Založ si blog

Odbavovanie sa na kapitánovi Dankovi je len odpútavanie pozornosti

Dnes prišiel kapitán Andrej Danko o svojej mimoriadne vtipné povýšenie do hodnosti kapitán, ktorým si asi niečo potreboval kompenzovať alebo dokazovať. Za zrušením tohto mimoriadneho povýšenia stojí nový minister obrany „jastrab“ Naď, podľa ktorého je takéto povýšenie obrovská neúcta voči našim statočným príslušníkom ozbrojených síl SR.

Je pravdou, že jedinou zásluhou Andreja Danka na jeho mimoriadnom povýšení, bol práve jeho politický vplyv a takáto hodnosť mu neprináleží a je neúctou voči vojakom, ktorých zásluhy a obetavosť sú ukážkové a nespochybniteľné. Avšak, keď sa pán nový minister obrany „jastrab“ Naď ide hrať na spravodlivého a odvoláva sa na neúctu voči našim príslušníkom Ozbrojených síl SR, tak potom sa naskytá otázka, či by sa pán minister nemal vzdať slovenského občianstva, pretože tým uráža celý slovenský národ. Keď sa o niekom verejne hovorí, že je agentom cudzích mocností a verejne dostupné informácie o jeho pôsobení v minulosti a súčasnosti nasvedčujú tomu, že lobuje za záujmy cudzích mocností, tak logicky uvažujúci človek nemá inú možnosť ako „jastraba“ považovať za agenta cudzích mocností. Je to len moja logická dedukcia a je na každého osobnom zvážení ako bude činnosť pána Naďa klasifikovať.

Aj napriek tomu, že súhlasím s odobratím hodnosti Andrejovi Dankovi, tak tento krok považujem za obyčajné marketingové blufovanie a odpútavanie pozornosti do skutočných problémov slovenskej armády, a teda aj obrany našej krajiny.

Namiesto toho, aby minister „jastrab“ Naď, chorobný podporovateľ a obhajca zdochýnajúcej obrannej aliancie NATO, ktorá v poslednej dobe slúžila len na presadzovanie záujmov americkej zahraničnej politiky a jej vojnových výprav, tak akurát ako hlasná trúba rozširuje vojnovú propagandu NATO, deklaruje dodržanie navýšenia rozpočtu na nákupy vojenskej techniky a okrem iného sa ide pustiť do rekonštrukcie našich vojenských letísk, ktoré v nedávnej minulosti spustili vlnu nevôle u obyvateľstva.

Samozrejme, podvodníckym marketingom, ako podľa manuálu od Igora Matoviča, rozširuje nekompletné, nič nehovoriace informácie o tom, že rekonštrukcia letísk je pre naše vlastné účely a v žiadnom prípade nie pre účely NATO a americkej armády. Keďže Slovensko ide obstarať útočné stíhačky americkej výroby pre „svoje obranné“ potreby, tak musí tomu prispôsobiť aj letiská, vrátane personálu, vybavenia a teda vytvoriť infraštruktúru, ktorá zvládne obsluhu a servis vzdušnej bojovej techniky americkej výroby. Iba blbec nepochopí, že verzia F16, ktorá bude dodaná SR sa technicky odlišuje len minimálne od verzie F16, ktorá je vo výzbroji napr. letectva USA a rovnako aj ďalšie kusy vzdušnej, nielen bojovej techniky, nie sú diametrálne odlišné v technických detailoch, pretože obslužný personál napr. na leteckých základniach v USA nie sú práve všetko jadroví vedci, ktorí by ovládali 20 rôznych typov odlišnej a jedinečnej konštrukcie. Okrem toho, že týmto sa staneme technicky kompatibilnou súčasťou infraštruktúry NATO, a teda aj americkej armády, tak zo seba urobíme terč hlavne ruských ozbrojených síl. A to nie je v záujme žiadneho občana Slovenskej republiky, teda okrem tých, ktorí sa na tom priamo podieľajú. Treba občanom povedať, že letiská musia byť chránené voči možným útokom, nakoľko patria medzi prvé ciele preventívnych zásahov. A čo myslíte, odkiaľ bude dodaná táto protivzdušná obrana, aby bola zachovaná kompatibilita s NATO? Nie je žiadnym tajomstvom, že úroveň ruských zbraňových systémov predbehla americké technológie a nie je ničím výnimočným, že naši americkí partneri bez problémov a bez akýchkoľvek výčitiek svedomia cez svojich, aj politických agentov navozia na naše územie staré zbrane a budú nás tlačiť do provokácií voči Rusku len, aby si mohli odpozorovať účinnosť nových ruských zbraňových systémov voči netušiacim provokatérom, teda napr. Slovákom.

Stačí si pozrieť vyjadrenia „jastraba“ Naďa z minulosti, stačí si pozrieť zdroje financovania štvavých mimovládok, ktoré zakladal alebo v nich pôsobil a spolupracoval s nimi. Stačí sa zamyslieť nad tým, či len na základe fóbie nejakých ideologicky vymytých „jastrabov“ chceme označiť Ruskú federáciu ako bezpečnostnú hrozbu pre našu krajinu. Aj keď všetko nasvedčuje tomu, že bezpečnostnou hrozbou pre našu krajinu sú práve ľudia ako rusofób „jastrab“ Naď.

Napr.:

Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (mimovládna organizácia)

  • 2016 – 2018
    • riaditeľ
    • expert na problematiku obrany a medzinárodnej bezpečnosti

Globsec (mimovládna organizácia)

  • 2014 – 2015
    • zástupca riaditeľa
    • expert na problematiku obrany a medzinárodnej bezpečnosti (Globsec Policy Institute)

 

https://slovaksecurity.org/partneri/

https://www.globsec.org/

 

Autor vychádza z verejne dostupných zdrojov, ktorých dôveryhodnosť nemusí byť správna, a preto treba brať do úvahy, že niektoré tvrdenia nemusia zodpovedať skutočnosti.

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

matovič

Matovič otvoril na konzíliu odborníkov tému vrátenia sa starších detí do škôl

01.06.2020 14:51

Premiér je rád, že skúšku, ktorú mali rodičia, deti, ale aj všetci ostatní za posledné mesiace, zvládli.

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 797211x
Priemerná čítanosť článkov: 9842x

Autor blogu

Kategórie