Založ si blog

Čaputovej pokrytectvo alebo zabudnime na právny štát

 

Rozmýšľala som, aký blog zverejniť ako prvý v novom roku 2022. Napadlo ma mnoho tém, možno omnoho zaujímavejších ako bude táto dnešná, a teda prvá. Zároveň chcem poďakovať svojim čitateľom a podporovateľom, ale aj kritikom, pretože nemôžeme mať všetci rovnaký názor a videnie sveta. Základom fungujúcej spoločnosti je diskusia, nielen odborná, ale aj tá laická. Preto prajem každému v novom roku, aby vedel načúvať a pokojne diskutovať a vyjadrovať svoj názor. Bez oplzlých slov, bez urážok.

Mnohí z nás už vyslovili vetu, že na Slovensku nič nefunguje, že nefungujú úrady, nefungujú súdy, máme zastaralé zákony, zákony sa novelizujú ako na bežiacom páse a čo platilo včera, dnes už neplatí. V spleti právnych paragrafov sa mnohí strácame…

Ale, čo je pre mnohých v živote najdôležitejšie je zdravie a rodina. Rodina, teda predovšetkým deti. Každý z nás je dieťaťom niekoho a mnohí majú už svoje vlastné deti. No na Slovensku existujú tisíce, možno aj desaťtisíce ľudí, ktorí síce dieťa majú, ale bohužiaľ nemôžu ho vídať, stretávať sa s ním, vychovávať ho. Nie, nie sú to alkoholici, nie sú to psychicky narušení ľudia, nie sú ani drogovo závislí. Sú to občania tohto štátu, pracujúci, platiaci dane, no mali smolu, že poručenská agenda funguje tak, ako funguje. Aj napriek tomu, že existujú právoplatné rozhodnutia súdov, tak protistrana ich nedodržiava a veselo sa smeje tomuto systému. Systému nefungujúceho súdnictva.

Viete sa vžiť do kože matky, ktorá svoje dieťa nevidela 3 – 4 roky a býva o pár ulíc ďalej od svojho dieťaťa a ex partnera? Má rozhodnutie súdu, že dieťa má mať v opatere v stanovené dni, ale ex partner rozhodnutie ignoruje s odôvodnením, že maloleté dieťa (3, 4, 5, 6, 7 ročné) nechce vidieť mamu. Mamu, ktorá ho miluje, mamu, ktorá ho netýrala, nebila, nedrogovala, nepila, má slušnú prácu, ubytovanie a príjem? Poviete si, že toto nie je možné, že také niečo sa u nás nedeje, veď nie sme v rozvojovej krajine tretieho sveta, ale sme súčasťou EÚ a v 21. storočí. No opak je pravdou.

Porodíte dieťa, ktoré milujete, no nemôžete ho objať ani vidieť roky rokúce. Život Vášho dieťaťa bez vás plynie a nikto v tejto republike vám nepomôže a nedokážete sa domôcť svojich rodičovských práv, a to aj napriek rozhodnutiu súdov, napriek tomu, že Ústavný súd skonštatuje, že boli porušené vaše práve a práva vášho dieťaťa. Je to bohužiaľ v tejto krajine zázrakov len zdrap papiera. Vyhráva ten rodič, ktorý je vplyvný a finančne za vodou. Nečinnosť súdov a úradov, ktorá trvá neprimerane dlho, teda roky rokúce, vy podávate žaloby, návrhy, navštevujete znalcov, psychológov, platíte právnikov, píšete od prezidentky Čaputovej, cez ministerku spravodlivosti Kolíkovú, ministra práce Krajňáka, atď. až po všetky médiá, no nikto, absolútne nikto sa za vás nepostaví. Či ste žena alebo muž, ktorý nevidí svoje vlastné dieťa roky. Ste neviditeľní. Politici dávajú od tejto témy ruky preč, veď kým sa to netýka ich,  ich volebných preferencií či ich politických kšeftíkov, tak načo aj.

Stačí málo, stačí malá legislatívna zmena. Aspoň taká malá náplasť v tejto zložitej problematike, a to automaticky trestať toho, kto rozhodnutie súdu nerešpektuje. Ak je možné zobrať vodičské oprávnenie rodičovi, ktorý na dieťa neplatí, tak vieme trestať aj rodiča, ktorý neakceptuje rozhodnutie súdu o určení styku s maloletým dieťaťom. Alebo, aby súdy začali v týchto prípadoch konať promptne, napr. aby museli rozhodnúť do mesiaca, dvoch a nie ako je tomu teraz, že je to rok, dva, tri a vaše maloleté dieťa bude mať skôr 18 rokov a vyrastie bez jedného rodiča než slovenské súdy rozhodnú. To by bol možno na začiatok prvý krok, ktorý by pomohol mnohým zúfalým rodičom!

P.S.: Vážená pani prezidentka, vážená vláda, vážení poslanci NR SR, ak viete riešiť promptne americké základne na našom území, ak viete riešiť, že psy nemajú byť na reťazi, ak viete riešiť práva homosexuálnych párov a témy ako je využívanie ženských materníc na vynosenie dieťaťa pre tieto páry, ak viete riešiť modelingovú kariéru a údajnú šikanu prezidentkinej dcéry, ak viete riešiť nižšie tresty za marihuanu,  tak konajte aj v záujme „vymazaných rodičov“, ktorí žijú na Slovensku, prežívajú svoje najťažšie roky života bez svojich vlastných detí, o ktoré sa chcú len s láskou starať a podieľať sa na ich výchove!!! Stačí len, ak si predstavíte, že vám váš partner vezme vaše deti, čo i len na mesiac, a nie že ich neuvidíte roky ako je tomu v tisíckach prípadov zničených rodín na Slovensku bez iskierky nádeje na spravodlivosť.

 

Za toto Naď a Korčok musia odstúpiť

10.01.2022

Téma obrannej dohody s USA (rozumej odovzdanie Slovenska okupačnej armáde USA – občanov SR a štátne inštitúcie podriadiť svojvôli armády USA) nám v novom roku asi najviac rezonuje naprieč spoločnosťou, a dokonca „prekričala“ aj témy pandémie a povinného očkovania, ktoré sa akoby pomaly sťahovali do úzadia. Tak, ako nás títo vládni zločinci klamali o [...]

Naďov a Korčokov americký darček

23.12.2021

Totálna vojna na Ukrajine ako vianočný darček od amerických jastrabov?! Napätie medzi jadrovými superveľmocami a napínanie svalov sa stupňuje a vyzerá to tak, že nás v tomto vianočnom čase neminie eskalácia beztak vypätej situácie. K súčasnej dennej dávke strachu šírenej propagandistickou mašinériou nám pribudol aj strach z rozdúchania totálnej vojny na Ukrajine. [...]

Obyčajný pokrytec Mičovský

20.12.2021

Politickým motákom roka 2021 sa stáva bývalý minister pôdohospodárstva a súčasný koaličný poslanec z radov Oľano Ján Mičovský, známy tiež pod prezývkou Dedoles. To, čo nedávno predviedol pri schvaľovaní Budajovej slávnej reformy národných parkov, sa nedá nazvať inak ako bohapusté pokrytectvo a politická nekompetentnosť. Totižto poslanec Mičovský svojim [...]

Su-35 / Stíhačka / Bojové lietadlo /

Rusko vylúčilo nasadenie svojich útočných zbraní na Ukrajine

16.01.2022 20:07

Rusko ale nevylučuje, že tak urobia Spojené štáty a NATO.

medveď, ZOO, seriál

Pri Prahe pátrajú po medveďovi, hľadajú ho aj vrtuľníkom

16.01.2022 18:02

Policajný vrtuľník prehľadáva okolie mesta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav v okrese Praha-východ, kde v nedeľu dopoludnia videli medveďa.

Vladimir Putin

Ukrajina má dôkaz o tom, že za kybernetickým útokom na jej vládne weby je Rusko

16.01.2022 16:53

"Nemáme s tým nič spoločné... Ukrajinci vinia Rusko zo všetkého, dokonca aj zo zlého počasia v ich krajine," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Ibrahim Boubacar Keita

Zomrel bývalý malijský prezident Ibrahim Boubacar Keita

16.01.2022 16:04

Keita viedol túto západoafrickú krajinu od roku 2013 až do svojho zosadenia pri vojenskom prevrate v roku 2020.