Založ si blog

Koho bude voliť Vorobelová

Už zostáva len zopár dní do konania komunálnych volieb a volieb do vyšších územných celkov, ľudovo povedané krajských. Budeme si voliť starostov, primátorov, županov či miestne, obecné, mestské, krajské zastupiteľstvá. Mohlo sa k tomu kľudne pridať aj referendum o predčasných voľbách. Ale viete, Čaputová má svoju vlastnú definíciu demokracie, takže tentokrát bez referenda.

Vzhľadom k tomu, že mnohí ste sa ma pýtali, koho voliť, koho podporujem, resp. či kandidujem na nejakú ďalšiu verejnú funkciu, tak v skratke sa s Vami podelím o svoj pohľad a osobné preferencie. Predchádzajúce komunálne voľby sa niesli v duchu vraždy novinára, ulica bola hnaná falošnými prorokmi, falošnými apolitickými aktivistami s politickým pozadím, megalomanské kampane plné klamstiev, populizmu a univerzálnych riešení na všetko. Kto im to vlastne celé financoval?!

Motto bolo jasné – hlavne liberálne a progresívne, to predsa pekne znelo. Na významné pozície si občania zvolili nové tváre, tie najdôležitejšie primátorské pozície ako hlavné mesto či krajské mestá poväčšine obsadili „apolitické“ tváre z iniciatívny Za slušné Slovensko. Aká náhoda, však?! Prišlo však podľa Vás k zmene k lepšiemu? Pretože podľa mňa nie. Práve naopak. Títo neskúsení (a)politickí dobrodruhovia bez adekvátneho vzdelania, mentálnej výbavy a skúsenosti stav nezlepšili, nepriniesli zmenu k lepšiemu, nevyriešili problémy a ani nesplnili sľuby, ktoré občanom dali. Dokonca, v niektorých prípadoch sa ukázalo, že „kradnúť“ sa dá aj doslova na hulváta, veď stačí, že spriaznené médiá hlavného prúdu v prípade konkrétnych protežovaných funkcionárov trpia akousi šeroslepotou, a jednoducho nechcú vidieť tie zlodejiny, ktoré sa diali počas celého ich funkčného obdobia. Presne podľa známeho „nevadí, že to je lotor, lebo je to NÁŠ lotor!“ Len tak mimochodom, táto „slušná“ vlna sa ďalej prehnala aj prezidentskými a parlamentnými voľbami.

Odpoveď na otázku či sa uchádzam o ďalšiu verejnú funkciu je jasná. Nie, neuchádzam. Ako poslankyňa Národnej rady SR by som to zodpovedne nestíhala a časovo byť na dvoch miestach súčasne je aj nereálne. Zároveň neuznávam, ak poslanec NR SR je aj primátorom či županom. Áno, mantra o tom, že vybaví pre kraj či mesto viac je v poriadku, ak je teda z vládnej strany, ale ktorý človek by chcel vykonávať prácu za minimálnu mzdu, pretože z druhej funkcie nie je možné poberať plný funkčný plat, ale len minimum. Teda, sú namieste pochybnosti o čestných úmysloch. Motiváciou môže byť túžba po moci a vidina extra zárobku…

To, že politické liberálne spektrum pomaly nominuje jedného človeka na všetky možné aj nemožné pozície a verejné volené funkcie je výsledkom toho, že politické strany z tohto spektra nemajú kádre, nemajú regionálne štruktúry, vlastne nemajú kým obsadiť všetky tie pozície. To je skutočný dôvod a to je skutočný stav tých „dokonalých“ liberálov, ktorí všade boli a všetko vedia najlepšie.

Koho voliť? Nemyslím si, že by som mala rozhodovať za občanov, koho majú alebo nemajú voliť. Každý by mal voliť podľa svojho najlepšieho svedomia a presvedčenia. Základom by malo byť racionálne uvažovanie. Zhodnotiť si vzdelanie, manažérske schopnosti, skúsenosti, vyhodnotiť doterajšie fakty. V prípade verejne známych osôb porovnať ich sľuby s realitou, byť kritickým ku každému kandidátovi, a hlavne pozorne identifikovať ich názorové a hodnotové ukotvenie. Vyberajte ľudí podľa skutkov, nie podľa sľubov. Kandidáti, ktorí sa idú učiť, tých dajte bokom, sme v hlbokej energetickej kríze a na pokraji ekonomického kolapsu, teda čas na učenie sa tu nie je ani priestor na pokusy omyly. Voľte politikov a kandidátov, ktorí sa hlásia k slovenskej národnej identite, ktorí sú vlastenci a ktorí chcú mať Slovensko zvrchované. Voľte takých, pre ktorých je na prvom mieste verejný záujem, blaho občanov a nie záujmy biznismenov, developerov či záujmových skupín v ich pozadí.

Verejne som nevyjadrila svoju podporu žiadnemu kandidátovi ani žiadnej strane. Ale takto by som Vás chcela vyzvať, aby ste volili hlavne PRONÁRODNE a PROSOCIÁLNE. Pretože jedine tak, dokážeme spoločne pomôcť nášmu Slovensku.

P.S.: Verím, že sa rozhodnete správne!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,