Založ si blog

Keď sa Matovič hrá na krízového manažéra

Nezmyselné tlačové konferencie novej vládnej koalície, na ktoré osobne dohliada sám principál Matovič namiesto toho, aby poskytoval nevyhnutné informácie pre obyvateľstvo, sa takmer vždy zvrhnú na frašku a emocionálne výlevy, ktorých „leitmotívom“ sú útoky na Pellegriniho krízový štáb. Na všetky jeho opatrenia, ktoré ešte teraz plnia svoju úlohu a úspešne bránia katastrofickému rozširovaniu pandémiu na Slovensku. Nebudem Vás dráždiť detailmi, stačí, že nás dráždia noví vládni politici. Tak v krátkosti zopár mojich výhrad a postrehov z posledných dní.

  1. Matovič sa zbláznil. Vyvádza ako nepríčetný cholerik v nekontrolovateľnom hysterickom amoku. Takéto správanie je v rozpore s potrebami súčasnej situácie, ktorá si vyžaduje racionálne zmýšľanie a uvážené kroky, ktoré zabránia tomu, aby sa situácia vymkla kontrole. Žiaľ, konanie nového premiéra sa k takému konaniu ani zďaleka nepribližuje. Štátnik sa správa inak, stačí si pozrieť vystúpenia lídrov iných krajín.

Odporúčanie: „Pán premiér, odovzdajte riadenie krízového štábu skúseným odborníkom, ohrozujete nás všetkých!“

  1. Z Číny dorazil zdravotnícky materiál, ktorý zabezpečil bývalý premiér Pellegrini. Tieto fakty však nezabránili tomu, aby nový minister obrany Jaroslav „jastrab“ Naď nezneužil túto potešujúcu informáciu na propagandu teroristickej organizácie NATO, predsa je ňou posadnutý. Konkrétne sa nechal počuť, že NATO nám vraj zabezpečilo cca 70 ton zdravotníckeho vybavenia z Číny (ktoré zaplatíme z rozpočtu SR) a prepravu zabezpečovala ukrajinská spoločnosť prevádzkujúca komerčnú nadrozmernú nákladnú leteckú dopravu, teda na faktúru a v prípade potreby je pán minister Naď pripravený opätovne objednať túto komerčnú leteckú nákladu dopravu. Pritom obranná aliancia NATO má k dispozícií jednu z celosvetovo najväčších flotíl nákladných lietadiel s dlhým doletom a Slovensku, ako jej členovi, by teda jedno lietadlo na prepravu taktického zdravotníckeho materiálu mohla poskytnúť, keďže naše ozbrojené sily také nevlastnia. Kvôli čomu teda tá vďaka? Veď NATO nič neurobilo.

Odporúčanie: „Pán minister prestaňte šíriť „NATO“ propagandu!“

  1. Politický nováčik Juraj Šeliga, ktorého „vycvičil“ americký politický neokonzervatívny inštitút*, sa prvýkrát zviditeľnil ako hovorca apolitického protištátneho prevratu s názvom Za poslušné Slovensko (už ako vytrénovaný posol amerického neokonzervativizmu), aby mohol rovno nastúpiť do parlamentu ako jeho podpredseda. Takže tento „neocon**“ nám so sebe vlastným uplakaným prejavom predniesol najgeniálnejšie hightech krízové riešenie zúriacej pandémie, a to špehovanie pohybu obyvateľov cez mobil. Klobúk dole pred dokonalou politickou propagandou, ktorá na ľudí zapôsobí, pretože používať moderné informačné technológie je predsa cool a in, hlavne u mladších generácií. Avšak nezabúdajme na to, že je to absolútne sprosté zbytočné populistické riešenie, ktoré je nepotrebné, keďže týmito údajmi dokáže v prípade potreby disponovať podľa všetkého aj ministerstvo vnútra a vedia ho poskytnúť aj tajné služby. Teda absolútne nepotrebné bezvýznamné, avšak marketingovo príťažlivé riešenie, ktoré tu už v inej podobe dávno funguje, ale podlieha bezpečnostným previerkam, čiže sa o ňom nerozpráva verejne.

( * https://www.johnjayfellows.com/news/2019/06/25/alum-profile-juraj-seliga )

(** Neoconi – Neokonzervatívci veria, že silu možno v medzinárodných vzťahoch použiť ako nástroj dobra, čiže na šírenie demokracie a udržiavanie hegemónie Spojených štátov.)

Odporúčanie:  „Pán Šeliga, „amerického neocona“ Slovensko akurát teraz nepotrebuje. Ďakujeme, radšej odídte ako Váš predseda Andrej Kiska.“

  1. Super ekonóm Sulík dúfam, že ako jediné riešenie už úradujúcej ekonomickej krízy, ktorá bude mať nielen na slovenský hospodársky priestor zásadné negatívne dopady, nebudete riešiť len finančnou injekciou v podobe kvantitatívneho uvoľnenia peňazí Európskou centrálnou bankou, lebo to nie je riešenie, ale len populistické odďaľovanie istého ekonomického kolapsu.

Odporúčanie:  „Pán minister Sulík okamžite začnite riešiť diverzifikáciu slovenskej ekonomiky alebo odíďte.“

 

Na záver nám všetkým prajem, aby sme pandémiu prežili v zdraví a pomaly sa začali pripravovať na jej isté negatívne dopady. Pretože spoliehať sa, že to vyrieši tento náš vládny zlepenec je príznakom absencie zdravého rozumu.

V blízkej dobe skúsim načrtnúť možný scenár absolútnej štátnej moci v rukách zapredaných liberálnych fanatikov.

 

PS: Pán premiér, ste premiér Slovenskej republiky a nie krízový manažér, tak sa podľa toho už konečne začnite aj správať!

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

sud, vrazda kuciak, Marian Kocner, Marián Kočner,

Kočner so Zsuzsovou opäť pred súdom. Stretli sa aj deň po vražde?

01.06.2020 09:00, aktualizované: 13:42

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje 16. deň. Sú prítomní všetci traja obžalovaní aj rodičia zavraždených.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 796979x
Priemerná čítanosť článkov: 9839x

Autor blogu

Kategórie