Založ si blog

Armáda by mala prebrať kontrolu nad pandémiou, kým nie je neskoro

V Žarnovici sa dobrovoľní hasiči a primátor rozhodli, že budú najfrekventovanejšie verejné priestranstvá a priestory denne dezinfikovať pomocou postrekovania chlórovým roztokom, pričom táto zmes vytvorí ochranný film na cca jeden deň. Keď sa pani novinárka pýtala týchto žarnovických hrdinov, odkiaľ majú tento postup, tak odpovedali, že videli na internete video z Číny ako tam pravidelne vykonávajú dezinfekciu práve takýmto spôsobom.

Aká škoda pre Slovensko, že takíto šikovní ľudia nie sú súčasťou krízové štábu.

Možno si tento blog prečíta niekto z „kompetentných“. Pýtam sa nasledovné:

– prečo ešte nebolo odovzdané krízové riadenie armádnemu štábu a povolaná naša celosvetovo uznávaná vojenská biochemická jednotka?

– prečo nebolo vydané nariadenie vlády na pravidelnú dezinfekciu po vzore napr. dobrovoľných hasičov zo Žarnovice?

– prečo ešte armáda nedohliada na prioritnú výrobu dezinfekčných prípravkov vo veľkých chemických spoločnostiach ako napr. Duslo Šaľa?

– prečo ešte armáda nadohliada na nevyhnutnú výrobu dýchacích ventilátorov v strojárskych spoločnostiach? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo ešte armáda nedohliada na výrobu nevyhnutného zdravotníckeho „spotrebného“ materiálu ako ochranné prostiedky? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo vláda nezačala distribúciu potravinových balíčkov hlavne pre seniorov? Keďže obyvateľstvo panikári a kupuje nadbytok potravín, ktoré možno ani nestihnú spotrebovať? (Potravinové balíčky by sa jednoducho v prípade dôchodcov odrátali z ich dôchodku). Logistické sklady potravín sú plné.

To je len zopár krízových riešení, ktoré môžu byť kľúčovými pre boj s koronavírusom. Slovensko má odborníkov na krízové situácie. Vo veľa prípadoch ide o vycvičených špecialistov. Boja sa snáď členovia novej vlády, že by pri špecialistoch na krízové situácie vyzerali ako obyčajní „fušeri a babrácí“? Na to nech si každý odpovie sám.

Priateľská rada odo mňa pre členov vlády: „Svoje egá a ješitnosť dajte teraz bokom, toto nie je politický boj, tu ide o životy našich občanov !!! Nie je žiadna hanba obrátiť sa na skutočných profesionálov.“

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

lech walesa

Bývalý poľský prezident Walesa bol hospitalizovaný s ochorením COVID-19

05.12.2023 22:34

Walesov stav je vážny, no je o neho dobre postarané v nemocnici v Gdaňsku.

Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry

Lipšic: Ak nechajú špeciálnu prokuratúru, vzdám sa funkcie

05.12.2023 20:55

Špeciálny prokurátor zdôraznil, že boj proti organizovanému zločinu a korupcii nemôže byť postavený na jednej osobe.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Slovensko pri riešení migrácie a azylu v EÚ má svoje červené čiary

05.12.2023 18:48

Minister vnútra sa zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné veci v Bruseli.

rtvs, mlynská dolina

RTVS príde o peniaze, ministerka Šimkovičová chce hľadať vhodné formy financovania

05.12.2023 18:32

Zníženie príspevku pre RTVS vychádza z koaličnej dohody.