Založ si blog

Naďov a Korčokov americký darček

Totálna vojna na Ukrajine ako vianočný darček od amerických jastrabov?! Napätie medzi jadrovými superveľmocami a napínanie svalov sa stupňuje a vyzerá to tak, že nás v tomto vianočnom čase neminie eskalácia beztak vypätej situácie. K súčasnej dennej dávke strachu šírenej propagandistickou mašinériou nám pribudol aj strach z rozdúchania totálnej vojny na Ukrajine. Nechcem šíriť zbytočnú paniku, ale situácia je možno ešte horšia ako nám ju prezentujú média hlavného propagandistického prúdu, ktoré usilovne pracujú na démonizácii Ruska a prezidenta Putina a naopak glorifikácii obkľučovania ruských hraníc spojeneckými vojskami NATO, ktoré vazalsky plnia nariadenia USA. NATO ako obranná aliancia ženie svet na pokraj možno ďalšej svetovej vojny, ktorá však nemusí mať víťaza.

Problémom je vraj pohyb ruskej armády na ruskom zvrchovanom území, ktoré na hraniciach s Ukrajinou už dlhšiu dobu hromadí zbrane, buduje operačné centrá a podľa potreby reguluje aj množstvo vojakov a bojovej techniky. Rusko však týmto nič neporušuje a ťažko ho možno označovať za agresora, tak ako ho nálepkuje USA a ich vazali, na čele s tými našimi zapredancami ako je Heger, Čaputová, Naď či Korčok, im podobní vojnoví štváči a užitoční idioti Západu. Faktom je, že NATO už dlhšiu dobu presúva čoraz viac bojovej techniky smerom na východ a čoraz bližšie k ruskými hraniciam, a nielen v rámci členských krajín NATO. Taktiež na Ukrajine sa už zopár rokov nachádza americký vojenský personál, ktorý je takmer 6000 km od svojho domova a Ukrajina sa stáva doslova smetiskom starej bojovej techniky krajín euroatlantického priestoru, najviac ich má pôvod v USA. Veď už aj na Slovensku pomaly neprejde deň, počas ktorého by sa cez naše územie nepresúvala nejaká bojová technika smerom na východ. Hrôzostrašné na tom celom je, že táto technika sa akosi zabúda vracať naspäť a pravdepodobne sa ani nikdy nevráti. A je bezpredmetné, že sa jedná o ohlásené presuny a riadne schválené NR SR, pretože to nijako nevylučuje to, že tento pohyb zbraní sa deje a presúva sa cez naše územie. Takže, kto je tu ten agresor, kto tu eskaluje napätie a vedome tlačí Ukrajinu do konfliktu s Ruskom, ktorý môže byť rozbuškou k vyvolaniu vojny v celej Európe. Kto tu klame Ukrajincov, že môže prípadnú vojnu vyhrať a že im všetci členovia NATO pricupitajú na pomoc aj keď nie sú členom aliancie?

Celým kameňom úrazu sú pokusy Ukrajiny o začlenenie do štruktúr NATO. Bez pochýb, som zástancom zvrchovanosti každého mierumilovného štátu, aby o svojej budúcnosti jeho občania rozhodovali sami. Je však táto snaha naozaj zvrchovaným rozhodnutím mierumilovného zvrchovaného štátu alebo je to zámienka a zneužitie občanov Ukrajiny cudzími mocnosťami na ukojenie svojich geopolitických ambícií? Nevedia snáď tie múdre hlavy z NATO, že Rusko má tiež svoje existenčné ambície, ktoré nepredpokladajú obkľučovanie jeho územia nepriateľskou armádou? Nevedia snáď tieto múdre hlavy z NATO, že čím viac zbraní dovolia navoziť na Ukrajinu a čím väčšiu ukrajinskú armádu dovolia americkým inštruktorom vytvoriť, tak tým väčšiu armádu presunie Putin na hranice s Ukrajinou, až do momentu, kedy už Rusko ďalší rozvoj ukrajinskej armády nebude ochotné akceptovať a vykoná preventívny úder? Nevedia snáď, že už začlenením štátov strednej Európy do svojich štruktúr NATO prekročilo červenú čiaru a že začlenenie Ukrajiny do NATO nie je proste možné? Domnievam sa, že to veľmi dobre vedia a všetko, čo robia, má svoj vyšší cieľ a svoju odvrátenú tvár.

Neustále počúvame ako Rusko eskaluje napätie, ako Rusko porušuje mierové dohody, ako Rusko podporuje proruských separatistov, ako hromadí armádu v blízkosti hraníc, ako chce Putin zničiť Ukrajinu, ako Putin ohrozuje energetickú bezpečnosť EÚ, ako je Putin všetkému na vine. Pravda je však taká, že sú to USA a NATO, kto oklamal Ukrajincov, že sa môžu stať členom NATO, kto dával Ruskej federácii záruky, že NATO sa nebude rozširovať smerom na východ, čoraz bližšie k ruským hraniciam, kto sa vyhráža Rusku, že ho zbombarduje jadrovým arzenálom?! Tak, kto je tu ten agresor, ktorý sa snaží za každú cenu eskalovať situáciu a vyvolať vojnu? Kto odmieta riešiť situáciu diplomaticky a kto odmieta opustiť Ukrajinu a prestať ju vyzbrojovať? Sú to snáď Rusi, ktorí volajú po vojne? Určite nie! Rusko sa po temnom období vlády Jeľcina pozviechalo ekonomicky aj sociálne a naďalej pokračuje v postupnom zvyšovaní blahobytu a obnove svojho hospodárstva, svojej kultúry a svojej obranyschopnosti. Vojna pre Rusko dnes nemá význam, zbytočne by ho oslabila a zbrzdila jeho rozvoj.

Je v záujme obyvateľov všetkých štátov Európy, aj tej západnej, aby sme sa nenechali zatlačiť do vojny proti Rusku. Európa je bezbranná, NATO je zastaralá organizácia, ktorá už dávno stratila skutočný význam svojej existencie, svoju dôveryhodnosť a slúži akurát tak ako trhovisko pre vojensko-priemyselný komplex, hlavne USA.

Výsledkom prípadnej rusko-ukrajinskej vojny bude zdevastovaná Ukrajina, útek amerických jednotiek, ako je to historickým pravidlom, napr. Vietnam, Irak, Sýria, Líbya a nedávno Afganistan, ďalej začiatok rozpadu NATO a utečenecká a humanitárna kríza na bývalom území Ukrajiny.

Predzvesťou rozpadu NATO môže byť aj snaha zapredancov Naďa a Korčoka o uzatvorenie obrannej zmluvy s USA, z ktorých nám plynú len samé „výhody“, ako nás títo dvaja „vlastenci“ ubezpečujú. Veď 100 miliónov dolárov na obnovu letísk je ponuka, ktorá sa neodmieta a zvlášť, ak protihodnotou má byť „len“ naša zvrchovanosť na našom území.

Mali by sme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili podpisu tejto zlomyseľnej zmluvy, pretože nie je pre nás výhodná a môžeme byť len zbytočným terčom. A rozhodne nemôžeme naše územie doslova darovať americkej armáde na jej snahy o vyvolanie vojny s Ruskom, pretože to je proti našim existenčným záujmom.

Verím, že Rusko na čele s Putinom sa nenechá vyprovokovať a dokáže nájsť diplomatickú cestu ako túto situáciu vyriešiť. Nakoľko od našich západných partnerov a hlavne od amerických jastrabov nič také čakať nemôžeme, keďže ich cieľom nie je mier, ale vojna. Veď nás o tom sami dennodenne presviedčajú, že sú proti Rusku odhodlaní bojovať do posledného Ukrajinca, potom do posledného Slováka, až do posledného Európana.

P.S.: Vážená vláda, vážená pani prezidentka, prestaňte robiť z Ruska nepriateľa, prestaňte štvať ľudí proti Rusku! Zabudli ste už hádam, kto nás vo vojne oslobodil? Na aké pamätníky, chodíte klásť vence?! Rusko má jednu smolu, že má plyn a to sa niekomu nepáči, lebo rád by ten kohútik ovládal. USA nejde o demokraciu, USA ide o rozvrat a ovládnutie oblastí s nerastným bohatstvom ako je plyn, ropa. A to už všetci vedia, prípadne aspoň začínajú tušiť. Ale propagandistická mašinéria pracuje v plnom prúde zatemniť ľuďom mysle…

Za toto Naď a Korčok musia odstúpiť

10.01.2022

Téma obrannej dohody s USA (rozumej odovzdanie Slovenska okupačnej armáde USA – občanov SR a štátne inštitúcie podriadiť svojvôli armády USA) nám v novom roku asi najviac rezonuje naprieč spoločnosťou, a dokonca „prekričala“ aj témy pandémie a povinného očkovania, ktoré sa akoby pomaly sťahovali do úzadia. Tak, ako nás títo vládni zločinci klamali o [...]

Čaputovej pokrytectvo alebo zabudnime na právny štát

05.01.2022

Rozmýšľala som, aký blog zverejniť ako prvý v novom roku 2022. Napadlo ma mnoho tém, možno omnoho zaujímavejších ako bude táto dnešná, a teda prvá. Zároveň chcem poďakovať svojim čitateľom a podporovateľom, ale aj kritikom, pretože nemôžeme mať všetci rovnaký názor a videnie sveta. Základom fungujúcej spoločnosti je diskusia, nielen odborná, ale aj tá [...]

Obyčajný pokrytec Mičovský

20.12.2021

Politickým motákom roka 2021 sa stáva bývalý minister pôdohospodárstva a súčasný koaličný poslanec z radov Oľano Ján Mičovský, známy tiež pod prezývkou Dedoles. To, čo nedávno predviedol pri schvaľovaní Budajovej slávnej reformy národných parkov, sa nedá nazvať inak ako bohapusté pokrytectvo a politická nekompetentnosť. Totižto poslanec Mičovský svojim [...]

Zuzana Almáši Koreňová, bábky

Zvolenčanka vyrába bábky, ktoré liečia dušu

16.01.2022 20:30

Svojim dielam sa venuje do najmenších detailov, takže čakanie na ne môže trvať aj šesť mesiacov.

Su-35 / Stíhačka / Bojové lietadlo /

Rusko vylúčilo nasadenie svojich útočných zbraní na Ukrajine

16.01.2022 20:07

Rusko ale nevylučuje, že tak urobia Spojené štáty a NATO.

medveď, ZOO, seriál

Pri Prahe pátrajú po medveďovi, hľadajú ho aj vrtuľníkom

16.01.2022 18:02

Policajný vrtuľník prehľadáva okolie mesta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav v okrese Praha-východ, kde v nedeľu dopoludnia videli medveďa.

Vladimir Putin

Ukrajina má dôkaz o tom, že za kybernetickým útokom na jej vládne weby je Rusko

16.01.2022 16:53

"Nemáme s tým nič spoločné... Ukrajinci vinia Rusko zo všetkého, dokonca aj zo zlého počasia v ich krajine," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.