Založ si blog

Sulík na odchode do stratena

Naozaj je koalícia v rozpade?!

Sulíkova SaS-ka vypovedala koaličnú zmluvu, ktorú aj tak nikto nedodržiaval – teda okrem toho, že v zmysle tejto zmluvy v parlamente nepodporovali žiadne opozičné návrhy ani tie, ktoré mali riešiť to, čo táto koalícia snov pokazila. Takže, demonštratívnou výpoveďou zmluvy sa nič zásadné nestalo.

Treba však čítať medzi riadkami. O čo ide Sulíkovi, keď za všetko obviňuje Igora Matoviča a žiada jeho hlavu?! Pozrel sa Sulík sám do zrkadla, keďže on je rovnakým spolupáchateľom súčasného nepriaznivého stavu, v akom sa Slovensko po dva a pol roku ich spoločného nivočenia ocitlo? Zabudol snáď Sulík, že Matovič tú jeho štvavú uštekanú politiku robí od začiatku svojej politickej kariéry a do parlamentu Matoviča dostal práve on? Na to netreba zabúdať. Otázne však teraz je či Sulíkovi vadí Igor Matovič ako osoba alebo, či mu vadí ako minister financií, ktorý je zodpovedný za rozdeľovanie peňazí do jednotlivých štátnych rezortov. Veď Sulík sa nikdy netajil tým, že on sa financiám „rozumie“, možno ale akurát tak sa im „rozumie“ o niečo lepšie ako Matovič, čo si povedzme úprimne, nie je pre nás žiadne terno.

Vládna koalícia Sulíkovcov nepotrebuje na to, aby dovládla a ich vyhodením by získali pod svoj vplyv ministerstvá, ktoré momentálne okupuje SaS a dezertéri od Za ľudí. Vyzerá to tak, že Sulík rozohral partiu, v ktorej je jasné, že práve on je ten, čo leží na chrbte. Uvidíme či nakoniec cúvne a dojedná nejaký kompromis s Matovičovím hovorcom Hegerom, alebo jeho pokus o politické rošády sa skončí tak, že si Matovič a Kollár podelia Sulíkove ministerstvá medzi sebou (minister Sulík, minister Korčok, minister Gröhling, ministerka Kolíková).

Nemyslím si, že sa týmto krokom podarí Sulíkovi poštvať poslušného Hegera proti svojmu šéfovi Matovičovi (resp. vyššej moci v pozadí strany OĽaNO).

Nezabúdajme, že teraz sa rozhádali pre peniaze v štátnom rozpočte, ale v konečnom dôsledku tie peniaze ich od začiatku spájajú a sú pre nich tým najhlavnejším dôvodom ich spolupráce za akýchkoľvek podmienok, vrátane sebastrápňovania. Nezabúdajme na obrovský balík peňazí s názvom Plán obnovy.

P.S.: Toto politické divadlo sa hodí teraz hlavne médiám hlavného prúdu v rámci letnej uhorkovej sezóny. Namiesto sledovania tohto cirkusu sa radšej zamerajme na centrálny register zmlúv prípadne vestník verejného obstarávania.

Žilinku chcú potichu odstrániť

25.05.2023

Lex Žilinka, zákon, ktorý je momentálne v Národnej rade a ktorým chcú odstaviť stoj čo stoj s blížiacimi sa predčasnými voľbami generálneho prokurátora, pretože nekoná podľa predstáv niektorých liberálno-progresívnych politikov. Liberáli z SaS síce tvrdia, že majú šľachetný zámer a týmto návrhom zákona chcú len zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry, [...]

DeSantis podpísal trest smrti pre pedofilov

15.05.2023

Súhlasili by ste so zavedením trestu smrti za sexuálne násilie páchané na deťoch do 12 rokov?! Takýto zákon totižto nedávno (1.5.2023) podpísal republikánsky guvernér Floridy (USA) Ron DeSantis. Urobil tak aj napriek tomu, že tento návrh zákona je v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA z roku 2008, ktoré štátom (jednotlivé štáty USA) bráni ukladať trest smrti za [...]

Ďalšia „atomofka“ od Matoviča

14.05.2023

Nie je tomu tak dávno, čo kráľ populizmu Matovič sľuboval 500€ „atomofku“ každému občanovi za účasť vo voľbách, čo samozrejme odprezentoval verejnosti a poslancom NR SR tak, že v žiadnom prípade sa nejedná o kupovanie si hlasov a je to len pomoc pre ľudí. Každému príčetnému človeku je jasné, že je to skoro ako volebná korupcia. Tento populistický návrh [...]

3B-Gregus

Vtáčiu chrípku hlásia po Liptove na ďalších miestach. Prenos je možný aj na ľudí

28.05.2023 15:00

Veterinári identifikovali vírus na Oravskej priehrade, Liptovskej Mare a v bratislavských Rusovciach. Ohrozí zdravie ľudí či kúpaciu sezónu?

Jaroslav Naď

Naď: Najvyšší ústavní činitelia dostali správu o snahe zmanipulovať voľby

28.05.2023 14:58

Podľa exministra Naďa mal konkrétny občan dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer.

polícia

Polícia pripravuje pre nedeľný koncert Depeche Mode bezpečnostné opatrenia

28.05.2023 14:32

Po koncerte posilnia niektoré linky mestskej hromadnej dopravy.

heger, šeliga, zitnanska

Šeliga: Strana Demokrati je stále pripravená diskutovať o spájaní

28.05.2023 14:04

Podľa Gröhlinga (SaS) máme na pravej strane politického spektra viac predsedov, než voličov.