Založ si blog

Ruská propaganda alebo fakt

Uvedomujú si vojnoví štváči, zástancovia dodávok zbraní, munície a kadejakí sfanatizovaní „kaviarenskí“ podporovatelia bojaschopnosti Ukrajincov aj niečo také, ako je počet obyvateľov, veľkosť, sila a logistické možnosti armády?! Uvedomujú si taký neopomenuteľný fakt, že jadrová superveľmoc, ktorá má najväčší jadrový potenciál na planéte, nemôže prehrať žiadnu vojnu, pretože v tom momente by sme prehrali všetci a ľudstvo by zaniklo?! Uvedomujú si, že Rusko túto vojnu neprehrá a jediná cesta k mieru a záchrane Ukrajiny a ukrajinského národa je zastavenie ruských vojenských akcií, ku ktorým dôjde jedine v dôsledku akceptovania podmienok Ruska a dosiahnutia stanovených vojenských cieľov Ruska?! Pretože, ak nie, tak sú to všetko zadubení blbci, ktorých myseľ sa pomocou propagandy udržiava v nepríčetnom režime. Keď raz Rusko stanovilo ako jeden zo svojich cieľov „demilitarizáciu“ územia Ukrajiny, tak to proste znamená, že mier nemôže nastať, kým na území Ukrajiny budú zbrane a munícia. Mier nemôže nastať, kým Západ bude vyzbrojovať Ukrajinu, pretože dovtedy ruská armáda neprestane napĺňať svoj cieľ „demilitarizácie“. To snáď nie je až taký ťažký hlavolam, aby to nedokázal pochopiť hocikto svojprávny – mentálne príčetný.

Rusi si stanovili ako hlavné ciele špeciálnej vojenskej operácie, ako ju označujú, tzv. denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny. Západ si zas dal „demokratickejšie“ ciele, a to akúsi dehumanizáciu územia Ukrajiny, pretože svojou politikou predlžovania agónie Zelenského režimu, vyzbrojovania a udržiavania ukrajinskej armády a neonacistických práporov v bojaschopnosti len zapríčiňujú utrpenie ukrajinského ľudu (zarovno prebiehajúcej denacifikácii) a predlžujú pre nich nevyhrateľný konflikt, ktorý pri nedozernom predlžovaní v konečnom dôsledku úplne vyľudní územie Ukrajiny. Či už to bude v dôsledku emigrácie obyvateľstva alebo obetí na životoch je úplne jedno, pretože tu je potrebné položiť si otázku, na čo bude Ukrajincom Ukrajina, keď tam už viac nebudú žiadni Ukrajinci?!

Ako príklad nezmyselnosti vojny, propagandistického klamania obyvateľstva Západu o vývoji situácie a vojenskej nemohúcnosti NATO na čele s USA proti ruským ozbrojeným silám postačuje nasledovná bojová taktika ruskej armády, ktorá snáď otvorí oči aj tým „najodhodlanejším“.

Ukrajina teraz dostáva americké rakety Patriot v hodnote 3 milióny dolárov za raketu, ktorými zostreľuje ruské bezpilotné lietadlá (drony) v hodnote 30 tisíc dolárov za kus. Rusi môžu vypustiť 100 dronov na každú americkú raketu Patriot. Raketa zostrelí len 1 dron a 99 dronov si splní svoju úlohu pri rovnakých nákladoch. Už Vám to dopína, že Rusku takýto konflikt vyhovuje a nemá dôvod ho ukončiť, pretože za neporovnateľne nižšie náklady likviduje vyspelé bojové systémy Západu a učí sa nové spôsoby boja a taktiky. Rusko chcelo demilitarizovať len Ukrajinu, lenže demilitarizuje celý Západ, ešte keby ho tak aj denacifikovali. A kým ruská armáda bude zneškodňovať 3-miliónové rakety za pomoci 30-tisícových dronov, tak dovtedy ich to bude baviť a budú to robiť.

P.S.: Nepríde Vám to tak, že vyzbrojovaním Ukrajiny si strieľame do svojej vlastnej nohy, resp. nestrieľame, lebo už asi nemáme ani čím!?

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

02.02.2023

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj víťazstvo alebo prežitie. Ako môžeme dnes vidieť v prostredí slovenskej politiky, tak odvolaná vláda a jej koaliční [...]

Naďove dary kyjevskému korupčnému režimu

27.01.2023

Témou dnešných dní na Slovensku sú hlavne predčasné parlamentné voľby, ktoré sa akoby schválne prekrývajú s vyostrovaním zástupného konfliktu NATO vedeného ukrajinskými rukami proti jadrovej superveľmoci. Kyjevský režim, ktorý sa správa ako nonstop pod vplyvom nejakých narkotík, neustále požaduje ďalšiu a ďalšiu vojenskú pomoc od Západu. Od ľahkých zbraní, [...]

Kurátorka Čaputová, preč s vládou pod jej ochranou

21.01.2023

Hlavná kurátorka Hegerovej vlády v demisii zrazu trvá na predčasných voľbách! Verí tejto falošnici falošnej ešte niekto?! Teda, samozrejme mám na mysli tú zdravú časť populácie a nie tú jej dúhovú, progresívno-liberálnu sektu, ktorá ju má za nedotknuteľnú modlu. To proste zdravá hlava neberie. Čaputová tu 3 roky robí všetko proti konaniu predčasných volieb. [...]

Voľby 2022 Žehra

Voliť neprišli, hlas ale „odovzdali“. Voľby starostu v Žehre sú neplatné

07.02.2023 12:53

Voľby odporovali ústavným princípom tvorby orgánov samosprávy obce, skonštatoval NSS.

pellegrini

Nenaškrabkal. Pellegrini si na kampaň berie úver

07.02.2023 12:14

Hlas chce ručiť svojimi preferenciami a budúcim príspevkom od štátu.

Sýria Turecko Zemetrasenie Silné Obete

Horšie ako Asadove bomby. Na severe Sýrie otrasy dokonali dielo skazy

07.02.2023 11:45

Štyri a pol milióna Sýrčanov na poslednom území, ktoré Moskvou podporovaná vláda Bašíra Asada stále neovládla, sa po zemetrasení ocitlo v sendviči utrpenia.

Peter Stachura

Do KDH vstúpil tajomník exministra Krajčího

07.02.2023 11:35

Stachura bude tímlídrom pre zdravotníctvo.