Založ si blog

Prokremeľská propaganda z USA

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina?

Na Slovensku nedávno „super utajená“ diverzná skupina rozpútala spravodajskú operáciu, ktorej úlohou je vytvoriť dojem, že Rusko sa u nás pokúša zmanipulovať parlamentné voľby a šíriť prokremeľskú propagandu, na čo v igelitových taškách posiela úplatky SMERákom. Tak by som týmto diverzantom chcela dať do pozornosti, že Putin zjavne nalieva peniaze aj do demokratického kandidáta na prezidenta USA Roberta Kennedyho, Jr., synovca zavraždeného prezidenta USA J.F. Kennedyho, ktorý rozširuje názory totožné s prokremeľskou propagandou.

Medzi obľúbené argumenty našich vojnových hrdinov, resp. kadejakých pisálkov a kecálkov patrí to, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu bezdôvodne, že to je nevyprovokovaná agresia Ruska a že žiadna zmluva medzi Američanmi a Rusmi o nerozširovaní NATO na východ nebola nikdy uzatvorená. Ani jeden z týchto „nepriestrelných“ argumentov sa však nezakladá na pravde a sú to iba nebotyčné bláboly, ktorých úlohou je skrývať pred ľuďmi realitu a objektívne skutočnosti.

Zmluva medzi Američanmi a Rusmi o nerozširovaní NATO na východ nebola nikdy uzatvorená. Naozaj? A čo potom vyjadrenia Kennedyho, ktorý jasne tvrdí, že takáto dohoda medzi USA a Ruskom existovala a že to boli spojení štváči americkí, ktorí ju porušili a zatlačili Rusov do kúta. Tieto fakty však pisálkovia a kecálkovia dokážu odraziť a to tak, že sa začnú dožadovať konkrétnej bilaterálnej zmluvy, v ktorej je explicitne napísané, že NATO sa nerozšíri smerom k ruskými hraniciam. Kennedy má však na to iný názor a tvrdí, že takáto zmluva bola prijatá aj ústne, aj písomne a boli to spojení štváči americkí, ktorí ju porušili a porušujú. Dokonca sa odvoláva na poznámky súčasného riaditeľa CIA Billa Burnsa, ktorý v čase, keď bol veľvyslancom v Rusku povedal, že vstup NATO na Ukrajinu je červenou čiarou pre Rusko. A ten dôvod je úplne jednoduchý, pragmatický a čisto vojenský. Keď sa pozrieme na mapu, tak najvýchodnejšie časti Ukrajiny sú východne od Moskvy. A to znamená, že ak by Ukrajina so svojim pôvodným teritóriom vstúpila do NATO, tak Moskve by hrozil útok aj z východu. A to je tou červenou čiarou, pričom Rusko na to upozorňovalo dlhodobo. Takže asi tak je agresia nevyprovokovaná.

Možno je pravdou to, že obyčajní ukrajinskí obyvatelia, ktorí najviac trpia vojnou, nevyprovokovali Rusko. Ale určite nie je pravdou, že Rusko nebolo nikým vyprovokované. Podľa verejných vyjadrení, ktoré robia kandidáti na budúceho prezidenta USA, či je to republikán Trump alebo demokrat Kennedy, je čoraz zjavnejšie, kto v skutočnosti ozbrojený konflikt na Ukrajine vyprovokoval, kto ho vyostruje a predlžuje. A toto sú fakty a nie nejaká prokremeľská propaganda.

P.S.: Prozápadní pisálkovia a kecálkovia majú isto iný právny názor ako ja alebo Kennedy, ale myslím, že stále platí to, že aj ústna dohoda je dohodou s riadnou právnou silou. A som si istá tým, že aj keby existovala explicitná zmluva medzi USA a Ruskom o nerozširovaní NATO smerom na východ, tak spojení štváči americkí by ju aj tak nerešpektovali, pretože taká je ich podvodnícka anglosaská nátura.

Matovičovi nechutí vlastná medicína

26.10.2023

Na ustanovujúcej schôdzi novozloženého parlamentu sa opozičný poslanec Igor Matovič rozčuľoval nad tým, že počas predvolebnej kampane sa na jeho manželku vytiahla správa o tom, že si z ukradnutých peňazí postavila kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. Túto správu Matovič označil ako bohapusté klamstvo a obvinil z jej šírenia Pellegriniho. Nebudem teraz riešiť či [...]

Najvyšší vodca v sukni špekuluje

19.10.2023

Od momentu, kedy na konci roka 2022 padla Hegerova vláda a Čaputová túto vládu poverila dočasným vládnutím, až pokiaľ si nevymenovala tú svoju „úradnícku“ (rozumej progresívnu) vládu, ktorá bez mandátu od poslancov NR SR vládne dodnes, sa Čaputová správa ako najvyššia autorita v štáte, najvyšší vodca, ktorý rozhoduje o tom, kto niečo môže a nemôže, kto [...]

Ďalšia vlna propagandy prichádza

10.10.2023

Púšťame si k sebe nelegálnych migrantov prevažne moslimského vierovyznania, aby nás kultúrne obohatili, a zároveň na Bratislavský hrad premietame izraelskú vlajku na znak solidarity v dôsledku ozbrojeného útoku na Izrael vedeného práve radikálnym moslimským hnutím. Týmto nechcem samozrejme uplatňovať nejakú kolektívnu vinu voči všetkým moslimom, ako to je u nás zvykom [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.