Založ si blog

Fanatik Krajči je príliš nebezpečným

V nedeľu sme mali možnosť vo verejnoprávnej televízii v politickej diskusii O 5minút 12 sledovať, vzhľadom na súčasné slovenské pomery, vcelku pokojnú diskusiu, ktorá sa niesla prevažne v odbornej línii s úctou a rešpektom k názoru oponenta. Teda až na zopár nevinných Sulíkových pokusov o odľahčenie nejakou vtipnou poznámkou a jeho nelogický postoj k ministrovi zdravotníctva. Zopár vecí si však dovolím v krátkosti zhodnotiť.

  1. Poslankyňa Saková navrhla niekoľko riešení ako urýchliť procesy okolo ruskej vakcíny Sputnik V, aby sa v prípade úspešného obstarania nemuselo dodatočne čakať na schvaľovacie procesy, atď. a mohlo sa hneď začať s očkovaním. Čím teda logicky hráme o čas a jedná sa o návrh konkrétneho riešenia. Toto si však pán Sulík akosi nevšimol a akurát sa to snažil nič nehovoriacimi rečami zahovoriť. Zaujímavé však je, že o chvíľu začal útočiť na Sakovú s tým, že opozícia len kritizuje, rozpráva, čo by bolo, keby sme to a hento inak spravili a žiadne riešenia, čo máme urobiť, aby sme zvrátili katastrofálnu situáciu z úst opozície nezaznejú. Škoda, že mu to pani Saková nešplechla do tváre. Ako nám v priamom prenose ukázal, najprv ignoranciou riešenia a následne obviňoval opozíciu, že robí len samé naprieky.
  2. Vicepremiér Sulík nepočúval riešenia, ale za to jeho legendárne ego z najťažšej váhovej kategórie malo uší nastražené na 100%. Denisa Saková „pochválila“ negatívny postoj Sas k celoplošnému testovaniu (žiaľ iba postoj, na hlasovaní to zatiaľ nebadať). Sulíkovi hneď zablikali oči, pritom za takýto „kompliment“ by sa mal skôr hanbiť.
  3. Sulík sa vyjadril aj k neschopnému ministrovi zdravotníctva a oznámil nám, že Marek Krajči nie je profimanažér, teda vlastne on manažér vôbec nie je. To akože vážne?! Vy nám len tak medzi riadkami oznámite, že dnes naše najkľúčovejšie ministerstvo v boji proti „hnusobe“ slúži ako zaškoľovacie stredisko pre nejakého nábožensky sfanatizovaného nemanažéra, ktorý sa to možno naučí a možno nie? Kto bude v jeho štátnicovej komisií? Gröhling, Kollár, Matovič a Krištufková? Koľko úmrtí ešte treba dosiahnuť, aby sa zobudil aj samotný minister Krajči?!
  4. Sulíkovi a strane Sas sú blízke myšlienky hlavne ateizmu a liberalizmu. V poriadku. Marek Krajči, známy to náboženský fanatik, o ktorého profesionálnych a odborných schopnostiach viesť ministerstvo zdravotníctva máme akurát tak veľa modlitebných video dôkazov od jeho asi tiež rovnakých naboženských nadšencov, ale relevantné dôkazy o jeho odbornosti potrebnej na vedenie ministerstva bohužiaľ nie sú verejnosti známe. Chápem, že myšlienky liberalizmu sú v duchu „ži a nechaj žiť“, ale nám tu z dôvodu nekompetentnosti aj Krajčiho zomreli už tisícky ľudí. To, že si tu neschopný sfanatizovaný diletant z ministerstva zdravotníctva urobil križiacku výpravu do neznáma, akože Sulíkovi a ateistickej strane SaS vadí iba to takej miery, že pohovoríme si s ním o tom a povieme mu svoje výhrady! Takto sa bráni princíp „ži a nechaj žiť“ pán Sulík, keď nám tu zomierajú ľudia kvôli Matovičovmu trucpodniku s menom Marek Krajči? Duch svätý im ešte nepovedal „POBAĽTE SA“?!

P.S.: Verím tomu, že Marek Krajči je pokorný, obetavý, slušný, mierumilovný človek, ktorého úmysel nie je niekomu ubližovať a už vôbec nie zabíjať ľudí. Ale tu ľudia naozaj zomierajú zbytočne a obávam sa, že vďaka svojej nečinnosti za to už nenesie len politickú zodpovednosť. V dnešnej katastrofálnej situácii na riadenie Ministerstva zdravotníctva SR nestačí mať len „signály od Boha“ a preludy mysle. Marek Krajči na pozícií ministra zdravotníctva je hrozbou pre našu spoločnosť, to je dostatočný dôvod na okamžitú demisiu a ak to on sám, resp. táto vláda nevidia, tak musí padnúť celá vláda z vôle občanov SR!

Slovenská dezinformačná služba pod taktovkou Čaputovej

02.06.2021

V posledných týždňoch sa udialo zopár závažných vnútroštátnych záležitostí, ktoré nemôžeme nechať len tak bez povšimnutia. O tej hlavnej, vyrážajúcej dych, sa dá len pokonšpirovať, nakoľko tie zásadné fakty ostávajú v režime „utajenia“, resp. akože vyšetrovania. Z dôvernej informácie sa náhle šmahom ruky stala vec verejná, ktorú však propagandistická [...]

Matovič so Sulíkom si ich len merajú

20.05.2021

Vojna medzi Igorom Hrozným a Richardom Sebestredným pokračuje. Matovič a Sulík sú opäť v sebe ako takí dvaja kohúti na smetisku. Prímerie vôbec netrvalo dlho, a to mnohí tipovali podstatne dlhší pokoj zbraniam. Koľko toto krehké prímerie vlastne vydržalo? Zjavne sa Igorovi prestali páčiť rastúce preferencie SaS. Ani šampón na mačky OľaNO nepomohol. Nabudúce možno [...]

Alibistka Čaputová

14.05.2021

Prezidentka má obrovskú dilemu kvôli referendu o predčasných voľbách. Je to pochopiteľné, nakoľko opäť ňou vymenovaná druhá vláda Igora Matoviča, pardon Eduarda Hegera, pokračuje v deštrukcii Slovenskej republiky rovnako ako tá pred ňou, a dokonca je v takmer totožnej zostave. Rekonštrukciou vlády sme získali akurát tak to, že Igor Matovič zmenil taktiku svojho [...]

prezidentka Čaputová

Prezidentka poďakovala ľuďom, ktorí rozvíjajú rusínsku kultúru a jazyk

12.06.2021 11:25

"Buďte na svoju identitu hrdí," odkázala Rusínom Zuzana Čaputová pri príležitosti Dňa Rusínov Slovenska.

Polícia / NAKA /

Andor Šándor o razii v NAKA: Rozohráva sa tu veľmi nebezpečná hra

12.06.2021 10:26

Bezpečnostné zbory tu nie sú na to, aby bojovali medzi sebou a zatvárali svojich prominentov do vyšetrovacích väzieb, hovorí analytik Andor Šándor.

Košice, lúka, kosenie

Košická lúka sa usmieva

12.06.2021 10:15

Už minulý rok na trávniku košickej mestskej časti Sídlisko KVP zaujímavý trávnik, ktorý tak trochu pripomínal tajomné kruhy v obilí.

počasie park deti

Pribudlo menej než sto prípadov, hospitalizácie opäť klesli

12.06.2021 10:05, aktualizované: 10:49

V dôsledku ochorenia COVID-19 pribudli tri obete.