Založ si blog

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo s Kočnerom, obvineným z viacerých trestných činov. A mohli by sme takto pokračovať.

Die Welt konkrétne uviedol: „Šok je veľký, poznatok jednoznačný: Slovensko je tiež mafiánsky štát. Vitaj v klube.“ Bolo to v deň, kedy súd vyniesol zatiaľ neprávoplatný rozsudok v kauze Kuciak. Podotýkam, že rozsudok vyniesli sudcovia na základe spisu, teda faktov a nie na základe želania, pocitov a verejného nátlaku istých politických a novinárskych kruhov.

Slovensko však už dávno nie je mafiánskym štátom, je skôr štátom, kde je dovolené a možné úplne všetko. Napríklad aj to, že prezident SR je zachytený na videu  s pochybnými osobamimafiánskou minulosťou a nič sa nedeje.

Alebo, že predseda parlamentu bol „kamoš“ s Piťovcami, ktorý má rád ženy, veľa žien, ale aj tie, ktoré vlastne sú od narodenia mužmi. Veď posúďte  https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/transsexualka-paris-ktorou-mal-pisat-kollar-hole-fotky-ukazala-aj-muzske-prirodzenie alebo https://www.topky.sk/cl/10/1964081/Unikla-nechutna-komunikacia-sefa-parlamentu-s-transsexualom–FOTO-Strasne-ta-chcem-s–at-.

Vrcholoví predstavitelia štátu nie tak dávno boli označení za plagiátorov, no nikto z nich neodstúpil, aj keď po odchode Andreja Danka volali všetci z nich? Hotové vzory slušnosti a morálky zastávajúce vysoké ústavné funkcie. Kde inde je toto možné, ak nie na Slovensku?! Dokonca ani v Kolumbii občania nedovolili, aby sa najznámejší narkobarón Pablo Escobar politicky angažoval, kdežto na Slovensku podľa viacerých médií človek, ktorý prevážal drogy, môže byť aj predsedom parlamentu.

Exprezident Kiska sa ani netajil a verejne vyhlasoval kade tade po svete, že Slovensko je mafiánsky štát.  Vedel asi prečo z vlastnej skúsenosti. Len toto označenie sa bude niesť so Slovenskom pravdepodobne dlho. Po tom, čo sa udiala vražda novinára a jeho snúbenice, začala vlna protestov, došlo k rekonštrukcii vlády a vtedajší premiér Róbert Fico pod tlakom médií a verejnosti odstúpil. Nič neobvyklé v demokratických krajinách. ALE, mal odstúpiť alebo nemal odstúpiť, keď dlhoočakávaná zmena je v nedohľadne a zjavne ani nepríde? Presviedča nás o tom súčasná vláda každým dňom. Žiadne systémové riešenia, ad-hoc hasenie problémov, finančne podporujúc skôr banky či opozíciu v Bielorusku ako vlastných občanov, uzatvárajúc rámcové zmluvy v miliónoch eur pre „našich“ ľudí, pričom ekonomika padá na kolená a nezamestnaných pribúda každým dňom. Nominácie stolárov, podnikateľov, pochybných bakalárov, proste jedným slovom „odborníkov“ na vysoké štátne funkcie či prijímanie, podľa opozície protiústavných zákonov, ako je „Lex Lipšic“ či ten „špicľovací“ už nie je ničím nezvyčajným, ani prekvapivým. Zrazu stačí len PREPÁČTE?!

Ale, kde sú protesty verejnosti a liberálne média dnes? Teda po vynesení rozsudku vo vzťahu ku Kočnerovi a Zsuzsovej? Viete si predstaviť, čo by nasledovalo, ak by takýto rozsudok „NEVINNÍ“ vyniesol senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v rámci ostro sledovaného procesu za čias vlády Róberta Fica?!

Námestia by boli plné Šeligov, Matovičov, Kiskov, hercov a divadelníkov, progresívnych a slušných ľudí! Celá liberálna kaviareň by sa šla zblázniť. A kde sú dnes?! Dnes už ich protesty a spravodlivosť, slušnosť, morálka nezaujíma? Nie, majú svoje postavenie a funkcie. Čoby zvolávali a volali po protestoch, veď počkáme si. Počkáme si rok, dva, tri…. hádam aj nové voľby prídu skôr ako spravodlivosť, po ktorej tak všetci tí „slušní“ ľudia vo vláde volali.  Dokonca by si možno „apolitický“ Šeliga znovu odskočil na ďalšiu politickú indoktrináciu do USA (https://www.johnjayfellows.com/news/2019/06/25/alum-profile-juraj-seliga)

PS: Mafia vlastne asi nevymrela, mafia tu je, ale je ukrytá za drahé obleky, biele košele a kravaty. Je sofistikovanejšia. Už sa jej nehovorí mafia, ale vláda a politici. Preto treba byť v strehu a nenechať sa manipulovať médiami a vládnymi politikmi. Kauza Kočnergate javí všetky znaky vybavovania si účtov medzi znepriatelenými mafiánskymi klanmi, kde obeťami sú v konečnom dôsledku nevinní občania.

 

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.