Založ si blog

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj víťazstvo alebo prežitie. Ako môžeme dnes vidieť v prostredí slovenskej politiky, tak odvolaná vláda a jej koaliční pročkoposlanci, pritakávači a iní prorežimoví parlamentní „experti“ sa tiež snažia za každú cenu prežiť, resp. udržať sa pri moci a na poslaneckých stoličkách aj napriek tomu, že prevažná väčšina občanov ich tam už viac NECHCE. Niektoré ich, doslova nelogické kroky sa môžu javiť práve ako vyššie spomenutá vojenská logika, pretože to, čo robia, je proti zdravému rozumu. Narážam na možnosť predčasných volieb, ktoré dnes už môže vyvolať parlament svojim rozhodnutím (formou uznesenia). Donedávna to ešte bolo podľa týchto liberálnych „demokratov“ porušovanie základných ľudských práv a slobôd zvolených poslancov, ale to už dnes neplatí, pretože termín predčasných volieb vyvolaných parlamentom už poznáme. Teoreticky si stanovený termín ešte môže tento „demokratický“ režim zmeniť, ale to uvidíme o pár mesiacov. Treba mať na pamäti, že klamali, neustále klamú a klamať neprestanú! Dokonca aj Ústavný súd SR vo svojom náleze konštatoval, že byť poslancom celé 4 roky nie je základné ľudské právo.

Čo to je za demokratickú schizofréniu?! 2 roky boli predčasné voľby podľa liberálnych „demokratov“ vraj protiústavné a v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami, dnes už sú schválené a potvrdené ústavným zákonom.

Dnes to už nie je podľa „liberálnych demokratov“ porušovanie základných ľudských práv a slobôd?! Očividne nie, a tým pádom to nikdy ani nebolo, pretože naše zákony nemôžu byť v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami a ani byť nemohli.

Je to vojenská logika alebo je to len nejaká demokratická schizofrénia?! To druhé je správne. Pretože týmto sa sami usvedčili z toho, že občanov klamali, ohýbali ústavu ako tenký plech a vymýšľali si alibistický výklad základných ľudských práv a slobôd len kvôli tomu, aby sa mohli „zákonne“ držať pri moci tými svojimi „liberálnymi“ pazúrmi. Pretože logicky, keby to bolo v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami, tak nikdy by nemohol byť prijatý ústavný zákon, ktorý by tento proces vyvolania predčasných volieb umožnil, nakoľko by tým prišlo k porušeniu základných ľudských práv a slobôd. Lenže takáto legislatívna úprava dnes už je súčasťou ústavy a tým pádom je už všetko jasné! Sami sa usvedčili z podvodu na občanoch v snahe oddialiť predčasné voľby!

Referendum, ktoré sa konalo, bolo o možnosti predčasných volieb vyvolaných parlamentom alebo vôľou väčšiny občanov. Mohlo byť a aj bolo, vyhlásila ho Čaputová. Lenže v druhom oddiele Ústavy SR, Čl. 93, bod 3 je uvedené: „Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.“ Referendum prebehlo. Referendové otázky boli predtým odobrené Ústavným súdom SR a referendum bolo vyhlásene prezidentkou SR. A toto sú FAKTY!!

P.S.: Ak by tvrdenie liberálnych „demokratov“, že byť poslancom NR SR 4 roky, spadá do základných ľudských práv a slobôd, bolo správne, tak logicky by sa nemohlo konať referendum, ktorého predmetom by boli práve základné ľudské práva a slobody. Lenže realita je taká, že referendum bolo a aj keď bolo neúspešné, tak parlamentom bola prijatá obdobná novela ústavného zákona! Čím sa potvrdila tá demokratická schizofrénia, ktorá bola len účelové klamstvo, ohýbanie Ústavy SR a vykonštruovaný výklad základných ľudských práv a slobôd, len aby marili a odďaľovali predčasné voľby!!

Rusko a Čína ako kati dolára

21.03.2023

Návšteva čínskeho prezidenta v Moskve, ktorá je predovšetkým o upevnení strategického partnerstva medzi týmito štátmi a pokračujúceho sa zbližovania medzi nimi, stojí za povšimnutie, pretože práve v Moskve sa v najbližších dňoch rozhodne o tom, akým smerom svet vykročí. Jedno je isté, USA ako svetový policajt a hegemón za zahanbujúceho skučania a agresívneho [...]

Sliepky a hady v parlamente, MIGY už možno na Ukrajine.

20.03.2023

Odvolaná vláda, ktorá si naďalej bez hanby úraduje a svojvoľne si určuje, aké kompetencie jej prináležia, nás zaťahuje do vojny. Ignorujú parlament, ignorujú vôľu občanov. A parlament namiesto toho, aby adekvátne reagoval na túto aroganciu a drzosť presluhujúcej vlády, si celý minulý týždeň riešil také nepodstatné blbosti ako trest odňatia slobody za zjedenie [...]

„Šroty“ majú zrazu cenu 900 mega

17.03.2023

Varovanie k poslaniu slovenských MIG-29 na Ukrajinu prišlo už aj od Spojených štváčov amerických (SŠA)!! Aj keď sa presluhujúci služobník SŠA Naď toto dôrazné varovanie, aby sme MIG-29 na Ukrajinu v žiadnom prípade neposielali, snaží verejnosti prezentovať ako pre Slovensko veľmi výhodný obchod, tak práve preto sa k tomu treba stavať mimoriadne kriticky a opatrne. To, [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.