Založ si blog

Vytúžená zmena v podobe salto mortale

Dnes sme svedkami nekompetentnosti vlády v plnej kráse. To, že nemajú jasný plán obnovy počas a po koronakríze už je asi každému príčetnému jasné. Ad hoc riešenia sú ich metódou dennodennej práce. Chaos, vyvolávanie paniky, obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd v obave, že prídu o moc. Riešenie v celku jednoduché. Vyhlásiť totalitu, a teda NÚDZOVÝ STAV! Aj keď možno protiústavne, no nič iné ako risknúť to našej vláde neostáva. Ľudia sa búria, pretože precitli do reality a ukazuje im ju aj denný pohľad na stav ich účtov. Aby toho nebolo málo, tak ešte nám avizovali zdražovanie potravín kvôli novému zákonu o obaloch, lebo ten nemôže počkať, kým skončí toto šialenstvo.

Polemizovať o opatreniach môžeme, no fakty sú fakty a je potrebná otvorená diskusia odborníkov z rôznych oblastí a hlavne verejná. Verejnosť nedostáva informácie, ktorými by mohla aj uveriť. Iné odborné názory, ktoré nezapadajú do naratívu pandémie sú automaticky zosmiešňované a označované za hoaxy a konšpirácie. Zverejňujú sa síce dennodenne rastúce čísla, len škoda, že nie pomerové, ale nič nehovoriace absolútne, ktoré vyzerajú hrozivo. ALE….

Nie tak dávno, obyčajní ľudia, umelci, športovci, verejne činné osoby vystupovali na protestoch „Za slušné Slovensko“. Ľudia túžili po zmene, po lepších zajtrajškoch. Skandovali proti vtedajšej vláde, snívali o utopistickej predstave, že bude lepšie, ktorú vyfabrikovala vtedajšia opozícia za pomoci mainstreamových médií.

Mnohí, ktorí poukazovali na prehnitý systém, sa dušovali, že nechcú byť politicky činní, no dnes sú súčasťou vládneho štvorlístka alebo ho verejne podporujú. Nikto nečakal situáciu, ktorou dnešná vláda prekvapuje mnohých. Voličov, aj ne-voličov. Neschopnosť riešiť krízové situácie v súlade s Ústavou SR, zákonmi, platnými vyhláškami či nariadeniami. Nevedeli ako štátny aparát funguje, nemali tušenie ako sa riadi štát. Akoby aj mohli, keď mnohí z nich vlastne ani normálne nevyštudovali. Vtedy im zhnitý systém nevadil, titul pred či za menom sa hodil.

Z vytúženej zmeny, je zmena. Zmena pre mnohých likvidačná. Kolabuje ekonomika, živnostníci, podnikatelia prichádzajú o zákazky, zamestnanci o prácu, športovci a umelci sa pomaly ocitajú na hranici existencie. Presne tí, ktorí chceli zmenu, no nečakali nič také, ako je nekompetentná vláda v časoch najväčšej pandémie. Vytúženú zmenu dostali priamo na tanieri s príchuťou koronavírusu.  A netreba zabudnúť, že ak nebude fungovať ekonomika, zlyhá aj sociálny štát.

Ponaučenie?! Nestačí túžiť po zmene, zmenu si je potrebné zaslúžiť. A my si ju zjavne tak skoro nezaslúžime. Pretože sme volili zlou emóciu, ktorú v nás tí, ktorí sedia dnes vo vláde, vyvolávali. Bol to HNEV. No ten hnev sa im teraz stonásobne vráti, s čím zjavne nerátali.

Voľby budú či už tie predčasné, alebo v riadnom termíne, no nevoľme už hnevom, postačí ROZUM. Už aj redaktori a novinári pochopili, že toto nechceli….

PS: Pán premiér, pokazili ste to! A my sme to pokazili tiež. Pokazili to najmä tí, ktorí Vás volili a dali Vám dôveru. Dôveru, ktorú si bohužiaľ nezaslúžite, o čom nás presviedčate každým dňom. Nekompetentné, neodborné, netransparentné sú tie Vaše činy aj keď možno s dobrým úmyslom. V tomto momente odporúčam, aby vláda čo najskôr schválila Vami dlho sľubovaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov a až následne ste prijímali ďalšie opatrenia. Pretože raz Vám vystavíme účet za toto všetko, čo ste už napáchali!

 

 

 

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

27.10.2020

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii WHO uvádza hodnotu smrtnosti na úrovni 0,23%. Zdroj: [...]

Stanke a jeho multi-kulti skupinka nereprezentuje celú kultúrnu obec

05.10.2020

Život na Slovensku opäť komplikuje pokračujúca „kríza COVID-19“. Avizovaná druhá vlna nás zastihla nepripravených. Teda aspoň podľa nekompetentného diletanta Matoviča, bohužiaľ súčasného premiéra, sme si to pokazili, a tým sme ho donútili, aby to zobral do vlastných rúk a nastolil tu poriadok a poslušnosť. V krátkosti len pripomeniem, že títo noví slovenskí [...]

Matovičove priority

25.09.2020

Médiami prebehla správa, že kvôli zaneprázdnenosti náš premiér Matovič požiadal o zastupovanie záujmov Slovenska na stretnutí premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou českého premiéra Andreja Babiša [...]

covid, testovanie, orava, koronavírus

Prikáže vláda zdravotníkom testovať? Naď nevylúčil ich mobilizáciu

30.10.2020 12:15

Slovensko nie je pripravené na testovanie celej populácie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zlyháva to na počte zdravotníkov. Zmobilizujú ich?

čaputová matovič

Podľa Čaputovej nie je možné otestovať všetkých. Matovič zdravotníkom verí

30.10.2020 11:30, aktualizované: 12:54

Prezidentka zároveň žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a volá po dobrovoľnosti testovania.

Igor Matovič

Čo hovorí štúdia, pre ktorú lekári vybili Matovičovi poistky?

30.10.2020 11:30

Štúdia, uverejnená v bulletine WHO, že úmrtnosť vírusu COVID-19 je nižšia, než sa pôvodne konštatovalo, rozhádala lekársku komoru a premiéra.

testovanie Orava Bardejov koronavírus

S plošným testovaním pomôže 50 vojenských medikov z Rakúska

30.10.2020 11:00, aktualizované: 13:04

Na Slovensku majú vojenskí medici pôsobiť počas nasledujúcich dvoch víkendov na odberových miestach.