Založ si blog

Bakalári ovládli rezort práce

Seriál v podaní Sme rodina pokračuje. Okrem života dôležitej informácie, že rodinne založený predseda strany Boris Kollár má nového potomka aj novú matku svojho dieťaťa (Spoveď novej mamičky Miriam), sa každým dňom objavujú ďalšie pikošky, ktoré môžu mať vplyv na chod štátu.  Aj keď Boris nebude používať titul Mgr. Stačí predsa používať Bc.  Kto vlastne riadi celý rezort práce? Politickí nominanti Sme rodina. Ako to kedysi sľuboval Igor Matovič? Nedušoval sa náhodou, že príde vláda odborníkov a žiadne politické nominácie nebudú?!

Nikoho nejako nezaujíma, že slovenská ekonomika v dôsledku globálnej pandémie klesne v roku 2020 o 9,8 %. Nižší bude domáci aj zahraničný dopyt, firmy odložia investície. Trh práce výrazne oslabí, nezamestnanosť vzrastie a mzdové tlaky ustúpia. Podporou bude len vládna spotreba. V druhej polovici roka sa začne ekonomika postupne zotavovať, čo vytlačí rast HDP v roku 2021 na 7,6 %. Ekonomika ostane na celom horizonte podchladená a predkrízovú úroveň doženie až koncom roku 2022 (viac na stránke MF SR).

Poslankyňa Sme Rodina Petra Krištúfková, dnes už ex-splnomocnenkyňa pre rodiny má vlastne pravdu. Čo si niekto dovoľuje porovnávať jej bakalárku s rigoróznou prácou Andreja Danka?! Ste vy vôbec normálni. A ešte tú bakalárku, ktorú písala na škole v Skalici? Strata času a energie. Ale len do momentu, kým sa vytvorilo miesto splnomocnenkyne pre rodiny. Získala mandát poslankyne, nie patent na každú pracovnú pozíciu či ústavnú funkciu.

Situácia na trhu práce a hlavne v štátnej a verejnej správe je taká, že aj na obyčajné referentské pozície požaduje zamestnávateľ VŠ vzdelanie II. stupňa, teda Mgr., Ing., atď. Titul Bc. proste nestačí. Stačí sledovať portál www.slovensko.sk. Ale pre niekoho zjavne platia úplne iné pravidlá. Od čias štátnej tajomníčky ministerstva práce Lucie Nicholsonovej (SaS), ktorej na túto významnú funkciu stačila maturita, sa konkrétne v rezorte práce o niečo posunuli. Ale iba o stupienok. Dnes mu vládne bakalár Milan Krajniak, nominant strany Sme rodina. Áno, správne čítate. Tento pán sa hrdí titulom Bc. Minister, ktorí riadi a požaduje od svojich podriadených 2. stupeň vysokoškolského vzdelania, študoval politológiu, I. stupeň. Proste ako stvorený riadiť rezort práce. Určite je vzorom pre mnohých študentov a lákadlom na vstup do strany Sme rodina. Ale aj ďalší bakalári dnes vládnu svetu práce. Samozrejme z kandidátky a košiara Sme rodina. Na čele Národného inšpektorátu práce je ďalšia bakalárka. Bc. Hedviga Machayová (https://www.eurorespekt.sk/krajniak-a-jeho-sefka-inspektoratu-prace-alebo-ako-koalicia-obsadzuje-posty-svojimi-ludmi/), aj keď si za meno ešte píše titul MBA, čo je síce pekne vyzerajúci titul, ku ktorému sa dostanete vcelku ľahko, no stupeň vzdelania to nezvýši. Titul získala na Dubnickom technologickom inštitúte, v odbore učiteľstvo. Ale Sme rodina ju samozrejme považuje za expertku.  Od inšpektorov a väčšiny svojich podriadených však Národný inšpektorát práce požaduje 2. stupeň vysokoškolského štúdia. V krajine zázrakov ako je Slovensko je možné naozaj všetko. Inšpiráciu ako písať životopis nájdete na stránke ministerstva práce.

Takže, milí občania, absolventi vysokých škôl zatiaľ s titulom Bc. alebo aj bez neho, na ďalšie roky štúdia a doplnenie vzdelania kľudne zabudnite. Teda, ak sa chystáte do politiky. Tam stačí hocičo, čo máte pred menom. Len musíte podporovať vládu Igora Matoviča. Ten za odborníkov bude považovať každého. Veď keď vyštudovaná bábkarka môže riadiť investície a informatizáciu štátnej správy, prečo už Petra nemohla riadiť rovno celé ministerstvo práce.

PS: Pán premiér, toto je tá sľubovaná zmena a vláda odborníkov? Uvedomujete si vôbec, aký dopad môžu mať tieto špičkové nominácie na fungovanie štátu a na tých najzraniteľnejších práve v týchto korona časoch?! Očakávam, že tak ako politickým nominantom bolo umožnené dostať sa k lukratívnym pozíciám, že to umožníte aj všetkým občanom! Kedy teda predložíte novelu zákona o štátnej službe a súvisiacich predpisov a zľavíte nároky pre tých, ktorí nemali to šťastie získať tituly a zvýšite platy tým najdôležitejším, ktorí skutočne odvádzajú pre štát skvelú prácu? Nič proti nikomu, aj ľudia s nižším vzdelaním sú mnohokrát šikovnejší ako tí s „kúpenými“ titulmi, ale ak niekto básni o spravodlivosti a boji proti tomuto systému, tak nech nepredvádza to, čo sa tu vyplavuje každým dňom na povrch.

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

27.10.2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii WHO uvádza hodnotu smrtnosti na úrovni 0,23%. Zdroj: [...]

Stanke a jeho multi-kulti skupinka nereprezentuje celú kultúrnu obec

05.10.2020

Život na Slovensku opäť komplikuje pokračujúca „kríza COVID-19“. Avizovaná druhá vlna nás zastihla nepripravených. Teda aspoň podľa nekompetentného diletanta Matoviča, bohužiaľ súčasného premiéra, sme si to pokazili, a tým sme ho donútili, aby to zobral do vlastných rúk a nastolil tu poriadok a poslušnosť. V krátkosti len pripomeniem, že títo noví slovenskí [...]

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

01.10.2020

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! [...]

Francúzsko útok nôž vyšetrovanie pieta Nice

Polícia v spojitosti s útokom v Nice zadržala 47-ročného muža

30.10.2020 14:11

Jednou z troch obetí štvrtkového útoku nožom vo francúzskom meste Nice bola žena brazílskej národnosti.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Prikáže vláda zdravotníkom testovať? Naď nevylúčil ich mobilizáciu

30.10.2020 12:15

Slovensko nie je pripravené na testovanie celej populácie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zlyháva to na počte zdravotníkov. Zmobilizujú ich?

čaputová matovič

Podľa Čaputovej nie je možné otestovať všetkých. Matovič zdravotníkom verí

30.10.2020 11:30, aktualizované: 14:07

Prezidentka zároveň žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a volá po dobrovoľnosti testovania.

Igor Matovič

Čo hovorí štúdia, pre ktorú lekári vybili premiérovi poistky?

30.10.2020 11:30

Štúdia, uverejnená v bulletine WHO, že úmrtnosť vírusu COVID-19 je nižšia, než sa pôvodne konštatovalo, rozhádala lekársku komoru a premiéra.