Založ si blog

Politickým milionárom na ľuďoch nezáleží

Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní.  V demokratickej spoločnosti je prirodzené rešpektovať výsledky volieb, teda vôľu ľudu. To je fakt. Ale otázka znie inak. Je potrebné rešpektovať výsledky volieb, aj keď ľudia boli oklamaní skrz politický marketing, ktorý stál dokopy milióny eur?! Ľudia naleteli na populistické frázy a prázdne sľuby, mali očakávania o lepších zajtrajškoch, no prišlo však kruté vytriezvenie.

Dôverčiví Slováci stále nepochopili súvislosti ani to, čo politika, geopolitika a geoekonomika je a ako v skutočnosti funguje. Nepochopili, že politickí milionári na čele politických strán a hnutí nikdy nebudú hájiť záujmy bežných ľudí ako napr. živnostníkov, zamestnancov, dôchodcov, atď. Problémy občanov ich vonkoncom nezaujímajú!!! Riešia prioritne seba, svoje prevažne obchodné a mocenské záujmy.

Dôkazom je aj súčasná turbulentná situácia na trhu s energiami, enormné zdržovanie asi už všetkého, cválajúca inflácia, ktorá tu dlho nebola a to všetko ešte na pozadí konfliktu medzi USA a Ruskom, cez nastrčeného prostredníka Ukrajinu.

Podľa Štatistického úradu SR miera inflácie vzrástla v máji 2022 na 12,6 %. Ceny potravín boli medziročne drahšie až o 16,6 %, a to pri všetkých deviatich sledovaných položkách. Najviac infláciu ovplyvnili, s prihliadnutím na podiel kupovaných položiek v nákupnom košíku, rastúce ceny mäsa o 16,5 %, chleba a obilnín o 18,8 % a mlieka, syrov a vajec o 17,4 %.  Naďalej  rástli ceny olejov a tukov o 40,1 % a výrazne sme si museli priplatiť aj pri nákupe zeleniny ktorá nás stála o 19,6 % viac ako pred rokom.

Najvyšší podiel vo výdavkoch slovenských domácností predstavujú náklady na bývanie, pričom ich rast bol v máji medziročne na úrovni 15,6 %. Ceny sa zvýšili za imputované nájomné (aktuálne vyššie o 19,4 %) a pri službách súvisiacich s bývaním (údržba a opravy obydlia o 20,7 %). Ceny za elektrinu, plyn a tepelnú energiu vzrástli sumárne o 15,7 %.

Stále sme si priplácali aj za pohonné hmoty, tie sa medziročne zvýšili o 36,8 %, ako aj za reštauračné a kaviarenské služby o 13,5 % a ubytovacie služby o 8,3 %. Rástli ceny aj za váhovo menej významné položky ako telekomunikačné služby, odevy a obuv, či pomôcky a služby osobnej starostlivosti.

Index spotrebiteľských cien sa v máji 2022 medziročne zvýšil za domácnosti zamestnancov 12,5 %, za nízkopríjmové domácnosti o 12,7 %, za domácnosti dôchodcov o 13,5 %.

V súhrne za päť mesiacov roku 2022 sa spotrebiteľské ceny medziročne v priemere zvýšili o 10,4 % (za domácnosti zamestnancov a za nízkopríjmové domácnosti zhodne o 10,4 %, za domácnosti dôchodcov o 11,3 %).

Aké účinné opatrenia, nielen tie protinflačné, slovenská vláda na čele s Hegerom prijala, aby pomohla občanom? Najmä tým, ktorí sú ohrození chudobou? ŽIADNE! To smiešne krúžkovné pre deti alebo jednorazové zalepenie očí pár eurami je pľuvancom do tváre všetkým poctivým ľuďom. Stačí sa pozrieť do okolitých krajín. Situáciu zhodnotil aj spravodajský portál Trend, Drahé energie kvôli Putinovi sú nezmysel. Miliardy eur kvôli deštrukcii Európy platia i Slováci.

Stali sme sa obeťami systému a ľudí, ktorí zabudli, že každý pohár môže raz pretiecť. Dnes jedinou únikovou cestou je referendum, aj keď prezidentka už naznačuje, že sa ho opäť pokúsi „demokraticky“ zmariť. Ale čo je viac? Vôľa občanov, ktorí s jasným úmyslom referendum podpisujú a volajú po demisii, teda páde vlády alebo účelovo vykonštruované chyby v referendovej otázke?! Ak už prezidentke a ani súčasnej vláde nestačilo 600 000 podpisov nespokojných občanov, tak verím, že tentokrát to bude omnoho viac a kompetentní konečne pochopia, že táto vláda „špičkových“ odborníkov (Remišová, Matovič, Sulík, Vlčan, Budaj, Milanová, Kolíková, Gröhling, Doležal, Krajniak, Lengvarský, Naď, Korčok, Mikulec) už na Slovensku nemá miesto.

P.S.: Požiadavka občanov na zmenu vlády je opodstatnená. Ľudia neveria súčasným ministrom ani hovorcovi Matoviča Hegerovi. Neveria prezidentke. Neveria politickým milionárom vo vláde a v parlamente. Neveria, že tieto marketingové figúrky a americkí prisluhovači v jednom sú schopní zvrátiť pád životnej úrovne obyvateľov Slovenska. No musia už konečne pochopiť, že je najvyšší čas, aby odišli. Lebo, ak to nepôjde slušnou demokratickou cestou, obávam sa najhoršieho. Nie tak dávno ulica donútila vládu k rekonštrukcii v nádeji na SLUŠNÉ Slovensko, ale nezabúdajme, že vyhasli dva ľudské životy…

Ja som už som hárok podpísala a čo vy?

Nemecká logika kancelára Scholza

16.08.2022

Téma zásobovania zemným plynom sa vzhľadom na blížiacu vykurovaciu sezónu a prehlbujúcu energetickú krízu, ktorá ženie ceny za energonosiče, hlavne zemný plyn, na stále nové a nové historické maximá, čo logicky negatívne vplýva aj na mieru inflácie, sa postupne stáva tou najhorúcejšou témou aj napriek tomu, že práve kvôli nej nám čoraz reálnejšie hrozí chlad [...]

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

07.08.2022

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organizácia zverejnila správu, ktorá akože hoax šírený „dezolátmi“ označila za fakt a smutnú realitu. Konkrétne sa jedná o tie hoaxy, [...]

Zelenský prehráva a spolu s ním aj Európska únia

31.07.2022

Na pozadí ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a v dôsledku uvaľovania sankcií proti Rusku, ktorých opodstatnený význam popiera nespočetné množstvo výnimiek a ich neustále obchádzanie, Európska únia prichádza o svoje najdôležitejšie a najkonkurencieschopnejšie dodávky energonosičov, čím ohrozuje svoju výrobnú výhodu a zrýchľuje inflačnú vlnu, ktorá prostredníctvom [...]

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Lekárski odborári vedia, aké platy im štát núka. Koľko priemerne za rok zarobí lekár, či sestra v EÚ?

19.08.2022 15:57

Lekárske odborové združenie tvrdí, že vláda neprináša riešenie situácie v zdravotníctve. Rokovania o mzdách nemocničných lekárov pokračujú.

Opičie Kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

19.08.2022 15:19, aktualizované: 16:01

Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1527988x
Priemerná čítanosť článkov: 8884x

Autor blogu

Kategórie