Založ si blog

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! Aj keď možno protiústavne, no nič iné ako risknúť to našej vláde neostáva. Ľudia sa búria, pretože precitli do reality a ukazuje im ju aj denný pohľad na stav ich účtov. Aby toho nebolo málo, tak ešte nám avizovali zdražovanie potravín kvôli novému zákonu o obaloch, lebo ten nemôže počkať, kým skončí toto šialenstvo.

Polemizovať o opatreniach môžeme, no fakty sú fakty a je potrebná otvorená diskusia odborníkov z rôznych oblastí a hlavne verejná. Verejnosť nedostáva informácie, ktorými by mohla aj uveriť. Iné odborné názory, ktoré nezapadajú do naratívu pandémie sú automaticky zosmiešňované a označované za hoaxy a konšpirácie. Zverejňujú sa síce dennodenne rastúce čísla, len škoda, že nie pomerové, ale nič nehovoriace absolútne, ktoré vyzerajú hrozivo. ALE….

Nie tak dávno, obyčajní ľudia, umelci, športovci, verejne činné osoby vystupovali na protestoch „Za slušné Slovensko“. Ľudia túžili po zmene, po lepších zajtrajškoch. Skandovali proti vtedajšej vláde, snívali o utopistickej predstave, že bude lepšie, ktorú vyfabrikovala vtedajšia opozícia za pomoci mainstreamových médií.

Mnohí, ktorí poukazovali na prehnitý systém, sa dušovali, že nechcú byť politicky činní, no dnes sú súčasťou vládneho štvorlístka alebo ho verejne podporujú. Nikto nečakal situáciu, ktorou dnešná vláda prekvapuje mnohých. Voličov, aj ne-voličov. Neschopnosť riešiť krízové situácie v súlade s Ústavou SR, zákonmi, platnými vyhláškami či nariadeniami. Nevedeli ako štátny aparát funguje, nemali tušenie ako sa riadi štát. Akoby aj mohli, keď mnohí z nich vlastne ani normálne nevyštudovali. Vtedy im zhnitý systém nevadil, titul pred či za menom sa hodil.

Z vytúženej zmeny, je zmena. Zmena pre mnohých likvidačná. Kolabuje ekonomika, živnostníci, podnikatelia prichádzajú o zákazky, zamestnanci o prácu, športovci a umelci sa pomaly ocitajú na hranici existencie. Presne tí, ktorí chceli zmenu, no nečakali nič také, ako je nekompetentná vláda v časoch najväčšej pandémie. Vytúženú zmenu dostali priamo na tanieri s príchuťou koronavírusu.  A netreba zabudnúť, že ak nebude fungovať ekonomika, zlyhá aj sociálny štát.

Ponaučenie?! Nestačí túžiť po zmene, zmenu si je potrebné zaslúžiť. A my si ju zjavne tak skoro nezaslúžime. Pretože sme volili zlou emóciu, ktorú v nás tí, ktorí sedia dnes vo vláde, vyvolávali. Bol to HNEV. No ten hnev sa im teraz stonásobne vráti, s čím zjavne nerátali.

Voľby budú či už tie predčasné, alebo v riadnom termíne, no nevoľme už hnevom, postačí ROZUM. Už aj redaktori a novinári pochopili, že toto nechceli….

PS: Pán premiér, pokazili ste to! A my sme to pokazili tiež. Pokazili to najmä tí, ktorí Vás volili a dali Vám dôveru. Dôveru, ktorú si bohužiaľ nezaslúžite, o čom nás presviedčate každým dňom. Nekompetentné, neodborné, netransparentné sú tie Vaše činy aj keď možno s dobrým úmyslom. V tomto momente odporúčam, aby vláda čo najskôr schválila Vami dlho sľubovaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov a až následne ste prijímali ďalšie opatrenia. Pretože raz Vám vystavíme účet za toto všetko, čo ste už napáchali!

 

 

 

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.