Založ si blog

Stop darmožráčskym mimovládkam

Ruskej štátnej dume (parlamentu) bol predložený zaujímavý návrh zákona, podľa ktorého môže byť za dúhovú propagandu udelená pokuta až 10 milión rubľov. Možno by nebolo na škodu, keby sme sa obdobnými zákonmi konečne začali zaoberať aj u nás na Slovensku, pretože toľko nepotrebných a doslova darmožráčskych mimovládnych organizácií a občianskych združení, ktoré sú nacucnuté na štátny rozpočet, je až podozrivo veľa a peniaze sa v nich strácajú ako v nejakej čiernej diere.

Samozrejme, treba uznať, že existujú aj mimovládky a OZ, ktoré vykonávajú prospešnú činnosť, ich existencia je opodstatnená a ich motiváciou nie je priživovať sa na štátnom rozpočte. Dokonca ani nemusia pomaly každý deň vymýšľať nejaké nezmyselné, zbytočné a nič neriešiace projektíky len kvôli tomu, aby si obhájili dôvod svojej existencie (napríklad ako projekty na rátanie medveďov za 6 miliónov €).

Vrcholom drzosti je to, že s nástupom súčasnej vlády sa hlavne tie dúhové mimovládky a ich odchovanci začali pchať do školského systému a snažia sa svojimi zvrátenými ideológiami infikovať mysle bezbranných detí. A práve spoločným menovateľom týchto mimovládok a ich odchovancov je to, že takmer všetky sú ako pavučina poprepájané na zopár vplyvných ľudí ako je napr. Pavol Demeš a na ich financovaní sa podieľajú cudzie mocnosti, hlavne USA, VB a Nórsko a šíria výlučne len zvrátené západné ideológie, ktoré sú proti zdravému rozumu. Tu sa tiež naskytá otázka či nie je najvyšší čas takto financované mimovládky označovať za zahraničných agentov a podľa toho sa k nim aj správať, pretože ich činnosť a zmysel existencie má rozvratný a destabilizačný efekt na naše spoločenstvo a budúcnosť Slovenska v zmysle jeho historického odkazu a kultúrneho dedičstva. Ministerstvo školstva je v súčasnosti pod správou SaS a ich nominanta Grohlinga, s ktorým prišla aj výrazná dúhová liberalizácia nášho školstva. Čo podľa môjho názoru nenechalo chladných tzv. katolibancov, ktorých reakcia na činnosť Grohlinga je práve tá Matovičova prorodinná politika v podobe finančných kreditov na mimoškolské aktivity, kde sa za presadenie tohto návrhu zákona listom prihovárali poslancom NR SR “radikálne” kresťanské mimovládky, ktoré podľa všetkého budú zastrešovať tieto mimoškolské aktivity detí sponzorované štátom.

Proste celé zle pre vzdelávací systém a žiakov, ktorým sa namiesto skutočného vzdelania dostane akurát tak ideologický výplach mozgu a je úplne jedno či sa jedná o dúhové ideológie, alebo tie katolibanské. Čochvíľa tí skutoční, kvalifikovaní učitelia už nebudú ochotní vzdelávať našu mládež, pretože sa touto prácou jednoducho pri súčasných platových podmienkach nedokážu uživiť. A teda budú donútení zmeniť prácu a uvoľniť tak miesta na školách práve takýmto kadejakým nekvalifikovaným mimovladnym pozberancom, ktorí si vychovajú našu mládež na svoj obraz. A to národ určite nechce, ale žiaľ ono sa to už dnes deje. A pritom, keď Matovič nevie nájsť peniaze na vyššie platy pre školský personál, tak nech sa skúsi pozrieť, koľko desiatok až stoviek miliónov € tečie do takýchto mimovládok. A stačilo by prestať dotovať nezmyselné, často len umelo vytvorené mimovládky a dať tieto peniaze kvalifikovaným učiteľom a školskému personálu. Jednoduché riešenie, ktoré vyrieši viacero problémov naraz.

P.S.: Mimochodom, ten spomínaný Matovičov návrh zákona Čaputová vetovala a vrátila ho naspäť do parlamentu, kde sa bude o tomto návrhu znova hlasovať a ak sa nájde dostatočný počet poslancov, ktorí zaň opätovne zahlasujú, tak tento zákon nadobudne účinnosť aj bez podpisu Čaputovej. Tento zákon bol prijatý v skrátenom legislatívnom konaní, čím došlo zjavne k porušeniu zákona, čiže Čaputovej vetovanie je namieste a konečne si tak excelencia splnila svoju ústavnú povinnosť. Obávam sa však, že v jej prípade to nepodpísala nie kvôli nezákonnosti prijatia návrhu zákona, ale kvôli jej dúhovej liberálnej orientácii v parametroch ideológie Progresívneho Slovenska.

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

28.06.2022

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších [...]

Budajov medvedí biznis

23.06.2022

Na Slovensku sa nám v posledných rokoch vo veľkom rozmohol taký nešvár, čo sa volá mimovládne organizácie, ktoré si hlavne počas pôsobenia súčasného režimu doslova nárokujú niektoré kompetencie štátu a súčasní ministri im tieto kompetencie aj celkom radi odovzdávajú spolu s veľmi slušnými balíkmi peňazí, ktoré, ako inak, niekde inde potom chýbajú. Jedným z [...]

Vlaky bez sprievodcov, parlament bez poslancov? !

13.06.2022

Chýbajú financie, špajza je už „konečne“ prázdna, lenže tentokrát za to nemôže Fico, ale Matovič a jeho prvá, aj druhá vláda „odborníkov“. Chýbajú financie skoro na všetko. Na mzdy učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, chýbajú peniaze v zdravotníctve, v sociálnej oblasti, v školstve, v doprave, proste úplne všade. Azda platíme dane [...]

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Punta Rocca / Ľadovec / Príroda / Alpy /

Nezvestných horolezcov v talianskych Alpách hľadajú aj dronmi. Nádej na ich záchranu však slabne

05.07.2022 16:58

Medzi nezvestnými sú i traja českí občania. Masa odtrhnutého ľadovca sa rútila dolu svahom rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu.

Cherson / Vojna na UA / Vojak / Armáda /

Proruskú vládu v okupovanom Chersone povedie bývalý príslušník FSB

05.07.2022 15:40

Jelisejev doteraz pôsobil ako zástupca šéfa vlády ruskej Kaliningradskej oblasti.

Pápež František

Vatikán chce predĺžiť kritizovanú zmluvu s Čínou o menovaní biskupov

05.07.2022 15:15

Kritici poukazujú na to, že od podpisu zmluvy v roku 2018 bolo v Číne so súhlasom pápeža menovaných len šesť biskupov.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 166
Celková čítanosť: 1484548x
Priemerná čítanosť článkov: 8943x

Autor blogu

Kategórie