Založ si blog

Ďalšia „atomofka“ od Matoviča

Nie je tomu tak dávno, čo kráľ populizmu Matovič sľuboval 500€ „atomofku“ každému občanovi za účasť vo voľbách, čo samozrejme odprezentoval verejnosti a poslancom NR SR tak, že v žiadnom prípade sa nejedná o kupovanie si hlasov a je to len pomoc pre ľudí. Každému príčetnému človeku je jasné, že je to skoro ako volebná korupcia. Tento populistický návrh zákona mu však neprešiel a zostali mu už len tie povestné medové fúzy, ktoré teraz bude voličom ťahať popod nos a svojim britkým jazykom bude osočovať poslancov, ktorí si zachovali triezvy rozum a odmietli tento jeho pokus o volebný podvod.

Ako inak, Matovič sa naďalej snaží Slovensko bombardovať svojimi populistickými „atomofkami“ a chce odpúšťať dane vo veľkom. Tentokrát však neútočí občanom na ich občianske a demokratické práva, ale predložil návrh zákona, ktorým chce vo veľkom odpúšťať dane matkám a mladým ľuďom do 25 rokov. Samozrejme, ľúbivá a citlivá téma vzhľadom na to, že dopady inflácie a zdražovania doliehajú na čoraz väčší počet ľudí a rodín. Lenže, takéto opatrenia typu jednou rukou Matovič dáva a druhou rukou iná časť štátnej a verejnej správy berie, primárne matkám a mladým rodinám nepriaznivú finančnú situáciu nezmenia, ale iba si tak kráľ populizmu Matovič vylepší svoj pošramotený imidž a oblbne zopár voličov v nadchádzajúcich voľbách.

V dôvodovej správe predkladaného návrhu zákona Matovič uvádza:

Matky bez daní.
Ženy, ktoré sa rozhodnú stať matkami, vedia, že spoločnosť ich za roky venované výchove detí odmení tým, že budú mať výrazne nižšie platy ako muži a ženy bez detí. Návrhom zákona túto krivdu naprávame tým, že matky detí do 15 rokov nebudú platiť zo svojej mzdy daň z príjmu. Návrh zákona určuje pre tieto matky špeciálnu výšku nezdaniteľnej časti mzdy, čo ich oslobodí od platby dane z príjmu do výšky cca 2 tisíc eur mesačne v hrubom. V prípade vyššieho príjmu matky, z príjmu presahujúceho cca 2 tisíc eur mesačne, z neho už matka daň príjmu platiť bude musieť.

Mladí bez daní.
V prípade, ak je daňovníkom mladý človek, ktorý nedosiahol vek 25 rokov, návrhom zákona ho oslobodzujeme od platenia dane z príjmu. To znamená, že mladí ľudia budú môcť od 15 rokov počas nasledovných desiatich rokov pracovať bez platenia dane z príjmu, čo bude motivovať mladých ľudí zostať žiť a pracovať na Slovensku. Návrh zákona určuje pre týchto daňovníkov špeciálnu výšku nezdaniteľnej časti mzdy, čo ich oslobodí od platby dane z príjmu do výšky cca 2 tisíc eur mesačne v hrubom. V prípade vyššieho príjmu daňovníka, z príjmu presahujúceho cca 2 tisíc eur mesačne, z neho už daňovník daň príjmu platiť bude musieť.

P.S.: Len zabudol dodať, že táto “atomofka” by urobila dieru do štátneho rozpočtu skoro vo výške pol miliardy eur. Miliarda sem, miliarda tam, veď zadlžíme Slovensko ešte viac a posledný nech zhasne alebo po nás potopa. Ale ako marketingový kráľ si určite zaslúži ocenenie, lebo isto sa nájdu jedinci, ktorí mu na tento “lacný” trik znova naletia.

Žilinku chcú potichu odstrániť

25.05.2023

Lex Žilinka, zákon, ktorý je momentálne v Národnej rade a ktorým chcú odstaviť stoj čo stoj s blížiacimi sa predčasnými voľbami generálneho prokurátora, pretože nekoná podľa predstáv niektorých liberálno-progresívnych politikov. Liberáli z SaS síce tvrdia, že majú šľachetný zámer a týmto návrhom zákona chcú len zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry, [...]

DeSantis podpísal trest smrti pre pedofilov

15.05.2023

Súhlasili by ste so zavedením trestu smrti za sexuálne násilie páchané na deťoch do 12 rokov?! Takýto zákon totižto nedávno (1.5.2023) podpísal republikánsky guvernér Floridy (USA) Ron DeSantis. Urobil tak aj napriek tomu, že tento návrh zákona je v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA z roku 2008, ktoré štátom (jednotlivé štáty USA) bráni ukladať trest smrti za [...]

Čaputová nás naozaj „slušne“ klame

12.05.2023

Prezidentka “všetkých” občanov. Tieto slová vyriekla Čaputová pri svojej inaugurácií, ale akosi na tieto slová zabudla a ostali už len ako klišé, ktoré sa počas jej úradovania nikdy nenaplnilo. Práve naopak! Čaputová z úradu prezidenta SR urobila inštitúciu, ktorá systematicky vnáša do spoločnosti rozbroje a prispieva tak k destabilizácii nášho štátu. Ignoruje [...]

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

HZS, záchranári, vrátna dolina,

Tragédia vo Vrátnej doline: Žena neprežila pád do rokliny. Na turistickom chodníku zostali tri malé deti

27.05.2023 19:34

38-ročná slovenská turistka zomrela po páde zo Zbojníckeho chodníka.

Rusko, Ukrajina, vojna, Bachmut, vojenský konflikt

Moskva oznámila požiadavky pre mier s Ukrajinou. Kyjev odpovedal svojimi podmienkami

27.05.2023 19:10, aktualizované: 22:06

Uznanie ruštiny za štátny jazyk či vzdanie sa snahy Ukrajiny o vstup do NATO a do EÚ, tak vidí koniec vojny Rusko.

krymský most

Ukrajinská rozviedka priznala svoju úlohu pri útoku na krymský most

27.05.2023 18:33

K výbuchu na Kerčskom moste spájajúcom Rusko s okupovaným Krymom došlo pred siedmimi mesiacmi.