Založ si blog

Keď propaganda prehluší realitu

Rusko eskaluje napätie, Rusko sa chystá zhodiť na Ukrajinu jadrovú bombu, Rusko samo na seba strieľa v Záporožskej jadrovej elektrárni, Putin je šialenec, ktorý chce spáliť planétu… Takýmito zaručenými správami je dennodenne doslova bombardovaná myseľ ľudí na „demokratickom“ Západe pomocou masmédií pod vplyvom vojnových štváčov a zakomplexovaných slaboduchých propagandistov. V našom masmediálnom priestore je tá štvavá propaganda možno ešte dominantnejšia ako na západ od nás, čo teda je patrične aj vidieť na niektorých našich spoluobčanoch, ktorí jej tak (po)slušne prepadli. Lenže v masmediálnom priestore sa potulujú aj mimoriadne dôležité správy, ktoré nedostanú tú „propaganda výbavu“ ako škandalózny titulok, emocionálny podtón či primetime alebo recenziu od „mienkotvornej“ osoby. Čo je škoda, pretože by sme hneď mali na Slovensku objektívnejší pohľad na svet a nie iba ten 3x prekrútený, zvrátene amerikanizovaný od strýka Sama.
Na dve takéto správy by som chcela v tomto príspevku poukázať, ktoré podľa môjho názoru mali byť informáciami č. 1 v daný deň a určite by si zaslúžili aj rozsiahlu politicko-spoločenskú diskusiu. Jednou z nich je správa o tom, že USA chcú urýchliť výmenu starších modelov jadrových zbraní za modernejšiu verziu, ktoré majú USA rozmiestnené v Európe a Turecku. Približne 100 amerických jadrových hlavíc sa nachádza na vojenských základniach NATO a USA v Taliansku, Holandsku, Nemecku, Belgicku a Turecku. Takýto agresívny krok zo strany USA určite situáciu vo svete nezlepší, ale jastrabom to nestačí, pretože sa pripravujú na rozmiestnenie až šiestich jadrových bombardérov B-52 v severnej Austrálii, čo je podľa expertov provokatívny krok zameraný priamo na Čínu.
Ďalší dôkaz o tom, kto je na svete jadrovou hrozbou č. 1, kto je ten agresor a kto nemá svoje jadrové zbrane len doma na vlastnom území. A len tak mimochodom, aby sa nezabudlo na ten „demokratický“ akt, kedy USA prvýkrát rozmiestnili svoje jadrové zbrane na cudzom území v podobe dvoch odpálených jadrových bômb nad japonskými mestami Hirošima a Nagasaki 6. a 9. augusta 1945. Dva bombové útoky zabili 129 000 až 226 000 ľudí, z ktorých väčšina boli civilisti a zostávajú tak jediným použitím jadrových zbraní v ozbrojenom konflikte.
Takže objektívne, kto je najväčšou hrozbou pre svetový mier a kto neustále ženie svet na prah jadrového konfliktu?! Každá akcia má reakciu – kto s tým provokovaním vlastne začal?!
P.S.: Naletieť ľúbivým rečiam o demokracii a láske je síce pekné, ale svet nie je ružový a ten americký už vôbec nie. Všetko je len tvrdý biznis a doláre. Hádam to už začínajú chápať mnohí Európania a začne to konečne chápať v súvislostiach aj tá poblúznená časť Slovákov!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)