Založ si blog

Ľuboš Blaha sa v jednom mýli

Reakcia na status poslanca Ľuboša Blahu a demokratický index SR.

Pán poslanec Ľuboš Blaha vyjadril pohoršenie nad prepadom Slovenska vo svetovom indexe demokracie (zo 42. miesta na aktuálne 47. miesto), ktorý každoročne vydáva britský časopis The Economist.

Podľa môjho názoru je tento údaj mylný. Pretože v krajine, ktorá je na 47. mieste v ratingu „kvality“ demokracie, teda dodržiavania demokratických princípov a deľby moci v štáte, by vláda nemohla v žiadnom prípade robiť pokusy na ľuďoch a beztrestne o sebe vyhlasovať, že je zodpovedná za smrť takmer 5000 ľudí, dosadiť za špeciálneho prokurátora politicky zaujatého trestanca, likvidovať generálov polície v štátnej kuratele, umelo udržiavať núdzový stav a obmedzovať tak základné ľudské práva a slobody pod hrozbou štátnej represie, likvidovať občanom živobytie, obmedzovať im prístup k zdravotnej starostlivosti a vzdelávaniu a mnohé iné nedemokratické praktiky. V krajine, v ktorej si nikým nevolený hlavný hygienik na základe vyhlášky svojvoľne obchádza ústavu, svojvoľne si vyberá komu udelí výnimku a komu nie, teda stavia sa nad Ústavu SR. A v neposlednom rade krajina, v ktorej sa ústavne zákony, ktoré vplývajú na deľbu moci v štáte, menia kvôli jednému Danielovi.

Nezaujatosť médií hlavného prúdu, alternatívnych médií a aj politicky aktívnych mimovládnych organizácií asi komentovať ani netreba, objektívne spravodajské informácie sú na Slovensku skôr výnimkou ako pravidlom. Na základe uvedeného sa domnievam, že Slovensko nepatrí do rebríčka o kvalite demokracie, ale do rebríčka o „kvalite“ fašistickej totality.

PS: Slovensko sa prepadá, už o tom vedia všetci vo svete, ale určite v rebríčku úrovne totality by sme boli možno už v tesnom závese za KĽDR. Uhol pohľadu. Čo vlastne Slováci chcú od tejto vlády je na nich!

Ruský agent Matovič vs. západní agenti

03.03.2021

Trafené husi začali gágať. Tí, ktorí nezastavili Matoviča, keď tu robil celoplošný „laboratórny“ pokus na ľuďoch v spolupráci so západnými mocnosťami, sa zrazu stavajú na zadné a bijú na poplach. Sputnik je experimentálna vakcína, tak ako sú aj tie ostatné, ktoré boli schválené Európskou liekovou agentúrou. Musí byť na našom slobodnom rozhodnutí či sa [...]

Matovič vinný alebo nevinný

26.02.2021

V posledných dňoch sa do príbehu strašenia covidom-19 a štvania obyvateľstva proti Ruskej federácii pridal prvok s názvom vakcína – Sputnik V. Pre racionálne zmýšľajúcich vakcína proti covidu bez národnosti a pre nepríčetných geopolitická zbraň putinizmu. Preložené do slovenčiny, pre bežného občana je to jedno z riešení ako sa konečne vymaniť z tejto covidovej [...]

Fanatik Krajči je príliš nebezpečným

22.02.2021

V nedeľu sme mali možnosť vo verejnoprávnej televízii v politickej diskusii O 5minút 12 sledovať, vzhľadom na súčasné slovenské pomery, vcelku pokojnú diskusiu, ktorá sa niesla prevažne v odbornej línii s úctou a rešpektom k názoru oponenta. Teda až na zopár nevinných Sulíkových pokusov o odľahčenie nejakou vtipnou poznámkou a jeho nelogický postoj k ministrovi [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid-19 /

Ministerstvo zdravotníctva na budúci týždeň zverejní termíny na očkovanie

07.03.2021 21:35

Od pondelka bude platiť aktualizovaná očkovacia stratégia a na jej základe sa otvorili vakcinačné termíny pre osoby nad 60 rokov.

protest, rusko, navaľnyj

Ruské hnutie Za ľudské práva sa rozhodlo ukončiť svoju činnosť

07.03.2021 20:49

Dôvodom je ruský zákon o tzv. zahraničných agentoch.

Iveta Radičová

Radičová: Vzájomné obviňovanie nepomôže, treba pomenovať problém

07.03.2021 18:51

Krajina podľa expremiérky zlyháva vo zvládaní samotnej pandémie a všetkých jej dôsledkov.

Naď,

Naď: Máme veľký záujem, aby štvorkoalícia pokračovala

07.03.2021 17:36

Ak plánuje šéf SaS Richard Sulík vo vláde pokračovať, mal by sa za svoje správanie podľa ministra ospravedlniť.