Založ si blog

Orbánov mokrý sen alebo. ..

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR zastupuje navonok aj dovnútra štátu. Ktorá je tak aj zodpovedná za zahraničnú politiku, zahraničné partnerstvá, spojenectvá a naše pozície v medzinárodných vzťahoch. Po príchode „slušných“ sme sa stali trójskym koňom V4 a pre našich vyšehradských partnerov sme sa stali nepodstatnými až nadbytočnými, pretože rozbíjame jednotu V4 a presadzujeme v nej bruselský dúhový diktát.

Keďže Orbán si nemusí chodiť pre noty ani do Bruselu a ani do Washingtonu, tak preto razí svoju vlastnú zahraničnú politiku. Či už vnímame toto jeho demonštratívne správanie a predvádzanie sa s historickou mapou Veľkého Uhorska, ktorého súčasťou boli aj územia dnešného Slovenska ako aroganciu, provokáciu alebo nevyrovnanie sa s historickými faktami, je nepodstatné. Veď u nás sú politické a spoločenské entity, ktoré bez akejkoľvek úcty k slovenskému národu, nemajú problém na štátne budovy vyvesiť ukrajinské či dúhové vlajky a ešte k tomu aj zvesiť tu našu slovenskú. Dôležité je, že takéto provokácie musia nevyhnutne vyústiť k národnému zjednoteniu, ktoré znova prinavráti vážnosť našej republike, jej samostatnosti a zvrchovanosti. To, či sa Orbánovi podarí obnoviť historické územie Veľkého Uhorska, nezáleží od neho, ale od nás, či to dovolíme…a možno sa len snaží zjednotiť náš národ, keď naše národné sily sa nevedia dohodnúť a egá predsedov sú dôležitejšie ako naša svojbytná budúcnosť.

P.S.: Každý vie, že Orbán je svojprávny líder, ktorý háji prioritne záujmy svojho štátu, vedia to na Východe, v EÚ a aj na Západe. Otázkou však ostáva či vedia aj to, kto je vlastne nesvojprávny slaboduchý Heger?!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Americké impérium chce určovať pravdu

15.11.2022

Američania sú odhodlaní bojovať do posledného Ukrajinca/Ukrajinky! Ozbrojený konflikt v skutočnosti nie je medzi Ruskom a Ukrajinou. Hovorí sa, že pravda sa bráni argumentmi a klamstvo sa bráni cenzúrou. Presne to sa dnes deje aj v našom spravodajskom a mediálnom priestore. Pomocou štvavej propagandy sa u nás „oficiálnymi“ kanálmi šíria dezinformácie a tendenčne [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.