Založ si blog

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní.  V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších zajtrajškoch, no prišlo však kruté vytriezvenie.

Dôverčiví Slováci stále nepochopili súvislosti ani to, čo politika, geopolitika a geoekonomika je a ako v skutočnosti funguje. Nepochopili, že politickí milionári na čele politických strán a hnutí nikdy nebudú hájiť záujmy bežných ľudí ako napr. živnostníkov, zamestnancov, dôchodcov, atď. Problémy občanov ich vonkoncom nezaujímajú!!! Riešia prioritne seba, svoje prevažne obchodné a mocenské záujmy.

Dôkazom je aj súčasná turbulentná situácia na trhu s energiami, enormné zdržovanie asi už všetkého, cválajúca inflácia, ktorá tu dlho nebola a to všetko ešte na pozadí konfliktu medzi USA a Ruskom, cez nastrčeného prostredníka Ukrajinu.

Podľa Štatistického úradu SR miera inflácie vzrástla v máji 2022 na 12,6 %. Ceny potravín boli medziročne drahšie až o 16,6 %, a to pri všetkých deviatich sledovaných položkách. Najviac infláciu ovplyvnili, s prihliadnutím na podiel kupovaných položiek v nákupnom košíku, rastúce ceny mäsa o 16,5 %, chleba a obilnín o 18,8 % a mlieka, syrov a vajec o 17,4 %.  Naďalej  rástli ceny olejov a tukov o 40,1 % a výrazne sme si museli priplatiť aj pri nákupe zeleniny ktorá nás stála o 19,6 % viac ako pred rokom.

Najvyšší podiel vo výdavkoch slovenských domácností predstavujú náklady na bývanie, pričom ich rast bol v máji medziročne na úrovni 15,6 %. Ceny sa zvýšili za imputované nájomné (aktuálne vyššie o 19,4 %) a pri službách súvisiacich s bývaním (údržba a opravy obydlia o 20,7 %). Ceny za elektrinu, plyn a tepelnú energiu vzrástli sumárne o 15,7 %.

Stále sme si priplácali aj za pohonné hmoty, tie sa medziročne zvýšili o 36,8 %, ako aj za reštauračné a kaviarenské služby o 13,5 % a ubytovacie služby o 8,3 %. Rástli ceny aj za váhovo menej významné položky ako telekomunikačné služby, odevy a obuv, či pomôcky a služby osobnej starostlivosti.

Index spotrebiteľských cien sa v máji 2022 medziročne zvýšil za domácnosti zamestnancov 12,5 %, za nízkopríjmové domácnosti o 12,7 %, za domácnosti dôchodcov o 13,5 %.

V súhrne za päť mesiacov roku 2022 sa spotrebiteľské ceny medziročne v priemere zvýšili o 10,4 % (za domácnosti zamestnancov a za nízkopríjmové domácnosti zhodne o 10,4 %, za domácnosti dôchodcov o 11,3 %).

Aké účinné opatrenia, nielen tie protinflačné, slovenská vláda na čele s Hegerom prijala, aby pomohla občanom? Najmä tým, ktorí sú ohrození chudobou? ŽIADNE! To smiešne krúžkovné pre deti alebo jednorazové zalepenie očí pár eurami je pľuvancom do tváre všetkým poctivým ľuďom. Stačí sa pozrieť do okolitých krajín. Situáciu zhodnotil aj spravodajský portál Trend, Drahé energie kvôli Putinovi sú nezmysel. Miliardy eur kvôli deštrukcii Európy platia i Slováci.

Stali sme sa obeťami systému a ľudí, ktorí zabudli, že každý pohár môže raz pretiecť. Dnes jedinou únikovou cestou je referendum, aj keď prezidentka už naznačuje, že sa ho opäť pokúsi „demokraticky“ zmariť. Ale čo je viac? Vôľa občanov, ktorí s jasným úmyslom referendum podpisujú a volajú po demisii, teda páde vlády alebo účelovo vykonštruované chyby v referendovej otázke?! Ak už prezidentke a ani súčasnej vláde nestačilo 600 000 podpisov nespokojných občanov, tak verím, že tentokrát to bude omnoho viac a kompetentní konečne pochopia, že táto vláda „špičkových“ odborníkov (Remišová, Matovič, Sulík, Vlčan, Budaj, Milanová, Kolíková, Gröhling, Doležal, Krajniak, Lengvarský, Naď, Korčok, Mikulec) už na Slovensku nemá miesto.

P.S.: Požiadavka občanov na zmenu vlády je opodstatnená. Ľudia neveria súčasným ministrom ani hovorcovi Matoviča Hegerovi. Neveria prezidentke. Neveria politickým milionárom vo vláde a v parlamente. Neveria, že tieto marketingové figúrky a americkí prisluhovači v jednom sú schopní zvrátiť pád životnej úrovne obyvateľov Slovenska. No musia už konečne pochopiť, že je najvyšší čas, aby odišli. Lebo, ak to nepôjde slušnou demokratickou cestou, obávam sa najhoršieho. Nie tak dávno ulica donútila vládu k rekonštrukcii v nádeji na SLUŠNÉ Slovensko, ale nezabúdajme, že vyhasli dva ľudské životy…

Ja som už som hárok podpísala a čo vy?

Zelensky cez palubu

08.06.2023

Popredné americké médiá, The New York Times a The Washington Post, v úzkom časovom rozpätí pohybujúcom sa okolo momentu, keď NIEKTO odstrelil priehradný múr vodnej nádrže Kachovka, zverejnili informácie, ktoré vyvolávajú mnoho otáznikov. Nie je žiadnym tajomstvom, že NY Times slúži ako spravodajský kanál pre americké ministerstvo zahraničia a The Wahington Post plní [...]

Niekto pre niečo poškodil Kachovku

07.06.2023

Na Ukrajine dňa 6.6.2023 NIEKTO vyhodil do vzduchu priehradu obrovskej vodnej nádrže, ktorá zásobuje vodou Krym a Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorá je najväčšou v Európe. Ten NIEKTO podľa Ukrajincov sú Rusi a naopak podľa Rusov sú to Ukrajinci. S istotou teraz vieme povedať iba dva nespochybniteľné fakty. Ten prvý je, že priehradný múr, ktorého dĺžka je cca 650 m, [...]

Prokremeľská propaganda z USA

06.06.2023

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina? Na Slovensku nedávno „super utajená“ diverzná skupina rozpútala spravodajskú operáciu, ktorej úlohou je vytvoriť dojem, že Rusko sa u nás pokúša zmanipulovať parlamentné voľby a šíriť prokremeľskú propagandu, na čo v igelitových taškách posiela úplatky SMERákom. Tak by som týmto diverzantom chcela dať do [...]

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Kolabuje doprava, hasiči vyťahujú autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 17:50

Na Vajnorskej pod železničným podjazdom smerom do centra je vyplavený kanál.

smeti, Lučenec

Odpadová kríza v Lučenci: Na uliciach sa hromadia smeti a množia potkany, ľudia sú znechutení

08.06.2023 17:00

Hromadiaci sa odpad na sídliskách aj pred rodinnými domami je v Lučenci momentálne najhorúcejšou témou. Ľudia kritizujú zníženú frekvenciu vývozu „smetí“, pričom cena zostala rovnaká.

Ľuboš Blaha / Ladislav Kamenický / Robert Fico /Richard Takáč /

OĽaNO ani SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu Smeru. Hlas sa zúčastní a podporí ju

08.06.2023 16:04

Smer chce rokovať o téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi v ostreľovanom Šebekine panikária a utekajú. Moskva odvracia pohľad, začína sa rabovať

08.06.2023 13:28

Priame výpovede ľudí z ruského mesta v Belgorodskej oblasti.