Založ si blog

Matovič so Sulíkom si ich len merajú

Vojna medzi Igorom Hrozným a Richardom Sebestredným pokračuje. Matovič a Sulík sú opäť v sebe ako takí dvaja kohúti na smetisku. Prímerie vôbec netrvalo dlho, a to mnohí tipovali podstatne dlhší pokoj zbraniam.  Koľko toto krehké prímerie vlastne vydržalo? Zjavne sa Igorovi prestali páčiť rastúce preferencie SaS. Ani šampón na mačky OľaNO nepomohol. Nabudúce možno skúsi granuly pre psov, psíčkarov je asi viac.

Aktivistka strýka Georga z pezinskej skládky, momentálne okupujúca Grassalkovičov palác, na sviatok bláznov (1.apríla) vymenovala druhú vládu Igora Matoviča, teda pardon, prvú vládu Eduarda Nesvojprávneho. Ťažko povedať či si takto naša plavovlasá štátna reprezentácia chcela urobiť prvoaprílový žart zo všetkých občanov SR, či to bol len dar pre Igora k jeho prvoaprílovému sviatku, alebo to bolo jedno aj druhé. Každopádne sa potešili len Igor a Igorovi Pročkovia a jemu zaslepene oddaní svedkovia Matovičovi. Teda od 1. apríla, takmer totožná nekompetentná vláda ako tá pred ňou, sa za búrlivého potlesku americkej ambasády a jej vlastizradných prisluhovačov pustila do vládnutia v duchu proklamovanej „novej“ politickej kultúry, samozrejme v medziach patentu na slušnosť – ako inak. Zjavne je táto patentovaná politická kultúra iba zhluk amaterizmu, diletantstva, žabomyších vojen a v neposlednom rade už ani neskrývanej sa podriadenosti spomínanej ambasáde. Pripomínam, že Čaputová sa druhým vymenovaním tej istej vlády stala spolupáchateľkou tohto nebotyčného marazmu a absolútneho štátneho a spoločenského rozvratu našej republiky.

Dňa 4. mája sa tejto vládnej paródií vyslovila dôvera aj v parlamente – za tým tiež treba hľadať 1. apríl, pretože parlamentná koalícia je rovnako ako vláda plná kadejakých prvoaprílových oslávencov. Pročkoautomaty (poslanci bez vlastného názoru) pokúšajú národ nezmyselnými zákonmi (zákazy, príkazy, obmedzenia) bez toho, aby čo i len jeden vedeli zmysluplne odôvodniť. Pohár trpezlivosti Slovákov je zjavne bezodný, bohužiaľ aspoň to tak vyzerá.

Ani nie po dvoch mesiacoch od vymenovania, po dvoch týždňoch od vyslovenia dôvery v parlamente a absencie významnejších škriepok pred televíznymi kamerami sa to začalo znovu. Aj napriek tomu, že všetci sme vedeli, že to príde, no nikto nečakal, že až tak skoro. Po predchádzajúcich skúsenostiach môžeme len konštatovať, že máme sa načo „tešiť“. Referendum o predčasných voľbách je na tenkom ľade, dochádza k jeho sabotáži a spochybňovaniu jeho ústavnosti pseudoliberálnymi fašistami, ktorí sú momentálne na čele našej spoločnosti! Zákony nepoznajú a nič im nie je sväté v snahe udržať sa pri moci, čo tam po tom, že aj protizákonne. Hold, národ, čo si chcel, to máš. Ale nezúfaj, nevešaj hlavu, postav sa na odpor a začni za seba bojovať! Milan Rastislav Štefánik by nám odkázal: „Kto si myslí, že mu druhí slobodu vybojujú, ten jej nie je hoden.“

P.S.: Miliarda sem, miliarda tam a bum 3,5 miliardový deficit. V preklade chcú nás zadlžiť o rekordných 3 500 000 000 (cca 630 eur na obyvateľa), ale popri tom svojimi divadelnými etudami si chcú zachrániť svoje preferencie. Pre mnohých nepredstaviteľné číslo, ale to, čo oni chcú minúť na ich sľuby, sa premietne do zvýšenia rôznych daní a poplatkov, a to pekne potichučky. Tak POZOR, držte si svoje peňaženky, bude to dosť bolestivé.

Demokracia priniesla aj Matoviča

24.09.2021

Slovensko je krajina zázrakov. Kedysi skoro v každej obci bol obchod, pošta, krčma, škola, zdravotné stredisko prinajhoršom až vo vedľajšej obci, byt dostal každý mladý pár, prácu mali všetci, ktorí mohli pracovať, v nemocnici bol toaletný papier, ľudia boli k sebe oveľa ľudskejší. To len tak v skratke. Dnes slávny kapitalizmus a demokracia nám síce otvorila hranice, [...]

Nacistov aj NATO porazili partizáni

18.08.2021

Po zuby ozbrojení Rambovia si nedokázali dať rady s negramotnými pastiermi kôz. Aj takto sa dá v skratke, ale presne podať príbeh 20 rokov trvajúceho vojnového dobrodružstva spojencov pod vedením USA v Afganistane. Útek spojencov nie je ani tak neúspechom ako veľkou, veľmi veľkou hanbou. Pretože obranná aliancia NATO je najsilnejším a najlepšie vyzbrojeným vojenským [...]

Farebná revolucionárka Čaputová

13.08.2021

Madam excelencia z Grasalkovičovho paláca v pondelok uverejnila nasledovný status na Twitteri a akosi ho zabudla zavesiť aj na sociálnu sieť Facebook: „A year ago, many people in Belarus chose democracy and freedom over corruption and authoritarianism. My thoughts today are with all those persecuted for simply demanding their constitutional rights are respected.“ V preklade: „Pred [...]

Patriot USA RUMUNSKO

Česko kúpi z Izraela raketový systém protivzdušnej obrany za pol miliardy eur

27.09.2021 22:51

České ministerstvo obrany predpokladá, že nový raketový systém bude armáda používať najmenej 20 rokov.

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.