Založ si blog

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! Aj keď možno protiústavne, no nič iné ako risknúť to našej vláde neostáva. Ľudia sa búria, pretože precitli do reality a ukazuje im ju aj denný pohľad na stav ich účtov. Aby toho nebolo málo, tak ešte nám avizovali zdražovanie potravín kvôli novému zákonu o obaloch, lebo ten nemôže počkať, kým skončí toto šialenstvo.

Polemizovať o opatreniach môžeme, no fakty sú fakty a je potrebná otvorená diskusia odborníkov z rôznych oblastí a hlavne verejná. Verejnosť nedostáva informácie, ktorými by mohla aj uveriť. Iné odborné názory, ktoré nezapadajú do naratívu pandémie sú automaticky zosmiešňované a označované za hoaxy a konšpirácie. Zverejňujú sa síce dennodenne rastúce čísla, len škoda, že nie pomerové, ale nič nehovoriace absolútne, ktoré vyzerajú hrozivo. ALE….

Nie tak dávno, obyčajní ľudia, umelci, športovci, verejne činné osoby vystupovali na protestoch „Za slušné Slovensko“. Ľudia túžili po zmene, po lepších zajtrajškoch. Skandovali proti vtedajšej vláde, snívali o utopistickej predstave, že bude lepšie, ktorú vyfabrikovala vtedajšia opozícia za pomoci mainstreamových médií.

Mnohí, ktorí poukazovali na prehnitý systém, sa dušovali, že nechcú byť politicky činní, no dnes sú súčasťou vládneho štvorlístka alebo ho verejne podporujú. Nikto nečakal situáciu, ktorou dnešná vláda prekvapuje mnohých. Voličov, aj ne-voličov. Neschopnosť riešiť krízové situácie v súlade s Ústavou SR, zákonmi, platnými vyhláškami či nariadeniami. Nevedeli ako štátny aparát funguje, nemali tušenie ako sa riadi štát. Akoby aj mohli, keď mnohí z nich vlastne ani normálne nevyštudovali. Vtedy im zhnitý systém nevadil, titul pred či za menom sa hodil.

Z vytúženej zmeny, je zmena. Zmena pre mnohých likvidačná. Kolabuje ekonomika, živnostníci, podnikatelia prichádzajú o zákazky, zamestnanci o prácu, športovci a umelci sa pomaly ocitajú na hranici existencie. Presne tí, ktorí chceli zmenu, no nečakali nič také, ako je nekompetentná vláda v časoch najväčšej pandémie. Vytúženú zmenu dostali priamo na tanieri s príchuťou koronavírusu.  A netreba zabudnúť, že ak nebude fungovať ekonomika, zlyhá aj sociálny štát.

Ponaučenie?! Nestačí túžiť po zmene, zmenu si je potrebné zaslúžiť. A my si ju zjavne tak skoro nezaslúžime. Pretože sme volili zlou emóciu, ktorú v nás tí, ktorí sedia dnes vo vláde, vyvolávali. Bol to HNEV. No ten hnev sa im teraz stonásobne vráti, s čím zjavne nerátali.

Voľby budú či už tie predčasné, alebo v riadnom termíne, no nevoľme už hnevom, postačí ROZUM. Už aj redaktori a novinári pochopili, že toto nechceli….

PS: Pán premiér, pokazili ste to! A my sme to pokazili tiež. Pokazili to najmä tí, ktorí Vás volili a dali Vám dôveru. Dôveru, ktorú si bohužiaľ nezaslúžite, o čom nás presviedčate každým dňom. Nekompetentné, neodborné, netransparentné sú tie Vaše činy aj keď možno s dobrým úmyslom. V tomto momente odporúčam, aby vláda čo najskôr schválila Vami dlho sľubovaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov a až následne ste prijímali ďalšie opatrenia. Pretože raz Vám vystavíme účet za toto všetko, čo ste už napáchali!

 

 

 

Demokracia priniesla aj Matoviča

24.09.2021

Slovensko je krajina zázrakov. Kedysi skoro v každej obci bol obchod, pošta, krčma, škola, zdravotné stredisko prinajhoršom až vo vedľajšej obci, byt dostal každý mladý pár, prácu mali všetci, ktorí mohli pracovať, v nemocnici bol toaletný papier, ľudia boli k sebe oveľa ľudskejší. To len tak v skratke. Dnes slávny kapitalizmus a demokracia nám síce otvorila hranice, [...]

Nacistov aj NATO porazili partizáni

18.08.2021

Po zuby ozbrojení Rambovia si nedokázali dať rady s negramotnými pastiermi kôz. Aj takto sa dá v skratke, ale presne podať príbeh 20 rokov trvajúceho vojnového dobrodružstva spojencov pod vedením USA v Afganistane. Útek spojencov nie je ani tak neúspechom ako veľkou, veľmi veľkou hanbou. Pretože obranná aliancia NATO je najsilnejším a najlepšie vyzbrojeným vojenským [...]

Farebná revolucionárka Čaputová

13.08.2021

Madam excelencia z Grasalkovičovho paláca v pondelok uverejnila nasledovný status na Twitteri a akosi ho zabudla zavesiť aj na sociálnu sieť Facebook: „A year ago, many people in Belarus chose democracy and freedom over corruption and authoritarianism. My thoughts today are with all those persecuted for simply demanding their constitutional rights are respected.“ V preklade: „Pred [...]

Patriot USA RUMUNSKO

Česko kúpi z Izraela raketový systém protivzdušnej obrany za pol miliardy eur

27.09.2021 22:51

České ministerstvo obrany predpokladá, že nový raketový systém bude armáda používať najmenej 20 rokov.

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.