Založ si blog

Armáda by mala prebrať kontrolu nad pandémiou, kým nie je neskoro

V Žarnovici sa dobrovoľní hasiči a primátor rozhodli, že budú najfrekventovanejšie verejné priestranstvá a priestory denne dezinfikovať pomocou postrekovania chlórovým roztokom, pričom táto zmes vytvorí ochranný film na cca jeden deň. Keď sa pani novinárka pýtala týchto žarnovických hrdinov, odkiaľ majú tento postup, tak odpovedali, že videli na internete video z Číny ako tam pravidelne vykonávajú dezinfekciu práve takýmto spôsobom.

Aká škoda pre Slovensko, že takíto šikovní ľudia nie sú súčasťou krízové štábu.

Možno si tento blog prečíta niekto z „kompetentných“. Pýtam sa nasledovné:

– prečo ešte nebolo odovzdané krízové riadenie armádnemu štábu a povolaná naša celosvetovo uznávaná vojenská biochemická jednotka?

– prečo nebolo vydané nariadenie vlády na pravidelnú dezinfekciu po vzore napr. dobrovoľných hasičov zo Žarnovice?

– prečo ešte armáda nedohliada na prioritnú výrobu dezinfekčných prípravkov vo veľkých chemických spoločnostiach ako napr. Duslo Šaľa?

– prečo ešte armáda nadohliada na nevyhnutnú výrobu dýchacích ventilátorov v strojárskych spoločnostiach? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo ešte armáda nedohliada na výrobu nevyhnutného zdravotníckeho „spotrebného“ materiálu ako ochranné prostiedky? Pretože výrobné spoločnosti s potrebným technologickým vybavením tu na to máme.

– prečo vláda nezačala distribúciu potravinových balíčkov hlavne pre seniorov? Keďže obyvateľstvo panikári a kupuje nadbytok potravín, ktoré možno ani nestihnú spotrebovať? (Potravinové balíčky by sa jednoducho v prípade dôchodcov odrátali z ich dôchodku). Logistické sklady potravín sú plné.

To je len zopár krízových riešení, ktoré môžu byť kľúčovými pre boj s koronavírusom. Slovensko má odborníkov na krízové situácie. Vo veľa prípadoch ide o vycvičených špecialistov. Boja sa snáď členovia novej vlády, že by pri špecialistoch na krízové situácie vyzerali ako obyčajní „fušeri a babrácí“? Na to nech si každý odpovie sám.

Priateľská rada odo mňa pre členov vlády: „Svoje egá a ješitnosť dajte teraz bokom, toto nie je politický boj, tu ide o životy našich občanov !!! Nie je žiadna hanba obrátiť sa na skutočných profesionálov.“

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.