Založ si blog

Sulík na odchode do stratena

Naozaj je koalícia v rozpade?!

Sulíkova SaS-ka vypovedala koaličnú zmluvu, ktorú aj tak nikto nedodržiaval – teda okrem toho, že v zmysle tejto zmluvy v parlamente nepodporovali žiadne opozičné návrhy ani tie, ktoré mali riešiť to, čo táto koalícia snov pokazila. Takže, demonštratívnou výpoveďou zmluvy sa nič zásadné nestalo.

Treba však čítať medzi riadkami. O čo ide Sulíkovi, keď za všetko obviňuje Igora Matoviča a žiada jeho hlavu?! Pozrel sa Sulík sám do zrkadla, keďže on je rovnakým spolupáchateľom súčasného nepriaznivého stavu, v akom sa Slovensko po dva a pol roku ich spoločného nivočenia ocitlo? Zabudol snáď Sulík, že Matovič tú jeho štvavú uštekanú politiku robí od začiatku svojej politickej kariéry a do parlamentu Matoviča dostal práve on? Na to netreba zabúdať. Otázne však teraz je či Sulíkovi vadí Igor Matovič ako osoba alebo, či mu vadí ako minister financií, ktorý je zodpovedný za rozdeľovanie peňazí do jednotlivých štátnych rezortov. Veď Sulík sa nikdy netajil tým, že on sa financiám „rozumie“, možno ale akurát tak sa im „rozumie“ o niečo lepšie ako Matovič, čo si povedzme úprimne, nie je pre nás žiadne terno.

Vládna koalícia Sulíkovcov nepotrebuje na to, aby dovládla a ich vyhodením by získali pod svoj vplyv ministerstvá, ktoré momentálne okupuje SaS a dezertéri od Za ľudí. Vyzerá to tak, že Sulík rozohral partiu, v ktorej je jasné, že práve on je ten, čo leží na chrbte. Uvidíme či nakoniec cúvne a dojedná nejaký kompromis s Matovičovím hovorcom Hegerom, alebo jeho pokus o politické rošády sa skončí tak, že si Matovič a Kollár podelia Sulíkove ministerstvá medzi sebou (minister Sulík, minister Korčok, minister Gröhling, ministerka Kolíková).

Nemyslím si, že sa týmto krokom podarí Sulíkovi poštvať poslušného Hegera proti svojmu šéfovi Matovičovi (resp. vyššej moci v pozadí strany OĽaNO).

Nezabúdajme, že teraz sa rozhádali pre peniaze v štátnom rozpočte, ale v konečnom dôsledku tie peniaze ich od začiatku spájajú a sú pre nich tým najhlavnejším dôvodom ich spolupráce za akýchkoľvek podmienok, vrátane sebastrápňovania. Nezabúdajme na obrovský balík peňazí s názvom Plán obnovy.

P.S.: Toto politické divadlo sa hodí teraz hlavne médiám hlavného prúdu v rámci letnej uhorkovej sezóny. Namiesto sledovania tohto cirkusu sa radšej zamerajme na centrálny register zmlúv prípadne vestník verejného obstarávania.

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

sládkovičovo, vražda, tehotná žena

Polícia vyšetruje smrť tehotnej mladej ženy v Sládkovičove ako vraždu

19.06.2024 09:35

Mŕtve telo tehotnej ženy našli policajti v utorok popoludní v jednom z rodinných domov.

NR SR, parlament

Poslanci začali rokovanie diskusiou o zmenách vo verejnom obstarávaní

19.06.2024 09:25

Návrh je v druhom čítaní a čaká ho záverečné hlasovanie.

Tomáš Taraba

Chyba Tarabu či nezmyselné podmienky? Envirorezort má problémy s plánom obnovy, kritizuje ho vláda, analytici aj mimovládky

19.06.2024 08:00

Vládni odborníci konštatujú, že envirorezort včas nesplnil viaceré kľúčové úlohy a v ohrození sú aj ďalšie reformy.

divadlo, štúdio tanca, Banská Bystrica

Menštruačné pomôcky grátis začali rozdávať ako prví široko-ďaleko. Banská Bystrica teraz projekt rozširuje

19.06.2024 07:00

Zadarmo poskytuje menštruačné pomôcky Banskobystrická župa ako jediná už dva roky. Podobný projekt neexistuje nikde na Slovensku, ani v rámci krajín V4.