Založ si blog

Okradol som vás, prepáčte!

Krátko pred parlamentnými voľbami odznela v médiách dobrá správa pre dôchodcov. Každý z nich mal dostať koncom roka 2020 a potom aj v ďalších rokoch vianočný dôchodok vo výške priemernej penzie, teda cca 460 eur. Čo je pre slovenských dôchodcov pri ich biednych dôchodkoch vcelku pekná suma. Časy sa však menia a názory politikov, ktorí za to ešte ako opoziční poslanci hlasovali, tiež.  Teda nie tak časy, ale zmenila sa vláda. Trojlístok Smer – SNS – MOST vystriedali Matovičovi cirkusanti. Tí sa vrhli do anti-sociálnych zmien a odnesú si to okrem detí a ich obedov aj penzisti. Na Vianoce dostanú maximálne 300 eur, a to len tí, s najbiednejšími penziami. Tí, ktorí dostávajú každý mesiac 500 eur, dostanú len niečo okolo dvoch stoviek. Takže tvrdenie, že súčasná vláda vlastne okradla penzistov je pravdou. Matematika nepustí.

Keby neurobili nič a zákon nemenili, penzisti by si prilepšili o 460 eur. Takto po novom to bude aj o niekoľko stoviek menej. To, že s takýmto niečím súhlasí SaS beriem, keďže nadržiavajú podnikateľom a pojem sociálne cítenie im veľa nehovorí. To, že nie je proti ani strana daňového podvodníka Kisku, sa tiež dá pochopiť. Ale to, že s krádežou na penzistoch súhlasí Boris Kollár a jeho Sme rodina je obrovským prekvapením. Keď sa im to hodilo, tak hlasovali za 13. dôchodok, a keď už sú pri korýtku a dôchodcov nepotrebujú, tak je im jedno, aké dôchodky budú. Neviem, neviem ako im takto budú ľudia aj naďalej veriť! Ale mnohí hádam už precitli.

To isté prekvapenie vyvolala suma navrhovanej minimálnej mzdy pre rok 2021. Tá sa netýka len tých ľudí, ktorí poberajú minimálnu mzdu. Týka sa všetkých zamestnancov, pretože zvýšia sa aj sadzby minimálnych mzdových nárokov pre jednotlivé stupne náročnosti práce (6 stupňov). Minister Krajniak, nominant Sme rodina, prekvapivo ohlásil sumu 620 eur pre rok 2021. No plán tej predchádzajúcej vlády bol zo súčasných 580 eur zvýšiť minimálnu mzdu na 656 eur. To, že krajinu idú neuveriteľne zadlžiť, tým sa nechvália. Deficit na úrovni 12 miliárd eur nemá obdobu a ľuďom idú zalepiť oči drobnými. Hlavná vec, že bankám pomohli a na ľudí zabudli.

Je vrcholne trápne vyhovárať sa na prázdnu špajzu a kostlivcov v skrini, ktorých akože zdedili. To môžu tárať svojim deťom v škôlke. Keby to bolo tak, ako to prezentujú, tak by Slovensku nikto žiadne peniaze nepožičal a už vôbec nie 12 miliárd.

PS: Vyzerá to tak, že po 4 rokoch nám premiér Matovič napíše na svoj facebook status, kde sa prizná, že olúpil som Vás, okradol som Vás, oklamal som Vás. PREPÁČTE. Áno, som zlodej, podvodník, klamár. Ale, čo už. Ste ovce, múdrosráči, štekajúce psy. Môžete si za to Vy, nie ja. Pekným príkladom je jeho plagiátorstvo diplomovej práce. Pekný začiatok vládnutia. Som zvedavá na koniec. Všetci sú mafiáni, zlodeji, len ja som lietadlo – to vystihuje asi najlepšie povahu Igora Matoviča.

 

 

 

Ekonomický vlastizradca Sulík

05.08.2020

Nová vládna elita, ktorá počas prvej vlny pandémie svojimi absolútne neodbornými škodlivými (ne)ekonomickými rozhodnutiami položila hospodárstvo Slovenska na kolená, a tým výrazne ohrozila našu republiku, napr. pôžičkou 12 miliárd pre vykrytie strát a servilným prijatím podmienok nadiktovaných z Bruselu pre získanie „bruselskej pomoci“, sa aj naďalej tvári, [...]

Kráľ populizmu Matovič I.

03.07.2020

Takého populistu, ako je Matovič, nám môžu závidieť aj občania z tzv. banánových republík. Všetci si určite pamätáme ako škriekal a vzdúval sa ako moriak, keď sa verejnosti podhodilo plagiátorstvo vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka. Požadoval okamžité odstúpenie z ústavnej funkcie, odobratie všetkých titulov, uväznenie a zlynčovanie rovno na námestí [...]

Amatéri zo Sme rodina s pochybnými školami a titulmi

01.07.2020

Predseda parlamentu má problém. S titulom či bez neho. Ten problém je skôr morálneho rozmeru. A zároveň ďalšie otázniky vyvolávajú aj členovia vlády či vysokí štátni predstavitelia. Rezort práce je ozaj kuriózny (https://slavena.blog.pravda.sk/2020/06/26/bakalari-ovladli-rezort-prace/ ). Neprišlo by sa na to, nebyť nenaplnených ambícií pár dňovej splnomocnenkyne pre [...]

maine, koronavírus

ONLINE: Zlom pre Afriku. Majú už milión ľudí s koronavírusom

07.08.2020 05:55

Afrika prekročila hranicu jeden milión ľudí pozitívne testovaných na koronavírus, skutočné počty nakazených sú zrejme oveľa vyššie.

Covid-19, koronavírus, testovanie, zdravotníctvo,

Koronavírus chytá druhý dych

07.08.2020 05:00

Pre narastajúci počet nakazených na Slovensku na budúci týždeň zasadne Pandemická komisia vlády. V prípade potreby aj konzílium epidemiológov.

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.