Založ si blog

Protestovať či neprotestovať

Zajtra je štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Aké príznačné aj pre dobu, v ktorej momentálne žijeme. Ľudia majú pocit, že sú zneužití koronakrízou a sú porušované ich základné ľudské práva a slobody garantované Ústavou SR. Premiér spolu s ministrom obrany, zdravotníctva, vnútra, či nikým nevoleným úradníkom – hlavným hygienikom, predstavujú každý deň nové a nové obmedzenia, opatrenia, zákazy, príkazy, vyhrážky, útoky a hrozby hraničiace so štátnym terorom.

Predpokladám, že neexistuje v našej republike človek, ktorý by vedel uviesť, čo platí práve v tejto chvíli. Častokrát to nevie ani samotný strojca nápadov, Igor Matovič. Čo platilo včera, dnes už neplatí, čo bude platiť zajtra, sa dozvieme dnes z jeho tlačovej konferencie či brífingu. Žijeme dennodenne v chaose a strachu. V strachu a obave z budúcnosti. Krachujú firmy, živnostníci, ľudia prichádzajú o prácu, živobytie a čo je najhoršie, ľudia zomierajú s koronou či na koronu a najviac bez nej na iné choroby.

17. novembra 1939 nacisti uzavreli české vysoké školy, množstvo študentov bolo deportovaných do koncentračných táborov. O dva roky v Londýne vyhlásili 17. november ako Medzinárodný deň študentstva.

17. novembra 1989 nasledoval násilný zásah štátu proti študentskej manifestácii v Prahe, ktorý znamenal začiatok Nežnej revolúcie Československu. Rok 1989 priniesol národom v Československu, ako aj miliónom ďalších ľudí v strednej a východnej Európe, relatívnu slobodu, relatívnu demokraciu a do Ústavy sa zakotvili základné ľudské práva, politické a náboženské slobody, ktoré sa však dlhodobo ohýbajú podľa potrieb aktuálne vládnucej „elity“.

Na 17. november 2020 minister vnútra Mikulec dopredu avizuje, že štátna moc razantne zasiahne proti akýmkoľvek prejavom nespokojnosti so súčasnou vládou, jej nezmyselnými nariadeniami a likvidáciou našej ekonomiky. Aj napriek tomu, že prebehlo dobrovoľne/nasilu plošné testovanie s 1% odhalením covid pozitívnych, tak bol predĺžený núdzový stav až do 29. decembra 2020. Nezmyselné a protichodné opatrenia sú na dennom poriadku.

Samozrejme vládnej garnitúre sa nepáči mobilizácia ľudí, preto strašia drakonickými trestami. Už cez víkend prebehol pokojný sviečkový pochod nespokojných občanov a ďalší pochod/protest, nazvime to akokoľvek, je naplánovaný práve na utorok, teda príznačný 17. november. Nie chuligáni, fašisti, komunisti či rôzna lúza, ale živitelia rodín, mamičky, dôchodcovia, podnikatelia, živnostníci, slušní ľudia, ktorí nevedia ako a z čoho budú žiť zajtra, čo dajú svojim deťom a sebe do úst.

P.S.: Vyjadriť pokojne a hlavne slobodne svoju nespokojnosť by mal každý, kto nesúhlasí s opatreniami tejto vlády. Nech vrchnosť vidí, že pokusy na ľuďoch a zahrávanie sa s ich životmi a osudmi nie je spoločnosťou akceptované. Koalícii by sa hodil núdzový stav aj 4 roky, aby v kľude bežal biznis bez verejnej súťaže a držala ľudí na uzde v strachu. Uzurpovať si moc je možné, ale len do určitého momentu. Dosť bolo likvidácie, krivenia demokracie a rozkladania právneho štátu, ktorý už dosť utrpel! Totalita bola porazená a porazená bude raz aj táto nekompetentná vláda, ktorej súčasťou sú také nebezpečné osoby ako minister obrany Jaroslav Naď, ktorý sa vyhráža, že na občanov pošle aj vojenskú políciu. Čo bude ďalšie, ak občania necúvnu? Náboje a tanky?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruský agent Matovič vs. západní agenti

03.03.2021

Trafené husi začali gágať. Tí, ktorí nezastavili Matoviča, keď tu robil celoplošný „laboratórny“ pokus na ľuďoch v spolupráci so západnými mocnosťami, sa zrazu stavajú na zadné a bijú na poplach. Sputnik je experimentálna vakcína, tak ako sú aj tie ostatné, ktoré boli schválené Európskou liekovou agentúrou. Musí byť na našom slobodnom rozhodnutí či sa [...]

Matovič vinný alebo nevinný

26.02.2021

V posledných dňoch sa do príbehu strašenia covidom-19 a štvania obyvateľstva proti Ruskej federácii pridal prvok s názvom vakcína – Sputnik V. Pre racionálne zmýšľajúcich vakcína proti covidu bez národnosti a pre nepríčetných geopolitická zbraň putinizmu. Preložené do slovenčiny, pre bežného občana je to jedno z riešení ako sa konečne vymaniť z tejto covidovej [...]

Fanatik Krajči je príliš nebezpečným

22.02.2021

V nedeľu sme mali možnosť vo verejnoprávnej televízii v politickej diskusii O 5minút 12 sledovať, vzhľadom na súčasné slovenské pomery, vcelku pokojnú diskusiu, ktorá sa niesla prevažne v odbornej línii s úctou a rešpektom k názoru oponenta. Teda až na zopár nevinných Sulíkových pokusov o odľahčenie nejakou vtipnou poznámkou a jeho nelogický postoj k ministrovi [...]

protest, rusko, navaľnyj

Ruské hnutie Za ľudské práva sa rozhodlo ukončiť svoju činnosť

07.03.2021 20:49

Dôvodom je ruský zákon o tzv. zahraničných agentoch.

Iveta Radičová

Radičová: Vzájomné obviňovanie nepomôže, treba pomenovať problém

07.03.2021 18:51

Krajina podľa expremiérky zlyháva vo zvládaní samotnej pandémie a všetkých jej dôsledkov.

Naď,

Naď: Máme veľký záujem, aby štvorkoalícia pokračovala

07.03.2021 17:36

Ak plánuje šéf SaS Richard Sulík vo vláde pokračovať, mal by sa za svoje správanie podľa ministra ospravedlniť.

Angela Merkelová

Merkelovej únia CDU/CSU dosahuje najnižšiu podporu od marca 2020

07.03.2021 15:58

Ešte na jar minulého roka dosahovala stredopravá CDU a jej sesterská bavorská CSU podporu takmer 40 percent.