Založ si blog

Armáda by mala prebrať kontrolu nad pandémiou, kým nie je neskoro

V Žarnovici sa dobrovoľní hasiči a primátor rozhodli, že budú najfrekventovanejšie verejné priestranstvá a priestory denne dezinfikovať pomocou postrekovania chlórovým roztokom, pričom táto zmes vytvorí ochranný film na cca jeden deň. Keď sa pani novinárka pýtala týchto žarnovických hrdinov, odkiaľ majú tento postup, tak odpovedali, že videli na internete video z Číny ako tam pravidelne vykonávajú dezinfekciu práve takýmto spôsobom.

Aká škoda pre Slovensko, že takíto šikovní ľudia nie sú súčasťou krízové štábu.

Možno si tento blog prečíta niekto z „kompetentných“. Pýtam sa nasledovné:

– prečo ešte nebolo odovzdané krízové riadenie armádnemu štábu a povolaná naša celosvetovo uznávaná vojenská biochemická jednotka?

– prečo nebolo vydané nariadenie vlády na pravidelnú dezinfekciu po vzore napr. dobrovoľných hasičov zo Žarnovice?

– prečo ešte armáda nedohliada na prioritnú výrobu dezinfekčných prípravkov vo veľkých chemických spoločnostiach ako napr. Duslo Šaľa?

– prečo ešte armáda nadohliada na nevyhnutnú výrobu dýchacích ventilátorov v strojárskych spoločnostiach? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo ešte armáda nedohliada na výrobu nevyhnutného zdravotníckeho „spotrebného“ materiálu ako ochranné prostiedky? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo vláda nezačala distribúciu potravinových balíčkov hlavne pre seniorov? Keďže obyvateľstvo panikári a kupuje nadbytok potravín, ktoré možno ani nestihnú spotrebovať? (Potravinové balíčky by sa jednoducho v prípade dôchodcov odrátali z ich dôchodku). Logistické sklady potravín sú plné.

To je len zopár krízových riešení, ktoré môžu byť kľúčovými pre boj s koronavírusom. Slovensko má odborníkov na krízové situácie. Vo veľa prípadoch ide o vycvičených špecialistov. Boja sa snáď členovia novej vlády, že by pri špecialistoch na krízové situácie vyzerali ako obyčajní „fušeri a babrácí“? Na to nech si každý odpovie sám.

Priateľská rada odo mňa pre členov vlády: „Svoje egá a ješitnosť dajte teraz bokom, toto nie je politický boj, tu ide o životy našich občanov !!! Nie je žiadna hanba obrátiť sa na skutočných profesionálov.“

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.

NAKA / Polícia /

V kauze pokusu o podplatenie štátneho tajomníka Fecka navrhli väzbu dvom obvineným

18.09.2020 10:36

Obvineným hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

Virus Outbreak Switzerland

Pribudlo 235 nových prípadov koronavírusu, najvac od začiatku pandémie

18.09.2020 10:15

Počas uplynulého dňa urobili spolu 5 542 testov.