Založ si blog

Liberálny fašista vs. Svätopluk

Redaktor denníka SME(ti), Peter Getting, má podľa jeho vlastných vyjadrení očividne problém so slovenskými dejinami a významnými osobnosťami našich dejín, a to až do obdobia Veľkej Moravy. Konkrétne ho trápi kráľ Svätopluk a jeho socha na Bratislavskom hrade. Pravdepodobne to nie je jediný duševný problém pána Gettinga, ktorý môže byť viac prejavom nenávisti voči slovenskému národu a jeho historickému a kultúrnemu dedičstvu ako prejavom liberálneho zmýšľania, ktorého hlavným znakom je „ži a nechaj žiť“. Netreba sa tomu však čudovať, veď poznáme tých slovenských ultra-liberálov, ktorí s obľubou používajú prvky fašizmu, hlavne voči príslušníkom slovenského národa.

(https://www.hlavnespravy.sk/zapade-sa-dnes-rucaju-odstranuju-sochy-rasistov-zlocincov-rozmanitych-gaunerov-pise-redaktor-dennika-do-tejto-kategorie-zaraduje-aj-sochu-svatopluka/2213436)

(https://plus.sme.sk/c/22432295/na-zapade-rucaju-sochy-zlocincov-u-nas-ich-staviame.html)

Pripomeňme si preambulu Ústavy Slovenskej republiky, ktorá je stále najvyšším právnym dokumentom nášho štátu (aj keď sa to napr. tým najviac pokrokovým liberálnym fašistom vôbec nepáči) a je záväzná pre každého občana Slovenskej republiky. Každý, kto sa nachádza na zvrchovanom území Slovenskej republiky, je povinný sa správať v jej medziach, vrátane tých progresívnych „nadľudí“.

„My národ slovenský,

pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, spoločne s príslušníkmi národnostných menšín a etnických skupín žijúcich na území Slovenskej republiky, v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi, usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity,
teda my, občania Slovenskej republiky, uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave: …“
(https://www.nrsr.sk/web/Static/sk-SK/NRSR/Doc/zd_ustava_20190822.pdf)

V preambule je jednoznačne napísané, že slovenskí občania slovenskej národnosti, vrátane všetkých ostatných národností, aj etník obývajúcich zvrchované územie Slovenskej republiky, rešpektujú historický odkaz Veľkej Moravy, ktorá dosiahla svoju najväčšiu slávu práve za čias panovania kráľa Svätopluka, ktorého socha vadí pánovi Gettingovi, čím priamo spochybňuje preambulu Ústavy SR, ktorá je aj pre neho záväzná. Domnievam sa, že akékoľvek nabádanie alebo pokusy na odstraňovanie či likvidáciu takejto sochy, ktorá jednoznačne poukazuje na historický odkaz slovenského národa, je porušením Ústavy SR, konkrétne v tomto bode:

„Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.“
(DRUHÁ HLAVA: ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY,Prvý oddiel: Všeobecné ustanovenia, článok 12, bod 3)

Vzhľadom na uvedené skutočnosti sa domnievam, že došlo k porušeniu Ústavy SR a orgány činné v trestnom konaní by mali podniknúť všetky potrebné kroky, ktoré zabezpečia dodržiavanie Ústavy SR na našom zvrchovanom území a všetky príslušne štátne orgány by mali konať tak, aby bola Ústava SR dodržiavaná zo strany každého občana ako mu to Ústava SR ukladá, aby nedochádzalo k porušovaniu ústavných práv žiadneho občana SR, vrátane toho, ktorý je slovenskej národnosti.

P.S. Vážený pán Getting, keď už teda hlásate, že by mala byť odstránená Svätoplukova socha z Bratislavského hradu, tak potom v Nitre na Svätoplukovom námestí sa nachádza meč kráľa Svätopluka, tak asi by bolo vhodné tiež odstrániť celé námestie a aby ste boli maximálne uspokojený, tak v okrese Nitra je tiež obec Svätoplukovo, ktorú by bolo asi tiež vhodné celú odstrániť, resp. možno Vám postačí ju premenovať..

Pevne verím, že si pre Vás príde NAKA a budete predvedený pred spravodlivosť za prejavy nenávisti voči slovenskému národu.
PS: Liberálne šialenstvo sa u nás rozmáha neuveriteľne rýchlo a zjavne nemá hraníc. Kedy sa už preberieme do reality a začneme si veci vážiť a históriu neprekrúcať?!

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

27.10.2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii WHO uvádza hodnotu smrtnosti na úrovni 0,23%. Zdroj: [...]

Stanke a jeho multi-kulti skupinka nereprezentuje celú kultúrnu obec

05.10.2020

Život na Slovensku opäť komplikuje pokračujúca „kríza COVID-19“. Avizovaná druhá vlna nás zastihla nepripravených. Teda aspoň podľa nekompetentného diletanta Matoviča, bohužiaľ súčasného premiéra, sme si to pokazili, a tým sme ho donútili, aby to zobral do vlastných rúk a nastolil tu poriadok a poslušnosť. V krátkosti len pripomeniem, že títo noví slovenskí [...]

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

01.10.2020

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! [...]

Francúzsko útok nôž vyšetrovanie pieta Nice

Polícia v spojitosti s útokom v Nice zadržala 47-ročného muža

30.10.2020 14:11

Jednou z troch obetí štvrtkového útoku nožom vo francúzskom meste Nice bola žena brazílskej národnosti.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Prikáže vláda zdravotníkom testovať? Naď nevylúčil ich mobilizáciu

30.10.2020 12:15

Slovensko nie je pripravené na testovanie celej populácie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zlyháva to na počte zdravotníkov. Zmobilizujú ich?

čaputová matovič

Podľa Čaputovej nie je možné otestovať všetkých. Matovič zdravotníkom verí

30.10.2020 11:30, aktualizované: 14:07

Prezidentka zároveň žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a volá po dobrovoľnosti testovania.

Igor Matovič

Čo hovorí štúdia, pre ktorú lekári vybili Matovičovi poistky?

30.10.2020 11:30

Štúdia, uverejnená v bulletine WHO, že úmrtnosť vírusu COVID-19 je nižšia, než sa pôvodne konštatovalo, rozhádala lekársku komoru a premiéra.