Založ si blog

Buďme vďační za „hrobárov“ Matoviča a Sulíka

Koronavírus neohrozuje len naše telesné a duševné zdravie, ale aj zdravie globálnej ekonomiky, vrátane tej našej. Ak sa nakazíme nejakou chorobou, tak náš imunitný systém má vytvorené mechanizmy, ktorými sa pustí do boja proti chorobe. Avšak, ak nemáme imunitný systém v dostatočnej kondícii, alebo náš imunitný systém je nesprávne nastavený, tak sme veľmi zraniteľnými. Jednak voči útokom zvonka (napr. vírusy, baktérie, karcinogény) a jednak nás ohrozuje aj náš vlastný imunitný systém (napr. vrodené poruchy, nesprávna regulácia homeostázy), ktorý nám svojím zlým nastavením dokáže ublížiť až tak, že nám privodí smrť. Čiže zabije nás vlastný imunitný systém. Keď si predstavíme našu krajinu ako živý organizmus, tak práve ekonomika (hospodárstvo) je imunitným systémom našej krajiny, ktorého úlohou je zabezpečiť zdravý a plnohodnotný život pre všetkých svojich občanov.

Dnes čelíme situácii, kedy sme pre ochranu našej krajiny voči útokom zvonka, nielen koronavíru, prijali aj cez svojich volených zástupcov nevyhnutné opatrenia, ktorých úlohou je ochrana našej krajiny v boji proti týmto vonkajším nepriateľom. Avšak kroky, ktoré sme pre svoju ochranu museli podstúpiť, odhalili a spustili v našom „ekonomickom imunitnom systéme“ jeho vnútorné poruchy a samovražedné nastavenie. Tieto imunitné poruchy v našom ekonomickom systéme ešte len na nás začali „ceriť zuby“ a náš „ekonomický imunitný systém“ už začal kolabovať a nevie ako sa účinne brániť.

V prípade ohrozenia života sa v každom normálnom živom organizme aktivuje pud sebazáchovy, vydá zo seba maximum zostávajúcej životaschopnej energie a pustí sa do boja. V prípade našej krajiny, sa môže jednať o posledný boj, ktorý pod vplyvom presily vonkajších nepriateľov a vnútorných samovražedných systémov nebude mať nárok na prežitie.

Vďaka koronavírusu sme snáď včas odhalili žalostný stav nášho „ekonomického imunitného systému“. Dúfajme, že našu krajinu ešte dokážeme zachrániť a pre naše budúce generácie vytvoriť nový, podstatne silnejší „ekonomický imunitný systém“. Cena, ktorú zaplatíme za novú „imunitu“ našej krajiny bude tá najvyššia, ale je to naša jediná nádej. Našťastie našu veľmi chorú 30 ročnú ekonomiku sa pokúsia udržať pri živote tí najpovolanejší „hrobári“ Matovič a Sulík. Títo dvaja jej akurát pomôžu do hrobu, a tým vytvoria priestor na vznik našej novej vnútorne silnej „ekonomickej imunity“. Iba tak, ako krajina prežijeme.

Nový ekonomický systém našej krajiny by mali budovať skutoční ekonómovia, ktorí ekonómii rozumejú a ekonomiku vidia práve ako imunitný systém v živom organizme. V demokracii by sa spoločnosť mala správať voči sebe samej zodpovedne a mala by dbať o to, aby ju neriadili kadejakí bábkoherci, zabávači, cirkusanti, kaderníci, zlodeji, mafiáni, podvodníci, úžerníci a v neposlednom rade samozvaní odborníci – novodobí aktivisti.

PS: Pán Matovič a Sulík len tak ďalej, pochovaním ekonomiky si splníte svoju úlohu a potom Vás už viac nebudeme potrebovať. Poďakujeme Vám a veríme, že spolu s Vami odtiaľto vypadnú všetci Vám podobní. Teraz už nestačí len tárať a predvádzať sa.  Po tomto sa hádam mnohým otvoria oči.

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.