Založ si blog

Matovičova schizofrénia

Trošku si zaspomínajme, čo Matovič vyvádzal, keď sa prevalil škandál s Dankovou plagiátorskou rigoróznou prácou. V skratke, bol v takom pre neho špecifickom tranze, kde mohol dokonale uspokojovať svoje vyšetrovateľské, prokurátorské a sudcovské dopamínové receptory. Matovič svojim svojským populistickým štýlom neustále prilieval olej do ohňa tejto spravodajskej hry rozohranej na diskreditáciu Danka. Mal „plnú hubu“ rečí o vyvodení zodpovednosti, odstúpení z verejných funkcií, odoberaní titulov, lekvároch na poličkách, čo sa tvária ako h…., a mnohé iné.

Keby sme si predstavili Matoviča, že žije v stredoveku a má moc, tak by to bol dokonalý najvrchnejší inkvizítor a „bosorky“ by sa upaľovali na dennej báze. Poďme však naspäť do reality.

Matoviča obvinili, že jeho záverečná práca je ešte „kvalitnejší“ plagiát ako ten Dankov. Dokonca je tu podozrenie, že sám inkvizítor plagiátorov svoju záverečnú prácu ani len nepísal. K čomu sa vlastne aj sám priznal, že mu ju písala kamoška. Novinári si Matovičovu diplomovku preklepli, požadovali od Matoviča jeho súhlas zverejniť toto veľkolepé dielo, čím očividne išli na istotu. A tu prišiel moment, kedy Matovič musel prejsť do defenzívy, resp. do protiútoku voči dobiedzajúcim novinárom. Andrej Danko v takýchto ťažkých chvíľach vyriekol prevažné množstvo svojich legendárnych vetných konštrukcií, za ktoré by sa nehanbil ani sofistikovaný generátor náhodných slov a zahraničným tajným službám sa určite doteraz nepodarilo rozšifrovať tie jeho záhadné šifry. Avšak nervózny Matovič sa ihneď pustil do klamania, zavádzania, planých sľubov o odoberaní všetkých podvodných titulov, osočovania novinárov, vyhýbaniu sa odpovedí, doťahovaniu sa za slovíčka, do odpútavania pozornosti, atď. To podstatné je, že sľuboval, sľuboval, sľuboval na každej plačovke k tejto téme, ako sa zaväzuje, že všetkých vysokoškolských podvodníkov postaví pred spravodlivosť podľa nového zákona o odoberaní podvodných titulov, vrátane seba. Pritom každý príčetný človek vie, že zákony nemôžu platiť retroaktívne a nový zákon sa môže uplatniť len v prípade, ak páchateľovi môže polepšiť. Retroaktivita zákona je vylúčená, a preto sa naskytá otázka, vedel, resp. vie Matovič o nemožnosti retroaktivity zákona alebo nevedel, resp. nevie Matovič o retroaktivite zákona? Ja si myslím, že Matovič, ktorý je premlčaným daňovým podvodníkom, kde jeho daňové podvody boli premlčané preto, že presúvaním a ukrývaním účtovníctva Matovič mohol mariť vyšetrovanie (https://www.aktuality.sk/clanok/462846/trestne-stihanie-vo-veci-matovicovho-uctovnictva-zastavili/), tak určite musí poznať aj definíciu retroaktivity novoprijatého zákona.

Dnes je na stole nový návrh zákona o odoberaní podvodných titulov z dielne ministerstva školstva, ktoré momentálne riadi ďalší médiami označený plagiátor Gröhling. Čuduj sa svete, páni veľkomožní najspravodlivejší, najmorálnejší plagiátori Matovič, Gröhling, Kollár a spol. zistili, že takýmto zákonom nie je možné spätne odobrať nikomu titul, aj keď ho v minulosti podvodne niekto získal.

Obyčajný, do neba volajúci populizmus týchto, nielen volebných podvodníkov. Samozrejme, Matovič vo svojom populistickom besnení bez váhania, a bez akejkoľvek prítomnosti aspoň náznakov svedomia, pokračuje a po novom sa už ohradzuje, že on by nemal problém vzdať sa svojho podvodného titulu, ale nemôže, lebo mu to zákon neumožňuje (https://www.ta3.com/clanok/1192807/zaver-vs-flakal-matovic-by-nemal-problem-vzdat-sa-titulu.html). A kde je vlastne ten sľubovaný zákon, ktorým sa oháňal na začiatku prevalenia jeho podvodníckej minulosti?! Zákon, ktorým by úrady potrestali daňového podvodníka existoval a Matovič vtedy vyšetrovanie úspešne maril, ale teraz zrazu potrebuje dodržiavať zákony? Tuším, že nedokázal dodržať platné zákony ani pri takej banalite, ako je riadna kolaudácia rodinného domu. Našťastie jeho popularita pomerne rýchlo klesá a mnohým ďalším sa rýchlo otvárajú oči. Len, aby OĽaNO nedopadlo ako SNS pod Dankovým vedením. Ľudia už začínajú kriticky posudzovať Matovičov populizmus, čo je dobrá správa pre budúcnosť Slovenska. Len tak ďalej, populistom netreba dávať šancu podieľať sa na riadení štátu, takisto ani podvodníkom, plagiátorom, mafiánom a kadejakým vlastizradcom. Všetci, ktorí sme aspoň trošku príčetní, tak si uvedomujeme, že vôbec to nie je o nejakom vysokoškolskom titule, ale o farizejských postojoch Matoviča, o jeho správaní, o jeho konaní, o jeho povahe. Platí tu asi staré známe porekadlo, keď zlodej kričí, chyťte zlodeja.

P.S.: Pán Matovič, uvedomte si, že schizofrénia je už choroba a je nebezpečné, ak človek s takou chorobou riadi štát. Pozrite si svoje predošlé vystúpenia, stanoviská, postoje a pokúste sa aspoň raz zachovať si svoju tvár. Predsa len nebolo by na mieste už konečne zvážiť svoju rezignáciu a dať priestor kompetentnejším? Slovenská ekonomika sa potápa a Vy riešite nezmysly s titulmi, ale svoje pochybné si ponecháte.

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

27.10.2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii WHO uvádza hodnotu smrtnosti na úrovni 0,23%. Zdroj: [...]

Stanke a jeho multi-kulti skupinka nereprezentuje celú kultúrnu obec

05.10.2020

Život na Slovensku opäť komplikuje pokračujúca „kríza COVID-19“. Avizovaná druhá vlna nás zastihla nepripravených. Teda aspoň podľa nekompetentného diletanta Matoviča, bohužiaľ súčasného premiéra, sme si to pokazili, a tým sme ho donútili, aby to zobral do vlastných rúk a nastolil tu poriadok a poslušnosť. V krátkosti len pripomeniem, že títo noví slovenskí [...]

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

01.10.2020

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! [...]

covid, testovanie, orava, koronavírus

Prikáže vláda zdravotníkom testovať? Naď nevylúčil ich mobilizáciu

30.10.2020 12:15

Slovensko nie je pripravené na testovanie celej populácie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zlyháva to na počte zdravotníkov. Zmobilizujú ich?

čaputová matovič

Podľa Čaputovej nie je možné otestovať všetkých. Matovič zdravotníkom verí

30.10.2020 11:30, aktualizované: 12:54

Prezidentka zároveň žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a volá po dobrovoľnosti testovania.

Igor Matovič

Čo hovorí štúdia, pre ktorú lekári vybili Matovičovi poistky?

30.10.2020 11:30

Štúdia, uverejnená v bulletine WHO, že úmrtnosť vírusu COVID-19 je nižšia, než sa pôvodne konštatovalo, rozhádala lekársku komoru a premiéra.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

S plošným testovaním pomôže 50 vojenských medikov z Rakúska

30.10.2020 11:00, aktualizované: 13:04

Na Slovensku majú vojenskí medici pôsobiť počas nasledujúcich dvoch víkendov na odberových miestach.