Založ si blog

Matovičove priority

Médiami prebehla správa, že kvôli zaneprázdnenosti náš premiér Matovič požiadal o zastupovanie záujmov Slovenska na stretnutí premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou českého premiéra Andreja Babiša (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/563784-babis-zaskocil-za-matovica-v-bruseli-slovensky-premier-ma-toho-vela/).

Samozrejme sa rokovalo o veľmi „nepodstatných“ veciach pre Slovensko ako je ozdravný fond, dlhodobý rozpočet EÚ a nový pakt o migrácii. Nie je mi celkom jasné, čo môže byť dôležitejšie! Veď to sú existenčné záležitosti Slovenska v priestore Európskej únie. To bolo jednanie o budúcnosti Slovenska a sile V4 v Európskej únii. Pán Matovič si asi povedal, že po tom, ako vybavil podľa neho „najsamlepšiu“ ekonomickú pomoc pre Slovenskú republiku na svojom prvom spoznávacom výlete v Bruseli, poprosí predsa len radšej pre istotu o zastupovanie na ďalšom dôležitom stretnutí v Bruseli svojho českého kolegu. Veď tiež je to Slovák, má lepšiu angličtinu a v prvom kole vyrokoval pre Českú republiku omnoho viac finančných zdrojov (https://www.topky.sk/cl/11/1938525/Spokojny-Babis-po-druhom-dni-summitu-EU–Cesko-si-vyrokovalo-zo-vsetkych-krajin-najviac-penazi). Veru, škoda takej príležitosti, národ mohol do svojej kroniky zaknihovať nejaké ďalšie úžasné fotky hrncov, či belgických policajtov. Chýbali ešte belgické pralinky.

Žiaľ, nedalo sa pánovi premiérovi, mal dôležitejšie povinnosti, reprezentatívnu návštevu ukrajinského prezidenta, zahováranie svojho, teda pardón Pavlínkinho nemalého majetku, Kollárove stretnutia s oligarchami a iné jeho delikátnosti. Samozrejme, nezabudnime, že musí dohliadať na svoju teroristickú organizáciu s názvom „Krízový štáb“ a pravidelne hlásiť novinky zo štatistík Covid 19. Nebude predsa nezodpovedný ako jeho kolega z Čiech, ktorý nechal svoje panstvo „nestrážené“, zatiaľ čo tam zúri pandémia násobne silnejšie.

A to pánovi nenahraditeľnému Matovičovi nevadí, že takého „nezodpovedného“ premiéra ako pán Babiš poverí vyjednávaním v menej našej republiky?! Nuž, asi ani nie! Avšak oceňujem Matovičovu zodpovednosť voči pánovi prezidentovi Ukrajiny, pretože nechať ho samého s Borisom Kollárom, to je momentálne veľké bezpečnostné riziko.

P.S.: Budem taká trúfala a dovolím si v mene celého nášho národa poďakovať pánovi premiérovi, že má na srdci len tie najlepšie záujmy našej malej republiky a že teraz minimálne na Ukrajine budú vedieť, že Slovensko je zodpovedný, sebavedomý, suverénny členský štát EÚ a spoľahlivou súčasťou V4. Tu už nepomôže ani irónia. Možno z V4 časom bude V3 a my budeme len malou bezvýznamnou krajinkou, kde budeme riešiť potraty či týranie psov v osadách. Veď my žiadne ekonomické problémy podľa našej vlády nemáme.

Je nanajvýš vtipné, že Matovič nám v Bruseli dokáže urobiť hanbu bez toho, aby tam vôbec bol…

 

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

27.10.2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii WHO uvádza hodnotu smrtnosti na úrovni 0,23%. Zdroj: [...]

Stanke a jeho multi-kulti skupinka nereprezentuje celú kultúrnu obec

05.10.2020

Život na Slovensku opäť komplikuje pokračujúca „kríza COVID-19“. Avizovaná druhá vlna nás zastihla nepripravených. Teda aspoň podľa nekompetentného diletanta Matoviča, bohužiaľ súčasného premiéra, sme si to pokazili, a tým sme ho donútili, aby to zobral do vlastných rúk a nastolil tu poriadok a poslušnosť. V krátkosti len pripomeniem, že títo noví slovenskí [...]

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

01.10.2020

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! [...]

covid, testovanie, orava, koronavírus

Prikáže vláda zdravotníkom testovať? Naď nevylúčil ich mobilizáciu

30.10.2020 12:15

Slovensko nie je pripravené na testovanie celej populácie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zlyháva to na počte zdravotníkov. Zmobilizujú ich?

čaputová matovič

Podľa Čaputovej nie je možné otestovať všetkých. Matovič zdravotníkom verí

30.10.2020 11:30, aktualizované: 14:07

Prezidentka zároveň žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a volá po dobrovoľnosti testovania.

Igor Matovič

Čo hovorí štúdia, pre ktorú lekári vybili Matovičovi poistky?

30.10.2020 11:30

Štúdia, uverejnená v bulletine WHO, že úmrtnosť vírusu COVID-19 je nižšia, než sa pôvodne konštatovalo, rozhádala lekársku komoru a premiéra.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

S plošným testovaním pomôže 50 vojenských medikov z Rakúska

30.10.2020 11:00, aktualizované: 13:04

Na Slovensku majú vojenskí medici pôsobiť počas nasledujúcich dvoch víkendov na odberových miestach.