Založ si blog

Buďme vďační za „hrobárov“ Matoviča a Sulíka

Koronavírus neohrozuje len naše telesné a duševné zdravie, ale aj zdravie globálnej ekonomiky, vrátane tej našej. Ak sa nakazíme nejakou chorobou, tak náš imunitný systém má vytvorené mechanizmy, ktorými sa pustí do boja proti chorobe. Avšak, ak nemáme imunitný systém v dostatočnej kondícii, alebo náš imunitný systém je nesprávne nastavený, tak sme veľmi zraniteľnými. Jednak voči útokom zvonka (napr. vírusy, baktérie, karcinogény) a jednak nás ohrozuje aj náš vlastný imunitný systém (napr. vrodené poruchy, nesprávna regulácia homeostázy), ktorý nám svojím zlým nastavením dokáže ublížiť až tak, že nám privodí smrť. Čiže zabije nás vlastný imunitný systém. Keď si predstavíme našu krajinu ako živý organizmus, tak práve ekonomika (hospodárstvo) je imunitným systémom našej krajiny, ktorého úlohou je zabezpečiť zdravý a plnohodnotný život pre všetkých svojich občanov.

Dnes čelíme situácii, kedy sme pre ochranu našej krajiny voči útokom zvonka, nielen koronavíru, prijali aj cez svojich volených zástupcov nevyhnutné opatrenia, ktorých úlohou je ochrana našej krajiny v boji proti týmto vonkajším nepriateľom. Avšak kroky, ktoré sme pre svoju ochranu museli podstúpiť, odhalili a spustili v našom „ekonomickom imunitnom systéme“ jeho vnútorné poruchy a samovražedné nastavenie. Tieto imunitné poruchy v našom ekonomickom systéme ešte len na nás začali „ceriť zuby“ a náš „ekonomický imunitný systém“ už začal kolabovať a nevie ako sa účinne brániť.

V prípade ohrozenia života sa v každom normálnom živom organizme aktivuje pud sebazáchovy, vydá zo seba maximum zostávajúcej životaschopnej energie a pustí sa do boja. V prípade našej krajiny, sa môže jednať o posledný boj, ktorý pod vplyvom presily vonkajších nepriateľov a vnútorných samovražedných systémov nebude mať nárok na prežitie.

Vďaka koronavírusu sme snáď včas odhalili žalostný stav nášho „ekonomického imunitného systému“. Dúfajme, že našu krajinu ešte dokážeme zachrániť a pre naše budúce generácie vytvoriť nový, podstatne silnejší „ekonomický imunitný systém“. Cena, ktorú zaplatíme za novú „imunitu“ našej krajiny bude tá najvyššia, ale je to naša jediná nádej. Našťastie našu veľmi chorú 30 ročnú ekonomiku sa pokúsia udržať pri živote tí najpovolanejší „hrobári“ Matovič a Sulík. Títo dvaja jej akurát pomôžu do hrobu, a tým vytvoria priestor na vznik našej novej vnútorne silnej „ekonomickej imunity“. Iba tak, ako krajina prežijeme.

Nový ekonomický systém našej krajiny by mali budovať skutoční ekonómovia, ktorí ekonómii rozumejú a ekonomiku vidia práve ako imunitný systém v živom organizme. V demokracii by sa spoločnosť mala správať voči sebe samej zodpovedne a mala by dbať o to, aby ju neriadili kadejakí bábkoherci, zabávači, cirkusanti, kaderníci, zlodeji, mafiáni, podvodníci, úžerníci a v neposlednom rade samozvaní odborníci – novodobí aktivisti.

PS: Pán Matovič a Sulík len tak ďalej, pochovaním ekonomiky si splníte svoju úlohu a potom Vás už viac nebudeme potrebovať. Poďakujeme Vám a veríme, že spolu s Vami odtiaľto vypadnú všetci Vám podobní. Teraz už nestačí len tárať a predvádzať sa.  Po tomto sa hádam mnohým otvoria oči.

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

matovič

Matovič otvoril na konzíliu odborníkov tému vrátenia sa starších detí do škôl

01.06.2020 14:51

Premiér je rád, že skúšku, ktorú mali rodičia, deti, ale aj všetci ostatní za posledné mesiace, zvládli.

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44, aktualizované: 15:43

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 797275x
Priemerná čítanosť článkov: 9843x

Autor blogu

Kategórie