Založ si blog

Hegerovi sebareflexia nehrozí

Len nedávno na funkciu britského premiéra rezignoval Boris Johnson (mimochodom, Rusi ho označujú ako ideológia vojny na Ukrajine). Vtedy významné svetové mediálne domy priniesli túto správu s titulkom „Clownfall“, v preklade „Pád šaša“. Jeho stoličku prebrala Liz Trussová, ktorá dovtedy figurovala na pozícii ministerky zahraničných vecí Veľkej Británie. V tejto pozícii sa „preslávila“ aj vďaka svojej geopolitickej negramotnosti a agresívnymi militantnými vyjadreniami voči Ruskej federácii, kde volala po jej likvidácii aj s použitím jadrových zbraní. Podobnosť s Čaputovou a Hegerom čisto náhodná či ani nie?!

Už sa na Západe stalo zvykom, že tie najväčšie hlasné trúby, ktoré sa vyhrážajú Vladimírovi Putinovi zničením a volajú po okamžitom páde „jeho režimu“, sa na svojich stoličkách paradoxne neudržia ani tak dlho, aby na nich Putin stihol vôbec zareagovať (obrazne povedané). Britská premiérka Liz Trussová včera (20.10.2022) oznámila svoju rezignáciu, čím sa rýchlo skončilo jej naozaj „dlhé“ šesťtýždňové pôsobenie v úrade, ktoré sa začalo radikálnym experimentom v prostredí padajúcej ekonomiky, čo vyústilo do ešte väčšieho finančného a politického chaosu, „good job Mrs. Truss“. Áno dobré vidíte, vo svojej funkcii sa dokázala udržať len 6 týždňov, to je nespochybniteľným dôkazom jej neschopnosti. Ale na jej česť ide aspoň tá sebareflexia, o ktorej sa nám na Slovensku môže len snívať.

Keďže, ako nám je podsúvané, my patríme na Západ, my sa máme inšpirovať Západom, my máme závidieť Západu jeho demokratickú vyspelosť a vážnosť, my máme pred Západom kľačať na kolenách a ďakovať, že k nim môžeme vzhliadať. Takto nejako sú mentálne nastavené naše politické špičky, ktoré deklarujú našu, resp. ich oddanosť bez otázok voči západnej euroatlantickej moci. Paralela medzi politikou na Slovensku a vo Veľkej Británii, na ktorú chcem poukázať, je tá, že u nás sme oficiálny „Pád šaša“ zažili na začiatku roka 2021, keď Matovič rezignoval na post premiéra a odišiel robiť svoju záškodnícku vojnu voči vlastnej koalícii na pozíciu ministra financií a na pozíciu premiéra dosadil svojho verného psíka Eduarda Hegera. Ten sa v pozícií premiéra zubami pazúrmi drží dodnes, nie a nie odstúpiť, nie a nie vyvodiť osobnú zodpovednosť za zlyhania jeho vlády, za stav republiky, žiadna sebareflexia sa proste nekoná. A to už tam bude za chvíľu dva roky a stále nepochopil, že aj on mal odstúpiť ešte skôr ako pani Liz Trussová, pretože opatrenia jeho vlády nás dostali na pokraj ekonomického a sociálneho kolapsu. Eduard Heger namiesto toho, aby po vzore Západu, do ktorého je bezhlavo zamilovaný, okamžite rezignoval aj s celou vládnou bandou, tak aj naďalej ako taká kotva ťahá Slovensko ku dnu.

P.S.: Nie sme žiadnou vyspelou demokraciou ako sa snažíme tváriť. Ak by sme ňou totižto boli, prvá by sa porúčala prezidentka Čaputová a v tesnom závese Eduard Heger. Alebo stačilo by len vypísať REFERENDUM, po ktorom volajú občania!!!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.

Mikuláš, čert, anjel

KVÍZ: Barbora, Mikuláš, Lucia, Štefan... Čo viete o postavách spojených s adventom a Vianocami?

03.12.2022 10:30

Čo robili kedysi dievčatá na svätú Barboru? Kto bola svätá Lucia či svätý Štefan? A čo Gašpar, Melichar a Baltazár? Otestujte sa