Založ si blog

Naďov a Hegerov „geniálny“ nápad

Eskaláciou konfliktu na Ukrajine Slovensko naozaj nič nezíska‼️

Hegerova vláda bola parlamentom odvolaná pred 2 mesiacmi a ako sa hovorí, mali by už len kúriť a svietiť. Lenže oni sa aj naďalej správajú, akoby mali plnú legitimitu vládnuť, a to je dôvod, prečo som podporila iniciatívu strany SMER-SD na prijatie uznesenia NR SR, aby títo americkí služobníci na čele s Čaputovou, Hegerom a Naďom nemohli darovať slovenské stíhačky Zelenskému! A najlepšie by bolo, keby nemohli už nič darovať, okrem humanitárnej pomoci.

Nemôžeme dopustiť, aby bolo Slovensko týmito nepríčetnými lokajmi vojnových štváčov spoza Atlantiku vtiahnuté do konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom. Nie je to naša vojna a my nie sme stranou konfliktu!!

Obracať sa v takomto prípade na ústavných právnikov, aby zhodnotili ústavnosť prípadného darovania našich MIGOV, je úplne scestné a je proti záujmom slovenského národa. Pretože, samotná ústavnosť takéhoto aktu agresie voči RF nás pred vtiahnutím do vojny nijako neuchráni. Ruským raketám totiž naša ústava neodolá a pochybujem, že by sa velenie ozbrojených síl RF zaoberalo tým, že my sme MIGY poslali v súlade s našou ústavou. K tomuto Naďovmu a Hegerovmu „geniálnemu“ nápadu treba pristupovať výlučne z pohľadu vojenskej logiky a treba mať na zreteli hlavne to, akú reakciu tento akt agresie môže vyvolať.

Jedine zdržanlivosť a hľadanie mierových riešení dokážu zabrániť tomu, aby sme sa ako štát nechali vtiahnuť do tohto konfliktu, ktorý sa zjavne snažia USA rozdúchať a rozšíriť aj na naše územie. Ak Američania potrebujú napínať svaly na Putina, tak nech napínajú tie svoje a keď chcú kyjevský režim vyzbrojiť flotilou stíhačiek, tak nech im dajú tie svoje. Ale oni sú si určite vedomí konzekvencií takýchto krokov, preto sa toho zdráhajú a snažia sa to radšej urobiť tzv. cudzími rukami, v tomto prípade tými našimi, slovenskými.

P.S.: Je proti zdravému rozumu, aby sme sa my, ako bezbranný štátik v srdci Európy, snažili prilievať olej do ohňa, keď si to netrúfajú ani jadrové mocnosti ako USA či Francúzsko, alebo Veľká Británia. Už len toto konanie USA cez svojich slovenských služobníkov je znakom toho, že ich pomocou v prípade zatiahnutia Slovenska do vojny proti Rusku si nemôžeme byť istí, pretože, ak sa dáme do pozície agresora-provokatéra, tak kolektívna obrana vyplývajúca zo zmlúv NATO sa na nás podľa všetkého vzťahovať nebude.

Rusko a Čína ako kati dolára

21.03.2023

Návšteva čínskeho prezidenta v Moskve, ktorá je predovšetkým o upevnení strategického partnerstva medzi týmito štátmi a pokračujúceho sa zbližovania medzi nimi, stojí za povšimnutie, pretože práve v Moskve sa v najbližších dňoch rozhodne o tom, akým smerom svet vykročí. Jedno je isté, USA ako svetový policajt a hegemón za zahanbujúceho skučania a agresívneho [...]

Sliepky a hady v parlamente, MIGY už možno na Ukrajine.

20.03.2023

Odvolaná vláda, ktorá si naďalej bez hanby úraduje a svojvoľne si určuje, aké kompetencie jej prináležia, nás zaťahuje do vojny. Ignorujú parlament, ignorujú vôľu občanov. A parlament namiesto toho, aby adekvátne reagoval na túto aroganciu a drzosť presluhujúcej vlády, si celý minulý týždeň riešil také nepodstatné blbosti ako trest odňatia slobody za zjedenie [...]

„Šroty“ majú zrazu cenu 900 mega

17.03.2023

Varovanie k poslaniu slovenských MIG-29 na Ukrajinu prišlo už aj od Spojených štváčov amerických (SŠA)!! Aj keď sa presluhujúci služobník SŠA Naď toto dôrazné varovanie, aby sme MIG-29 na Ukrajinu v žiadnom prípade neposielali, snaží verejnosti prezentovať ako pre Slovensko veľmi výhodný obchod, tak práve preto sa k tomu treba stavať mimoriadne kriticky a opatrne. To, [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.