Založ si blog

Vlaky bez sprievodcov, parlament bez poslancov? !

Chýbajú financie, špajza je už „konečne“ prázdna, lenže tentokrát za to nemôže Fico, ale Matovič a jeho prvá, aj druhá vláda „odborníkov“. Chýbajú financie skoro na všetko. Na mzdy učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, chýbajú peniaze v zdravotníctve, v sociálnej oblasti, v školstve, v doprave, proste úplne všade. Azda platíme dane a odvody do čiernej diery? Kto všetko je zodpovedný za marazmus, v ktorom sa ako štát nachádzame a kedy budú voči zodpovedným vyvodené dôsledky?!

Najnovšie vraj na východe republiky od 1. júla začnú premávať vlaky bez sprievodcov. Fajn, „len“ cca 30 ľudí príde o prácu, treba predsa šetriť, treba modernizovať, ale prečo práve šetriť na ľuďoch v najchudobnejšej časti Slovenska?! Vraj, ak pristúpite do vlaku na nejakej zastávke, lístok si kúpite cez SMS alebo aplikáciu. Je nebodaj povinnosťou každého Slováka mať k dispozícii mobilné zariadenie a platiť si dátové služby?! Chápem, že doba je moderná a väčšina z nás mobilné zariadenie má, ale poznám mnohých, ktorí prežívajú od výplaty do výplaty a niekedy nie sú proste schopní zaplatiť si kredit na mobile, lebo nie všetci sú vládni papaláši s miliónovými majetkami, ktorých nezaujíma bežný Slovák. Čo starší cestujúci, ktorí v malých obciach možno ani mobil nemajú a nie to ešte, aby vedeli pracovať s mobilnými aplikáciami.

A čo tí 30 zamestnanci, ktorí pravdepodobne prídu o prácu, aj keď údajne idú do dôchodku alebo na iné pozície (otázkou je aké, a ako platené). V hladovej doline? Trápi to niekoho?! Áno, je potrebné šetriť v rezorte dopravy, kde je na čele Andrej Doležal, nominant Sme rodina, ale nech začne šetriť nie na ľuďoch, ale možno na vozovom parku riaditeľov, na ich kancelárskom vybavení, nech šetrí v administratívnych budovách, možno nech menej svieti, nech robí transparentné verejné obstarávania….

Ďalším skvelým nápadom je, aby IC vlaky nezastavovali všade, kde doposiaľ. Veď tí, ktorí cestujú vlakmi, sú iste zbohatlíci, ktorí sa z jedného mesta presunú do mesta, kde IC vlak štartuje a najlepšie letecky. To je také proklientské, proľudské. Zrušme a zdevastujme všetko, čo ešte ako tak funguje. A zrušme a zlikvidujme to najskôr na východnom Slovensku! Rovno vymažme okresy ako Medzilaborce, Humenné, Bardejov, Gelnica, atď. z mapy Slovenska, to bude najjednoduchšie riešenie našich vládnych expertov, všakže?!

P.S.: Navrhujem zrušiť aj všetky pozície ministrov, veď ministerstvám sa bude dariť určite o dosť lepšie, možno by bol zaujímavý aj parlament bez poslancov! Vážení predstavitelia vlády, prestaňte už dohadzovať nadhodnotené štátne zákazky svojim kamošom a spriateleným osobám, prestaňte nakupovať luxusné vládne limuzíny, prestaňte cestovať na zbytočné zahraničné pracovné cesty, prestaňte míňať na nepotrebné veci, na dary a zbrane Ukrajine a začnite konečne myslieť na ľudí, na občanov Slovenska, a to hlavne tých, ktorých vy nazývate opicami, dezolátmi, lúzou!!! Lebo z daní a odvodov tej, podľa vašej terminológie, lúzy, opíc a dezolátov žijete!

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

28.06.2022

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších [...]

Budajov medvedí biznis

23.06.2022

Na Slovensku sa nám v posledných rokoch vo veľkom rozmohol taký nešvár, čo sa volá mimovládne organizácie, ktoré si hlavne počas pôsobenia súčasného režimu doslova nárokujú niektoré kompetencie štátu a súčasní ministri im tieto kompetencie aj celkom radi odovzdávajú spolu s veľmi slušnými balíkmi peňazí, ktoré, ako inak, niekde inde potom chýbajú. Jedným z [...]

Stop darmožráčskym mimovládkam

09.06.2022

Ruskej štátnej dume (parlamentu) bol predložený zaujímavý návrh zákona, podľa ktorého môže byť za dúhovú propagandu udelená pokuta až 10 milión rubľov. Možno by nebolo na škodu, keby sme sa obdobnými zákonmi konečne začali zaoberať aj u nás na Slovensku, pretože toľko nepotrebných a doslova darmožráčskych mimovládnych organizácií a občianskych združení, [...]

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Punta Rocca / Ľadovec / Príroda / Alpy /

Nezvestných horolezcov v talianskych Alpách hľadajú aj dronmi. Nádej na ich záchranu však slabne

05.07.2022 16:58

Medzi nezvestnými sú i traja českí občania. Masa odtrhnutého ľadovca sa rútila dolu svahom rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu.

Cherson / Vojna na UA / Vojak / Armáda /

Proruskú vládu v okupovanom Chersone povedie bývalý príslušník FSB

05.07.2022 15:40

Jelisejev doteraz pôsobil ako zástupca šéfa vlády ruskej Kaliningradskej oblasti.

Pápež František

Vatikán chce predĺžiť kritizovanú zmluvu s Čínou o menovaní biskupov

05.07.2022 15:15

Kritici poukazujú na to, že od podpisu zmluvy v roku 2018 bolo v Číne so súhlasom pápeža menovaných len šesť biskupov.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 166
Celková čítanosť: 1484547x
Priemerná čítanosť článkov: 8943x

Autor blogu

Kategórie