Založ si blog

Protestovať či neprotestovať

Zajtra je štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aké príznačné aj pre dobu, v ktorej momentálne žijeme. Ľudia majú pocit, že sú zneužití koronakrízou a sú porušované ich základné ľudské práva a slobody garantované Ústavou SR. Premiér spolu s ministrom obrany, zdravotníctva, vnútra, či nikým nevoleným úradníkom – hlavným hygienikom, predstavujú každý deň nové a nové obmedzenia, opatrenia, zákazy, príkazy, vyhrážky, útoky a hrozby hraničiace so štátnym terorom.

Predpokladám, že neexistuje v našej republike človek, ktorý by vedel uviesť, čo platí práve v tejto chvíli. Častokrát to nevie ani samotný strojca nápadov, Igor Matovič. Čo platilo včera, dnes už neplatí, čo bude platiť zajtra, sa dozvieme dnes z jeho tlačovej konferencie či brífingu. Žijeme dennodenne v chaose a strachu. V strachu a obave z budúcnosti. Krachujú firmy, živnostníci, ľudia prichádzajú o prácu, živobytie a čo je najhoršie, ľudia zomierajú s koronou či na koronu a najviac bez nej na iné choroby.

17. novembra 1939 nacisti uzavreli české vysoké školy, množstvo študentov bolo deportovaných do koncentračných táborov. O dva roky v Londýne vyhlásili 17. november ako Medzinárodný deň študentstva.

17. novembra 1989 nasledoval násilný zásah štátu proti študentskej manifestácii v Prahe, ktorý znamenal začiatok Nežnej revolúcie Československu. Rok 1989 priniesol národom v Československu, ako aj miliónom ďalších ľudí v strednej a východnej Európe, relatívnu slobodu, relatívnu demokraciu a do Ústavy sa zakotvili základné ľudské práva, politické a náboženské slobody, ktoré sa však dlhodobo ohýbajú podľa potrieb aktuálne vládnucej „elity“.

Na 17. november 2020 minister vnútra Mikulec dopredu avizuje, že štátna moc razantne zasiahne proti akýmkoľvek prejavom nespokojnosti so súčasnou vládou, jej nezmyselnými nariadeniami a likvidáciou našej ekonomiky. Aj napriek tomu, že prebehlo dobrovoľne/nasilu plošné testovanie s 1% odhalením covid pozitívnych, tak bol predĺžený núdzový stav až do 29. decembra 2020. Nezmyselné a protichodné opatrenia sú na dennom poriadku.

Samozrejme vládnej garnitúre sa nepáči mobilizácia ľudí, preto strašia drakonickými trestami. Už cez víkend prebehol pokojný sviečkový pochod nespokojných občanov a ďalší pochod/protest, nazvime to akokoľvek, je naplánovaný práve na utorok, teda príznačný 17. november. Nie chuligáni, fašisti, komunisti či rôzna lúza, ale živitelia rodín, mamičky, dôchodcovia, podnikatelia, živnostníci, slušní ľudia, ktorí nevedia ako a z čoho budú žiť zajtra, čo dajú svojim deťom a sebe do úst.

P.S.: Vyjadriť pokojne a hlavne slobodne svoju nespokojnosť by mal každý, kto nesúhlasí s opatreniami tejto vlády. Nech vrchnosť vidí, že pokusy na ľuďoch a zahrávanie sa s ich životmi a osudmi nie je spoločnosťou akceptované. Koalícii by sa hodil núdzový stav aj 4 roky, aby v kľude bežal biznis bez verejnej súťaže a držala ľudí na uzde v strachu. Uzurpovať si moc je možné, ale len do určitého momentu. Dosť bolo likvidácie, krivenia demokracie a rozkladania právneho štátu, ktorý už dosť utrpel! Totalita bola porazená a porazená bude raz aj táto nekompetentná vláda, ktorej súčasťou sú také nebezpečné osoby ako minister obrany Jaroslav Naď, ktorý sa vyhráža, že na občanov pošle aj vojenskú políciu. Čo bude ďalšie, ak občania necúvnu? Náboje a tanky?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fašistická EÚ alebo?

20.11.2020

Počas prvej vlny koronakrízy, na začiatku apríla, som vo svojom blogu zverejnila nasledovnú domnienku: „Vzhľadom na momentálnu situáciu a avizované hospodárske škody, ktorým budeme čeliť a v rámci ktorých Brusel prisľúbil podporu v podobe finančnej injekcie, tak nie je vylúčené, že môže prísť k vydieraniu našej krajiny. Takéto pokusy sme už zažili, keď tu boli [...]

Čipovanie, hoaxy a Matovičove certifikáty

10.11.2020

Matovičov experiment na slovenskom obyvateľstve, s propagandistickým názvom Spoločná zodpovednosť, nám ukázal, že na Slovensku nie je epidémia, resp. pandémia spôsobená vírusom COVID-19. Samotné celoplošné testovanie vykonané v niekoľkých vlnách za pomoci absolútne nevhodných antigénových testov nie je potrebné komentovať. Na jednej strane poznáme propagandistickú [...]

Čaputová sa vzoprela diktátorovi

30.10.2020

Najprv správa, že na Slovensko prichádza rakúska armáda (pravdepodobne protiústavne), ktorá je ochotná poskytnúť 50 armádnych medikov, nakoľko Slovensko sa vraj nachádza v humanitárnej kríze. Potom KONEČNE z úkrytu vylezie prezidentka, hlavná veliteľka ozbrojených síl, ktorá prezentuje šokujúcu správu o nezrealizovateľnosti plánu celoplošného testovania a odporúča, [...]

Koronavírus / celoplošné testovanie /

Slovensko sa opäť celoplošne otestuje, Matovič stihne do Vianoc tri kolá

23.11.2020 22:33

Do Vianoc by sa mali na Slovensku konať tri kolá testovania, v ktorých sa má použiť osem miliónov antigénových testov.

Joe Biden

Biden predstavil mená svojho kabinetu, stavil na skúsenosť

23.11.2020 20:13

Novozvolený americký prezident Joe Biden oznámil v pondelok kľúčové postavy svojho kabinetu.

bratislava strom stromček

V centre Bratislavy už stoja vianočné stromy

23.11.2020 19:32

Na Hviezdoslavovom námestí stojí smrek, na Hlavnom námestí jedľa. Zdobiť by ich mali koncom týždňa.

poľsko Protest interrupcie potraty

Polícia zadržala ľudí na nových protestoch proti zákonu o interrupciách

23.11.2020 19:03

Protesty organizované skupinou s názvom Štrajk žien sa konajú pravidelne odkedy ústavný súd sprísnil zákon o interrupciách.