Založ si blog

Čaputovej pokrytectvo alebo zabudnime na právny štát

 

Rozmýšľala som, aký blog zverejniť ako prvý v novom roku 2022. Napadlo ma mnoho tém, možno omnoho zaujímavejších ako bude táto dnešná, a teda prvá. Zároveň chcem poďakovať svojim čitateľom a podporovateľom, ale aj kritikom, pretože nemôžeme mať všetci rovnaký názor a videnie sveta. Základom fungujúcej spoločnosti je diskusia, nielen odborná, ale aj tá laická. Preto prajem každému v novom roku, aby vedel načúvať a pokojne diskutovať a vyjadrovať svoj názor. Bez oplzlých slov, bez urážok.

Mnohí z nás už vyslovili vetu, že na Slovensku nič nefunguje, že nefungujú úrady, nefungujú súdy, máme zastaralé zákony, zákony sa novelizujú ako na bežiacom páse a čo platilo včera, dnes už neplatí. V spleti právnych paragrafov sa mnohí strácame…

Ale, čo je pre mnohých v živote najdôležitejšie je zdravie a rodina. Rodina, teda predovšetkým deti. Každý z nás je dieťaťom niekoho a mnohí majú už svoje vlastné deti. No na Slovensku existujú tisíce, možno aj desaťtisíce ľudí, ktorí síce dieťa majú, ale bohužiaľ nemôžu ho vídať, stretávať sa s ním, vychovávať ho. Nie, nie sú to alkoholici, nie sú to psychicky narušení ľudia, nie sú ani drogovo závislí. Sú to občania tohto štátu, pracujúci, platiaci dane, no mali smolu, že poručenská agenda funguje tak, ako funguje. Aj napriek tomu, že existujú právoplatné rozhodnutia súdov, tak protistrana ich nedodržiava a veselo sa smeje tomuto systému. Systému nefungujúceho súdnictva.

Viete sa vžiť do kože matky, ktorá svoje dieťa nevidela 3 – 4 roky a býva o pár ulíc ďalej od svojho dieťaťa a ex partnera? Má rozhodnutie súdu, že dieťa má mať v opatere v stanovené dni, ale ex partner rozhodnutie ignoruje s odôvodnením, že maloleté dieťa (3, 4, 5, 6, 7 ročné) nechce vidieť mamu. Mamu, ktorá ho miluje, mamu, ktorá ho netýrala, nebila, nedrogovala, nepila, má slušnú prácu, ubytovanie a príjem? Poviete si, že toto nie je možné, že také niečo sa u nás nedeje, veď nie sme v rozvojovej krajine tretieho sveta, ale sme súčasťou EÚ a v 21. storočí. No opak je pravdou.

Porodíte dieťa, ktoré milujete, no nemôžete ho objať ani vidieť roky rokúce. Život Vášho dieťaťa bez vás plynie a nikto v tejto republike vám nepomôže a nedokážete sa domôcť svojich rodičovských práv, a to aj napriek rozhodnutiu súdov, napriek tomu, že Ústavný súd skonštatuje, že boli porušené vaše práve a práva vášho dieťaťa. Je to bohužiaľ v tejto krajine zázrakov len zdrap papiera. Vyhráva ten rodič, ktorý je vplyvný a finančne za vodou. Nečinnosť súdov a úradov, ktorá trvá neprimerane dlho, teda roky rokúce, vy podávate žaloby, návrhy, navštevujete znalcov, psychológov, platíte právnikov, píšete od prezidentky Čaputovej, cez ministerku spravodlivosti Kolíkovú, ministra práce Krajňáka, atď. až po všetky médiá, no nikto, absolútne nikto sa za vás nepostaví. Či ste žena alebo muž, ktorý nevidí svoje vlastné dieťa roky. Ste neviditeľní. Politici dávajú od tejto témy ruky preč, veď kým sa to netýka ich,  ich volebných preferencií či ich politických kšeftíkov, tak načo aj.

Stačí málo, stačí malá legislatívna zmena. Aspoň taká malá náplasť v tejto zložitej problematike, a to automaticky trestať toho, kto rozhodnutie súdu nerešpektuje. Ak je možné zobrať vodičské oprávnenie rodičovi, ktorý na dieťa neplatí, tak vieme trestať aj rodiča, ktorý neakceptuje rozhodnutie súdu o určení styku s maloletým dieťaťom. Alebo, aby súdy začali v týchto prípadoch konať promptne, napr. aby museli rozhodnúť do mesiaca, dvoch a nie ako je tomu teraz, že je to rok, dva, tri a vaše maloleté dieťa bude mať skôr 18 rokov a vyrastie bez jedného rodiča než slovenské súdy rozhodnú. To by bol možno na začiatok prvý krok, ktorý by pomohol mnohým zúfalým rodičom!

P.S.: Vážená pani prezidentka, vážená vláda, vážení poslanci NR SR, ak viete riešiť promptne americké základne na našom území, ak viete riešiť, že psy nemajú byť na reťazi, ak viete riešiť práva homosexuálnych párov a témy ako je využívanie ženských materníc na vynosenie dieťaťa pre tieto páry, ak viete riešiť modelingovú kariéru a údajnú šikanu prezidentkinej dcéry, ak viete riešiť nižšie tresty za marihuanu,  tak konajte aj v záujme „vymazaných rodičov“, ktorí žijú na Slovensku, prežívajú svoje najťažšie roky života bez svojich vlastných detí, o ktoré sa chcú len s láskou starať a podieľať sa na ich výchove!!! Stačí len, ak si predstavíte, že vám váš partner vezme vaše deti, čo i len na mesiac, a nie že ich neuvidíte roky ako je tomu v tisíckach prípadov zničených rodín na Slovensku bez iskierky nádeje na spravodlivosť.

 

Žilinku chcú potichu odstrániť

25.05.2023

Lex Žilinka, zákon, ktorý je momentálne v Národnej rade a ktorým chcú odstaviť stoj čo stoj s blížiacimi sa predčasnými voľbami generálneho prokurátora, pretože nekoná podľa predstáv niektorých liberálno-progresívnych politikov. Liberáli z SaS síce tvrdia, že majú šľachetný zámer a týmto návrhom zákona chcú len zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry, [...]

DeSantis podpísal trest smrti pre pedofilov

15.05.2023

Súhlasili by ste so zavedením trestu smrti za sexuálne násilie páchané na deťoch do 12 rokov?! Takýto zákon totižto nedávno (1.5.2023) podpísal republikánsky guvernér Floridy (USA) Ron DeSantis. Urobil tak aj napriek tomu, že tento návrh zákona je v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA z roku 2008, ktoré štátom (jednotlivé štáty USA) bráni ukladať trest smrti za [...]

Ďalšia „atomofka“ od Matoviča

14.05.2023

Nie je tomu tak dávno, čo kráľ populizmu Matovič sľuboval 500€ „atomofku“ každému občanovi za účasť vo voľbách, čo samozrejme odprezentoval verejnosti a poslancom NR SR tak, že v žiadnom prípade sa nejedná o kupovanie si hlasov a je to len pomoc pre ľudí. Každému príčetnému človeku je jasné, že je to skoro ako volebná korupcia. Tento populistický návrh [...]

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

HZS, záchranári, vrátna dolina,

Tragédia vo Vrátnej doline: Žena neprežila pád do rokliny. Na turistickom chodníku zostali tri malé deti

27.05.2023 19:34

38-ročná slovenská turistka zomrela po páde zo Zbojníckeho chodníka.

Rusko, Ukrajina, vojna, Bachmut, vojenský konflikt

Moskva oznámila požiadavky pre mier s Ukrajinou. Kyjev odpovedal svojimi podmienkami

27.05.2023 19:10, aktualizované: 22:06

Uznanie ruštiny za štátny jazyk či vzdanie sa snahy Ukrajiny o vstup do NATO a do EÚ, tak vidí koniec vojny Rusko.

krymský most

Ukrajinská rozviedka priznala svoju úlohu pri útoku na krymský most

27.05.2023 18:33

K výbuchu na Kerčskom moste spájajúcom Rusko s okupovaným Krymom došlo pred siedmimi mesiacmi.