Založ si blog

Armáda by mala prebrať kontrolu nad pandémiou, kým nie je neskoro

V Žarnovici sa dobrovoľní hasiči a primátor rozhodli, že budú najfrekventovanejšie verejné priestranstvá a priestory denne dezinfikovať pomocou postrekovania chlórovým roztokom, pričom táto zmes vytvorí ochranný film na cca jeden deň. Keď sa pani novinárka pýtala týchto žarnovických hrdinov, odkiaľ majú tento postup, tak odpovedali, že videli na internete video z Číny ako tam pravidelne vykonávajú dezinfekciu práve takýmto spôsobom.

Aká škoda pre Slovensko, že takíto šikovní ľudia nie sú súčasťou krízové štábu.

Možno si tento blog prečíta niekto z „kompetentných“. Pýtam sa nasledovné:

– prečo ešte nebolo odovzdané krízové riadenie armádnemu štábu a povolaná naša celosvetovo uznávaná vojenská biochemická jednotka?

– prečo nebolo vydané nariadenie vlády na pravidelnú dezinfekciu po vzore napr. dobrovoľných hasičov zo Žarnovice?

– prečo ešte armáda nedohliada na prioritnú výrobu dezinfekčných prípravkov vo veľkých chemických spoločnostiach ako napr. Duslo Šaľa?

– prečo ešte armáda nadohliada na nevyhnutnú výrobu dýchacích ventilátorov v strojárskych spoločnostiach? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo ešte armáda nedohliada na výrobu nevyhnutného zdravotníckeho „spotrebného“ materiálu ako ochranné prostiedky? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo vláda nezačala distribúciu potravinových balíčkov hlavne pre seniorov? Keďže obyvateľstvo panikári a kupuje nadbytok potravín, ktoré možno ani nestihnú spotrebovať? (Potravinové balíčky by sa jednoducho v prípade dôchodcov odrátali z ich dôchodku). Logistické sklady potravín sú plné.

To je len zopár krízových riešení, ktoré môžu byť kľúčovými pre boj s koronavírusom. Slovensko má odborníkov na krízové situácie. Vo veľa prípadoch ide o vycvičených špecialistov. Boja sa snáď členovia novej vlády, že by pri špecialistoch na krízové situácie vyzerali ako obyčajní „fušeri a babrácí“? Na to nech si každý odpovie sám.

Priateľská rada odo mňa pre členov vlády: „Svoje egá a ješitnosť dajte teraz bokom, toto nie je politický boj, tu ide o životy našich občanov !!! Nie je žiadna hanba obrátiť sa na skutočných profesionálov.“

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

sud, vrazda kuciak, Marian Kocner, Marián Kočner,

Kočner so Zsuzsovou opäť pred súdom. Stretli sa aj deň po vražde?

01.06.2020 09:00, aktualizované: 13:42

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje 16. deň. Sú prítomní všetci traja obžalovaní aj rodičia zavraždených.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 796966x
Priemerná čítanosť článkov: 9839x

Autor blogu

Kategórie