Založ si blog

Matovičova schizofrénia

Trošku si zaspomínajme, čo Matovič vyvádzal, keď sa prevalil škandál s Dankovou plagiátorskou rigoróznou prácou. V skratke, bol v takom pre neho špecifickom tranze, kde mohol dokonale uspokojovať svoje vyšetrovateľské, prokurátorské a sudcovské dopamínové receptory. Matovič svojim svojským populistickým štýlom neustále prilieval olej do ohňa tejto spravodajskej hry rozohranej na diskreditáciu Danka. Mal „plnú hubu“ rečí o vyvodení zodpovednosti, odstúpení z verejných funkcií, odoberaní titulov, lekvároch na poličkách, čo sa tvária ako h…., a mnohé iné.

Keby sme si predstavili Matoviča, že žije v stredoveku a má moc, tak by to bol dokonalý najvrchnejší inkvizítor a „bosorky“ by sa upaľovali na dennej báze. Poďme však naspäť do reality.

Matoviča obvinili, že jeho záverečná práca je ešte „kvalitnejší“ plagiát ako ten Dankov. Dokonca je tu podozrenie, že sám inkvizítor plagiátorov svoju záverečnú prácu ani len nepísal. K čomu sa vlastne aj sám priznal, že mu ju písala kamoška. Novinári si Matovičovu diplomovku preklepli, požadovali od Matoviča jeho súhlas zverejniť toto veľkolepé dielo, čím očividne išli na istotu. A tu prišiel moment, kedy Matovič musel prejsť do defenzívy, resp. do protiútoku voči dobiedzajúcim novinárom. Andrej Danko v takýchto ťažkých chvíľach vyriekol prevažné množstvo svojich legendárnych vetných konštrukcií, za ktoré by sa nehanbil ani sofistikovaný generátor náhodných slov a zahraničným tajným službám sa určite doteraz nepodarilo rozšifrovať tie jeho záhadné šifry. Avšak nervózny Matovič sa ihneď pustil do klamania, zavádzania, planých sľubov o odoberaní všetkých podvodných titulov, osočovania novinárov, vyhýbaniu sa odpovedí, doťahovaniu sa za slovíčka, do odpútavania pozornosti, atď. To podstatné je, že sľuboval, sľuboval, sľuboval na každej plačovke k tejto téme, ako sa zaväzuje, že všetkých vysokoškolských podvodníkov postaví pred spravodlivosť podľa nového zákona o odoberaní podvodných titulov, vrátane seba. Pritom každý príčetný človek vie, že zákony nemôžu platiť retroaktívne a nový zákon sa môže uplatniť len v prípade, ak páchateľovi môže polepšiť. Retroaktivita zákona je vylúčená, a preto sa naskytá otázka, vedel, resp. vie Matovič o nemožnosti retroaktivity zákona alebo nevedel, resp. nevie Matovič o retroaktivite zákona? Ja si myslím, že Matovič, ktorý je premlčaným daňovým podvodníkom, kde jeho daňové podvody boli premlčané preto, že presúvaním a ukrývaním účtovníctva Matovič mohol mariť vyšetrovanie (https://www.aktuality.sk/clanok/462846/trestne-stihanie-vo-veci-matovicovho-uctovnictva-zastavili/), tak určite musí poznať aj definíciu retroaktivity novoprijatého zákona.

Dnes je na stole nový návrh zákona o odoberaní podvodných titulov z dielne ministerstva školstva, ktoré momentálne riadi ďalší médiami označený plagiátor Gröhling. Čuduj sa svete, páni veľkomožní najspravodlivejší, najmorálnejší plagiátori Matovič, Gröhling, Kollár a spol. zistili, že takýmto zákonom nie je možné spätne odobrať nikomu titul, aj keď ho v minulosti podvodne niekto získal.

Obyčajný, do neba volajúci populizmus týchto, nielen volebných podvodníkov. Samozrejme, Matovič vo svojom populistickom besnení bez váhania, a bez akejkoľvek prítomnosti aspoň náznakov svedomia, pokračuje a po novom sa už ohradzuje, že on by nemal problém vzdať sa svojho podvodného titulu, ale nemôže, lebo mu to zákon neumožňuje (https://www.ta3.com/clanok/1192807/zaver-vs-flakal-matovic-by-nemal-problem-vzdat-sa-titulu.html). A kde je vlastne ten sľubovaný zákon, ktorým sa oháňal na začiatku prevalenia jeho podvodníckej minulosti?! Zákon, ktorým by úrady potrestali daňového podvodníka existoval a Matovič vtedy vyšetrovanie úspešne maril, ale teraz zrazu potrebuje dodržiavať zákony? Tuším, že nedokázal dodržať platné zákony ani pri takej banalite, ako je riadna kolaudácia rodinného domu. Našťastie jeho popularita pomerne rýchlo klesá a mnohým ďalším sa rýchlo otvárajú oči. Len, aby OĽaNO nedopadlo ako SNS pod Dankovým vedením. Ľudia už začínajú kriticky posudzovať Matovičov populizmus, čo je dobrá správa pre budúcnosť Slovenska. Len tak ďalej, populistom netreba dávať šancu podieľať sa na riadení štátu, takisto ani podvodníkom, plagiátorom, mafiánom a kadejakým vlastizradcom. Všetci, ktorí sme aspoň trošku príčetní, tak si uvedomujeme, že vôbec to nie je o nejakom vysokoškolskom titule, ale o farizejských postojoch Matoviča, o jeho správaní, o jeho konaní, o jeho povahe. Platí tu asi staré známe porekadlo, keď zlodej kričí, chyťte zlodeja.

P.S.: Pán Matovič, uvedomte si, že schizofrénia je už choroba a je nebezpečné, ak človek s takou chorobou riadi štát. Pozrite si svoje predošlé vystúpenia, stanoviská, postoje a pokúste sa aspoň raz zachovať si svoju tvár. Predsa len nebolo by na mieste už konečne zvážiť svoju rezignáciu a dať priestor kompetentnejším? Slovenská ekonomika sa potápa a Vy riešite nezmysly s titulmi, ale svoje pochybné si ponecháte.

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.