Založ si blog

Sulík na odchode do stratena

Naozaj je koalícia v rozpade?!

Sulíkova SaS-ka vypovedala koaličnú zmluvu, ktorú aj tak nikto nedodržiaval – teda okrem toho, že v zmysle tejto zmluvy v parlamente nepodporovali žiadne opozičné návrhy ani tie, ktoré mali riešiť to, čo táto koalícia snov pokazila. Takže, demonštratívnou výpoveďou zmluvy sa nič zásadné nestalo.

Treba však čítať medzi riadkami. O čo ide Sulíkovi, keď za všetko obviňuje Igora Matoviča a žiada jeho hlavu?! Pozrel sa Sulík sám do zrkadla, keďže on je rovnakým spolupáchateľom súčasného nepriaznivého stavu, v akom sa Slovensko po dva a pol roku ich spoločného nivočenia ocitlo? Zabudol snáď Sulík, že Matovič tú jeho štvavú uštekanú politiku robí od začiatku svojej politickej kariéry a do parlamentu Matoviča dostal práve on? Na to netreba zabúdať. Otázne však teraz je či Sulíkovi vadí Igor Matovič ako osoba alebo, či mu vadí ako minister financií, ktorý je zodpovedný za rozdeľovanie peňazí do jednotlivých štátnych rezortov. Veď Sulík sa nikdy netajil tým, že on sa financiám „rozumie“, možno ale akurát tak sa im „rozumie“ o niečo lepšie ako Matovič, čo si povedzme úprimne, nie je pre nás žiadne terno.

Vládna koalícia Sulíkovcov nepotrebuje na to, aby dovládla a ich vyhodením by získali pod svoj vplyv ministerstvá, ktoré momentálne okupuje SaS a dezertéri od Za ľudí. Vyzerá to tak, že Sulík rozohral partiu, v ktorej je jasné, že práve on je ten, čo leží na chrbte. Uvidíme či nakoniec cúvne a dojedná nejaký kompromis s Matovičovím hovorcom Hegerom, alebo jeho pokus o politické rošády sa skončí tak, že si Matovič a Kollár podelia Sulíkove ministerstvá medzi sebou (minister Sulík, minister Korčok, minister Gröhling, ministerka Kolíková).

Nemyslím si, že sa týmto krokom podarí Sulíkovi poštvať poslušného Hegera proti svojmu šéfovi Matovičovi (resp. vyššej moci v pozadí strany OĽaNO).

Nezabúdajme, že teraz sa rozhádali pre peniaze v štátnom rozpočte, ale v konečnom dôsledku tie peniaze ich od začiatku spájajú a sú pre nich tým najhlavnejším dôvodom ich spolupráce za akýchkoľvek podmienok, vrátane sebastrápňovania. Nezabúdajme na obrovský balík peňazí s názvom Plán obnovy.

P.S.: Toto politické divadlo sa hodí teraz hlavne médiám hlavného prúdu v rámci letnej uhorkovej sezóny. Namiesto sledovania tohto cirkusu sa radšej zamerajme na centrálny register zmlúv prípadne vestník verejného obstarávania.

Nemecká logika kancelára Scholza

16.08.2022

Téma zásobovania zemným plynom sa vzhľadom na blížiacu vykurovaciu sezónu a prehlbujúcu energetickú krízu, ktorá ženie ceny za energonosiče, hlavne zemný plyn, na stále nové a nové historické maximá, čo logicky negatívne vplýva aj na mieru inflácie, sa postupne stáva tou najhorúcejšou témou aj napriek tomu, že práve kvôli nej nám čoraz reálnejšie hrozí chlad [...]

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

07.08.2022

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organizácia zverejnila správu, ktorá akože hoax šírený „dezolátmi“ označila za fakt a smutnú realitu. Konkrétne sa jedná o tie hoaxy, [...]

Zelenský prehráva a spolu s ním aj Európska únia

31.07.2022

Na pozadí ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a v dôsledku uvaľovania sankcií proti Rusku, ktorých opodstatnený význam popiera nespočetné množstvo výnimiek a ich neustále obchádzanie, Európska únia prichádza o svoje najdôležitejšie a najkonkurencieschopnejšie dodávky energonosičov, čím ohrozuje svoju výrobnú výhodu a zrýchľuje inflačnú vlnu, ktorá prostredníctvom [...]

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Lekárski odborári vedia, aké platy im štát núka. Koľko priemerne za rok zarobí lekár, či sestra v EÚ?

19.08.2022 15:57

Lekárske odborové združenie tvrdí, že vláda neprináša riešenie situácie v zdravotníctve. Rokovania o mzdách nemocničných lekárov pokračujú.

Opičie Kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

19.08.2022 15:19, aktualizované: 16:01

Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1527987x
Priemerná čítanosť článkov: 8884x

Autor blogu

Kategórie