Založ si blog

Matovičove priority

Médiami prebehla správa, že kvôli zaneprázdnenosti náš premiér Matovič požiadal o zastupovanie záujmov Slovenska na stretnutí premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou českého premiéra Andreja Babiša (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/563784-babis-zaskocil-za-matovica-v-bruseli-slovensky-premier-ma-toho-vela/).

Samozrejme sa rokovalo o veľmi „nepodstatných“ veciach pre Slovensko ako je ozdravný fond, dlhodobý rozpočet EÚ a nový pakt o migrácii. Nie je mi celkom jasné, čo môže byť dôležitejšie! Veď to sú existenčné záležitosti Slovenska v priestore Európskej únie. To bolo jednanie o budúcnosti Slovenska a sile V4 v Európskej únii. Pán Matovič si asi povedal, že po tom, ako vybavil podľa neho „najsamlepšiu“ ekonomickú pomoc pre Slovenskú republiku na svojom prvom spoznávacom výlete v Bruseli, poprosí predsa len radšej pre istotu o zastupovanie na ďalšom dôležitom stretnutí v Bruseli svojho českého kolegu. Veď tiež je to Slovák, má lepšiu angličtinu a v prvom kole vyrokoval pre Českú republiku omnoho viac finančných zdrojov (https://www.topky.sk/cl/11/1938525/Spokojny-Babis-po-druhom-dni-summitu-EU–Cesko-si-vyrokovalo-zo-vsetkych-krajin-najviac-penazi). Veru, škoda takej príležitosti, národ mohol do svojej kroniky zaknihovať nejaké ďalšie úžasné fotky hrncov, či belgických policajtov. Chýbali ešte belgické pralinky.

Žiaľ, nedalo sa pánovi premiérovi, mal dôležitejšie povinnosti, reprezentatívnu návštevu ukrajinského prezidenta, zahováranie svojho, teda pardón Pavlínkinho nemalého majetku, Kollárove stretnutia s oligarchami a iné jeho delikátnosti. Samozrejme, nezabudnime, že musí dohliadať na svoju teroristickú organizáciu s názvom „Krízový štáb“ a pravidelne hlásiť novinky zo štatistík Covid 19. Nebude predsa nezodpovedný ako jeho kolega z Čiech, ktorý nechal svoje panstvo „nestrážené“, zatiaľ čo tam zúri pandémia násobne silnejšie.

A to pánovi nenahraditeľnému Matovičovi nevadí, že takého „nezodpovedného“ premiéra ako pán Babiš poverí vyjednávaním v menej našej republiky?! Nuž, asi ani nie! Avšak oceňujem Matovičovu zodpovednosť voči pánovi prezidentovi Ukrajiny, pretože nechať ho samého s Borisom Kollárom, to je momentálne veľké bezpečnostné riziko.

P.S.: Budem taká trúfala a dovolím si v mene celého nášho národa poďakovať pánovi premiérovi, že má na srdci len tie najlepšie záujmy našej malej republiky a že teraz minimálne na Ukrajine budú vedieť, že Slovensko je zodpovedný, sebavedomý, suverénny členský štát EÚ a spoľahlivou súčasťou V4. Tu už nepomôže ani irónia. Možno z V4 časom bude V3 a my budeme len malou bezvýznamnou krajinkou, kde budeme riešiť potraty či týranie psov v osadách. Veď my žiadne ekonomické problémy podľa našej vlády nemáme.

Je nanajvýš vtipné, že Matovič nám v Bruseli dokáže urobiť hanbu bez toho, aby tam vôbec bol…

 

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.