Založ si blog

Čaputovej pokrytectvo alebo zabudnime na právny štát

 

Rozmýšľala som, aký blog zverejniť ako prvý v novom roku 2022. Napadlo ma mnoho tém, možno omnoho zaujímavejších ako bude táto dnešná, a teda prvá. Zároveň chcem poďakovať svojim čitateľom a podporovateľom, ale aj kritikom, pretože nemôžeme mať všetci rovnaký názor a videnie sveta. Základom fungujúcej spoločnosti je diskusia, nielen odborná, ale aj tá laická. Preto prajem každému v novom roku, aby vedel načúvať a pokojne diskutovať a vyjadrovať svoj názor. Bez oplzlých slov, bez urážok.

Mnohí z nás už vyslovili vetu, že na Slovensku nič nefunguje, že nefungujú úrady, nefungujú súdy, máme zastaralé zákony, zákony sa novelizujú ako na bežiacom páse a čo platilo včera, dnes už neplatí. V spleti právnych paragrafov sa mnohí strácame…

Ale, čo je pre mnohých v živote najdôležitejšie je zdravie a rodina. Rodina, teda predovšetkým deti. Každý z nás je dieťaťom niekoho a mnohí majú už svoje vlastné deti. No na Slovensku existujú tisíce, možno aj desaťtisíce ľudí, ktorí síce dieťa majú, ale bohužiaľ nemôžu ho vídať, stretávať sa s ním, vychovávať ho. Nie, nie sú to alkoholici, nie sú to psychicky narušení ľudia, nie sú ani drogovo závislí. Sú to občania tohto štátu, pracujúci, platiaci dane, no mali smolu, že poručenská agenda funguje tak, ako funguje. Aj napriek tomu, že existujú právoplatné rozhodnutia súdov, tak protistrana ich nedodržiava a veselo sa smeje tomuto systému. Systému nefungujúceho súdnictva.

Viete sa vžiť do kože matky, ktorá svoje dieťa nevidela 3 – 4 roky a býva o pár ulíc ďalej od svojho dieťaťa a ex partnera? Má rozhodnutie súdu, že dieťa má mať v opatere v stanovené dni, ale ex partner rozhodnutie ignoruje s odôvodnením, že maloleté dieťa (3, 4, 5, 6, 7 ročné) nechce vidieť mamu. Mamu, ktorá ho miluje, mamu, ktorá ho netýrala, nebila, nedrogovala, nepila, má slušnú prácu, ubytovanie a príjem? Poviete si, že toto nie je možné, že také niečo sa u nás nedeje, veď nie sme v rozvojovej krajine tretieho sveta, ale sme súčasťou EÚ a v 21. storočí. No opak je pravdou.

Porodíte dieťa, ktoré milujete, no nemôžete ho objať ani vidieť roky rokúce. Život Vášho dieťaťa bez vás plynie a nikto v tejto republike vám nepomôže a nedokážete sa domôcť svojich rodičovských práv, a to aj napriek rozhodnutiu súdov, napriek tomu, že Ústavný súd skonštatuje, že boli porušené vaše práve a práva vášho dieťaťa. Je to bohužiaľ v tejto krajine zázrakov len zdrap papiera. Vyhráva ten rodič, ktorý je vplyvný a finančne za vodou. Nečinnosť súdov a úradov, ktorá trvá neprimerane dlho, teda roky rokúce, vy podávate žaloby, návrhy, navštevujete znalcov, psychológov, platíte právnikov, píšete od prezidentky Čaputovej, cez ministerku spravodlivosti Kolíkovú, ministra práce Krajňáka, atď. až po všetky médiá, no nikto, absolútne nikto sa za vás nepostaví. Či ste žena alebo muž, ktorý nevidí svoje vlastné dieťa roky. Ste neviditeľní. Politici dávajú od tejto témy ruky preč, veď kým sa to netýka ich,  ich volebných preferencií či ich politických kšeftíkov, tak načo aj.

Stačí málo, stačí malá legislatívna zmena. Aspoň taká malá náplasť v tejto zložitej problematike, a to automaticky trestať toho, kto rozhodnutie súdu nerešpektuje. Ak je možné zobrať vodičské oprávnenie rodičovi, ktorý na dieťa neplatí, tak vieme trestať aj rodiča, ktorý neakceptuje rozhodnutie súdu o určení styku s maloletým dieťaťom. Alebo, aby súdy začali v týchto prípadoch konať promptne, napr. aby museli rozhodnúť do mesiaca, dvoch a nie ako je tomu teraz, že je to rok, dva, tri a vaše maloleté dieťa bude mať skôr 18 rokov a vyrastie bez jedného rodiča než slovenské súdy rozhodnú. To by bol možno na začiatok prvý krok, ktorý by pomohol mnohým zúfalým rodičom!

P.S.: Vážená pani prezidentka, vážená vláda, vážení poslanci NR SR, ak viete riešiť promptne americké základne na našom území, ak viete riešiť, že psy nemajú byť na reťazi, ak viete riešiť práva homosexuálnych párov a témy ako je využívanie ženských materníc na vynosenie dieťaťa pre tieto páry, ak viete riešiť modelingovú kariéru a údajnú šikanu prezidentkinej dcéry, ak viete riešiť nižšie tresty za marihuanu,  tak konajte aj v záujme „vymazaných rodičov“, ktorí žijú na Slovensku, prežívajú svoje najťažšie roky života bez svojich vlastných detí, o ktoré sa chcú len s láskou starať a podieľať sa na ich výchove!!! Stačí len, ak si predstavíte, že vám váš partner vezme vaše deti, čo i len na mesiac, a nie že ich neuvidíte roky ako je tomu v tisíckach prípadov zničených rodín na Slovensku bez iskierky nádeje na spravodlivosť.

 

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

28.06.2022

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších [...]

Budajov medvedí biznis

23.06.2022

Na Slovensku sa nám v posledných rokoch vo veľkom rozmohol taký nešvár, čo sa volá mimovládne organizácie, ktoré si hlavne počas pôsobenia súčasného režimu doslova nárokujú niektoré kompetencie štátu a súčasní ministri im tieto kompetencie aj celkom radi odovzdávajú spolu s veľmi slušnými balíkmi peňazí, ktoré, ako inak, niekde inde potom chýbajú. Jedným z [...]

Vlaky bez sprievodcov, parlament bez poslancov? !

13.06.2022

Chýbajú financie, špajza je už „konečne“ prázdna, lenže tentokrát za to nemôže Fico, ale Matovič a jeho prvá, aj druhá vláda „odborníkov“. Chýbajú financie skoro na všetko. Na mzdy učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, chýbajú peniaze v zdravotníctve, v sociálnej oblasti, v školstve, v doprave, proste úplne všade. Azda platíme dane [...]

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Punta Rocca / Ľadovec / Príroda / Alpy /

Nezvestných horolezcov v talianskych Alpách hľadajú aj dronmi. Nádej na ich záchranu však slabne

05.07.2022 16:58

Medzi nezvestnými sú i traja českí občania. Masa odtrhnutého ľadovca sa rútila dolu svahom rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu.

Cherson / Vojna na UA / Vojak / Armáda /

Proruskú vládu v okupovanom Chersone povedie bývalý príslušník FSB

05.07.2022 15:40

Jelisejev doteraz pôsobil ako zástupca šéfa vlády ruskej Kaliningradskej oblasti.

Pápež František

Vatikán chce predĺžiť kritizovanú zmluvu s Čínou o menovaní biskupov

05.07.2022 15:15

Kritici poukazujú na to, že od podpisu zmluvy v roku 2018 bolo v Číne so súhlasom pápeža menovaných len šesť biskupov.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 166
Celková čítanosť: 1484552x
Priemerná čítanosť článkov: 8943x

Autor blogu

Kategórie