Založ si blog

Dvojtvárny Matovič a jeho skutok sa nestal

Nová politická „móda“, ktorá dorazila na Slovensko s príchodom Matovičovej vlády „odborníkov“ je rovnako tragická ako Matovičove cirkusantské exhibície, ktorými zaujal a presvedčil povrchných dôverčivých voličov. Zdá sa, že Matovičov cit pre politický marketing a jeho exhibicionistická povaha na slovenských voličov platia. Definuje tak politickú kultúru, tým aj aktuálnu „módu“ a úroveň komunikácie medzi volenými zástupcami a ľudom. To sme teda dopadli!

Momentálne sme svedkami a mnohí aj obeťami veľmi unikátneho ponímania politickej zodpovednosti a komunikácie, hlavne Matovičovho ansámblu (matovičovej sebranky) „odborníkov“, ktorí zavádzajú nebezpečný precedens v ponímaní politickej zodpovednosti. Odborníkom a vysokým funkcionárom už môže byť kľudne aj absolvent základnej školy, dôležité je mať správnu stranícku knižku. Za chybné rozhodnutia, krivé obvinenia, vlastnú neschopnosť, politické a ekonomické prešľapy sa jednoducho všetkým voličom Matovičov ansámbel ospravedlní a vec je vyriešená, SKUTOK SA NESTAL. Ak by toto nedajbože urobil niekto iný, tak Matovič by vyskakoval 4 m do výšky a škriekal ako pavián, pričom by požadoval okamžité odstúpenie, zatknutie, odsúdenie a možno aj trest smrti. Dvojaký meter je u neho bohužiaľ realitou.

Jednoduchým ospravedlnením vybavia a zametú pod koberec všetko, čím sa nemôžu pýšiť alebo nevedia dôveryhodne vysvetliť. Neodborné rozhodnutia, ktoré nám dusia ekonomiku, pokračovanie v politickom ponímaní spravodlivosti, rodinkárstvo, podozrivé obstarávania a iné, sa jednoducho vyriešia tak, že Matovič a jeho najatí „odborní“ pritakávači spoločne urobia tlačovku, na ktorej sa hromadne a kajúcne ospravedlnia, čím sa podľa právnej terminológie, priznajú a aplikujú inštitút účinnej ľútosti. Po priznaní sa k svojej neschopnosti počas zastávania verejnej funkcie a slušnom ospravedlnení by v každej normálnej krajine nasledovala abdikácia a stiahnutie sa z verejného života. Tomu sa hovorí spoločenská zodpovednosť, ktorú by mal mať každý, kto sa vôbec uchádza o akúkoľvek verejnú funkciu. Avšak, to by nemohla súčasná vládna elita považovať obyčajné ospravedlnenie za „skutok sa nestal“.

PS: Kedy začne fungovať spravodlivosť, v rozhodnutiach bude uvedené skutok sa stal, skutok je trestným činnom a vinníci sa nám nebudú viac smiať do tváre?! Skoro to asi nebude. Veď počkáme si na to, kto bude novým generálnym prokurátorom, aj keď opäť to bude asi len fraška s deklarovaným odpolitizovaním polície, prokuratúry či súdnictva. Takým malým testom spravodlivosti bude aj vyšetrenie daňových podvodov Andreja Kisku.

Sulíkove otrokárske maniere

31.05.2020

Samoľúby minister Sulík, ktorý je známy tým, že ho zaujíma len privatizácia všetkého a maximalizácia zisku súkromných spoločností, bez akejkoľvek spoločenskej zodpovednosti a náznaku akejkoľvek spolupatričnosti voči komukoľvek, ak sa teda náhodou nejedná o veľkopodnikateľov a finančných žralokov, predstavil pred pár dňami azda svetovú novinku, ktorú by nám isto [...]

Do Troškovej sú zaľúbení aj „objektívni“ novinári

14.05.2020

Všetci si určite spomíname na štátnu radkyňu Troškovú ex-premiéra Fica. Najväčší škandál posledných dní, ktorý našim „objektívnym“ novinárom nedovolí spávať, je to, že Mária Trošková si písala s talianskym mafiánom Vadalom. Hurá, aká to novinka! Slovenskí „objektívni“ novinári zase objavili teplú vodu a zostali z nej obarení. O jej [...]

Agenti „Brain-Washing-tonu“ Čaputová, Matovič a Boris Dollár

13.05.2020

Americká propagandistická mašinéria a jej čelní predstavitelia akosi „nedopatrením“ zabudli na výročie Dňa víťazstva nad fašizmom zaradiť medzi víťazné mocnosti Sovietsky zväz. https://www.rt.com/news/488330-moscow-washington-serious-talk-v-day/ Zásluhy Červenej armády sú, dúfam, u nás teraz každému jasné a nespochybniteľné. Je tu však možnosť, že [...]

pellegrini, matovič

Šanca pre Pellegriniho, odkaz pre Roberta Fica, výzva Matovičovi

01.06.2020 12:00

Prieskum politických preferencií ukázal, že aj keď Peter Pellegrini ešte nemá založenú novú stranu, už šliape na päty hnutiu OĽaNO.

Lozorno Prezidentka MDD čaputová

Čaputová: Zdá sa, že skúsenosť s online vyučovaním bola napokon obohacujúca

01.06.2020 11:59

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu šírenia koronavírusu zatvorené od marca.

MŠ Dezinfekcia koronavírus

Pribudol jeden nový prípad Covidu-19, záujem o testovanie slabne

01.06.2020 09:44

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 172 875 testov, 274 z nich počas nedele.

sud, vrazda kuciak, Marian Kocner, Marián Kočner,

Kočner so Zsuzsovou opäť pred súdom. Stretli sa aj deň po vražde?

01.06.2020 09:00, aktualizované: 13:42

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje 16. deň. Sú prítomní všetci traja obžalovaní aj rodičia zavraždených.

Slavěna Vorobelová

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 797085x
Priemerná čítanosť článkov: 9841x

Autor blogu

Kategórie