Založ si blog

Z nechceného Matoviča sa stal nekritizovateľný Matovič

Pamätáte si ako v predvolebnom období „strany protištátneho prevratu“ odstrkovali Matoviča, nikam ho nepozývali, označovali ho za nekompetentného šaša a brali ho len ako nejakú „krízovú“ zálohu, ktorú v prípade potreby prizvú do vlády za malú odmenu. Premiér Kiska, premiér Sulík, premiér Truban, plačko Beblavý a psychopat Hlina ako budúca vládnuca elita sa k Matovičovi správali povýšenecky a arogantne.

Média hlavného prúdu a kadejaké pofidérne mimovládky Matovičovi neubližovali, ale ani si ho nejako extra nevšímali. Dokonca pri okupácii rokovacej sály Národnej Rady SR, v podaní Beblavý, Poliačik a spol, si Matoviča a jeho spôsoby zastali jeho „nepriatelia“ zo Smeru, SNS a ĽSNS, ale nikto z jeho deklarovaných potenciálnych spojencov. Aroganciu a nadutosť niektorých pseudopolitikov a marketingových konštruktov ocenili občania vo voľbách a rozdali karty.

Z nechceného Matoviča bude nový premiér a architekt novej vlády. Jednotlivé nominácie nebudem teraz komentovať, pretože táto zostavička mafiánov, Kočnerovych poskokov, kadejakých aktivistov a zahraničných agentov si nezaslúži len pár krátkych viet, ale rozsiahly elaborát. Z nechceného Matoviča sa stal nekritizovateľný Matovič. Akákoľvek kritika, vrátane tej, ktorá vychádza z faktov je neprípustná a automaticky perzekvovaná v podobe osočovania, urážania a vysmievania. „Veď dajte mu šancu.“ „Neviete sa zmieriť s výsledkom volieb.“ „Nová vláda nás zachráni, vy ste plní nenávisti.“ A podobné noblesné emocionálne výlevy prevažne voličov typu „LEBO FICO“, „LEBO KOTLEBA“. Odkedy sa Matovičovi podaril tento husársky kúsok,  tak málokedy počuť inú odpoveď po vyjadrení kritiky voči Matovičovi alebo niektorému z jeho kumpánov s pochybnou minulosťou.

A ak náhodou spomeniete mafiánov, agentov cudzích mocností alebo ľudí prepojených na Kočnera a iných známych kumpánov, ktorí majú obsadiť popredné pozície novej slušnej vlády, tak nastane ohlušujúce ticho. Zrazu nikto ani nevie, kto je to nejaký Kočner a relácia „Raňajky s Bruchom“. Avšak pripomeňme si, že Matovič nie je žiadny politický nováčik a rovnako ani jeho vládne nominácie.  Všetko sú to ostrieľaní politici, z ktorých niektorí už aj vládli. Prečo ich teda nesmieme kritizovať a máme im dať šancu ukázať kvality?! Veď to nie sú nováčikovia ani žiadne nepopísané listy!

Treba ich kritizovať za každý krok, za každé pochybenie, za každú pochybnú nomináciu, za každý podivný tender. Presne tak, ako to po celé roky robili títo „noví nedotknuteľní“ politici. A Matovič? Je v tom predsa najväčší expert, tak nech ochutná svoju vlastnú medicínu. Samozrejme, novej vláde držím všetky prsty, aby zvýšili kvalitu života slovenským občanom. Ak to dokážu, tak prvá im budem tlieskať a ďakovať. Len som realista a nie idealista….

 

PS: Pán Matovič si dnes pospinkal. V deň, kedy sa podpisuje koaličná dohoda a menuje jeho vláda. Verím, že nebude spať celé 4 roky a vie, čo znamená slovo ZODPOVEDNOSŤ za štát a osudy ľudí. Lebo hento, lebo tamto a neviem je odteraz neakceptovateľné.

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.