Založ si blog

Prokremeľská propaganda z USA

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina?

Na Slovensku nedávno „super utajená“ diverzná skupina rozpútala spravodajskú operáciu, ktorej úlohou je vytvoriť dojem, že Rusko sa u nás pokúša zmanipulovať parlamentné voľby a šíriť prokremeľskú propagandu, na čo v igelitových taškách posiela úplatky SMERákom. Tak by som týmto diverzantom chcela dať do pozornosti, že Putin zjavne nalieva peniaze aj do demokratického kandidáta na prezidenta USA Roberta Kennedyho, Jr., synovca zavraždeného prezidenta USA J.F. Kennedyho, ktorý rozširuje názory totožné s prokremeľskou propagandou.

Medzi obľúbené argumenty našich vojnových hrdinov, resp. kadejakých pisálkov a kecálkov patrí to, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu bezdôvodne, že to je nevyprovokovaná agresia Ruska a že žiadna zmluva medzi Američanmi a Rusmi o nerozširovaní NATO na východ nebola nikdy uzatvorená. Ani jeden z týchto „nepriestrelných“ argumentov sa však nezakladá na pravde a sú to iba nebotyčné bláboly, ktorých úlohou je skrývať pred ľuďmi realitu a objektívne skutočnosti.

Zmluva medzi Američanmi a Rusmi o nerozširovaní NATO na východ nebola nikdy uzatvorená. Naozaj? A čo potom vyjadrenia Kennedyho, ktorý jasne tvrdí, že takáto dohoda medzi USA a Ruskom existovala a že to boli spojení štváči americkí, ktorí ju porušili a zatlačili Rusov do kúta. Tieto fakty však pisálkovia a kecálkovia dokážu odraziť a to tak, že sa začnú dožadovať konkrétnej bilaterálnej zmluvy, v ktorej je explicitne napísané, že NATO sa nerozšíri smerom k ruskými hraniciam. Kennedy má však na to iný názor a tvrdí, že takáto zmluva bola prijatá aj ústne, aj písomne a boli to spojení štváči americkí, ktorí ju porušili a porušujú. Dokonca sa odvoláva na poznámky súčasného riaditeľa CIA Billa Burnsa, ktorý v čase, keď bol veľvyslancom v Rusku povedal, že vstup NATO na Ukrajinu je červenou čiarou pre Rusko. A ten dôvod je úplne jednoduchý, pragmatický a čisto vojenský. Keď sa pozrieme na mapu, tak najvýchodnejšie časti Ukrajiny sú východne od Moskvy. A to znamená, že ak by Ukrajina so svojim pôvodným teritóriom vstúpila do NATO, tak Moskve by hrozil útok aj z východu. A to je tou červenou čiarou, pričom Rusko na to upozorňovalo dlhodobo. Takže asi tak je agresia nevyprovokovaná.

Možno je pravdou to, že obyčajní ukrajinskí obyvatelia, ktorí najviac trpia vojnou, nevyprovokovali Rusko. Ale určite nie je pravdou, že Rusko nebolo nikým vyprovokované. Podľa verejných vyjadrení, ktoré robia kandidáti na budúceho prezidenta USA, či je to republikán Trump alebo demokrat Kennedy, je čoraz zjavnejšie, kto v skutočnosti ozbrojený konflikt na Ukrajine vyprovokoval, kto ho vyostruje a predlžuje. A toto sú fakty a nie nejaká prokremeľská propaganda.

P.S.: Prozápadní pisálkovia a kecálkovia majú isto iný právny názor ako ja alebo Kennedy, ale myslím, že stále platí to, že aj ústna dohoda je dohodou s riadnou právnou silou. A som si istá tým, že aj keby existovala explicitná zmluva medzi USA a Ruskom o nerozširovaní NATO smerom na východ, tak spojení štváči americkí by ju aj tak nerešpektovali, pretože taká je ich podvodnícka anglosaská nátura.

Otázkou je, či padne režim

28.09.2023

Padne režim?! Toľko očakávané predčasné voľby sa nezadržateľne blížia. Občania Slovenska na ne čakajú od februára 2020, kedy sa k moci dostal amatérsky, nenávistný, protislovenský, proukrajinský, proamerický, probruselský provojnový propfizerovský zločinecký režim reprezentovaný Matovičom, Hegerom, Kollárom, Sulíkom, Remišovou, Naďom, Kolíkovou, Pročkom, [...]

Útlocitná Čaputová útočí na emócie voličov

18.09.2023

Útlocitná Čaputová podala na súd civilnú žalobu na Fica. Dôvodom sú údajné hrubé klamstvá a vymyslené obvinenia, ktoré o nej Fico neustále šíri. Útlocitná priznala, že si je vedomá toho, že ako verejne činná osoba je povinná znášať vyššiu mieru kritiky, ale údajne nie je povinná znášať stupňujúce sa verejné šikanovanie a bezdôvodné obviňovanie z [...]

Choroba s názvom Progresívne Slovensko

15.09.2023

Priatelia, pozrela som si volebný program „Plán pre budúcnosť“ tejto extrémistickej strany plnej kadejakých dúhových súdruhov, radikálov, protinárodných živlov a hlavne „odborníkov a odborníčok na dôstojnú budúcnosť Slovenska“, ktorý by sa mal skôr volať – „Presunieme všetkých kamošov z pofidérnych mimovládok a všetkých progresívnych aktivistov do [...]

System S-200 Polsko

Ukrajinci ukázali, ako používajú staré rakety S-200 proti ruským cieľom

04.10.2023 06:00

Ukrajinské ozbrojené sily vôbec prvýkrát zverejnili video, na ktorom odpaľujú raketu S-200 proti ruským pozemným cieľom.

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.