Založ si blog

Keď sa Matovič hrá na krízového manažéra

Nezmyselné tlačové konferencie novej vládnej koalície, na ktoré osobne dohliada sám principál Matovič namiesto toho, aby poskytoval nevyhnutné informácie pre obyvateľstvo, sa takmer vždy zvrhnú na frašku a emocionálne výlevy, ktorých „leitmotívom“ sú útoky na Pellegriniho krízový štáb. Na všetky jeho opatrenia, ktoré ešte teraz plnia svoju úlohu a úspešne bránia katastrofickému rozširovaniu pandémiu na Slovensku. Nebudem Vás dráždiť detailmi, stačí, že nás dráždia noví vládni politici. Tak v krátkosti zopár mojich výhrad a postrehov z posledných dní.

  1. Matovič sa zbláznil. Vyvádza ako nepríčetný cholerik v nekontrolovateľnom hysterickom amoku. Takéto správanie je v rozpore s potrebami súčasnej situácie, ktorá si vyžaduje racionálne zmýšľanie a uvážené kroky, ktoré zabránia tomu, aby sa situácia vymkla kontrole. Žiaľ, konanie nového premiéra sa k takému konaniu ani zďaleka nepribližuje. Štátnik sa správa inak, stačí si pozrieť vystúpenia lídrov iných krajín.

Odporúčanie: „Pán premiér, odovzdajte riadenie krízového štábu skúseným odborníkom, ohrozujete nás všetkých!“

  1. Z Číny dorazil zdravotnícky materiál, ktorý zabezpečil bývalý premiér Pellegrini. Tieto fakty však nezabránili tomu, aby nový minister obrany Jaroslav „jastrab“ Naď nezneužil túto potešujúcu informáciu na propagandu teroristickej organizácie NATO, predsa je ňou posadnutý. Konkrétne sa nechal počuť, že NATO nám vraj zabezpečilo cca 70 ton zdravotníckeho vybavenia z Číny (ktoré zaplatíme z rozpočtu SR) a prepravu zabezpečovala ukrajinská spoločnosť prevádzkujúca komerčnú nadrozmernú nákladnú leteckú dopravu, teda na faktúru a v prípade potreby je pán minister Naď pripravený opätovne objednať túto komerčnú leteckú nákladu dopravu. Pritom obranná aliancia NATO má k dispozícií jednu z celosvetovo najväčších flotíl nákladných lietadiel s dlhým doletom a Slovensku, ako jej členovi, by teda jedno lietadlo na prepravu taktického zdravotníckeho materiálu mohla poskytnúť, keďže naše ozbrojené sily také nevlastnia. Kvôli čomu teda tá vďaka? Veď NATO nič neurobilo.

Odporúčanie: „Pán minister prestaňte šíriť „NATO“ propagandu!“

  1. Politický nováčik Juraj Šeliga, ktorého „vycvičil“ americký politický neokonzervatívny inštitút*, sa prvýkrát zviditeľnil ako hovorca apolitického protištátneho prevratu s názvom Za poslušné Slovensko (už ako vytrénovaný posol amerického neokonzervativizmu), aby mohol rovno nastúpiť do parlamentu ako jeho podpredseda. Takže tento „neocon**“ nám so sebe vlastným uplakaným prejavom predniesol najgeniálnejšie hightech krízové riešenie zúriacej pandémie, a to špehovanie pohybu obyvateľov cez mobil. Klobúk dole pred dokonalou politickou propagandou, ktorá na ľudí zapôsobí, pretože používať moderné informačné technológie je predsa cool a in, hlavne u mladších generácií. Avšak nezabúdajme na to, že je to absolútne sprosté zbytočné populistické riešenie, ktoré je nepotrebné, keďže týmito údajmi dokáže v prípade potreby disponovať podľa všetkého aj ministerstvo vnútra a vedia ho poskytnúť aj tajné služby. Teda absolútne nepotrebné bezvýznamné, avšak marketingovo príťažlivé riešenie, ktoré tu už v inej podobe dávno funguje, ale podlieha bezpečnostným previerkam, čiže sa o ňom nerozpráva verejne.

( * https://www.johnjayfellows.com/news/2019/06/25/alum-profile-juraj-seliga )

(** Neoconi – Neokonzervatívci veria, že silu možno v medzinárodných vzťahoch použiť ako nástroj dobra, čiže na šírenie demokracie a udržiavanie hegemónie Spojených štátov.)

Odporúčanie:  „Pán Šeliga, „amerického neocona“ Slovensko akurát teraz nepotrebuje. Ďakujeme, radšej odídte ako Váš predseda Andrej Kiska.“

  1. Super ekonóm Sulík dúfam, že ako jediné riešenie už úradujúcej ekonomickej krízy, ktorá bude mať nielen na slovenský hospodársky priestor zásadné negatívne dopady, nebudete riešiť len finančnou injekciou v podobe kvantitatívneho uvoľnenia peňazí Európskou centrálnou bankou, lebo to nie je riešenie, ale len populistické odďaľovanie istého ekonomického kolapsu.

Odporúčanie:  „Pán minister Sulík okamžite začnite riešiť diverzifikáciu slovenskej ekonomiky alebo odíďte.“

 

Na záver nám všetkým prajem, aby sme pandémiu prežili v zdraví a pomaly sa začali pripravovať na jej isté negatívne dopady. Pretože spoliehať sa, že to vyrieši tento náš vládny zlepenec je príznakom absencie zdravého rozumu.

V blízkej dobe skúsim načrtnúť možný scenár absolútnej štátnej moci v rukách zapredaných liberálnych fanatikov.

 

PS: Pán premiér, ste premiér Slovenskej republiky a nie krízový manažér, tak sa podľa toho už konečne začnite aj správať!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.