA / Polícia /

V kauze pokusu o podplatenie štátneho tajomníka Fecka navrhli väzbu dvom obvineným

18.09.2020 10:36

Obvineným hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

Virus Outbreak Switzerland

Pribudlo 235 nových prípadov koronavírusu, najvac od začiatku pandémie

18.09.2020 10:15

Počas uplynulého dňa urobili spolu 5 542 testov.