Založ si blog

Dvojtvárny Matovič a jeho skutok sa nestal

Nová politická „móda“, ktorá dorazila na Slovensko s príchodom Matovičovej vlády „odborníkov“ je rovnako tragická ako Matovičove cirkusantské exhibície, ktorými zaujal a presvedčil povrchných dôverčivých voličov. Zdá sa, že Matovičov cit pre politický marketing a jeho exhibicionistická povaha na slovenských voličov platia. Definuje tak politickú kultúru, tým aj aktuálnu „módu“ a úroveň komunikácie medzi volenými zástupcami a ľudom. To sme teda dopadli!

Momentálne sme svedkami a mnohí aj obeťami veľmi unikátneho ponímania politickej zodpovednosti a komunikácie, hlavne Matovičovho ansámblu (matovičovej sebranky) „odborníkov“, ktorí zavádzajú nebezpečný precedens v ponímaní politickej zodpovednosti. Odborníkom a vysokým funkcionárom už môže byť kľudne aj absolvent základnej školy, dôležité je mať správnu stranícku knižku. Za chybné rozhodnutia, krivé obvinenia, vlastnú neschopnosť, politické a ekonomické prešľapy sa jednoducho všetkým voličom Matovičov ansámbel ospravedlní a vec je vyriešená, SKUTOK SA NESTAL. Ak by toto nedajbože urobil niekto iný, tak Matovič by vyskakoval 4 m do výšky a škriekal ako pavián, pričom by požadoval okamžité odstúpenie, zatknutie, odsúdenie a možno aj trest smrti. Dvojaký meter je u neho bohužiaľ realitou.

Jednoduchým ospravedlnením vybavia a zametú pod koberec všetko, čím sa nemôžu pýšiť alebo nevedia dôveryhodne vysvetliť. Neodborné rozhodnutia, ktoré nám dusia ekonomiku, pokračovanie v politickom ponímaní spravodlivosti, rodinkárstvo, podozrivé obstarávania a iné, sa jednoducho vyriešia tak, že Matovič a jeho najatí „odborní“ pritakávači spoločne urobia tlačovku, na ktorej sa hromadne a kajúcne ospravedlnia, čím sa podľa právnej terminológie, priznajú a aplikujú inštitút účinnej ľútosti. Po priznaní sa k svojej neschopnosti počas zastávania verejnej funkcie a slušnom ospravedlnení by v každej normálnej krajine nasledovala abdikácia a stiahnutie sa z verejného života. Tomu sa hovorí spoločenská zodpovednosť, ktorú by mal mať každý, kto sa vôbec uchádza o akúkoľvek verejnú funkciu. Avšak, to by nemohla súčasná vládna elita považovať obyčajné ospravedlnenie za „skutok sa nestal“.

PS: Kedy začne fungovať spravodlivosť, v rozhodnutiach bude uvedené skutok sa stal, skutok je trestným činnom a vinníci sa nám nebudú viac smiať do tváre?! Skoro to asi nebude. Veď počkáme si na to, kto bude novým generálnym prokurátorom, aj keď opäť to bude asi len fraška s deklarovaným odpolitizovaním polície, prokuratúry či súdnictva. Takým malým testom spravodlivosti bude aj vyšetrenie daňových podvodov Andreja Kisku.

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

07.09.2020

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

Násilie / Obeť /

Novela zákona o obetiach trestných činov je podľa Čaputovej pripravená

18.09.2020 12:01

Krízové centrá, ktoré pomáhajú obetiam domáceho násilia, by mali získať financie od štátu.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.

NAKA / Polícia /

V kauze pokusu o podplatenie štátneho tajomníka Fecka navrhli väzbu dvom obvineným

18.09.2020 10:36

Obvineným hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.