Založ si blog

Buďme vďační za „hrobárov“ Matoviča a Sulíka

Koronavírus neohrozuje len naše telesné a duševné zdravie, ale aj zdravie globálnej ekonomiky, vrátane tej našej. Ak sa nakazíme nejakou chorobou, tak náš imunitný systém má vytvorené mechanizmy, ktorými sa pustí do boja proti chorobe. Avšak, ak nemáme imunitný systém v dostatočnej kondícii, alebo náš imunitný systém je nesprávne nastavený, tak sme veľmi zraniteľnými. Jednak voči útokom zvonka (napr. vírusy, baktérie, karcinogény) a jednak nás ohrozuje aj náš vlastný imunitný systém (napr. vrodené poruchy, nesprávna regulácia homeostázy), ktorý nám svojím zlým nastavením dokáže ublížiť až tak, že nám privodí smrť. Čiže zabije nás vlastný imunitný systém. Keď si predstavíme našu krajinu ako živý organizmus, tak práve ekonomika (hospodárstvo) je imunitným systémom našej krajiny, ktorého úlohou je zabezpečiť zdravý a plnohodnotný život pre všetkých svojich občanov.

Dnes čelíme situácii, kedy sme pre ochranu našej krajiny voči útokom zvonka, nielen koronavíru, prijali aj cez svojich volených zástupcov nevyhnutné opatrenia, ktorých úlohou je ochrana našej krajiny v boji proti týmto vonkajším nepriateľom. Avšak kroky, ktoré sme pre svoju ochranu museli podstúpiť, odhalili a spustili v našom „ekonomickom imunitnom systéme“ jeho vnútorné poruchy a samovražedné nastavenie. Tieto imunitné poruchy v našom ekonomickom systéme ešte len na nás začali „ceriť zuby“ a náš „ekonomický imunitný systém“ už začal kolabovať a nevie ako sa účinne brániť.

V prípade ohrozenia života sa v každom normálnom živom organizme aktivuje pud sebazáchovy, vydá zo seba maximum zostávajúcej životaschopnej energie a pustí sa do boja. V prípade našej krajiny, sa môže jednať o posledný boj, ktorý pod vplyvom presily vonkajších nepriateľov a vnútorných samovražedných systémov nebude mať nárok na prežitie.

Vďaka koronavírusu sme snáď včas odhalili žalostný stav nášho „ekonomického imunitného systému“. Dúfajme, že našu krajinu ešte dokážeme zachrániť a pre naše budúce generácie vytvoriť nový, podstatne silnejší „ekonomický imunitný systém“. Cena, ktorú zaplatíme za novú „imunitu“ našej krajiny bude tá najvyššia, ale je to naša jediná nádej. Našťastie našu veľmi chorú 30 ročnú ekonomiku sa pokúsia udržať pri živote tí najpovolanejší „hrobári“ Matovič a Sulík. Títo dvaja jej akurát pomôžu do hrobu, a tým vytvoria priestor na vznik našej novej vnútorne silnej „ekonomickej imunity“. Iba tak, ako krajina prežijeme.

Nový ekonomický systém našej krajiny by mali budovať skutoční ekonómovia, ktorí ekonómii rozumejú a ekonomiku vidia práve ako imunitný systém v živom organizme. V demokracii by sa spoločnosť mala správať voči sebe samej zodpovedne a mala by dbať o to, aby ju neriadili kadejakí bábkoherci, zabávači, cirkusanti, kaderníci, zlodeji, mafiáni, podvodníci, úžerníci a v neposlednom rade samozvaní odborníci – novodobí aktivisti.

PS: Pán Matovič a Sulík len tak ďalej, pochovaním ekonomiky si splníte svoju úlohu a potom Vás už viac nebudeme potrebovať. Poďakujeme Vám a veríme, že spolu s Vami odtiaľto vypadnú všetci Vám podobní. Teraz už nestačí len tárať a predvádzať sa.  Po tomto sa hádam mnohým otvoria oči.

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

parlament, odvolávanie, Igor Matovič

Klub OĽaNO vysvetlil svojmu poslancovi, ako sa predkladajú zákony

18.09.2020 12:37

Poslanecký klub OĽANO rokoval o postupe Martina Čepčeka (OĽANO) v súvislosti s individuálnym predkladaním zákonov do Národnej rady SR.

Násilie / Obeť /

Štát bude finančne pomáhať krízovým centrám pre obete domáceho násilia

18.09.2020 12:01, aktualizované: 12:57

Počet obetí domáceho násilia podľa prezidentky Čaputovej štvornásobne narástol, a to nielen na Slovensku.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24, aktualizované: 13:06

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.