Založ si blog

Matovič so Sulíkom si ich len merajú

Vojna medzi Igorom Hrozným a Richardom Sebestredným pokračuje. Matovič a Sulík sú opäť v sebe ako takí dvaja kohúti na smetisku. Prímerie vôbec netrvalo dlho, a to mnohí tipovali podstatne dlhší pokoj zbraniam.  Koľko toto krehké prímerie vlastne vydržalo? Zjavne sa Igorovi prestali páčiť rastúce preferencie SaS. Ani šampón na mačky OľaNO nepomohol. Nabudúce možno skúsi granuly pre psov, psíčkarov je asi viac.

Aktivistka strýka Georga z pezinskej skládky, momentálne okupujúca Grassalkovičov palác, na sviatok bláznov (1.apríla) vymenovala druhú vládu Igora Matoviča, teda pardon, prvú vládu Eduarda Nesvojprávneho. Ťažko povedať či si takto naša plavovlasá štátna reprezentácia chcela urobiť prvoaprílový žart zo všetkých občanov SR, či to bol len dar pre Igora k jeho prvoaprílovému sviatku, alebo to bolo jedno aj druhé. Každopádne sa potešili len Igor a Igorovi Pročkovia a jemu zaslepene oddaní svedkovia Matovičovi. Teda od 1. apríla, takmer totožná nekompetentná vláda ako tá pred ňou, sa za búrlivého potlesku americkej ambasády a jej vlastizradných prisluhovačov pustila do vládnutia v duchu proklamovanej „novej“ politickej kultúry, samozrejme v medziach patentu na slušnosť – ako inak. Zjavne je táto patentovaná politická kultúra iba zhluk amaterizmu, diletantstva, žabomyších vojen a v neposlednom rade už ani neskrývanej sa podriadenosti spomínanej ambasáde. Pripomínam, že Čaputová sa druhým vymenovaním tej istej vlády stala spolupáchateľkou tohto nebotyčného marazmu a absolútneho štátneho a spoločenského rozvratu našej republiky.

Dňa 4. mája sa tejto vládnej paródií vyslovila dôvera aj v parlamente – za tým tiež treba hľadať 1. apríl, pretože parlamentná koalícia je rovnako ako vláda plná kadejakých prvoaprílových oslávencov. Pročkoautomaty (poslanci bez vlastného názoru) pokúšajú národ nezmyselnými zákonmi (zákazy, príkazy, obmedzenia) bez toho, aby čo i len jeden vedeli zmysluplne odôvodniť. Pohár trpezlivosti Slovákov je zjavne bezodný, bohužiaľ aspoň to tak vyzerá.

Ani nie po dvoch mesiacoch od vymenovania, po dvoch týždňoch od vyslovenia dôvery v parlamente a absencie významnejších škriepok pred televíznymi kamerami sa to začalo znovu. Aj napriek tomu, že všetci sme vedeli, že to príde, no nikto nečakal, že až tak skoro. Po predchádzajúcich skúsenostiach môžeme len konštatovať, že máme sa načo „tešiť“. Referendum o predčasných voľbách je na tenkom ľade, dochádza k jeho sabotáži a spochybňovaniu jeho ústavnosti pseudoliberálnymi fašistami, ktorí sú momentálne na čele našej spoločnosti! Zákony nepoznajú a nič im nie je sväté v snahe udržať sa pri moci, čo tam po tom, že aj protizákonne. Hold, národ, čo si chcel, to máš. Ale nezúfaj, nevešaj hlavu, postav sa na odpor a začni za seba bojovať! Milan Rastislav Štefánik by nám odkázal: „Kto si myslí, že mu druhí slobodu vybojujú, ten jej nie je hoden.“

P.S.: Miliarda sem, miliarda tam a bum 3,5 miliardový deficit. V preklade chcú nás zadlžiť o rekordných 3 500 000 000 (cca 630 eur na obyvateľa), ale popri tom svojimi divadelnými etudami si chcú zachrániť svoje preferencie. Pre mnohých nepredstaviteľné číslo, ale to, čo oni chcú minúť na ich sľuby, sa premietne do zvýšenia rôznych daní a poplatkov, a to pekne potichučky. Tak POZOR, držte si svoje peňaženky, bude to dosť bolestivé.

Slovenská dezinformačná služba pod taktovkou Čaputovej

02.06.2021

V posledných týždňoch sa udialo zopár závažných vnútroštátnych záležitostí, ktoré nemôžeme nechať len tak bez povšimnutia. O tej hlavnej, vyrážajúcej dych, sa dá len pokonšpirovať, nakoľko tie zásadné fakty ostávajú v režime „utajenia“, resp. akože vyšetrovania. Z dôvernej informácie sa náhle šmahom ruky stala vec verejná, ktorú však propagandistická [...]

Alibistka Čaputová

14.05.2021

Prezidentka má obrovskú dilemu kvôli referendu o predčasných voľbách. Je to pochopiteľné, nakoľko opäť ňou vymenovaná druhá vláda Igora Matoviča, pardon Eduarda Hegera, pokračuje v deštrukcii Slovenskej republiky rovnako ako tá pred ňou, a dokonca je v takmer totožnej zostave. Rekonštrukciou vlády sme získali akurát tak to, že Igor Matovič zmenil taktiku svojho [...]

Matovičova zaťatá sekera bude bolieť

13.05.2021

Nie tak dávno sa začalo očkovať proti koronavírusu. Oslavné ódy na vakcináciu nemali v mediálnom priestore konca kraja. Až došlo k zvláštnemu úmrtiu učiteľky po podaní vakcíny AstraZeneca aj u nás na Slovensku. No nikto netuší či takýchto prípadov nemohlo byť aj viac, len boli zamlčané. Ako prvá však bola spochybnená vakcína Sputnik V, samozrejme nie preto, že [...]

prezidentka Čaputová

Prezidentka poďakovala ľuďom, ktorí rozvíjajú rusínsku kultúru a jazyk

12.06.2021 11:25

"Buďte na svoju identitu hrdí," odkázala Rusínom Zuzana Čaputová pri príležitosti Dňa Rusínov Slovenska.

Polícia / NAKA /

Andor Šándor o razii v NAKA: Rozohráva sa tu veľmi nebezpečná hra

12.06.2021 10:26

Bezpečnostné zbory tu nie sú na to, aby bojovali medzi sebou a zatvárali svojich prominentov do vyšetrovacích väzieb, hovorí analytik Andor Šándor.

Košice, lúka, kosenie

Košická lúka sa usmieva

12.06.2021 10:15

Už minulý rok na trávniku košickej mestskej časti Sídlisko KVP zaujímavý trávnik, ktorý tak trochu pripomínal tajomné kruhy v obilí.

počasie park deti

Pribudlo menej než sto prípadov, hospitalizácie opäť klesli

12.06.2021 10:05, aktualizované: 10:49

V dôsledku ochorenia COVID-19 pribudli tri obete.