Založ si blog

Bárdy z Aktualít ako etalón vlastenectva a morálky

Opäť som sa dostala do hľadáčika liberálnych ultras zo známeho propagandistického portálu Aktuality, ktorému šéfuje istý „novinár“ Bárdy, ktorý zjavne žije v presvedčení, že len ten jeho názor a pohľad na svet je jediný správny, spravodlivý a objektívny, resp. vychádzajúci z nespochybniteľných faktov a filozofickej excelentnosti a že všetci, ktorí s ním nesúhlasíme, sme zlo, mafia, fašisti, nacisti, dezoláti, odpad spoločnosti, ohrozenie slobody, demokracie a samostatnosti SR. Svoje novinárske kvality tento pán šéfredaktor demonštroval aj v jeho poslednom novinárskom veľdiele, ktoré je len neobjektívna, zatrpknutá znôška nezmyslov, ktorou sa snaží navodiť dojem falošného vlastenectva dávaného až do roviny vlastizrady aplikovaného na politikov ako Fico, Slota, Blaha, Danko, Kotleba, Uhrík, Mazurek a Vorobelová, teda ja.

Bárdy vo svojom komentári s titulkom “Vlastenectvo na slovenský spôsob” v zjavnej snahe zdiskreditovať nielen moju národnú identitu, pronárodnú orientáciu a názorové ukotvenie uviedol nasledovné: „Keď sme sa dotkli vlastenectva a vlastizrady, napríklad poslankyňa Slavěna Vorobelová, ktorá kandidovala za ĽSNS, tvrdila o sebe v relácii Na rovinu, že je národne orientovaná, ale, ak by Rusko napadlo aj Slovensko, vzdala by sa mu bez boja.“

Táto Bárdyho „odborná“ analýza mojich tvrdení z relácie Na rovinu, kde ma konfrontoval obdobný „expert-novinár“ ako Bárdy, istý pán Hanák, je úplne vytrhnutá z kontextu. V zjavnej snahe o diskreditáciu mojej osoby sa Bárdy snaží navodiť u čitateľov dojem, že národná orientácia je podmienená túžbou zomrieť v boji za štát proti jadrovej superveľmoci. Moje slová vytrhol z kontextu takým spôsobom, že opomenul podstatu veci. Konkrétne to, že na otázku či by som ja osobne, teda konkrétne ako fyzická osoba, išla bojovať so zbraňou v ruke proti nepriateľovi, ktorý vojensky napadol náš štát a zabíjala, som odpovedala, že by som určite nešla so zbraňou v ruke, pretože som v prvom rade žena, nedokázala by som určite zabiť ľudskú bytosť, živého človeka, radšej by som sa vzdala ako by som mala zomrieť pre záujmy nadnárodných zbrojárskych spoločností a geopolitické záujmy iných štátov. A to platí aj dnes.

Ak pre Bárdyho a jemu podobných extrémistov je prejavom vlastenectva a národnej identity ochota zomrieť, tak nechápem, prečo títo kecálkovia a pisálkovia ešte nie sú v zákopoch na Ukrajine a nezobrali so sebou aj všetkých ostatných bojachtivých, avšak viac-menej bojaneschopných liberálnych ultras. Ale ich hrdinstvo je zjavne obmedzené iba na posielanie žien na front.

Ja som vždy volala po mierových riešeniach, nikdy som netúžila a ani netúžim po vojne a krviprelievaní, pretože vo vojne vždy trpia hlavne nevinní. Nikdy by som nikoho neposielala na smrť a ani do boja len kvôli tomu, že nejaká Čaputová, Heger a Naď provokujú Ruskú federáciu a proti vôli prevažnej väčšiny obyvateľstva nás vťahujú do vojny, ktorá nie je našou. Je úplne absurdné, aby ľudia typu Bárdy spochybňovali niekoho hodnotové ukotvenie ako je národná identita a vlastenectvo bez toho, aby sa v prvom rade pozreli sami na seba a svoje hodnotové nastavenie.

P.S.: Na základe vyjadrení Bárdyho sa čudujem, prečo ešte Aktuality nechrlia články o tom, ako treba všetky Ukrajinky, ktoré k nám ušli pred vojnou, zbaliť a poslať domov na Ukrajinu, aby ich mohli naverbovať a poslať proti ruskému delostrelectvu. A tiež sa čudujem, prečo si ešte doposiaľ nevytvorili špeciálnu „elitnú“ jednotku zloženú z takých kecálkov a pisálkov ako je Bárdy, Hanák a ďalších vojnových štváčov ako Čaputová, Heger a Naď a nešli nám „vzorom“ a namiesto toho, aby bránili záujmy USA a NATO vo východnej Ukrajine, sa tu rozplývajú nad tým, ako si JA dovoľujem nechcieť zomrieť pre ich obmedzenosť a tuposť. Ak sú teda tá Ukrajina (všetci tí, ktorí si pokrytecky dali do profilov modrožltú vlajku a oháňajú sa heslom “my sme Ukrajina”), odporúčam požiadať excelenciu o výnimku a s banderovským heslom Sláva Ukrajine odchod chrániť tu našu falošnú liberálnu “demokraciu” na ukrajinskom fronte rovno v prvej línii!

Rusko a Čína ako kati dolára

21.03.2023

Návšteva čínskeho prezidenta v Moskve, ktorá je predovšetkým o upevnení strategického partnerstva medzi týmito štátmi a pokračujúceho sa zbližovania medzi nimi, stojí za povšimnutie, pretože práve v Moskve sa v najbližších dňoch rozhodne o tom, akým smerom svet vykročí. Jedno je isté, USA ako svetový policajt a hegemón za zahanbujúceho skučania a agresívneho [...]

Sliepky a hady v parlamente, MIGY už možno na Ukrajine.

20.03.2023

Odvolaná vláda, ktorá si naďalej bez hanby úraduje a svojvoľne si určuje, aké kompetencie jej prináležia, nás zaťahuje do vojny. Ignorujú parlament, ignorujú vôľu občanov. A parlament namiesto toho, aby adekvátne reagoval na túto aroganciu a drzosť presluhujúcej vlády, si celý minulý týždeň riešil také nepodstatné blbosti ako trest odňatia slobody za zjedenie [...]

„Šroty“ majú zrazu cenu 900 mega

17.03.2023

Varovanie k poslaniu slovenských MIG-29 na Ukrajinu prišlo už aj od Spojených štváčov amerických (SŠA)!! Aj keď sa presluhujúci služobník SŠA Naď toto dôrazné varovanie, aby sme MIG-29 na Ukrajinu v žiadnom prípade neposielali, snaží verejnosti prezentovať ako pre Slovensko veľmi výhodný obchod, tak práve preto sa k tomu treba stavať mimoriadne kriticky a opatrne. To, [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.