Založ si blog

Kráľ populizmu Matovič I.

Takého populistu, ako je Matovič, nám môžu závidieť aj občania z tzv. banánových republík. Všetci si určite pamätáme ako škriekal a vzdúval sa ako moriak, keď sa verejnosti podhodilo plagiátorstvo vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka. Požadoval okamžité odstúpenie z ústavnej funkcie, odobratie všetkých titulov, uväznenie a zlynčovanie rovno na námestí vykonané rozzúreným davom, bez akéhokoľvek spravodlivého súdneho procesu.

Veď predsa Matovič je známy svojou univerzálnosťou. V jednej osobe nájdeme vyšetrovateľa, prokurátora, sudcu, kata a všetci štyria majú rovnakú tvár ako Igor Matovič. Avšak dokonalý názorový kotrmelec predviedol Matovič práve v prípade plagiátora a podvodníka Kollára, ktorého namiesto verejného lynču čudujme sa svete obhajuje. Vraj, keď chceme nastoliť poriadok, tak to musíme urobiť plošne a potrestať všetkých plagiátorov a podvodníkov súčasne. Pravdepodobne Matovič disponuje informáciami o tom, že sa môže jednať o organizovaný zločin plagiátorov a podvodníkov (čo vôbec nie je vylúčené, už len naši 3 najvyšší ústavní ničitelia sú plagiátori alebo používali tituly, ktoré im neprislúchali). Jednoducho sa dá povedať, že Matovičov meter je veľmi prispôsobivý a v prípade, že sa jedná o „NAŠICH“ ľudí a „NAŠICH“ plagiátorov a podvodníkov, tak je všetko s kostolným poriadkom a v záujme udržania tejto extrémne nestabilnej vládnej koalície urobí Matovič aj nemožné a doslova pôjde aj sám proti sebe.

Absolútne scestné predstavy Matoviča o nejakom plošnom kontrolovaní všetkých záverečných prác   v rozmedzí ani nevieme koľkých rokov spätne, je do neba volajúci populizmus, amaterizmus a diletantizmus najťažšieho kalibru. Dve najzásadnejšie chyby, ktoré tento Matovičov bláznivý plán obsahuje je to, že v žiadnom prípade zákon nemôže platiť retroaktívne a v prípade zisteného porušenia zákona sa musia aplikovať vtedy platné zákony, resp. nové zákony sa môžu aplikovať iba v prípade, že páchateľovi prilepšia. Čiže expert Matovič akurát tak môže udeliť generálny pardon všetkým plagiátorom. Druhá zásadná chyba je množstvo záverečných prác. Kto by to kontroloval? Veď u nás vzdelávací proces prebieha aj teraz a nové a nové záverečné práce pribúdajú každým rokom. Rovnako ako z právneho hľadiska, tak aj z personálneho hľadiska je tento Matovičov exces nevykonateľný. Napadá ma iba jeden dôvod, prečo Matovič takto koná. Pripravuje si pôdu na to, aby z nevyriešenia tohto problému následne mohol obviniť všetkých okolo, len on bude ten pekný, čo to chcel napraviť, ale všetci boli proti. A toto je ten dôvod, prečo je Matovič kráľom populizmu.

PS: Pán premiér, verejne Vás vyzývam, aby ste sa ospravedlnili Andrejovi Dankovi za tie zbesilé útoky voči nemu, čo ste predvádzali v minulosti. A tým nechcem nijako obhajovať plagiátorstvo Andreja Danka, rozhodne zastávam názor, že ak sa u hocikoho, aj dodatočne, odhalí plagiátorstvo, tak kľudne treba pristúpiť aj k odobratiu titulu. Ale, čo ma trápi viac na Borisovi Kollárovi sú jeho aktivity s Piťovcami, ale aj jeho súčasné podnikanie s cyperskou schránkou (https://finstat.sk/31383777/obchodny_register?fbclid=IwAR3kW5tPndyFAJiepcfW5CV5QT9nkpA9u_U512zlN__5-pP8q-UsyuWUEUQ ). Kedy sa pán premiér vyjadríte k tomu, pretože zatiaľ statočne ignorujete túto skutočnosť. Či tiež poviete, že treba preveriť všetky cyperské schránky a až potom tú Borisovu? Hlavne odvážne a pre ľudí, nepokazte si to!

 

Fašistická EÚ alebo?

20.11.2020

Počas prvej vlny koronakrízy, na začiatku apríla, som vo svojom blogu zverejnila nasledovnú domnienku: „Vzhľadom na momentálnu situáciu a avizované hospodárske škody, ktorým budeme čeliť a v rámci ktorých Brusel prisľúbil podporu v podobe finančnej injekcie, tak nie je vylúčené, že môže prísť k vydieraniu našej krajiny. Takéto pokusy sme už zažili, keď tu boli [...]

Protestovať či neprotestovať

16.11.2020

Zajtra je štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aké príznačné aj pre dobu, v ktorej momentálne žijeme. Ľudia majú pocit, že sú zneužití koronakrízou a sú porušované ich základné ľudské práva a slobody garantované Ústavou SR. Premiér spolu s ministrom obrany, zdravotníctva, vnútra, či nikým nevoleným úradníkom – hlavným hygienikom, [...]

Čipovanie, hoaxy a Matovičove certifikáty

10.11.2020

Matovičov experiment na slovenskom obyvateľstve, s propagandistickým názvom Spoločná zodpovednosť, nám ukázal, že na Slovensku nie je epidémia, resp. pandémia spôsobená vírusom COVID-19. Samotné celoplošné testovanie vykonané v niekoľkých vlnách za pomoci absolútne nevhodných antigénových testov nie je potrebné komentovať. Na jednej strane poznáme propagandistickú [...]

Koronavírus / celoplošné testovanie /

Slovensko sa opäť celoplošne otestuje, Matovič stihne do Vianoc tri kolá

23.11.2020 22:33

Do Vianoc by sa mali na Slovensku konať tri kolá testovania, v ktorých sa má použiť osem miliónov antigénových testov.

Joe Biden

Biden predstavil mená svojho kabinetu, stavil na skúsenosť

23.11.2020 20:13

Novozvolený americký prezident Joe Biden oznámil v pondelok kľúčové postavy svojho kabinetu.

bratislava strom stromček

V centre Bratislavy už stoja vianočné stromy

23.11.2020 19:32

Na Hviezdoslavovom námestí stojí smrek, na Hlavnom námestí jedľa. Zdobiť by ich mali koncom týždňa.

poľsko Protest interrupcie potraty

Polícia zadržala ľudí na nových protestoch proti zákonu o interrupciách

23.11.2020 19:03

Protesty organizované skupinou s názvom Štrajk žien sa konajú pravidelne odkedy ústavný súd sprísnil zákon o interrupciách.