Založ si blog

Kočnerova kniha bude isto bestsellerom

V posledných dňoch, týždňoch, mesiacoch a aj rokoch sa dejú veci ako z amerického filmu. Nie, nie sme tak ďaleko v kinematografii, ale slovenská realita politického života je ako z pera Quentina Tarantina.

Kauza Gorilla, vražda novinára a jeho priateľky, protivládne protesty, prezident na kávičke dohaduje biznis s pochybnými osobami, Kočner ako riaditeľ celej štátnej správy vrátane súdnictva, voľby prezidenta vyhráva neznáma pani, na čelo vlády sa dostáva šašo, ktorý ako premiér postuje bazové sirupy či chleby s cibuľou a spolu s ním údajní pašeráci drog či kamaráti Kočnera ako najvyšší ústavní činitelia. Mohli by sme o tom nakrútiť aj seriál na štýl Mediciovci alebo Hra o tróny.

Celkom vtipne, resp. skôr tragikomicky, vyznieva aj včerajšie divadlo o odstúpení ex-priateľky a matky dieťaťa nášho RODINNE ZALOŽENÉHO predsedu parlamentu. V nedeľnej diskusnej relácii premiér Matovič oznámi, že novej splnomocnenkyni nedá auto, resp. oznámi, že ho nepotrebuje, lebo je dosť bohatá pani a zrazu popoludní nám pani splnomocnenkyňa oznámi, že sa vzdáva mandátu. Dôvody nekomentujem (komentujú iní), ale tak ako ona, by mali odísť ďalší….napr. aj ten, ktorého spomenula. Ten, ktorý raňajkoval s Kočnerom. Ona bola „len“ na jachte s Kočnerovou ex-manželkou a zrazu mediálny lynč. PODĽA AKÉHO KĽÚČA MÉDIA SELEKTUJÚ, KTO SA MÔŽE A KTO SA NEMÔŽE KAMARÁTIŤ S KOČNEROM?! Veď aj predseda parlamentu s ním žúroval (kamarátstvo Kollár – Kočner viac tu) a mnohí iní politici či vysokopostavení štátni predstavitelia. ROVNAKO, AKO TÍ Z MINULEJ VLÁDY, TAK AJ ZO SÚČASNEJ.

Otázkou ostáva, kedy Kočner začne rozprávať, resp. písať knihu a následne scenár filmu o svojom živote. S kým sa stretol, robil biznis, vybavoval, zabával sa, fotil sa. Myslím, že na tomto zarobí, pretože kniha by bola určite bestsellerom a film by ašpiroval na Oscara. Jedna bábkoherečka by sa dokonca v tejto inscenácii mohla stvárniť úplne sama. Mnohí aktéri by sa však zo Slovenska odsťahovali, resp. verejne sa už neukazovali. Aj keď niektorí sa tvária, že s ním nikdy neraňajkovali a neriešili voľbu generálneho prokurátora. No asi len my máme vidiny.

PS: Kočner, aj keď zatiaľ len obvinený, je už dlhšie označovaný za mafiána. Súd rozhodne o jeho vine, resp. nevine. Ale už dnes vieme, že má za ušami. Za ušami má aj veľa ľudí, s ktorými prišiel do kontaktu. Či na jachte, či na oslave, či na obchodnom stretnutí…. Ale, ak v stredu potrebujeme splnomocnenca pre rodiny, lebo ministerstvo nestíha a zákony máme deravé, no v nedeľu už splnomocnenca pre rodiny nepotrebujeme, tak tomu sa už povie iné KOCÚRKOVO. Aspoň mohli zachovať dekórum a menovať tam človeka, ktorý sa roky agende rodiny venuje a nie je takých osôb málo, len nemajú potrebu sa ukazovať a predvádzať. Dokedy budú stačiť vymyslení bakalári z pochybných súkromných vysokých škôl, rôzni nedotknuteľní aktivisti, tí, čo vedia kričať a hrať divadlo, náboženskí fanatici, milionári alebo Borisove kamošky s výhodami?! Začnú tento štát niekedy riadiť ľudia s odbornosťou a adekvátnym vzdelaním?

Kráľ populizmu Matovič I.

03.07.2020

Takého populistu, ako je Matovič, nám môžu závidieť aj občania z tzv. banánových republík. Všetci si určite pamätáme ako škriekal a vzdúval sa ako moriak, keď sa verejnosti podhodilo plagiátorstvo vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka. Požadoval okamžité odstúpenie z ústavnej funkcie, odobratie všetkých titulov, uväznenie a zlynčovanie rovno na námestí [...]

Amatéri zo Sme rodina s pochybnými školami a titulmi

01.07.2020

Predseda parlamentu má problém. S titulom či bez neho. Ten problém je skôr morálneho rozmeru. A zároveň ďalšie otázniky vyvolávajú aj členovia vlády či vysokí štátni predstavitelia. Rezort práce je ozaj kuriózny (https://slavena.blog.pravda.sk/2020/06/26/bakalari-ovladli-rezort-prace/ ). Neprišlo by sa na to, nebyť nenaplnených ambícií pár dňovej splnomocnenkyne pre [...]

Liberálny fašista vs. Svätopluk

30.06.2020

Redaktor denníka SME(ti), Peter Getting, má podľa jeho vlastných vyjadrení očividne problém so slovenskými dejinami a významnými osobnosťami našich dejín, a to až do obdobia Veľkej Moravy. Konkrétne ho trápi kráľ Svätopluk a jeho socha na Bratislavskom hrade. Pravdepodobne to nie je jediný duševný problém pána Gettinga, ktorý môže byť viac prejavom nenávisti voči [...]

Milan Krajniak, podkast, podcast,

Rezort práce vydal odporúčania pre sociálne služby, ak by prišla 2. vlna nákazy

09.07.2020 14:19

Minister vyčíslil, že celková pomoc pre zariadenia sociálnych služieb doteraz bola vo výške viac ako 10 miliónov eur.

sud, bodor Bödör

Najvyšší súd rozhoduje o väzobnom stíhaní Bödöra

09.07.2020 14:03, aktualizované: 14:54

Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár.

polícia zásah bratislava útok nožom

Polícia vyšetruje stredajší incident ozbrojeného muža v Bratislave

09.07.2020 13:34

Ozbrojený 43-ročný muž sa s nožom pohyboval po uliciach bratislavského Starého Mesta.

dieťa, auto, nezabudni ma v aute

Pozor, v aute môže byť zabudnuté dieťa

09.07.2020 13:30

V tomto roku zatiaľ polícia nemusela zachraňovať dieťa z rozpáleného auta, ale psa už áno. Na nebezpečenstvo budú policajti vodičov upozorňovať.