Založ si blog

DeSantis podpísal trest smrti pre pedofilov

Súhlasili by ste so zavedením trestu smrti za sexuálne násilie páchané na deťoch do 12 rokov?!

Takýto zákon totižto nedávno (1.5.2023) podpísal republikánsky guvernér Floridy (USA) Ron DeSantis. Urobil tak aj napriek tomu, že tento návrh zákona je v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA z roku 2008, ktoré štátom (jednotlivé štáty USA) bráni ukladať trest smrti za znásilnenie dieťaťa, ak obeť nezomrie. V tom čase rozhodnutie súdu podporila koalícia sociálnych pracovníkov a organizácií, ktoré sa postavili proti sexuálnemu násiliu a tvrdili, že ak by sa za sexuálne zneužívanie detí odsudzovalo na trest smrti, obete by sa viac zdráhali pomenovať svojich páchateľov a zvýšili by motiváciu pre detských násilníkov zabíjať svoje obete. DeSantis je však podľa jeho slov pripravený zabojovať proti spomínanému rozhodnutiu Najvyššieho súdu USA z minulosti, nakoľko tvrdí, že toto rozhodnutie v podobe precedensu je nespravodlivá ochrana detských násilníkov pred trestom smrti.

Ron DeSantis je republikán, o ktorom sa hovorí ako o horúcom kandidátovi na prezidenta. Takže, určite sa z jeho pohľadu jedná aj o spôsob vedenia kampane, ktorou sa chce zapáčiť voličom. Lenže, ak si odmyslíme jeho politické ambície a snahu o vplývanie na emócie voličov cez citlivé spoločenské témy, tak na ktorú stranu barikády by ste sa postavili Vy, ak by sa na Slovensku teoreticky uvažovalo o zavedení trestu smrti, napr. v prípade sexuálneho násilia páchaného na deťoch a maloletých? V Poľsku totižto pred pár dňami (11.5.2023) vyzval premiér Morawiecki na obnovenie trestu smrti pre najbrutálnejších páchateľov. Podotýkam však, že trest smrti je v čase mieru v rozpore s Európskym dohovorom o ľudských právach.

Dúfam, že sa zhodneme v tom, že chrániť svoje dieťa za každú cenu je prirodzeným inštinktom každého mentálne zdravého rodiča. V reálnom živote sa to však nie vždy podarí a nešťastie je na svete, došlo k sexuálnemu násiliu na dieťati. A samozrejme, sa tomu tak deje aj u nás na Slovensku. Rozdiel medzi nami a USA nie je však len v tom, že u nás trest smrti nemáme, ale aj v tom, že v USA je snaha pritvrdiť boj za ochranu detí až na hranicu života a smrti, naopak u nás sú dnes badateľné pokusy pretlačiť do spoločnosti uznanie pedofilov ako neškodných ľudí, ktorí sa previňujú len tým, že ich priťahujú deti a že len sa musíme skúsiť vžiť do ich kože ako len tieto chúďatka trpia, keď si nemôžu ukojiť svoju vášeň. Proste ochrana dieťaťa ide bokom, pedofili sa potrebujú ukojiť. Skúsiť sa vžiť do ich kože je vlastne čo?! To si máme predstavovať ako znásilňujeme dieťa, či čo sa nám to snažia podsúvať?!

Určite budete so mnou súhlasiť, že takéto deviácie sa nemajú bagatelizovať a pomaly právo stavať na stranu páchateľov, ale musí sa proti tomuto odpornému ľudskému neduhu nekompromisne bojovať aj z pohľadu celospoločenskej roviny a rovnako aj prípad od prípadu. Preukázaných páchateľov tvrdo trestať bez rozdielu a neprihliadať na argumenty toho typu, že oni za to nemôžu, oni sú takí, pre nich to je prirodzené. Žiadne dohody o vine a treste, žiadne poľahčujúce okolnosti, žiadne zľahčujúce psychologické posudky, žiadna podmienka. Rovno najprísnejšia sadzba bezpodmienečne a bez možnosti odpustenia polovice trestu. Síce trest smrti náš právny poriadok nepozná, ale to neznamená, že nepoznáme exemplárne potrestanie, vrátane tých, ktorí sa snažia podsúvať, že sexuálne zneužívať deti je v poriadku, pretože toto zverstvo môže obhajovať iba rovnaký úchyl a treba voči nemu bezodkladne preventívne zakročiť, aby neprišlo k fyzickému naplneniu jeho túžob a nezničil celý život nevinnému a bezbrannému dieťaťu. To isté sa týka aj detskej pornografie, rovnaký nekompromisný prístup zo strany OČTK.

Ešte mi nedá nespomenúť, že politické strany ako Sas a Progresívne Slovensko (Čaputovej domovská strana) pchajú kadejaké choré liberálne ideológie, propagovanie rôznych deviácií do škôl a vyučovacieho procesu. Nechceli by náhodou ešte aj za učiteľov preferovať pedofilov, ktorí budú deti vyučovať aj praktickú časť sexuálnej výchovy, kam až chcú zájsť?! Resp. ako ďaleko sme ochotní zájsť my ako spoločnosť, kým sa tvrdo postavíme na odpor a za záchranu zdravého vývoja našich detí?! Toto nie je konfrontácia hodnotových prúdov, kresťanstvo či konzervativizmus proti liberalizmu či dúhovej agende. Toto je o tom, či chceme zdravú spoločnosť, v ktorej budú deti požívať maximálnu ochranu, budú mať možnosť na zdravý duševný vývoj a perspektívu pre normálny život aj v dospelosti v zmysle našich tradičných hodnôt a morálky alebo chceme anarchiu a dekadentnú spoločnosť, v ktorej sa budú ešte aj domáce a hospodárske zvieratá hanbiť žiť, vrátane prasiat.

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

Bojová stíhačka / F-16 /

Letisko v Sliači nie je pripravené na prílet stíhačiek F-16. Dôvodom je aj sporné rozhodnutie Naďa, zistili vládni kontrolóri

29.05.2024 09:22

Národní audítori skritizovali aj spoluprácu ministerstva obrany s Agentúrou NATO pre podporu a obstarávanie

New York

V ktorých mestách žije najviac milionárov? Pozrite si rebríček svetových metropol

29.05.2024 08:00

Odhaduje sa, že na svete žije asi 59 miliónov milionárov a vyše 2 600 miliardárov. V ktorých mestách ich je najviac? Sú v rebríčku aj metropoly v Európe alebo v Afrike?

fico, handlová, atentát

Prieskum SANEP: Čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Fica? Slováci v tom majú jasno

29.05.2024 07:00

Prieskum spoločnosti SANEP skúmal nálady spoločnosti po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Belgium Ukraine

ONLINE: Biely dom nevyslyšal Zelenského, nedovolí používať zbrane od USA na ruskom území

29.05.2024 06:25, aktualizované: 08:44

Spojené štáty americké stále nedovoľujú použitie zbraní, ktoré dodali Ukrajine, na ruskom území.