Založ si blog

Biden na výlete v Kyjeve

„Nečakaná návšteva Bidena v Kyjeve“
To sú rovnaké propagandistické titulky ako nevyprovokovaná ruská agresia voči Ukrajine alebo Ukrajina víťazí!!

Biden na stretnutí so Zelenskym uviedol, že Spojené štáty poskytnú Ukrajine balík pomoci vo výške 500 miliónov dolárov, bude to oznámené v utorok – Reuters. V minulosti Biden posielal ďaleko väčšie balíky pomoci a neunúval sa pritom odcestovať na Ukrajinu. O čo teda ide, prečo zrazu taký osobný záujem Bidena kvôli pomerne malej pomoci oproti tým desiatkam miliárd dolárov, čo tam už naposielal?!

1. Bol odštartovať svoju zahraničnú kampaň na prezidentské voľby 2024?!
2. Bol sa rozlúčiť so svojou ukrajinskou bábkou pred avizovaným frontálnym útokom skutočnej ruskej armády?!
3. Bol sa uistiť, že jeho ukrajinská bábka bude bojovať proti Rusku do posledného Ukrajinca?!
4. Bol svojej ukrajinskej bábke odovzdať scenár a poďakovať sa za obranu zvrátenej liberálnej „demokracie a slobody“?!
5. Bol na 10-hodinovom utajenom výlete vlakom, aby ako „najmocnejší“ muž planéty celému svetu demonštroval, že USA plne rešpektujú bezletovú zónu nad Ukrajinou vyhlásenú ruskou armádou?!
6. Bol na 10-hodinovom utajenom výlete vlakom, aby mohol absolvovať hodinový FOTOtermín s najpopulárnejším “americkým” hercom Volodymyrom?!

Tých dôvodov je určite viac a ich relevantnosť už nechám na Vás. Jedno je však isté, že Američania urobia všetko preto, aby sa tento konflikt vliekol čo najdlhšie. Z Bidena, ktorý možno ani netušil, kde ho to zaviezli, teraz budú propagandistické médiá robiť statočného Joea, ktorý „tajne“ pricestoval vlakom do vojnou zmietaného Kyjeva, aby prekvapil svojho utrápeného poľného maršála Zelenského. Jasne!! Takému divadielku ozaj uveria iba tí, ktorí si vycapili ukrajinské vlajky na svoje profilové fotky a ešte možno dedko Joe. Aby mal starý Joe realistický vojnový zážitok, tak mu Zelensky pustil aj poplašné sirény avizijúce vzdušný útok. Nevadí, že Rusko informovalo, že v tom čase žiadny útok z ich strany neprebiehal a že USA dopredu informovalo Rusov, že Biden ide do Kyjeva. Hlavne, že boli poplašné sirény, úplný zážitok z vojny a možno aj plné gate…proste divadlo, aké sa na herca takého kalibru, akým je Zelensky, patrí.

P.S.: Rusi nezaútočili ani na iných západných „lídrov“, ktorí chodili a chodia do Kyjeva na FOTOtermín. Dokonca aj samotný Zelensky stále žije. Našťastie o tom, či je NATO oficiálnou stranou tohto konfliktu sa nerozhoduje ani v Bruseli, ani vo Washingtone a dokonca ani v Bratislave, ale rozhoduje sa o tom v Moskve!! Dôkazom toho je aj zjavná, ale zatiaľ márna snaha Washingtonu vtiahnúť NATO do tohto konfliktu. Uvidíme, dokedy ešte Rusi budú mať pevné nervy, lebo to potom sirény budú revať aj vo Washingtone a plné gate nebude mať len dedko Joe.

P.S.2: Americká propaganda sa začína skôr podobať Disney rozprávkam ako skutočnej a vážnej vojnovej realite. Len akosi dotyční páni zabudli, že mnohí ľudia trpia a umierajú kvôli nenažranosti americkej zbrojárskej lobby!

Rusko a Čína ako kati dolára

21.03.2023

Návšteva čínskeho prezidenta v Moskve, ktorá je predovšetkým o upevnení strategického partnerstva medzi týmito štátmi a pokračujúceho sa zbližovania medzi nimi, stojí za povšimnutie, pretože práve v Moskve sa v najbližších dňoch rozhodne o tom, akým smerom svet vykročí. Jedno je isté, USA ako svetový policajt a hegemón za zahanbujúceho skučania a agresívneho [...]

Sliepky a hady v parlamente, MIGY už možno na Ukrajine.

20.03.2023

Odvolaná vláda, ktorá si naďalej bez hanby úraduje a svojvoľne si určuje, aké kompetencie jej prináležia, nás zaťahuje do vojny. Ignorujú parlament, ignorujú vôľu občanov. A parlament namiesto toho, aby adekvátne reagoval na túto aroganciu a drzosť presluhujúcej vlády, si celý minulý týždeň riešil také nepodstatné blbosti ako trest odňatia slobody za zjedenie [...]

„Šroty“ majú zrazu cenu 900 mega

17.03.2023

Varovanie k poslaniu slovenských MIG-29 na Ukrajinu prišlo už aj od Spojených štváčov amerických (SŠA)!! Aj keď sa presluhujúci služobník SŠA Naď toto dôrazné varovanie, aby sme MIG-29 na Ukrajinu v žiadnom prípade neposielali, snaží verejnosti prezentovať ako pre Slovensko veľmi výhodný obchod, tak práve preto sa k tomu treba stavať mimoriadne kriticky a opatrne. To, [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.