Založ si blog

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní.  V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších zajtrajškoch, no prišlo však kruté vytriezvenie.

Dôverčiví Slováci stále nepochopili súvislosti ani to, čo politika, geopolitika a geoekonomika je a ako v skutočnosti funguje. Nepochopili, že politickí milionári na čele politických strán a hnutí nikdy nebudú hájiť záujmy bežných ľudí ako napr. živnostníkov, zamestnancov, dôchodcov, atď. Problémy občanov ich vonkoncom nezaujímajú!!! Riešia prioritne seba, svoje prevažne obchodné a mocenské záujmy.

Dôkazom je aj súčasná turbulentná situácia na trhu s energiami, enormné zdržovanie asi už všetkého, cválajúca inflácia, ktorá tu dlho nebola a to všetko ešte na pozadí konfliktu medzi USA a Ruskom, cez nastrčeného prostredníka Ukrajinu.

Podľa Štatistického úradu SR miera inflácie vzrástla v máji 2022 na 12,6 %. Ceny potravín boli medziročne drahšie až o 16,6 %, a to pri všetkých deviatich sledovaných položkách. Najviac infláciu ovplyvnili, s prihliadnutím na podiel kupovaných položiek v nákupnom košíku, rastúce ceny mäsa o 16,5 %, chleba a obilnín o 18,8 % a mlieka, syrov a vajec o 17,4 %.  Naďalej  rástli ceny olejov a tukov o 40,1 % a výrazne sme si museli priplatiť aj pri nákupe zeleniny ktorá nás stála o 19,6 % viac ako pred rokom.

Najvyšší podiel vo výdavkoch slovenských domácností predstavujú náklady na bývanie, pričom ich rast bol v máji medziročne na úrovni 15,6 %. Ceny sa zvýšili za imputované nájomné (aktuálne vyššie o 19,4 %) a pri službách súvisiacich s bývaním (údržba a opravy obydlia o 20,7 %). Ceny za elektrinu, plyn a tepelnú energiu vzrástli sumárne o 15,7 %.

Stále sme si priplácali aj za pohonné hmoty, tie sa medziročne zvýšili o 36,8 %, ako aj za reštauračné a kaviarenské služby o 13,5 % a ubytovacie služby o 8,3 %. Rástli ceny aj za váhovo menej významné položky ako telekomunikačné služby, odevy a obuv, či pomôcky a služby osobnej starostlivosti.

Index spotrebiteľských cien sa v máji 2022 medziročne zvýšil za domácnosti zamestnancov 12,5 %, za nízkopríjmové domácnosti o 12,7 %, za domácnosti dôchodcov o 13,5 %.

V súhrne za päť mesiacov roku 2022 sa spotrebiteľské ceny medziročne v priemere zvýšili o 10,4 % (za domácnosti zamestnancov a za nízkopríjmové domácnosti zhodne o 10,4 %, za domácnosti dôchodcov o 11,3 %).

Aké účinné opatrenia, nielen tie protinflačné, slovenská vláda na čele s Hegerom prijala, aby pomohla občanom? Najmä tým, ktorí sú ohrození chudobou? ŽIADNE! To smiešne krúžkovné pre deti alebo jednorazové zalepenie očí pár eurami je pľuvancom do tváre všetkým poctivým ľuďom. Stačí sa pozrieť do okolitých krajín. Situáciu zhodnotil aj spravodajský portál Trend, Drahé energie kvôli Putinovi sú nezmysel. Miliardy eur kvôli deštrukcii Európy platia i Slováci.

Stali sme sa obeťami systému a ľudí, ktorí zabudli, že každý pohár môže raz pretiecť. Dnes jedinou únikovou cestou je referendum, aj keď prezidentka už naznačuje, že sa ho opäť pokúsi „demokraticky“ zmariť. Ale čo je viac? Vôľa občanov, ktorí s jasným úmyslom referendum podpisujú a volajú po demisii, teda páde vlády alebo účelovo vykonštruované chyby v referendovej otázke?! Ak už prezidentke a ani súčasnej vláde nestačilo 600 000 podpisov nespokojných občanov, tak verím, že tentokrát to bude omnoho viac a kompetentní konečne pochopia, že táto vláda „špičkových“ odborníkov (Remišová, Matovič, Sulík, Vlčan, Budaj, Milanová, Kolíková, Gröhling, Doležal, Krajniak, Lengvarský, Naď, Korčok, Mikulec) už na Slovensku nemá miesto.

P.S.: Požiadavka občanov na zmenu vlády je opodstatnená. Ľudia neveria súčasným ministrom ani hovorcovi Matoviča Hegerovi. Neveria prezidentke. Neveria politickým milionárom vo vláde a v parlamente. Neveria, že tieto marketingové figúrky a americkí prisluhovači v jednom sú schopní zvrátiť pád životnej úrovne obyvateľov Slovenska. No musia už konečne pochopiť, že je najvyšší čas, aby odišli. Lebo, ak to nepôjde slušnou demokratickou cestou, obávam sa najhoršieho. Nie tak dávno ulica donútila vládu k rekonštrukcii v nádeji na SLUŠNÉ Slovensko, ale nezabúdajme, že vyhasli dva ľudské životy…

Ja som už som hárok podpísala a čo vy?

Otázkou je, či padne režim

28.09.2023

Padne režim?! Toľko očakávané predčasné voľby sa nezadržateľne blížia. Občania Slovenska na ne čakajú od februára 2020, kedy sa k moci dostal amatérsky, nenávistný, protislovenský, proukrajinský, proamerický, probruselský provojnový propfizerovský zločinecký režim reprezentovaný Matovičom, Hegerom, Kollárom, Sulíkom, Remišovou, Naďom, Kolíkovou, Pročkom, [...]

Útlocitná Čaputová útočí na emócie voličov

18.09.2023

Útlocitná Čaputová podala na súd civilnú žalobu na Fica. Dôvodom sú údajné hrubé klamstvá a vymyslené obvinenia, ktoré o nej Fico neustále šíri. Útlocitná priznala, že si je vedomá toho, že ako verejne činná osoba je povinná znášať vyššiu mieru kritiky, ale údajne nie je povinná znášať stupňujúce sa verejné šikanovanie a bezdôvodné obviňovanie z [...]

Choroba s názvom Progresívne Slovensko

15.09.2023

Priatelia, pozrela som si volebný program „Plán pre budúcnosť“ tejto extrémistickej strany plnej kadejakých dúhových súdruhov, radikálov, protinárodných živlov a hlavne „odborníkov a odborníčok na dôstojnú budúcnosť Slovenska“, ktorý by sa mal skôr volať – „Presunieme všetkých kamošov z pofidérnych mimovládok a všetkých progresívnych aktivistov do [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.