Založ si blog

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí nepísané pravidlo, že nejde o to, aký efekt prinesú konkrétne opatrenia, ale s akou pozlátkou a pátosom sa to odprezentuje nič netušiacemu obyvateľstvu. Môžeme teda predpokladať, že premiér Matovič namiesto toho, aby riešil skutočné problémy republiky, bude sám sebe robiť hovorcu na niekoľkohodinových plačovkách. Obyvateľstvo môže očakávať nasledovné. Keďže počas prvej vlny súčasná Matovičova vláda len pokračovala v opatreniach, s ktorými prišla Pellegriniho vláda, a ak niečo aj vymysleli, tak to bolo viac kontraproduktívne ako prospešné. Dôsledky chybných rozhodnutí ešte len pocítime, hlavne tie ekonomické.

 

Počas leta sa riešilo hlavne plagiátorstvo a kadejaké žabomyšie vojničky vedené hlavne proti Borisovi Kollárovi a jeho „rodine“. Dokonca aj COVID-19 išiel bokom, cestovať sa mohlo do zahraničia a aj po Slovensku (pamätáme si dúfam, keď to Matovič počas veľkonočných sviatkov zakázal a občania v spolupráci s policajtmi jeho „prospešné“ nariadenie sabotovali). Najviac však išlo bokom to najdôležitejšie – ekonomické dopady prvej vlny pandémie. Nielen tie, ktoré prišli bezprostredne, ale ani tie, ktoré sa na nás nezadržateľne rútia a ich dopad môže mať likvidačné následky na celú našu spoločnosť.

 

Smutné však je, že tí, ktorí tu vytvárajú alebo v minulosti vytvárali hodnoty a poctivo a zodpovedne platia všetky dane a odvody štátu, sú dnes štátom najmenej chránení a ešte pomaly aj ním terorizovaní. Namiesto toho, aby vláda aplikovala celoplošnú pomoc, tak vymýšľa kadejaké zložité a selektívne spôsoby pomoci, ktoré sú častokrát sprevádzané tak zložitým administratívnym procesom, že veľa ľudí sa na to doslova vykašle, lebo na to nemá nervy, keďže v mnohých prípadoch ani samotní úradníci netušia, čo to vláda vymyslela a ako to majú sprocesovať. Tak to býva, keď vládnu diletanti.

Smutné je, že títo vládni emocionálni invalidi, sa už stihli vyvŕšiť na dôchodcoch a zrušiť im 13. dôchodok. Vraj na to nie sú peniaze. Pravda však je, že peniaze na to sú. Pretože už si táto vláda stihla na finančných trhoch požičať historický najvyššiu sumu v ére Slovenskej republiky. Dokonca sa náš turista po návrate z výletu v Bruseli chválil, akú rozsiahlu a nadštandardnú pomoc pre Slovensko vybavil. Zatiaľ sme však pocítili a niektorí aj precitli akurát tak ich uplakané reči, šaškovanie pred kamerami a vyhováranie sa na prázdnu špajzu a stroskotanú ekonomiku, ktorú zdedili po Smere. Zaujímavé však je, že dopyt po štátnych dlhopisoch bol vo výške cca 15 miliárd eur, čo znamená, že naša ekonomika bola vo vynikajúcej kondícii a rozhodne nie v takom stave ako ju prezentovali hlavne Matovič, Heger a „výpredajový expert štátneho majetku“ Sulík (https://ekonomika.sme.sk/c/22399530/slovensko-predalo-statne-dlhopisy-za-4-miliardy-eur.html).

Takže peniaze pre podporu ekonomiky, pre pomoc pracujúcim, pre pomoc domácim podnikateľom, na rodičovské príspevky, pre pomoc dôchodcom, invalidom, atď. proste nie sú. Ale, nejakým zázrakom, máme dostatok peňazí na nakupovanie predražených amerických zbraní (ktoré sú nám absolútne zbytočné), máme peniaze na parazitovanie kadejakých pofidérnych mimovládnych organizácií (ktorých najväčší spoločenský „prínos“ je tichý rozklad štátnych inštitúcií a následné preberanie ich kompetencií), máme peniaze na pomoc hercom-umelcom-revolucionárom na nejakú nezávislú kultúru (čiže nič iné sa nedá čakať, že to niečo bude protinárodné v intenciách zvráteného multikulturalizmu), máme peniaze na humanitárnu pomoc pre Libanon, v ktorom prišlo k tragickej udalosti v dôsledku zlyhania ich úradov (je to síce len 100-tisíc eur a pomáhať je pekné, ale treba si uvedomiť, že neprišlo k prírodnej katastrofe, ani k tragickej udalosti, ktorej by nevedeli zabrániť).

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/558576-nad-za-peniaze-z-usa-by-sme-mohli-kupit-black-hawky-alebo-lahsie-vrtulniky/ *

*spolufinancovanie zo strany SR min. vo výške jedna ku jednej. Jednoducho vysvetlené, stačí nadhodnotiť sumu za vrtuľníky a potom nám veľkolepo vrátiť polovicu transakcie, akože finančná pomoc, to sú obchodnícke triky, ktoré prekuknú aj malé deti.

https://slovensko.hnonline.sk/2192979-slovensko-posiela-libanonu-humanitarnu-pomoc-a-financny-prispevok-100-tisic-eur

napr. https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/559898-nazivo-remisova-o-milione-eur-na-socioekonomikcu-pomoc/?fbclid=IwAR3AU18qRdbVDVqswJuq–UpmT7p_otAUMJHFzBQjuvYJq6uAemmAiwl-Y8

https://www.extraplus.sk/clanok/herci-umelci-revolucionari-ziskaju-takmer-11-milionov-eur-od-vlady-na-nezavislu-kulturu

 

PS: Hrubý domáci produkt (HDP) v druhom štvrťroku 2020 klesol v porovnaní s druhým štvrťrokom 2019 o 12,1 % (v stálych cenách). Po očistení o sezónne vplyvy sa HDP medziročne znížil o 12,1 % a oproti prvému štvrťroku 2020 o 8,3 %. Nezamestnanosť sa zvyšuje každým dňom. No naša vláda rieši nesystémovú podporu hercom, mimovládkam či zamestnancom v prvej línií, len zabudli, že tých je viac, ako si mysleli. Kde je ten slávny plán švajčiarskeho Slovenska, po ktorom volal Matovič. Zatiaľ tu máme plán, že deti v škole budú nosiť rúška a plán očkovať ľudí vakcínou, o ktorej nikto nič nevie. Ale, kde je plán ako oživiť ekonomiku, ako využiť peniaze z EÚ, ako ochrániť zamestnancov a malých podnikateľov???

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.