Založ si blog

Stop darmožráčskym mimovládkam

Ruskej štátnej dume (parlamentu) bol predložený zaujímavý návrh zákona, podľa ktorého môže byť za dúhovú propagandu udelená pokuta až 10 milión rubľov. Možno by nebolo na škodu, keby sme sa obdobnými zákonmi konečne začali zaoberať aj u nás na Slovensku, pretože toľko nepotrebných a doslova darmožráčskych mimovládnych organizácií a občianskych združení, ktoré sú nacucnuté na štátny rozpočet, je až podozrivo veľa a peniaze sa v nich strácajú ako v nejakej čiernej diere.

Samozrejme, treba uznať, že existujú aj mimovládky a OZ, ktoré vykonávajú prospešnú činnosť, ich existencia je opodstatnená a ich motiváciou nie je priživovať sa na štátnom rozpočte. Dokonca ani nemusia pomaly každý deň vymýšľať nejaké nezmyselné, zbytočné a nič neriešiace projektíky len kvôli tomu, aby si obhájili dôvod svojej existencie (napríklad ako projekty na rátanie medveďov za 6 miliónov €).

Vrcholom drzosti je to, že s nástupom súčasnej vlády sa hlavne tie dúhové mimovládky a ich odchovanci začali pchať do školského systému a snažia sa svojimi zvrátenými ideológiami infikovať mysle bezbranných detí. A práve spoločným menovateľom týchto mimovládok a ich odchovancov je to, že takmer všetky sú ako pavučina poprepájané na zopár vplyvných ľudí ako je napr. Pavol Demeš a na ich financovaní sa podieľajú cudzie mocnosti, hlavne USA, VB a Nórsko a šíria výlučne len zvrátené západné ideológie, ktoré sú proti zdravému rozumu. Tu sa tiež naskytá otázka či nie je najvyšší čas takto financované mimovládky označovať za zahraničných agentov a podľa toho sa k nim aj správať, pretože ich činnosť a zmysel existencie má rozvratný a destabilizačný efekt na naše spoločenstvo a budúcnosť Slovenska v zmysle jeho historického odkazu a kultúrneho dedičstva. Ministerstvo školstva je v súčasnosti pod správou SaS a ich nominanta Grohlinga, s ktorým prišla aj výrazná dúhová liberalizácia nášho školstva. Čo podľa môjho názoru nenechalo chladných tzv. katolibancov, ktorých reakcia na činnosť Grohlinga je práve tá Matovičova prorodinná politika v podobe finančných kreditov na mimoškolské aktivity, kde sa za presadenie tohto návrhu zákona listom prihovárali poslancom NR SR “radikálne” kresťanské mimovládky, ktoré podľa všetkého budú zastrešovať tieto mimoškolské aktivity detí sponzorované štátom.

Proste celé zle pre vzdelávací systém a žiakov, ktorým sa namiesto skutočného vzdelania dostane akurát tak ideologický výplach mozgu a je úplne jedno či sa jedná o dúhové ideológie, alebo tie katolibanské. Čochvíľa tí skutoční, kvalifikovaní učitelia už nebudú ochotní vzdelávať našu mládež, pretože sa touto prácou jednoducho pri súčasných platových podmienkach nedokážu uživiť. A teda budú donútení zmeniť prácu a uvoľniť tak miesta na školách práve takýmto kadejakým nekvalifikovaným mimovladnym pozberancom, ktorí si vychovajú našu mládež na svoj obraz. A to národ určite nechce, ale žiaľ ono sa to už dnes deje. A pritom, keď Matovič nevie nájsť peniaze na vyššie platy pre školský personál, tak nech sa skúsi pozrieť, koľko desiatok až stoviek miliónov € tečie do takýchto mimovládok. A stačilo by prestať dotovať nezmyselné, často len umelo vytvorené mimovládky a dať tieto peniaze kvalifikovaným učiteľom a školskému personálu. Jednoduché riešenie, ktoré vyrieši viacero problémov naraz.

P.S.: Mimochodom, ten spomínaný Matovičov návrh zákona Čaputová vetovala a vrátila ho naspäť do parlamentu, kde sa bude o tomto návrhu znova hlasovať a ak sa nájde dostatočný počet poslancov, ktorí zaň opätovne zahlasujú, tak tento zákon nadobudne účinnosť aj bez podpisu Čaputovej. Tento zákon bol prijatý v skrátenom legislatívnom konaní, čím došlo zjavne k porušeniu zákona, čiže Čaputovej vetovanie je namieste a konečne si tak excelencia splnila svoju ústavnú povinnosť. Obávam sa však, že v jej prípade to nepodpísala nie kvôli nezákonnosti prijatia návrhu zákona, ale kvôli jej dúhovej liberálnej orientácii v parametroch ideológie Progresívneho Slovenska.

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)