Založ si blog

Keď sa Matovič hrá na krízového manažéra

Nezmyselné tlačové konferencie novej vládnej koalície, na ktoré osobne dohliada sám principál Matovič namiesto toho, aby poskytoval nevyhnutné informácie pre obyvateľstvo, sa takmer vždy zvrhnú na frašku a emocionálne výlevy, ktorých „leitmotívom“ sú útoky na Pellegriniho krízový štáb. Na všetky jeho opatrenia, ktoré ešte teraz plnia svoju úlohu a úspešne bránia katastrofickému rozširovaniu pandémiu na Slovensku. Nebudem Vás dráždiť detailmi, stačí, že nás dráždia noví vládni politici. Tak v krátkosti zopár mojich výhrad a postrehov z posledných dní.

  1. Matovič sa zbláznil. Vyvádza ako nepríčetný cholerik v nekontrolovateľnom hysterickom amoku. Takéto správanie je v rozpore s potrebami súčasnej situácie, ktorá si vyžaduje racionálne zmýšľanie a uvážené kroky, ktoré zabránia tomu, aby sa situácia vymkla kontrole. Žiaľ, konanie nového premiéra sa k takému konaniu ani zďaleka nepribližuje. Štátnik sa správa inak, stačí si pozrieť vystúpenia lídrov iných krajín.

Odporúčanie: „Pán premiér, odovzdajte riadenie krízového štábu skúseným odborníkom, ohrozujete nás všetkých!“

  1. Z Číny dorazil zdravotnícky materiál, ktorý zabezpečil bývalý premiér Pellegrini. Tieto fakty však nezabránili tomu, aby nový minister obrany Jaroslav „jastrab“ Naď nezneužil túto potešujúcu informáciu na propagandu teroristickej organizácie NATO, predsa je ňou posadnutý. Konkrétne sa nechal počuť, že NATO nám vraj zabezpečilo cca 70 ton zdravotníckeho vybavenia z Číny (ktoré zaplatíme z rozpočtu SR) a prepravu zabezpečovala ukrajinská spoločnosť prevádzkujúca komerčnú nadrozmernú nákladnú leteckú dopravu, teda na faktúru a v prípade potreby je pán minister Naď pripravený opätovne objednať túto komerčnú leteckú nákladu dopravu. Pritom obranná aliancia NATO má k dispozícií jednu z celosvetovo najväčších flotíl nákladných lietadiel s dlhým doletom a Slovensku, ako jej členovi, by teda jedno lietadlo na prepravu taktického zdravotníckeho materiálu mohla poskytnúť, keďže naše ozbrojené sily také nevlastnia. Kvôli čomu teda tá vďaka? Veď NATO nič neurobilo.

Odporúčanie: „Pán minister prestaňte šíriť „NATO“ propagandu!“

  1. Politický nováčik Juraj Šeliga, ktorého „vycvičil“ americký politický neokonzervatívny inštitút*, sa prvýkrát zviditeľnil ako hovorca apolitického protištátneho prevratu s názvom Za poslušné Slovensko (už ako vytrénovaný posol amerického neokonzervativizmu), aby mohol rovno nastúpiť do parlamentu ako jeho podpredseda. Takže tento „neocon**“ nám so sebe vlastným uplakaným prejavom predniesol najgeniálnejšie hightech krízové riešenie zúriacej pandémie, a to špehovanie pohybu obyvateľov cez mobil. Klobúk dole pred dokonalou politickou propagandou, ktorá na ľudí zapôsobí, pretože používať moderné informačné technológie je predsa cool a in, hlavne u mladších generácií. Avšak nezabúdajme na to, že je to absolútne sprosté zbytočné populistické riešenie, ktoré je nepotrebné, keďže týmito údajmi dokáže v prípade potreby disponovať podľa všetkého aj ministerstvo vnútra a vedia ho poskytnúť aj tajné služby. Teda absolútne nepotrebné bezvýznamné, avšak marketingovo príťažlivé riešenie, ktoré tu už v inej podobe dávno funguje, ale podlieha bezpečnostným previerkam, čiže sa o ňom nerozpráva verejne.

( * https://www.johnjayfellows.com/news/2019/06/25/alum-profile-juraj-seliga )

(** Neoconi – Neokonzervatívci veria, že silu možno v medzinárodných vzťahoch použiť ako nástroj dobra, čiže na šírenie demokracie a udržiavanie hegemónie Spojených štátov.)

Odporúčanie:  „Pán Šeliga, „amerického neocona“ Slovensko akurát teraz nepotrebuje. Ďakujeme, radšej odídte ako Váš predseda Andrej Kiska.“

  1. Super ekonóm Sulík dúfam, že ako jediné riešenie už úradujúcej ekonomickej krízy, ktorá bude mať nielen na slovenský hospodársky priestor zásadné negatívne dopady, nebudete riešiť len finančnou injekciou v podobe kvantitatívneho uvoľnenia peňazí Európskou centrálnou bankou, lebo to nie je riešenie, ale len populistické odďaľovanie istého ekonomického kolapsu.

Odporúčanie:  „Pán minister Sulík okamžite začnite riešiť diverzifikáciu slovenskej ekonomiky alebo odíďte.“

 

Na záver nám všetkým prajem, aby sme pandémiu prežili v zdraví a pomaly sa začali pripravovať na jej isté negatívne dopady. Pretože spoliehať sa, že to vyrieši tento náš vládny zlepenec je príznakom absencie zdravého rozumu.

V blízkej dobe skúsim načrtnúť možný scenár absolútnej štátnej moci v rukách zapredaných liberálnych fanatikov.

 

PS: Pán premiér, ste premiér Slovenskej republiky a nie krízový manažér, tak sa podľa toho už konečne začnite aj správať!

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.

NAKA / Polícia /

V kauze pokusu o podplatenie štátneho tajomníka Fecka navrhli väzbu dvom obvineným

18.09.2020 10:36

Obvineným hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

Virus Outbreak Switzerland

Pribudlo 235 nových prípadov koronavírusu, najvac od začiatku pandémie

18.09.2020 10:15

Počas uplynulého dňa urobili spolu 5 542 testov.