Založ si blog

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou

To nie je vtip. Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. V čase, kedy prezidentkou je progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo s Kočnerom, obvineným z viacerých trestných činov. A mohli by sme takto pokračovať.

Die Welt konkrétne uviedol: „Šok je veľký, poznatok jednoznačný: Slovensko je tiež mafiánsky štát. Vitaj v klube.“ Bolo to v deň, kedy súd vyniesol zatiaľ neprávoplatný rozsudok v kauze Kuciak. Podotýkam, že rozsudok vyniesli sudcovia na základe spisu, teda faktov a nie na základe želania, pocitov a verejného nátlaku istých politických a novinárskych kruhov.

Slovensko však už dávno nie je mafiánskym štátom, je skôr štátom, kde je dovolené a možné úplne všetko. Napríklad aj to, že prezident SR je zachytený na videu  s pochybnými osobamimafiánskou minulosťou a nič sa nedeje.

Alebo, že predseda parlamentu bol „kamoš“ s Piťovcami, ktorý má rád ženy, veľa žien, ale aj tie, ktoré vlastne sú od narodenia mužmi. Veď posúďte  https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/transsexualka-paris-ktorou-mal-pisat-kollar-hole-fotky-ukazala-aj-muzske-prirodzenie alebo https://www.topky.sk/cl/10/1964081/Unikla-nechutna-komunikacia-sefa-parlamentu-s-transsexualom–FOTO-Strasne-ta-chcem-s–at-.

Vrcholoví predstavitelia štátu nie tak dávno boli označení za plagiátorov, no nikto z nich neodstúpil, aj keď po odchode Andreja Danka volali všetci z nich? Hotové vzory slušnosti a morálky zastávajúce vysoké ústavné funkcie. Kde inde je toto možné, ak nie na Slovensku?! Dokonca ani v Kolumbii občania nedovolili, aby sa najznámejší narkobarón Pablo Escobar politicky angažoval, kdežto na Slovensku podľa viacerých médií človek, ktorý prevážal drogy, môže byť aj predsedom parlamentu.

Exprezident Kiska sa ani netajil a verejne vyhlasoval kade tade po svete, že Slovensko je mafiánsky štát.  Vedel asi prečo z vlastnej skúsenosti. Len toto označenie sa bude niesť so Slovenskom pravdepodobne dlho. Po tom, čo sa udiala vražda novinára a jeho snúbenice, začala vlna protestov, došlo k rekonštrukcii vlády a vtedajší premiér Róbert Fico pod tlakom médií a verejnosti odstúpil. Nič neobvyklé v demokratických krajinách. ALE, mal odstúpiť alebo nemal odstúpiť, keď dlhoočakávaná zmena je v nedohľadne a zjavne ani nepríde? Presviedča nás o tom súčasná vláda každým dňom. Žiadne systémové riešenia, ad-hoc hasenie problémov, finančne podporujúc skôr banky či opozíciu v Bielorusku ako vlastných občanov, uzatvárajúc rámcové zmluvy v miliónoch eur pre „našich“ ľudí, pričom ekonomika padá na kolená a nezamestnaných pribúda každým dňom. Nominácie stolárov, podnikateľov, pochybných bakalárov, proste jedným slovom „odborníkov“ na vysoké štátne funkcie či prijímanie, podľa opozície protiústavných zákonov, ako je „Lex Lipšic“ či ten „špicľovací“ už nie je ničím nezvyčajným, ani prekvapivým. Zrazu stačí len PREPÁČTE?!

Ale, kde sú protesty verejnosti a liberálne média dnes? Teda po vynesení rozsudku vo vzťahu ku Kočnerovi a Zsuzsovej? Viete si predstaviť, čo by nasledovalo, ak by takýto rozsudok „NEVINNÍ“ vyniesol senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v rámci ostro sledovaného procesu za čias vlády Róberta Fica?!

Námestia by boli plné Šeligov, Matovičov, Kiskov, hercov a divadelníkov, progresívnych a slušných ľudí! Celá liberálna kaviareň by sa šla zblázniť. A kde sú dnes?! Dnes už ich protesty a spravodlivosť, slušnosť, morálka nezaujíma? Nie, majú svoje postavenie a funkcie. Čoby zvolávali a volali po protestoch, veď počkáme si. Počkáme si rok, dva, tri…. hádam aj nové voľby prídu skôr ako spravodlivosť, po ktorej tak všetci tí „slušní“ ľudia vo vláde volali.  Dokonca by si možno „apolitický“ Šeliga znovu odskočil na ďalšiu politickú indoktrináciu do USA (https://www.johnjayfellows.com/news/2019/06/25/alum-profile-juraj-seliga)

PS: Mafia vlastne asi nevymrela, mafia tu je, ale je ukrytá za drahé obleky, biele košele a kravaty. Je sofistikovanejšia. Už sa jej nehovorí mafia, ale vláda a politici. Preto treba byť v strehu a nenechať sa manipulovať médiami a vládnymi politikmi. Kauza Kočnergate javí všetky znaky vybavovania si účtov medzi znepriatelenými mafiánskymi klanmi, kde obeťami sú v konečnom dôsledku nevinní občania.

 

Sulík – minister otrokárstva

17.09.2020

Dňa 15.9. Sulík na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom označil sviatok Sedembolestnej Panny Márie za pozostatok smeráckych vlád a tiež uvádza, že takéto sviatky sú ekonomickou katastrofou pre Slovensko. Nuž, to je len ďalším dôkazom toho, že Sulík sa na ekonomického spasiteľa Slovenska len hrá, a pritom jeho konanie javí všetky známky nebotyčného diletantizmu. [...]

Kedy príde humanitárna pomoc pre Slovensko?

18.08.2020

Slovensko sa po skončení leta – dovolenkového obdobia a prázdnin – vráti naspäť do krutej reality. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude realita druhej vlny obmedzení v dôsledku pandémie COVID-19. Aké obmedzenia si pre obyvateľstvo pripravuje vláda a krízový štáb sa pri súčasnom zložení nedá vôbec predpokladať. Nakoľko v tejto vládnej koalícii platí [...]

Ekonomický vlastizradca Sulík

05.08.2020

Nová vládna elita, ktorá počas prvej vlny pandémie svojimi absolútne neodbornými škodlivými (ne)ekonomickými rozhodnutiami položila hospodárstvo Slovenska na kolená, a tým výrazne ohrozila našu republiku, napr. pôžičkou 12 miliárd pre vykrytie strát a servilným prijatím podmienok nadiktovaných z Bruselu pre získanie „bruselskej pomoci“, sa aj naďalej tvári, [...]

Násilie / Obeť /

Novela zákona o obetiach trestných činov je podľa Čaputovej pripravená

18.09.2020 12:01

Krízové centrá, ktoré pomáhajú obetiam domáceho násilia, by mali získať financie od štátu.

Alexander Lukašenko

Poľsko-bieloruské hranice sú otvorené napriek Lukašenkovému zámeru zavrieť ich

18.09.2020 11:24

Poľské ministerstvo zahraničných vecí ešte vo štvrtok večer informovalo, že na poľsko-bieloruských hraniciach nedošlo k nijakým zmenám a je aj naďalej otvorená.

Dvojičky / 11. September / Terorizmus /

IS je naďalej silný vďaka svojim odnožiam, al-Káida oslabila po smrti vodcov

18.09.2020 10:45

Informoval o tom riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra Christopher Miller.

NAKA / Polícia /

V kauze pokusu o podplatenie štátneho tajomníka Fecka navrhli väzbu dvom obvineným

18.09.2020 10:36

Obvineným hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.