Založ si blog

Ľuboš Blaha sa v jednom mýli

Reakcia na status poslanca Ľuboša Blahu a demokratický index SR.

Pán poslanec Ľuboš Blaha vyjadril pohoršenie nad prepadom Slovenska vo svetovom indexe demokracie (zo 42. miesta na aktuálne 47. miesto), ktorý každoročne vydáva britský časopis The Economist.

Podľa môjho názoru je tento údaj mylný. Pretože v krajine, ktorá je na 47. mieste v ratingu „kvality“ demokracie, teda dodržiavania demokratických princípov a deľby moci v štáte, by vláda nemohla v žiadnom prípade robiť pokusy na ľuďoch a beztrestne o sebe vyhlasovať, že je zodpovedná za smrť takmer 5000 ľudí, dosadiť za špeciálneho prokurátora politicky zaujatého trestanca, likvidovať generálov polície v štátnej kuratele, umelo udržiavať núdzový stav a obmedzovať tak základné ľudské práva a slobody pod hrozbou štátnej represie, likvidovať občanom živobytie, obmedzovať im prístup k zdravotnej starostlivosti a vzdelávaniu a mnohé iné nedemokratické praktiky. V krajine, v ktorej si nikým nevolený hlavný hygienik na základe vyhlášky svojvoľne obchádza ústavu, svojvoľne si vyberá komu udelí výnimku a komu nie, teda stavia sa nad Ústavu SR. A v neposlednom rade krajina, v ktorej sa ústavne zákony, ktoré vplývajú na deľbu moci v štáte, menia kvôli jednému Danielovi.

Nezaujatosť médií hlavného prúdu, alternatívnych médií a aj politicky aktívnych mimovládnych organizácií asi komentovať ani netreba, objektívne spravodajské informácie sú na Slovensku skôr výnimkou ako pravidlom. Na základe uvedeného sa domnievam, že Slovensko nepatrí do rebríčka o kvalite demokracie, ale do rebríčka o „kvalite“ fašistickej totality.

PS: Slovensko sa prepadá, už o tom vedia všetci vo svete, ale určite v rebríčku úrovne totality by sme boli možno už v tesnom závese za KĽDR. Uhol pohľadu. Čo vlastne Slováci chcú od tejto vlády je na nich!

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

Martina Holečková

Poslanci na návrh nitrianskeho župana Becíka odvolali podpredsedníčku kraja Holečkovú

24.06.2024 13:23

Holečkovú na post nominoval Demokratický poslanecký klub. Viacerí jeho členovia tvrdia, že v prípade jej odvolania má ísť o revanš.

ŠÚKL / Štátny ústav pre kontrolu liečiv /

ŠÚKL sťahuje z trhu jednu šaržu lieku na liečbu problémov s prištítnymi žľazami

24.06.2024 12:53

Ide o šaržu s exspiráciou v júli v roku 2025.

LGBTI / Dúhová vlajka /

Prieskum: Polovica slovenskej populácie nesúhlasí s rovnakými právami pre LGBTQI+ páry

24.06.2024 12:35

Slovensko je krajinou s najmenšou mierou tolerancie a prijatia ľudí z LGBTQI+ komunity, čo dokazujú aj dáta z Eurobarometra.

Gröhling

SaS odmieta rušenie jedného volebného obvodu, zmenu považuje za účelovú

24.06.2024 12:22

Strana argumentuje prepadom veľkého počtu hlasov a ich nerovnosťou.