Založ si blog

Vlaky bez sprievodcov, parlament bez poslancov? !

Chýbajú financie, špajza je už „konečne“ prázdna, lenže tentokrát za to nemôže Fico, ale Matovič a jeho prvá, aj druhá vláda „odborníkov“. Chýbajú financie skoro na všetko. Na mzdy učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, chýbajú peniaze v zdravotníctve, v sociálnej oblasti, v školstve, v doprave, proste úplne všade. Azda platíme dane a odvody do čiernej diery? Kto všetko je zodpovedný za marazmus, v ktorom sa ako štát nachádzame a kedy budú voči zodpovedným vyvodené dôsledky?!

Najnovšie vraj na východe republiky od 1. júla začnú premávať vlaky bez sprievodcov. Fajn, „len“ cca 30 ľudí príde o prácu, treba predsa šetriť, treba modernizovať, ale prečo práve šetriť na ľuďoch v najchudobnejšej časti Slovenska?! Vraj, ak pristúpite do vlaku na nejakej zastávke, lístok si kúpite cez SMS alebo aplikáciu. Je nebodaj povinnosťou každého Slováka mať k dispozícii mobilné zariadenie a platiť si dátové služby?! Chápem, že doba je moderná a väčšina z nás mobilné zariadenie má, ale poznám mnohých, ktorí prežívajú od výplaty do výplaty a niekedy nie sú proste schopní zaplatiť si kredit na mobile, lebo nie všetci sú vládni papaláši s miliónovými majetkami, ktorých nezaujíma bežný Slovák. Čo starší cestujúci, ktorí v malých obciach možno ani mobil nemajú a nie to ešte, aby vedeli pracovať s mobilnými aplikáciami.

A čo tí 30 zamestnanci, ktorí pravdepodobne prídu o prácu, aj keď údajne idú do dôchodku alebo na iné pozície (otázkou je aké, a ako platené). V hladovej doline? Trápi to niekoho?! Áno, je potrebné šetriť v rezorte dopravy, kde je na čele Andrej Doležal, nominant Sme rodina, ale nech začne šetriť nie na ľuďoch, ale možno na vozovom parku riaditeľov, na ich kancelárskom vybavení, nech šetrí v administratívnych budovách, možno nech menej svieti, nech robí transparentné verejné obstarávania….

Ďalším skvelým nápadom je, aby IC vlaky nezastavovali všade, kde doposiaľ. Veď tí, ktorí cestujú vlakmi, sú iste zbohatlíci, ktorí sa z jedného mesta presunú do mesta, kde IC vlak štartuje a najlepšie letecky. To je také proklientské, proľudské. Zrušme a zdevastujme všetko, čo ešte ako tak funguje. A zrušme a zlikvidujme to najskôr na východnom Slovensku! Rovno vymažme okresy ako Medzilaborce, Humenné, Bardejov, Gelnica, atď. z mapy Slovenska, to bude najjednoduchšie riešenie našich vládnych expertov, všakže?!

P.S.: Navrhujem zrušiť aj všetky pozície ministrov, veď ministerstvám sa bude dariť určite o dosť lepšie, možno by bol zaujímavý aj parlament bez poslancov! Vážení predstavitelia vlády, prestaňte už dohadzovať nadhodnotené štátne zákazky svojim kamošom a spriateleným osobám, prestaňte nakupovať luxusné vládne limuzíny, prestaňte cestovať na zbytočné zahraničné pracovné cesty, prestaňte míňať na nepotrebné veci, na dary a zbrane Ukrajine a začnite konečne myslieť na ľudí, na občanov Slovenska, a to hlavne tých, ktorých vy nazývate opicami, dezolátmi, lúzou!!! Lebo z daní a odvodov tej, podľa vašej terminológie, lúzy, opíc a dezolátov žijete!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)