Založ si blog

Okradol som vás, prepáčte!

Krátko pred parlamentnými voľbami odznela v médiách dobrá správa pre dôchodcov. Každý z nich mal dostať koncom roka 2020 a potom aj v ďalších rokoch vianočný dôchodok vo výške priemernej penzie, teda cca 460 eur. Čo je pre slovenských dôchodcov pri ich biednych dôchodkoch vcelku pekná suma. Časy sa však menia a názory politikov, ktorí za to ešte ako opoziční poslanci hlasovali, tiež.  Teda nie tak časy, ale zmenila sa vláda. Trojlístok Smer – SNS – MOST vystriedali Matovičovi cirkusanti. Tí sa vrhli do anti-sociálnych zmien a odnesú si to okrem detí a ich obedov aj penzisti. Na Vianoce dostanú maximálne 300 eur, a to len tí, s najbiednejšími penziami. Tí, ktorí dostávajú každý mesiac 500 eur, dostanú len niečo okolo dvoch stoviek. Takže tvrdenie, že súčasná vláda vlastne okradla penzistov je pravdou. Matematika nepustí.

Keby neurobili nič a zákon nemenili, penzisti by si prilepšili o 460 eur. Takto po novom to bude aj o niekoľko stoviek menej. To, že s takýmto niečím súhlasí SaS beriem, keďže nadržiavajú podnikateľom a pojem sociálne cítenie im veľa nehovorí. To, že nie je proti ani strana daňového podvodníka Kisku, sa tiež dá pochopiť. Ale to, že s krádežou na penzistoch súhlasí Boris Kollár a jeho Sme rodina je obrovským prekvapením. Keď sa im to hodilo, tak hlasovali za 13. dôchodok, a keď už sú pri korýtku a dôchodcov nepotrebujú, tak je im jedno, aké dôchodky budú. Neviem, neviem ako im takto budú ľudia aj naďalej veriť! Ale mnohí hádam už precitli.

To isté prekvapenie vyvolala suma navrhovanej minimálnej mzdy pre rok 2021. Tá sa netýka len tých ľudí, ktorí poberajú minimálnu mzdu. Týka sa všetkých zamestnancov, pretože zvýšia sa aj sadzby minimálnych mzdových nárokov pre jednotlivé stupne náročnosti práce (6 stupňov). Minister Krajniak, nominant Sme rodina, prekvapivo ohlásil sumu 620 eur pre rok 2021. No plán tej predchádzajúcej vlády bol zo súčasných 580 eur zvýšiť minimálnu mzdu na 656 eur. To, že krajinu idú neuveriteľne zadlžiť, tým sa nechvália. Deficit na úrovni 12 miliárd eur nemá obdobu a ľuďom idú zalepiť oči drobnými. Hlavná vec, že bankám pomohli a na ľudí zabudli.

Je vrcholne trápne vyhovárať sa na prázdnu špajzu a kostlivcov v skrini, ktorých akože zdedili. To môžu tárať svojim deťom v škôlke. Keby to bolo tak, ako to prezentujú, tak by Slovensku nikto žiadne peniaze nepožičal a už vôbec nie 12 miliárd.

PS: Vyzerá to tak, že po 4 rokoch nám premiér Matovič napíše na svoj facebook status, kde sa prizná, že olúpil som Vás, okradol som Vás, oklamal som Vás. PREPÁČTE. Áno, som zlodej, podvodník, klamár. Ale, čo už. Ste ovce, múdrosráči, štekajúce psy. Môžete si za to Vy, nie ja. Pekným príkladom je jeho plagiátorstvo diplomovej práce. Pekný začiatok vládnutia. Som zvedavá na koniec. Všetci sú mafiáni, zlodeji, len ja som lietadlo – to vystihuje asi najlepšie povahu Igora Matoviča.

 

 

 

Fašistická EÚ alebo?

20.11.2020

Počas prvej vlny koronakrízy, na začiatku apríla, som vo svojom blogu zverejnila nasledovnú domnienku: „Vzhľadom na momentálnu situáciu a avizované hospodárske škody, ktorým budeme čeliť a v rámci ktorých Brusel prisľúbil podporu v podobe finančnej injekcie, tak nie je vylúčené, že môže prísť k vydieraniu našej krajiny. Takéto pokusy sme už zažili, keď tu boli [...]

Protestovať či neprotestovať

16.11.2020

Zajtra je štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aké príznačné aj pre dobu, v ktorej momentálne žijeme. Ľudia majú pocit, že sú zneužití koronakrízou a sú porušované ich základné ľudské práva a slobody garantované Ústavou SR. Premiér spolu s ministrom obrany, zdravotníctva, vnútra, či nikým nevoleným úradníkom – hlavným hygienikom, [...]

Čipovanie, hoaxy a Matovičove certifikáty

10.11.2020

Matovičov experiment na slovenskom obyvateľstve, s propagandistickým názvom Spoločná zodpovednosť, nám ukázal, že na Slovensku nie je epidémia, resp. pandémia spôsobená vírusom COVID-19. Samotné celoplošné testovanie vykonané v niekoľkých vlnách za pomoci absolútne nevhodných antigénových testov nie je potrebné komentovať. Na jednej strane poznáme propagandistickú [...]

Koronavírus / celoplošné testovanie /

Slovensko sa opäť celoplošne otestuje, Matovič stihne do Vianoc tri kolá

23.11.2020 22:33

Do Vianoc by sa mali na Slovensku konať tri kolá testovania, v ktorých sa má použiť osem miliónov antigénových testov.

Joe Biden

Biden predstavil mená svojho kabinetu, stavil na skúsenosť

23.11.2020 20:13

Novozvolený americký prezident Joe Biden oznámil v pondelok kľúčové postavy svojho kabinetu.

bratislava strom stromček

V centre Bratislavy už stoja vianočné stromy

23.11.2020 19:32

Na Hviezdoslavovom námestí stojí smrek, na Hlavnom námestí jedľa. Zdobiť by ich mali koncom týždňa.

poľsko Protest interrupcie potraty

Polícia zadržala ľudí na nových protestoch proti zákonu o interrupciách

23.11.2020 19:03

Protesty organizované skupinou s názvom Štrajk žien sa konajú pravidelne odkedy ústavný súd sprísnil zákon o interrupciách.